Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Majom az ősöm? Én tévedek...

Abibh kérdése:

Majom az ősöm? Én tévedek mint keresztény, vagy tényleg majom az ősöm?

Figyelt kérdés
Keresztények,ezt ki merné jelenteni valaki közületek,iskolákban,előadásokon a világ előtt?Elitélitek az evolúciót,vagy helyesnek tartjátok?Tényleg annyira felemelő érzés majomként ébredni minden reggel?Istennek mi a véleménye erről,szerintetek? Szerintetek az evolúciónak,van köze a mai világromlottsághoz?Vagy ez mind ami történik Isten hibája? Hogyan látjátok ezt ti?
2012. aug. 19. 07:23
1 2 3 4 5 6
 31/59 Agyblokkoló válasza:
34%
Az evolucíó nincs az csak egy vázlat.Hogy a bolond ateisták zakklasák a keresztényeket.
2012. aug. 19. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/59 Sághegyi Csaba ***** válasza:
Kérdező, én ugyan kreacionista keresztény vagyok, de amit itt te csinálsz, az nem a szeretet. Nem is az evangélium hirdetése. Jézus mit szól a kérdésedhez? Amennyire én ismerem őt, szomorkásan várja, hogy megtérj a világias lelkületből. Isten áldjon!
2012. aug. 19. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/59 anonim ***** válasza:
65%

mert gondolom az ateitáknak nincs jobb dolguk,mint keresztényeket zaklatni.Igaz?

Várj elképzelem!X.Y. ateista reggel felkel és gondolkozik.Mit csináljak ma?Dolgozzak?Á,az nem jó.Fizessem be a számlákat? Á,minek azt. Tudom már ,ma keresztényeket fogok zaklatni.

2012. aug. 19. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/59 A kérdező kommentje:
Rendbe van Ebcsont,akkor most engedd meg,hogy bővebben irjam le,hogy hogyan is látom én és még sokan mások a dolgokat. nos mi azt a feladatot kaptuk,hogy tanulmányozzuk az írásokat(Jn5.39)ha ezt a tudományra vonatkoztatjuk rengeteg olyan példát találunk benne,amelyet a Biblia már több ezer ézer éve feljegyzett,még mielött a tudosok felfedezték volna.Ezeket az igéket olyan emberek jegyezték le akik semmit sem tudtak a modern tudományról,vagyis a szent szellem által kapott információkat jegyezték fel."Mert amelyek régen megirattak a mi tanulságunkra írattak meg(Rom15,4 Jn20,31)" És kezdeném azzal amit te megkérdöjeleztél.FIZIKA! "FELFÜGGESZTETTE A FÖLDET A SEMMISÉG FÖLÉ.(Jób,26,7)"Jób 3500 évvel ezelött jegyezte le ezt a tényt,ami nem más mint XX sz fizika.A Newton által "felfedezett" gravitáció törvényei nem tesznek hozzá semmit ahhoz amit Jób mondott csupán elmagyarázzák hogyan függesztette fel Isten a földet a semmiség fölé.A század fordulón a tudosok azt hitték,hogy létezik egy éter nevű anyag ami kitölti az ürt és valahogyan segiti a Földet a helyén tartani.Ezt ma már tudjuk, hogy nem igy van,és még mindig Jób állittása a legtudományosab Isten felfüggesztette a földet a semmiség fölé. És lássuk csak ki ül a FÖLD KEREGSÉGE fölött.(Ézs.40.22) Ézsaiás kb Kr.e.700 ban jegyezte le ezt a bámulatos tényt. A keregség szó jelentése az eredeti nyelven az,hogy "gömb alakú" több mint 2000 évvel Ézsaiás után K.r.u. 1519 ben Magelán a hires utazó körül vitorlázta a földet,hogy megcáfolja azt a nézetet,miszerint a föld lapos,és bebizonyitotta azt,hogy a föld gömbölyü,de ez viszont már elötte jovall(2000 év)ott állt a Bibliában.Nos kedves barátom,vannak értelmes dolgok a Bibliában csak nem árt kézbe venni mielőtt elitélnénk azt. A Biblia "beszél" hozzád ha ráhangolodsz. :) remélem így már érthetőbb a válaszom.
2012. aug. 19. 18:30
 35/59 A kérdező kommentje:
Kedves kreadionista testvérem(?) szerinted én mit csinálok? :) evangéliumot hirdetek,téritek,vagy pedig ki nyilvánitom haragomat,nemtetszésemet azokra akik csúfolodnak Jézus Úrunk kiontott vérével,semmibe veszik a Szentirást,semmibe veszik a keresztényeket,és a szívük telis tele van méreggel,meg utálatosságokkal.De mindez álltal senkire se emeltem újamat és senkivel sem személyeskedtem,csak is a véleményemet írom le és neked is azt kéne tenned ahelyett hogy itélkezzél fölöttem. De lássuk mit is mond maga Jézus erről."Hallottátok,hogy megmondatott:Szeresd felebarátod,és gyülöld ellenségeidet(Mt,5.43)" Ha keresztény vagy akkor tudod,hogy ezzel mire célzok.De,hogy mindenki megértse leirom.Felebarát azok az ember társaim,az ellenségem pedig mindanyiunk ellensége a sátán.Ahhoz hogy én ezt teszem amit teszek nem az ember iránt érzett gyülöletböl teszem hanem azt gyűlölöm amit az ember tesz,és ezt én ki is mutatom,de nem itélkezem és nem személyeskedek.A kérdésemet is ugy fogalmaztam meg,hogy én vagyok a majom,ha az vagyok és nem más.Jézus hányszor lépett fell határozottan a bűn ellen? ezt neked tudni kéne ha igaz keresztény vagy...és remélem,hogy tudod is.mire tanit a bün ellen?"Ám haragudjatok,de ne vétkezettek!(Ef,4.22)" Nem vétkezem hanem haragszom.Haragszom mind arra amit az ember művel. Haragszom a sátánra és nem az emberre. Ezt vagy megérted vagy nem,de nézz utána,mert a béke kedvéért az igazságot nem szabad feladni.Jézus szenvedett,meghalt,és megváltott egy annyit én is megtehetek,hogy kinyilvánitom nemtetszésemet még akkor is ha emiatt elitéltek. Nem azt kéri,hogy legyetek tutyimutyiak az igazságban hanem azt,hogy legyetek erősek és kitartóak a harcban. Mibndenki azt tesz amit jonak lát. :) Az Úr veled.
2012. aug. 19. 19:40
 36/59 anonim ***** válasza:
35%
A lelked nem a majomtól származik. De testileg igen, majmoktól származunk.
2012. aug. 19. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/59 anonim ***** válasza:
34%

Kedves kérdező, és tisztelt felebarátaim.


Én magamat kereszténynek tartom, és összhangban a teremtő isten igazságával, az emberi fajtól származom.


Jézus kijelentette, hogy az abszolút igazság az Isten szava a Biblia.(János 17:17)


Tehát ami abban van az az igaz.

Aki Keresztény és azt állítja, hogy nem a teremtő hozta létre az embert és külön külön a fajokat, hanem az evolúció által jöttek létre, az Isten szavát hazugnak állítja.És Jézus kijelentésével ellentétesen nem igazság szerinte a szent írás.

De joga van hozzá ez már nem a mi feladatunk megítélni.

tisztelettel.

2012. aug. 19. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/59 anonim ***** válasza:
31%

Kedves kérdező, amiket leírtál, azzal maximálisan egyetértek, és alátámasztja az én világnézetemet.

Nekem a problémám azzal a hozzáállással van, amely a tudományos ismereteket próbálja szebefordítani a keresztény vallással, holott a te fenti példádból is kitűnik rögtön a nagyon erős párhuzam. Teljesen más síkon közelítik meg a kérdést, másképp fogalalmaznak, mindkettő máshonnan ered, más dolgokat vesz alapul, a végeredmény meg nemhogy nem ellentétes, hanem nagyon is egyező. Köszönöm a példádat.

2012. aug. 19. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/59 anonim ***** válasza:
38%

"Aki Keresztény és azt állítja, hogy nem a teremtő hozta létre az embert és külön külön a fajokat, hanem az evolúció által jöttek létre, az Isten szavát hazugnak állítja."


Khmm, és mi a helyzet azzal, aki azt állítja, hogy a Teremtő hozta létre a fajokat az evolúció révén? Az is meghazudtolja Istent? :) Én nem gondolnám ezt. Márcsak azért sem, mert én meg azt gondolom ez az igazság. Nem volt semmilyen hókuszpókusz soha. Minden ami teremtve lett, azt valamiből alkotta a Teremtő, lépésről lépésre, korról korra.

2012. aug. 19. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/59 anonim ***** válasza:

"A Newton által "felfedezett" gravitáció törvényei nem tesznek hozzá semmit ahhoz amit Jób mondott csupán elmagyarázzák hogyan függesztette fel Isten a földet a semmiség fölé"

Ehhez még annyit tennék hozzá, hogy a gravitáció törvényeit ismerjük, dehogy mi okozza, az bizony még ma sem ismert. De biztos vagyok benne, hogy egyszer erre is megtalálják majd a magyarázatot.

2012. aug. 19. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!