Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Vajon valóban Istenhez méltó,...

Munyamunya kérdése:

Vajon valóban Istenhez méltó, szent módon dicsérik az Örökkévalót az ú. n. "keresztény rock" által?

Figyelt kérdés

A 'szent' elválasztottat, elkülönítettet jelent, Istennek odaszánt, világtól elszakadt dolgot. Szerintem a ma nagyon elterjedt dicsőítő zenék (rock, rap, metal, stb.) teljesen idegenek az Isten Szellemétől, és már irányba viszik a hívőket.


Hasznos olvasnivaló itt:

[link]


2012. aug. 16. 10:06
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 11/82 A kérdező kommentje:

Kedves sátánozós válaszoló!


Az említett sor egy olyan okfejtésben olvasható, ahol Pál végig az étkezésben való különbségekről tanít, miszerint, ha valaki nem akar enni húst, csak zöldséget, ám tegye, de erre ne akarjon másokat is rákényszeríteni. Továbbá, aki pedig tudja, hogy nyugodtan lehet enni húst is, az ne ítélje el a másikat, aki nem eszik, hanem fogadja el, hiszen ez nem egy olyan kérdés, ami elválasztana Istentől, az Ő rendelései megengedik mindkét változatot.


Megjegyzem: a hús és bor fogyasztás vs. vega étrend különbségéről van szó, nem pedig a tiszta és tisztátalan állatok közti különbségről.

2012. aug. 16. 11:33
 12/82 Sághegyi Csaba ***** válasza:
55%

"Pedig a rockzene lázadás a rend ellen. Az erőszak és az aberrált szexualitás, féktelen érzékiség hirdetője."


"Nincs semleges zene."


"ugyanaz a régi backbeat ritmus és az tényleg nagyon, nagyon ’vaddá teszi őket’”


"Maguk a rockzenészek szexinek találják a zenéjüket."



„A rockzenéről BEBIZONYÍTOTTÁK, hogy káros hatással van az adrenalinszintre, a nemi mirigyekre és az emberi agy vércukorszintjére. Tanulmányok sora mutatta meg, hogy a rockzene MINDIG akadályozza a növekedést és elfojtja az életet.”


"Vizsgálatok egereken kimutatták, hogy a pop/rock zenétől idegesek lettek, egymásra támadtak, kannibalizmust produkáltak, rockzene hatására még rákos betegség kialakulása is megfigyelhető volt rajtuk."


Mind hazugságok! Nem is olvasom tovább, a hazugságok az ördögre tartoznak. Téged pedig megkérnélek, hogy ha magadra nézve károsnak találod a rockot, akkor egyszerűen maradj távol tőle, de NE TUKMÁLD ezt másokra. Rossz, nagyon rossz gyümölcsei lennének, amelyeknek garantáltan megfizetnéd az árát. Ezt Isten mondja.

2012. aug. 16. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/82 Sághegyi Csaba ***** válasza:
35%
Még utoljára annyi, hogy ha nem felületesen olvasnád a Róma 14-et, akkor látnád, hogy nem a kajáról van szó, hanem az csak az egyik példa, amit a lelkiismeret kérdésre hoz. Hoz másik példát is, a napok megtartását. Ne forgasd ki Isten szavát, egyszer megállsz az ítélőszék előtt.
2012. aug. 16. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/82 anonim ***** válasza:
Ez a poklozós figura egy igazi csodabogár. Szerintem álmodban sem gondoltad volna, hogy egy ilyenre ráakadsz mikor feltetted a kérdést.
2012. aug. 16. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/82 A kérdező kommentje:

Kedves rockzenész válaszoló!


Én nem tukmálok semmit senkire, feltettem egy kérdést, odaírtam, mi az én kiinduló meglátásom, és várom az Isten beszédével, parancsolataival alátámasztott válaszokat. A tiedet köszönöm, de ezzel a kiabálós, vagdalkozós módszerrel nemigen sikerült meggyőznöd, hogy milyen szelíd és erőszakmentes is a világi zene.


Ami a Római levél idézett részét illeti, semmi másról nincs szó ebben, csak és kizárólag az étkezésről (""Ne rontsd le az ételért az Isten munkáját""). A napok is ebben az értelemben vannak említve, miszerint van, aki egyes napokon sosem eszik/böjtöl és van, aki nem foglalkozik ezzel, nem választ ki külön napokat a böjtre. Természetesen ebből megtanulhatjuk azt, hogy az Isten előtt jelentőséggel nem bíró (pl. húsevés-vegaság) kérdésekben fölösleges egymást győzködni, mivel egyik sem választ el Istentől, nem vétek. A szellemben és igazságban való imádás azonban elvárás a szenteknél, és ennek a "keresztény rock" nem tesz eleget.

2012. aug. 16. 12:10
 16/82 Andizsuzsi ***** válasza:
100%

"Ebben semmi szerepe nincs annak, hogy nekem éppen tetszik-e a muzsika, hiszen nem én vagyok a központban, hanem a Mindenható. "


Szerintem nagyon is van. Ha nem tetszik nekem a muzsika, műfajára tekintet nélkül, az olyan, mintha olvasnék egy imát, ami nem fog meg, amit nem érzek a sajátomnak. Ha egy zenében fel tudok oldódni, és át tudom adni magam benne Istennek, akkor az jó, mindegy, hogy milyen műfaj. Persze, ha valaki függőségben él egyfajta zenétől, az nem jó, de ez megint független a zene műfajától.

Azt meg, hogy Istennek mi tetszik, nem tudhatjuk. Illetve igen, minden amivel imádjuk őt...

2012. aug. 16. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/82 A kérdező kommentje:

Kedves Andizsuzsi!


Én nem szeretnék egy zenében "feloldódni", nem attól tudok közel jutni Istenemhez, hogy milyen akkordokat, dallamokat vesz be a fülem, hanem egyedül Isten Szellemétől függ, hogy magához von-e vagy sem, megajándékoz a jelenlétével vagy sem. Én ehhez nem tudok semmivel hozzájárulni, csak boldog vagyok, amikor megélem az Ő közelségét. Ehhez egyébként a legtöbbször egyáltalán nincs szükség semmilyen zenére.


Az imádásnak, mint már írtam, bizony van egy szabott jellege, ami kedves Istennél: szellemben és igazságban kell Őt keresni, mert Ő is ilyeneket keres. A rockzenében nincs sem szellemtől való szelídség, sem isteni igazság.

2012. aug. 16. 12:22
 18/82 rajcziz ***** válasza:

Kicsit OFF leszek, de meg kell jegyeznem, hogy manapság a rockzene az egyetlen zenei műfaj, aminek van mondanivalója is, elég, ha elolvastok hozzá néhány igazi rockdalszöveget, és most nem a média által kreált "műrockról" beszélek.


Ha pedig valaki úgy érzi, a rockzene (vagy bármi más) által kerülhet közel Istenhez, lelke rajta, nekünk ehhez semmi közünk.

2012. aug. 16. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/82 Sághegyi Csaba ***** válasza:

"Ami a Római levél idézett részét illeti, semmi másról nincs szó ebben, csak és kizárólag az étkezésről"

Hogy miért mondod ezt, nem tudom, amikor te is tudod, hogy nem így van, és rólam is tudod, hogy tudom, hogy nem így van. Mindazonáltal azzal, hogy hazugságot állítasz a Bibliáról is, ezzel magad rosszindulatáról teszel bizonyságot. Ezt az indulatot már a kérdésed kiírásakor láttam, öreg róka vagyok a magad fajták terén. Igen, indulatos vagyok azzal szemben amit csinálsz. Hazugságokkal akarod összezavarni Isten népének gyengébbjeit. Térj meg, vagy jutalmad nem marad el. Nem kell, hogy szeresd más zenéjét, nem kell, hogy egyet érts mindenben más keresztényekkel. De köteles vagy elfogadni más álláspontját, amíg ezzel Isten előtt tiszta a lelkiismerete. Az új megtérőktől pedig azért maradj távol a propagandáddal, mert ha kárt okozol az újszülöttekben, az szép következményeket hoz rád is. Hagyd Istent munkálkodni, fejezd be a hazugságok terjesztését. Ne mutogass a haragomra, ami nyilvánvaló a kártékony hazudozás ellen, nem csak tőlem, de Istentől is.

2012. aug. 16. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/82 A kérdező kommentje:

Kedves 19-es válaszoló!


Nagyon sok mindent tudnék neked mondani, de úgy tűnik, hiába lenne. Így csak azt mondhatom: Hallottalak. Isten áldjon.

2012. aug. 16. 12:41
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!