Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Majom az ősöm? Én tévedek...

Abibh kérdése:

Majom az ősöm? Én tévedek mint keresztény, vagy tényleg majom az ősöm?

Figyelt kérdés
Keresztények,ezt ki merné jelenteni valaki közületek,iskolákban,előadásokon a világ előtt?Elitélitek az evolúciót,vagy helyesnek tartjátok?Tényleg annyira felemelő érzés majomként ébredni minden reggel?Istennek mi a véleménye erről,szerintetek? Szerintetek az evolúciónak,van köze a mai világromlottsághoz?Vagy ez mind ami történik Isten hibája? Hogyan látjátok ezt ti?
2012. aug. 19. 07:23
1 2 3 4 5 6
 21/59 anonim ***** válasza:
68%
Semmiképp sem majom az ősöd. A majmokkal vannak közös őseink, nem a majmok az őseink.
2012. aug. 19. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/59 A kérdező kommentje:
Kedves Ebcsont,csak egyet emlitek meg :) a teremtést. Elég ez? Mondjak még egy másikat is? A bűnbe esés. remélem ki elégitettem a kérésed. :) További szép napot.
2012. aug. 19. 13:43
 23/59 A kérdező kommentje:
Direkt nem a valláskritikába tettem fel a kérdést,és direkt keresztényekhez szólok általa,és mégis több a kritika mint az értelmes válasz,ne csodálkozzatok,hogy lepontozom azokat akik nem a témával kapcsolatos válaszokat adják,hanem kritizálnak és kötekednek. Nem a kritikára vagyok kiváncsi,hanem a keresztények véleményére. Köszönöm.
2012. aug. 19. 13:47
 24/59 anonim ***** válasza:
49%

Nem tudom ki, kitől származónak tartja magát.

A saját nevemben kijelenthetem, hogy nem a majomtól származom.

Az életet a teremtő a neme szerint hozta létre,

Én az emberektől származom, az emberi fajhoz tartozónak vallom magam.

zsömle/lány

2012. aug. 19. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/59 anonim ***** válasza:
34%

Az én válaszom egyezik a videó üzenetével:


http://www.youtube.com/watch?v=nR-Qx0k3JwE


Jó lenne tudni, ki volt az a drága, akinek ez nem tetszik, így jelentette, majd egy moderátor azonnal törölte is.

Én úgy látom a dolgokat, ahogy ebben a dalban van.


Amennyiben ez törlésre kerül, kérném a moderátort, hogy indokolja, mi az, ami sértő, vagy törlésre ad okot...

2012. aug. 19. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/59 anonim ***** válasza:
Legalább azt megtudtuk,hogy a keresztényeknek is jó a humor érzékük :)
2012. aug. 19. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/59 yuda ***** válasza:
65%

Nem mennék bele az evolució tudományos vizsgálatába, de elmondom mit olvastam nemrég:

Az egy elfogadott tudományos alkalmazás, hogy többször megismételnek valamit, akkor az igazolva van.

Mondok példát:

Archimedes- törvénye

Minden folyadékba, vagy gázba merülő testre felhajtóerő hat, melynek nagysága egyenesen arányos a folyadék, vagy gáz sűrűségével, a test bemerülő részének térfogatával és a gravitációs gyorsulással.


Namármost mai napig bizonyítható, mert többször megismételhető, bemutatható a folyamat.

Ugyanezen okból, az evolúcionista elmélet akkor nyerhetne bizonyítást, ha meg lehetne ismételni, de nem lehet. Olyan hézagok, fehér foltok vannak a tézisben, hogy gyakorlatilag a sci-fi világát idézi, aki azt állítja, hogy ez tudományos tény.

Maradjunk a józanság talaján és nagy jóindulattal nevezzük inkább evolúciós ELMÉLET-nek. :)


Nagyon kevesen tudják, hogy az evolúció kutatásnak szerteágazó kutatási területei vannak, és egyik sem bizonyított. Mégis attól fogadják el, hogy összeadják a sok kis hézagos, billegő eredményt, majd kikiáltják, hogy ez valami megalapozott tény. Hát nem az, nagyon nem!

Egyébiránt pedig maguk a kutatók is ezt a kifejezést használják, hogy ELMÉLET, de valamiért TÉNY-ként jött le a társadalom azon tagjaihoz, akik egyáltalán nem látják át az eredményeket, viszont minél tudatlanabbak, annál nagyobb szószólói lesznek. Elképesztő az emberi butaság.


Értitek igaz? Megismétlem: Azok akik ezzel foglalkoznak, látják a vak foltokat és emiatt elméletnek nevezik, akiknek pedig gőzük sincs róla, ők már bizonyított tényként adják elő. Ha ez nem primitívség, akkor mi az?

2012. aug. 19. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/59 anonim ***** válasza:
62%

"Kedves Ebcsont,csak egyet emlitek meg :) a teremtést. Elég ez? Mondjak még egy másikat is? A bűnbe esés. remélem ki elégitettem a kérésed. :) További szép napot."


Kedves Kérdező. Nem, nem elégítetted ki a kiváncsiságomat. Teremtés és bűnbeesés. 2 fogalaom a Bibliából, de nem magyaráztad el, hogy ez hogyan támasztja alá a teóriádat, hogy a teremtés maga ukmukfukk történt, seperc alatt. A Bibliában szó van teremtésről, szó van bűnbeeséséről valóban. A Bibiliában szó van továbbá Jézus példabeszédeiről is, amit soha se soha nem szó szerint értett. Ami a Bibliában le van írva, az mind arról szól, hogy leírja a lényeget azoknak az embereknek, akiknek halvány lila gőzük sem volt sem a fizikához sem a matematikához, sem a csillagásztahoz, de talán még írástudók sem voltak. A Bibliában a lényeg annyi, hogy Isten teremtette a világot. Nem tér ki az evolúcióra, mert akkor azt az elméletet még fel sem találták. Ami el akar mondani azt elmondja, ugyanakkor arra nem való, hogy a tudománnyal szembeállítsuk.

Teremtés és bűnbeesés. Mindkettő úgy van leírva, hogy a "hülye" is megértse abból a szempontból ami akkor fontos volt. A mai szempontból is érthető, ugyanakkor ma már vannak olyan szempontok is, amire nem ad választ, és különböző emberek különbözőképpen fogadják el vagy utasítják el. Vannak akik elfogadják és tagadják a tudomány eredményeit. Vannak akik elutasítják és a tudomány az istenük, és vannak akik elfogadják, de úgy, hogy a vallás és a tudomány kölcsönösen illeszkedhessen egymáshoz. Ez nem ördögtől való dolog, hanem ez az optimális gondolkodás. A vakhit nem vezethet jóra, ahogy vakhitetlenség sem. Az embernek azért van értelme, hogy gondolkodjon. Vallás és tudomány kiegészíti egymást. Mindkettőben vannak és lehetnek csúsztatások, de a kettőt egymás mellé rakva elég jól meg lehet érteni a világegyetem működését. De persze ehhez nem az a hozzáállás kell, hogy lkapásból mindenki hülye, és én találtam fel a spanyolviaszt.


Másrészről meg, abból a szempontból amit a Biblia el akart mondani, abból a szempontból nincs jelentősége a tudománynak. Ez csak néhány embernek fontos, köztük neked is és nekem is. A régi kor embere nem is nézhette másképp az egészet, mert akkor mégcsak a Biblia volt, tudomány meg gyerekcipőben járt. Az ellentét most éleződik a mai korban, amikor már a tudomány is rendesen felzárkózott, de most is csak azoknál, akik eleve abból indulnak ki, hogy mindkettő nem lehet egyszerre. Vagy fekete vagy fehérnek kell lennie a dolgoknak szerintük, pedig dehogyis! A világ színes, akkoris ha csukva tartod a szemed.

2012. aug. 19. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/59 anonim ***** válasza:
2012. aug. 19. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/59 anonim ***** válasza:
66%

Egyébként jóval messzebbre is mehetünk az időben és a fejlődésben. Minden élet a vízből származik, hisz a víz az élet egyik alapja.

Nem tudtok mondani egyetlen emlőst sem, aminek a méhében az embrió a fejlődése során átmenetileg ne növesztene uszonyt. Ez alól az ember sem kivétel. Ugyan minek uszony az ember embriónak, hova kell neki úsznia a magzatvízben? :D

Egyszerűen arról van szó, hogy az embrió a 9 hónapos fejlődése alatt végigmegy gyorsban azon a fejlődésen amin az egész faj átment sokszáz millió év alatt. Ha nem létezne evolúció, akkor semmi más nem történne az anyaméhben, minthogy egy kisember megnőne nagyra és hókuszpókusz mirimókusz ott is lenne. Sőt mindez nem is venne igénybe 9 hónapot, este szeretkeznél az asszonnyal, reggel meg már szülne is. Éppenúgy ahogy ti szerintetek az Úr teremtette a világot, az embert.

Ehhez képest ott az a fránya 9 hónap, ott van még a sejtostódás is, azzal kezdődik minden, ahogy az egysejtűek is szaporodnak, aztán a fejlődés legkülönbözőbb szakaszai, köztük az uszonynövesztés.

A vakbélről nem is beszélve, ami minden emlősben ott van, az emberben is, csak neki már nincs szüksége rá, mert egy jó ideje más életmódot folytat.


De ez mind semmi, majd kiveri a szemeteket, de minden ez csak nem bizonyíték. A Biblia, csak az a bizonyíték! ;)

2012. aug. 19. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!