Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Majom az ősöm? Én tévedek...

Abibh kérdése:

Majom az ősöm? Én tévedek mint keresztény, vagy tényleg majom az ősöm?

Figyelt kérdés
Keresztények,ezt ki merné jelenteni valaki közületek,iskolákban,előadásokon a világ előtt?Elitélitek az evolúciót,vagy helyesnek tartjátok?Tényleg annyira felemelő érzés majomként ébredni minden reggel?Istennek mi a véleménye erről,szerintetek? Szerintetek az evolúciónak,van köze a mai világromlottsághoz?Vagy ez mind ami történik Isten hibája? Hogyan látjátok ezt ti?
2012. aug. 19. 07:23
1 2 3 4 5 6
 51/59 rajcziz ***** válasza:
59%

Szentségtörés, ha egy keresztény mondja. Miért kellene egy nem keresztényt a keresztény elvek alapján megítélni? Eleve miért kell valamit megítélni?

A másik dolog - véleményekre vagy kíváncsi, de valahogy nem hallgatod meg őket. Többször leírtam és leírták már mások is: az evolúciós elmélet nem azt állítja, hogy az ember ősei a majmok, hanem hogy a majmoknak és az embereknek közös ősei vannak.

2012. aug. 20. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/59 anonim ***** válasza:
91%

"rajcziz "Jézusnak is majom volt az őse..." ezt írta gpotter."

Visszaolvastam. Ezt nem írtam.

Menjél már aludni kedves kérdező. Az én hibám - már annyiszor megfogadtam, nem szólok hozzá ehhez a rovathoz.

Reménytelen. De azért most is tanultam. Megtudtam, hogy Galileit az ateisták hurcolták meg. Na erről ennyit.

2012. aug. 20. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/59 anonim ***** válasza:
:D tényleg nem te írtad gpotter hanem Súr.A lényegre térve,sok mindent varrtak anno Isten nyakába,és még ma is azt teszik.Én kreaciónista vagyok,az evolúciónak semmilyen formáját nem tudom elfogadni,ha ezt megtenném akkor saját magamat hazudtolnám meg.
2012. aug. 20. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/59 anonim ***** válasza:
gpotter szerintem a kérdező nem az Ateistákra célzott Galiléjel kapcsolatban.Jézus keresztre feszítői sem voltak Ateisták és mégis megölték.
2012. aug. 20. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/59 Agyblokkoló válasza:
Pont fordítva a lelke a majomtól származik a teste meg az embertől.
2012. aug. 21. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/59 anonim válasza:
nem , a majom nem az osod jezusom...ilyen hulyeseget
2012. aug. 24. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/59 anonim ***** válasza:

"Kedves Kérdező. Nem, nem elégítetted ki a kiváncsiságomat. Teremtés és bűnbeesés. 2 fogalaom a Bibliából, de nem magyaráztad el, hogy ez hogyan támasztja alá a teóriádat, hogy a teremtés maga ukmukfukk történt, seperc alatt."


nem seperc, hanem hat nap alatt.


teljesen nyilvánvalóvá teszi ezt a Biblia...


egyrészt a szóhasználat: a használt héber „jóm” minden esetben 24 órás idővallumot jelent és nem időszakot.


másrészt - ha ez nem lenne elég egyértelmű - minden egyes nap így fejeződik be: "Így lett este, és lett reggel".


továbbá a Biblia kijelenti, hogy:

"Hajtott tehát a föld növényeket: füvet, amely fajtájának megfelelő magvakat hoz, és gyümölcstermő fát, amelynek ugyancsak fajtájának megfelelő magva van."


tehát fejlődésről szó sincs.


A Biblia a bűnbeesés követően nemhogy fejlődésről (evulúcióról) szól, hanem egyenesen romlásról, visszafejlődésról (devolúció) beszél.


Az a keresztény, aki hisz az evolúcióban, felülbírálja, átértelmezi a Szentírást.

2012. aug. 24. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/59 anonim ***** válasza:
59%

Ez tipikusan az a kérdés, amire a kérdező soha nem kapja meg a választ, amiben pont a hite korlátozza.


Feltesz egy kérdést, majd amikor érkezik rá egy normális válasz pl. rajcziz válasza, vagy azoké akik válaszoltak a kérdésre, és esetleg ez nem egyezik a keresztény agymosással, akkor rögtön elindul az epehányás, illetve ezzel együtt rögtön áldozati bárányt csinál magából, aki az ateisták össztüzének kitéve mártírként védi Jézust.


Kedves kérdező, mi értelme van kérdést fel tenni ha arra alapul a hited, hogy a kételkedés nélküli hit erény. Fölösleges, amikor a válaszok közül csak azt fogadod el ami megegyezik a tiéddel. Csak nehogy gondolkodni kelljen, csak nehogy kételkedni kelljen. Mi értelme van kérdést feltenni, ha a saját véleményed a megkérdőjelezhetetlen kategóriában van?


Reakcióid a válaszolók lenézése,kioktatása. Saját magadat egy magasabb szintre helyezve (hisz te a nagy betűs Hívő vagy, elfogadtad Jézust, ezzel már egy magasabb kasztba tartozol), nézel lefele a többi emberre elképesztő gőggel.


Szép keresztény erények... Nem szeretnék a klubotok tagja lenni.

2012. aug. 24. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/59 anonim ***** válasza:

"Nem tudtok mondani egyetlen emlőst sem, aminek a méhében az embrió a fejlődése során átmenetileg ne növesztene uszonyt. Ez alól az ember sem kivétel."

Honnan veszed,hogy az ember is növeszt?

2012. aug. 25. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!