Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Majom az ősöm? Én tévedek...

Abibh kérdése:

Majom az ősöm? Én tévedek mint keresztény, vagy tényleg majom az ősöm?

Figyelt kérdés
Keresztények,ezt ki merné jelenteni valaki közületek,iskolákban,előadásokon a világ előtt?Elitélitek az evolúciót,vagy helyesnek tartjátok?Tényleg annyira felemelő érzés majomként ébredni minden reggel?Istennek mi a véleménye erről,szerintetek? Szerintetek az evolúciónak,van köze a mai világromlottsághoz?Vagy ez mind ami történik Isten hibája? Hogyan látjátok ezt ti?
2012. aug. 19. 07:23
1 2 3 4 5 6
 41/59 anonim ***** válasza:
58%

"Sajnos egy olyan világban élünk ahól minden megengedet de a tulnyomó százaléka helytelen."

Ez sajnos elmondható a helyesírásodról is.


Én inkább az evolúcióban hiszek. Ha nem is lehet kijelenteni, hogy a majomtól származunk, de az biztos, hogy az első emberpéldányok nem olyanok voltak mint a mai emberek, tehát fejlődésen megyünk keresztül. Ezt akárhogy is próbálnám Istenre fogni, valahogy nem menne. Ez az evolúció bizonyítéka. Vagy először Isten megteremtette az embert, és utána az evolúciót is, hogy összezavarjon minket?

2012. aug. 19. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/59 A kérdező kommentje:
Köszönöm a figyelmeztetést 71 es :) ezt már ne aggódj megszoktam.Mikor nincsenek érvek akkor találunk magunknak,azért kaptuk az Isteni értelmet,nem? :) csupán sajnálni tudlak.... Hidd el,hogy van Isten és méghozzá nagyon igazságos.
2012. aug. 19. 23:32
 43/59 A kérdező kommentje:
bocs 41 és nem 71 :D
2012. aug. 19. 23:34
 44/59 anonim ***** válasza:
14%

Kedves Ebcsont és kedves Mindenki.

Bár a privátban is írtam neked, de ide is szeretném a biblia igazságát kifejteni az evolúció ellen.


A teremtő először állatokat teremtett a nemük szerint, hímet és annak nőstényét.

A teremtése utolsó szakaszában határozta el, hogy még egy élőformát létre, hoz amely az emberi fajt jelenti.


Teremtsünk embert a mi képünkre és hasonlatosságunkra...

Az állatok esetében ezt nem használja, mert az állatok nem kaptak olyan tulajdonságokat a teremtőtől mint az igazságosság, bölcsesség, stb, mint az ember, akinek eltervezte a megteremtését, és nem a kialakulását.

És azt a parancsot adta az embernek, hogy hajtsa az állatokat az "uralma" alá, vagy is az ember adjon nevet az állatok különböző fajtájának, és szeretettel vezesse etesse, azokat.


tisztelettel.

2012. aug. 19. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/59 A kérdező kommentje:
Igen 37 es teljesen egyetértek veled.De viszont vajon Jézus azt mondja,hogy vakok legyünk,azt mondja netán,hogy ne foglalkozzunk vele,bízzunk mindenkit a sorsára? Vagy azt mondja,hogy ÓVJ,INTS,FEDJ,BUZDÍTS,ALKALMATOS ÉS ALKALMATLAN IDŐBEN! Szerinted mi a helyes,hunyjunk szemet és hagyjuk az ártatlanokat csapdába esni,vagy pedig igaz keresztény ként,mentsük ami még menthető? Ha van egy földrengés és megszabadulsz,elszaladsz? vagy vissza mész és megpróbálód kimenteni azokat akik nem tudnak a törmelék közül kiszabadulni,de még életben vannak. Hogy mutatod ki jobban az emberi szeretettedet? "Azonképpen a hit is,ha cselekedetei nincsenek,megholt ő magában.Mutasd meg nékem a te hitedet a te cselekedeteidből,és én megfogom neked mutatni az én cselekedeteimből az én hitemet.(Jak.2,17-18)" Tapasztalatból mondom,hogy sok ember van még aki nem tudott még dönteni,és ha nem hangoztatjuk ahol csak lehet az igazságot akkor azoknak az embereknek semmi esélyük,hogy megszabaduljanak a sátán mesterkedéseitől. És ő itt van! "Jaj a föld és a tenger lakósainak,mert leszállott az ördög ti hozzátok,nagy haraggal teljes úgymint aki tudja,hogy kevés ideje van.(Jel.12,12)"
2012. aug. 20. 00:22
 46/59 anonim ***** válasza:
23%

igen, majom az ősöd


Jézusnak is majom volt az őse


még mindíg csak félállatok vagyunk (valójában)

2012. aug. 20. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/59 anonim ***** válasza:
49%

Kedves kérdező!

"Direkt nem a valláskritikába tettem fel a kérdést,és direkt keresztényekhez szólok általa"

Akkor mi értelme feltenni a kérdést? A keresztények véleményét úgy is ismered.

Ha ateistákhoz címeznék ilyen kérdést, a keresztények talán nem nyomkodnák a piros kezet, míg az egér össze nem roppan a kezük alatt?

"FELFÜGGESZTETTE A FÖLDET A SEMMISÉG FÖLÉ.(Jób,26,7)"Jób 3500 évvel ezelött jegyezte le ezt a tényt"

Galileit miért is hurcolták meg a középkorban?

Ha a ti Istenetek teremtette az embert a saját képére, akkor örülök hogy már nekem nem sok van hátra, mert ebben a világban csak a vérfürdőkkel, butasággal, gőggel lehet találkozni az egész ismert történelem folyamán, - Isten és Jézus nevében!

2012. aug. 20. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/59 anonim ***** válasza:
30%

gpotter:

(rab)szolgalelkek (rab)szolgatanításokat kapnak - ne csodálkozz ezen!


biológialilag embernek születnek, de itt meg is állnak,

az emberréválás többi (magasabb) kritériumait nem teljesítik be (nem is keresik; kapnak helyette valami kamut, valami olcsó pótszert)


Az isteneik valójában állattartók.


a pasu az pasu - lassan megeszik - az a sorsa - táplálék

2012. aug. 20. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/59 rajcziz ***** válasza:
78%

Kedves kérdező, látom, nálad is megy a kettős mérce. Leszidod gpottert, amiért kifejti a véleményét, vagy ahogy te fogalmaztál megpróbált "maga után húzni másokat". Mindezt teszed úgy, hogy nem értetted meg, mit mondott. Egy szóval nem bántotta Jézust vagy épp Istent. Annyit írt, hogy az ő NEVÜKBEN követtek el szörnyű bűnöket az évezredek során.

Mindemellett pedig te folyamatosan próbálsz meggyőzni másokat a saját igazadról (amivel egyébként semmi gond nem lenne, ha nem írnád, hogy: mindenkinek joga van dönteni a saját meglátása szerint). Akkor hogy is van ez?

2012. aug. 20. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/59 rajcziz ***** válasza:
71%
Ebben mi a bántás? Ha hisz az evolúcióban, akkor nyilvánvaló abban hisz, hogy az embereknek és a majmoknak közös az őse (amit megjegyzem, még te sem tanultál meg). Jézus pedig akárhogy nézzük, ember volt. Ebből következik tehát, hogy mint az emberiség tagjának, neki is volt közös őse a majmokkal (persze mindez a dolgok nem keresztény szemszögből való megközelítése).
2012. aug. 20. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!