Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Vajon valóban Istenhez méltó,...

Munyamunya kérdése:

Vajon valóban Istenhez méltó, szent módon dicsérik az Örökkévalót az ú. n. "keresztény rock" által?

Figyelt kérdés

A 'szent' elválasztottat, elkülönítettet jelent, Istennek odaszánt, világtól elszakadt dolgot. Szerintem a ma nagyon elterjedt dicsőítő zenék (rock, rap, metal, stb.) teljesen idegenek az Isten Szellemétől, és már irányba viszik a hívőket.


Hasznos olvasnivaló itt:

[link]


2012. aug. 16. 10:06
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 71/82 A kérdező kommentje:
Pietrosol, ennek mi köze az Isten dicsőítéséhez?
2012. aug. 17. 15:36
 72/82 Pietrosol ***** válasza:

A Teremtő dicsőítése nem valami álszent,időnkénti külsőség!Te vagy a Teremtő,csak ezt te mindenféle belemagyarázott külső Bibliai ünnepként éled meg!Minden pillanatodban kapcsolatban kellene lenned a felettes éneddel,Istennel!


Egészségedre!

2012. aug. 17. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/82 Sághegyi Csaba ***** válasza:
Kérdező, nincs zenei elvárás a dicséretre a Bibliában. Te csak egy fanatikus bomlasztó vagy.
2012. aug. 17. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/82 anonim ***** válasza:
100%

"A rockzenében nincs sem szellemtől való szelídség, sem isteni igazság."


Ezzel abszolút nem értek egyet.

Ez a zenekar keresztény rock zenét játszik és kétlem, hogy dicsőítésük ne tetszene az Úrnak.

http://www.youtube.com/watch?v=uwXHnbt9prc

Náluk érzem azt a szívből jövő szeretetet Isten iránt, amit sajnos a templomokban unottan énekelgető híveknél egyáltalán nem.

Ha választani lehet, én is így szeretném dicsőíteni az Urat, szívvel-lélekkel.

2012. aug. 20. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/82 anonim ***** válasza:
100%

"Egy ünnep, egy közösségi esemény mindig formálja a gondolkodásmódot, főleg gyerekeknél, és hiába nincs explicit kijelentve, hogy a Halloween egy őspogány, istentelen, halottkultuszt terjesztő dolog, attól még ez így van, és igaziak a mögötte álló szellemi hatalmak is."


Még ha így is van, ennek semmiféle bizonyítékát nem látni. Az angolszász kultúrában évszázadok óta létezik Halloween, és ha elnézünk nyugatra, nem látunk semmiféle halottkultuszt. Nem látni semmiféle nyomát, hogy a Halloween bármiféle nyomot hagyott volna az emberek életében azon kívül, hogy megünneplik. Ez a probléma rossz végén való megragadása.


"Minden ilyentől - a körülöttünk élő népek szokásaitól - óva int bennünket az Isten, és ez nem véletlen. Lehet az Ő rendeléseivel vitatkozni, csak nem érdemes, mert mindent, amit Isten mond, a mi érdekünkben mondja, hogy jól legyen dolgunk ezen a földön."


Semmiféle szokás nem lesz önmagában attól gonosz, mert nem keresztény közösségek űzik. Isten azért figyelmeztetett erről, mert ezek a népek a kinyilatkoztatás hiányában (nem ismerték Istent úgy, ahogy a zsidók) fokozottabban ki voltak téve a gonoszság megrontó hatalmának. De ettől még senki nem lesz gonosz, ahogyan Mózes törvényeinek betartásával sem lesz valaki automatikusan jó.


"És természetesen nem történik velem semmi, ha ilyen vagy olyan formán tartom az ujjaimat (nem félek semmi ilyesmitől, a szeretet kiöli a félelmet), de tisztelem annyira a Teremtőmet, hogy nem veszek át olyan szokásokat, melyeknek forrása az Ellenség."


Lásd fentebb. Nem tudhatod, minek a forrása a Sátán. Nem hiszem, hogy Isten ebek (ördögök) harmincadjára hagyta volna azokat az embereket, mert nem volt részük a bibliai kinyilatkoztatásban. És a keresztények, zsidók, és muszlimok legnagyobb tévedése, hogy méltóbbnak gondolják magukat Isten királyságára a többi embernél. Az Üdvösség kegyelem, és nem érdem kérdése, de a fundamentalisták ezt hajlamosak elfelejteni.


"Ha nem imádat céljára van a "keresztény metál", akkor minek? Szórakoztatás céljából? Bulizunk egyet, csörgünk csak úgy a magunk örömére, miközben képmutató módon az Istent emlegetjük a szövegekben? El kellene dönteni, hogy mit akar az ember."


Van olyan is a világon, hogy művészet. Attól még, hogy zene, nem feltétlen orgiák hangulati kiszolgálása a cél. Mellesleg Isten nem tiltotta meg, hogy jól érezzük magunkat a magunk örömére. Vegyük például Jézust, aki részt vett a kánai menyegzőn. Nem hiszem, hogy fapofával a sarokban gubbasztva töltötte a több napig tartó(!) rendezvényt. Mi több, gondoskodott a borról is, amit kétlem, hogy azért tett volna, hogy aztán az emberek ne igyák meg.


"Ha csak jól érezni magát, arra megfelel bármilyen muzsika, ha meg az Isten dolgairól szólni, arról megemlékezni, akkor tartsuk tiszteletben az általa megadott feltételeket: szellemben és igazságban menjünk elé."


Mi is itt a fórumon rendszeresen megemlítjük Istent, mégsem imádságban tesszük ezt. Beszélgetünk Istenről, s közben nem imádkozunk hozzá. Ha valaki ír egy verset/dalt/zeneművet Istenről, fest egy képet vele kapcsolatosan, az még nem imádság, és nem is kell annak lennie. Te is kifejted a gondolataid Istenről itt a fórumon. Megteszik a keresztény metálosok is, csak zenei aláfestéssel.


"És nem emlékszem, hogy Jézus azt mondta volna a tanítványoknak, hogy nosza menjünk, verjük ki a gonosz megszálló rómaiakat Jeruzsálemből, mert szegény nép mennyire szenved. Ellenkezőleg. AZ ő országa nem ebben a világban van, nem kormányzatok és nemzetek által, nagy tömegekben valósul meg, hanem egyenként, az Isten elhívott szentjeinek a szívében és az ő közösségükben."


Jézus is "lázadó" volt. Felrúgta az akkoriban meggyökeresedő farizeusi hagyományt. Lázadni nem csak világi hatalmak ellen lehet. Létezik lázadás gondolkodásmód ellen, paradigma ellen, társadalmi normák ellen is. Jézus is ilyen volt: elítélte a látszathitet, ami a törvények betű szerinti megtartásán alapult, ami mögül hiányzott a lélek. Új gondolkodásmódot, új hozzáállást hirdetett, ami szembe ment a korábbiakkal. Egy szellemi forradalmár volt.


A metál műfajának lázadása is ehhez hasonló. Nem konkrét világi hatalmak ellen szólt (az sokkal inkább a punk mozgalomra jellemző), hanem a képmutató gondolkodás ellen. Kirívóan és olykor megbotránkoztatóan öltöznek és viselkednek, mert ezzel ítélik meg a külsőségekre alapuló gondolkodást, ahol az embert a külseje, ruházata alapján ítélik meg.

2012. aug. 20. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/82 A kérdező kommentje:

Kedves Titus Pullo!


Mivel mi nem látunk az emberek szívébe, nem tudhatjuk, miféle károkat okoz egy-egy istentelen, gonoszsággal átitatott, holtakkal meg démonokkal foglalkozó népszokás a belső emberben. Én nem tudok neked tudományos vizsgálatokat felmutatni bizonyítékul, hogy lám, milyen nyomot hagyott az életükben egy bizonyos ünnep, de nem is érdekelne, ha volna is ilyen. Mint mondtam, az Istentől való tanítás, mely szerint őrizkedjünk az ilyesmitől, nekem bőven elég.


Azt írod, az Izrael körötti népek ki voltak téve a gonoszságnak, ezért kellett a szokásaiktól távol tartaniuk magukat – NEM csak a zsidóknak, akik a Júda törzsének leszármazottai, hanem – az egész Izraelnek, mind a tizenkét törzsnek. És valóban, gonosz hatalmak működnek az Istent nem ismerő nemzetek között, hiszen a világ a Vádló fejedelemsége alatt áll jelenleg, így a nemzetek/pogányok szokásai, ünnepei, vallásos gyakorlata mindenképp téves, rosszabb esetben kimondottan gonosz (pl. aztékok).


És természetesen semmi sem attól jó vagy rossz, hogy kik csinálják, hanem a forrása a lényeg. Ha egy magát kereszténynek mondó közösség istentelen szokásokat követ, attól még maga a szokás nem lesz krisztusi, hanem végül megrontja az azt gyakorlók gondolkodását és életmódját.


Azt viszont igenis feladatunk eldönteni, hogy mi jó és mi rossz, mi származik igaz, és mi hamis forrásból. Ha Isten fiaként erre sem lennék képes, akkor nagy bajban lennék.


””És azért imádkozom, hogy a ti szeretetetek még jobban-jobban bővölködjék ismeretben és minden értelmességben, Hogy megítélhessétek, hogy mi a rossz és mi a jó; hogy legyetek tiszták és botlás nélkül valók a Krisztusnak napjára””

””Mert mindaz, a ki tejjel él, járatlan az igazságnak beszédiben, mivelhogy kiskorú: Az érettkorúaknak pedig kemény eledel való, mint a kiknek mivoltuknál fogva gyakorlottak az érzékeik a jó és rossz között való különbségtételre””


Az a rengeteg ember a földi történelem során, akik nem kaptak élő kinyilatkoztatást, szóbeli ismeretet az Istenről és Istentől, azoknak ebben a korszakban még nincs ítéletük, hanem a második feltámadás során kapják meg az első és egyetlen lehetőségüket, hogy ugyanúgy, ahogy a választottak ebben a korban, ők is megismerjék az Örökkévaló szeretetét és ajándékát az Úr Jézusban, és így ők is megmeneküljenek. Senki sincs „ebek harmincadjára” hagyva Istennél.


Azt pedig egy szóval sem mondtam, hogy a megmenekülés érdem kérdése lenne, nem is gondolom így, és nem tudom, miért hozod ezt fel, ezért erre most nem is reagálok, mivel ebben a dologban nem velem van vitád.


Azt sem állítottam, hogy nem szabad szórakozás céljából zenét hallgatni, vagy bármely más művészeti ágat élvezni. Pont arról beszéltem, hogy ez egy olyan tevékenysége az embernek, ami a saját jókedvére van, az istentisztelet azonban az Isten tiszteletéről szól, és mint ilyennek, megvannak a maga „szabályai”, amiket Maga a Teremtő Isten fektetett le. Amúgy nem értek egyet abban sem, hogy az Istenről való beszélgetés ne lenne istentisztelet. Szerintem bizony az, mivel ekkor a Magasságbeli dolgaival foglalkozunk, szent dolgokról elmélkedünk, igyekszünk az Ő nagyságos beszédeit megérteni, megcselekedni. Bizony imádság minden dal, zenemű, kép, film, stb. ami Istenről szól, hiszen Őróla nem lehet tisztelet, imádás, hálaadás, örvendezés, hódolat nélkül szólni – ezek pedig az igaz imádság ismertetői. Az olyan művészeti alkotások, amelyek emlegetik ugyan Istent, de tiszteletlenül, hamisan, gonoszul szólnak róla, kimerítik a „név hiába felvétele” parancsolat tiltását.


Krisztus NEM volt semmiféle forradalmár, az Isten küldöttje volt, aki HELYREÁLLÍTANI jött a meglevő törvényt, nem pedig újat bevezetni. Nem lázadt és nem talált ki „új gondolkodásmódot”, hanem az Isten törvényét igazán jelentette meg. Az ő dolga az, hogy törvényt beszél a népeknek és a földön törvényt tanít, a törvényt naggyá és dicsőségessé teszi. Ennek módja pedig az Isten ígérete szerint az, hogy szelleme által a választottak szívébe írja a parancsolatokat, méghozzá egy egész nép szívébe, akiket minden nemzetek, a pogányok közül hív el. A törvény szív szerinti megtartása egyáltalán nem volt újdonság, erre számos prófécia és felszólítás van a prófétáknál.


””Mert szeretetet kivánok én és nem áldozatot: az Istennek ismeretét inkább, mintsem égőáldozatokat.””

””Megjelentette néked, oh ember, mi légyen a jó, és mit kiván az Úr te tőled! Csak azt, hogy igazságot cselekedjél, szeressed az irgalmasságot, és hogy alázatosan járj a te Isteneddel.””


A metál műfaja, bármennyire is a „képmutató gondolkodásmód” ellen látszik törekedni, semmi más, csak egy újabb ketrec, egy skatulya, amibe saját magukat gyömöszölik bele, és a nagy lázadásuk a világon semmit nem ér el, legfeljebb a szomszéd utálja őket, ha hangosan hallgatják a kedvenceiket, de ez nem nagy dicsőség. Kirívónak lenni lehetne pl. bohócruhában is, de a metál stílusa teljesen sötét, a szimbolikája konkrétan ördögi, teljesen istentelen az egész világképe. Hiába próbál valaki Istenről szóló szövegeket húzni az ilyen körítéssel előadott dalokra, az imádás Istentől megadott szentsége nem közösködik a hamissággal, a világosságnak nincs köze a sötétséghez.

2012. aug. 22. 12:50
 77/82 A kérdező kommentje:

Kedves vigera!


Írod:

>Ha választani lehet, én is így szeretném dicsőíteni az Urat, szívvel-lélekkel.<


Hát miért nem teszed? Dicsőítsd az Istent szívvel-lélekkel, minden erőddel, örömmel, élettel! De hadd kérdezzem meg: minek ehhez sejtelmesen megvilágított, a többiek fölé emelt színpad (Isten nem jól lát?), minek a sokdecibeles hangosítás (Isten nem jól hall?), minek a nézőközönség (akik nem Istenre, hanem az előadóra figyelnek)? Ha Istent szeretném magasztalni, azt a saját hangomon, saját erőmből, egyedül Őfelé irányítva teszem, nem pedig mások elé kiállva, műsorként előadva. A testvéreimmel közösségben, szellem által énekelünk együtt, ki-ki ahogy képesség adatott neki ebben. A koncert-külsőség szerintem idegen az Isten szelíd szellemétől.

2012. aug. 22. 13:02
 78/82 anonim ***** válasza:

Van aki így dicsőíti az Urat, van aki úgy. Nem vagyunk egyformák. Kultúránként is vannak eltérések.

Kérdezed, hogy miért nem teszem. Azért mert sajnos én egy olyan közösség tagja vagyok akik a visszafogott, már-már érzelemmentes dicsőítést gyakorolják.

Természetesen nincs szükség Isten dicsőítéséhez színpadra, fényekre, sőt nagy hangra sem, de ezek egy koncert elengedhetetlen kellékei.

Egyébként ezek a koncertek nemcsak a szórakoztatást szolgálják elsősorban, hanem egyfajta igehirdetésnek is tekinthetők.

Vannak olyan nem keresztény ismerőseim, akiket egy gyülekezeti összejövetelre, vagy templomba nem tudnék magammal vinni, de mivel szeretik a jó zenét, egy koncertre szívesebben eljönnének velem, és talán a szórakozás mellett az üzenetből is eljut hozzájuk valami ami talán elindítja őket az Isten keresés útján.

Jó ideje nem voltam már ezen az oldalon, mert egész egyszerűen megcsömörlöttem a sok rosszindulattól ami a magukat kereszténynek valló emberekből árad a tőlük eltérően gondolkodó, más felekezetű keresztények felé.

Ez pedig, hogy van akinek már az is szúrja a szemét, hogy ki hogyan dicsőíti az Urat, mert természetesen csak az lehet az Istennek tetsző ahogyan ő teszi,az a Szent , az elfogadott, ez nekem már kicsit sok.

Én is csak azt tudom mondani, hogy Isten a szándékot, a szívet nézi, nem a hogyan.

2012. aug. 22. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/82 A kérdező kommentje:

Kedve vigera!


Nekem nem rémlik, hogy az apostolok zenés bulit rendeztek volna akárcsak egyszer is, hogy jobban igazodjanak a pogánysághoz, és több embert nyerjenek meg. Egyszerűen elmentek oda, ahol amúgy is szellemi, hitbeli dolgokról folyat a beszélgetés - zsinagóga, patakpart, iskola, terek - és elmondták a jó hírt. Akinek Isten adott rá fület, az hallotta, akinek nem, az ment tovább. Nem erőlködtek Pálék soha, hogy jaj, hogyan is lehetne hatásosabban megszólítani ezeket a népeket, csak tanítottak, ahol hallgattak rájuk. Ahol nem, onnan továbbálltak.


Az teljesen igaz, hogy Isten a szíveket vizsgálja, és aszerint kapjuk a támogatást, segítséget, tanítást. De az ítélet cselekedetek alapján lesz, azok pedig az Isten beszédei, parancsolatai szerint lesznek mérlegre téve.


Helyes és igaz Istenimádat pedig csak egyféle van, akár tetszik ez a mai plurális szemléletű világnak, akár nem. Egy a hit is, egy a keresztség, egy a reménység, és egy az Isten, mindeneknek Atyja.

2012. aug. 22. 15:15
 80/82 anonim ***** válasza:

Az, hogy a Biblia nem tesz említést arról, hogy az apostolok részt vettek-e zenés rendezvényeken, még nem jelenti azt, hogy nem történt ilyesmi.

Ajánlom figyelmedbe a 29-es válaszoló által belinkelt Zsoltárok könyvének 150. fejezetének részletét, melyből kiderül, hogy hányféleképpen dícsérhetjük az Urat, akár hangos, harsogó zenével is.


Ami a modern igehirdetést illeti, szerintem természetes, hogy a mai "hittérítők" felhasználják a kor és technika adta lehetőségeket is, és nem csak az apostolok eszközeivel próbálják Istenhez vezetni az embereket.

Te is ezt teszed most éppen, amikor az internet adta lehetőségekkel próbálod az embereket meggyőzni az igazadról.


Egyetértek, hogy amikor eljön az ideje, a cselekedeteink alapján leszünk megítélve,vagyis az alapján, hogy mennyire szerettünk, szolgáltuk embertársainkat,azaz mennyire a Jézus által tanítottak szerint éltünk.

Én nem emlékszem, hogy a Bibliában olvastam volna olyanról, hogy tilos az Urat hangos, gitáros, dobos zenével dícsérni, mert az méltatlan hozzá.


"Helyes és igaz Istenimádat pedig csak egyféle van "

Így igaz, a Krisztus által megmutatott és tanított út, melynek lényege, hogy szeressük az Atyát,úgy szeressük egymást ahogy Ő szeretett minket és azt cselekedjük másokkal amit szeretnénk ha velünk cselekednének.

Kár, hogy a keresztények pont ezeket felejtik el leginkább, mert leköti az idejüket,mások hitének kritizálása,mérlegelése,megítélése.

Gondolom te sem örülnél neki ha valaki kritizálná a módját ahogyan Istent dicsőíted,hát kövesd a krisztusi példát és ne tedd te se másokkal.


Isten áldjon!

2012. aug. 22. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!