Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Majom az ősöm? Én tévedek...

Abibh kérdése:

Majom az ősöm? Én tévedek mint keresztény, vagy tényleg majom az ősöm?

Figyelt kérdés
Keresztények,ezt ki merné jelenteni valaki közületek,iskolákban,előadásokon a világ előtt?Elitélitek az evolúciót,vagy helyesnek tartjátok?Tényleg annyira felemelő érzés majomként ébredni minden reggel?Istennek mi a véleménye erről,szerintetek? Szerintetek az evolúciónak,van köze a mai világromlottsághoz?Vagy ez mind ami történik Isten hibája? Hogyan látjátok ezt ti?
2012. aug. 19. 07:23
1 2 3 4 5 6
 11/59 lsandor ***** válasza:
18%

A fajok eredete c. művének zárószavában írta: „Nagyszerűség van ebben a felfogásban, amely szerint a Teremtő az életet a maga különböző erőivel eredetileg csak néhány vagy csak egyetlenegy formába lehelte bele.”3 Ily módon az élet keletkezésének témáját ténylegesen nyitva hagyta további megfontolások számára.

A természettudományok egyik professzora kijelentette: „Bálnák, denevérek, lovak, főemlősök, elefántok, nyulak, mókusok, stb., mind éppen úgy megkülönböztethetők az első megjelenésük alkalmával, mint napjainkban. Semmi nyoma sincs valamiféle közös ősnek, még kevésbé valamilyen hüllővel való kapcsolatnak, amely a feltételezett elődjük lenne.” Létezik-e valamilyen kövület, amelynél a zsiráf nyaka a ma elfogadott hosszúság kétharmada vagy háromnegyede lenne? Nem, ilyen nem létezik!

2012. aug. 19. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/59 A kérdező kommentje:
Sajnos egy olyan világban élünk ahól minden megengedet de a tulnyomó százaléka helytelen. Gondolj rólam ami neked jól esik Nemvagyok,engem ez nem igazán érdekel. Nem tetszik a stilusom,a hitem? Egyetlen megoldás van rá. Ne olvass,ne irj és ne foglalkozz velem! És ha ezt betartod ,akkor biztos,hogy nyugodt Vasárnapod lesz. :) A témára koncentráljunk,te helyesnek tartod ami a viĺágban zajlik?
2012. aug. 19. 08:32
 13/59 lsandor ***** válasza:
19%
Pontosan! Az igazságot csak keresni kell. Nem kell egyből rámondani a Bibliára, hogy alaptalan meg nem valós, mert távolról sem az
2012. aug. 19. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/59 anonim ***** válasza:
48%

Szólhattatok volna, hogy lepontozósdi van!


LEGKÖZELEBB NE ÍRJ KI VITAKÉRDÉST.

Én nem pontoztam le senkit, tiszteletben tartom más válaszát.

2012. aug. 19. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/59 anonim ***** válasza:
77%

1. Az evolúciós elmélet sohasem állította, hogy az ember a majomtól származik. Az állítása az, hogy az embernek és egyes majom fajoknak közös őse van.


2. Aki nem szó szerint veszi a Bibliát, az beláthatja, hogy az evolúciós elmélet és a Bibliában leírtak közt igazából nincs is ellentét. Az egyik tudományos alapokon nyugvó megfigyeléseken nyugszik (ami sok helyen támadható, viszont sok helyen meg nem), a másik pedig a spirituális síkon nyugszik, hogy Isten teremtette a világot.

Nos, mindkettő lehet igaz. Kivéve azoknak a vallásosoknak, akik úgy képzelik el Istent mint valami nagy ember varázslót, aki csattint egyet az ujjával, és hókuszpókusz, mirimókusz, máris megteremtődött a világ, a csillagok, a föld az állatok és az ember. A másik szűk látókörű csoport meg az, aki szintén hívő, abban hisz, hogy a tudomány az mindent tud, és az által minden megmagyarázható előbb-utóbb. Ők zsigerből elutasítanak mindent, ami egy teremtő erőhöz vezethető vissza, akárcsak közvetetten is.

Az igazság viszont én szerintem meg éppen az, hogy a teremtő erő létezik, ugyanakkor nem a semmiből dolgozik, hanem a már megalkotott fizikai, kémiai és egyéb a világban létező törvények szerint. Isten a világot 6 nap alatt teremtette, ezt írja a Biblia. Aki ezt szó szerint veszi, az már el is hasalt, aki meg fújol, hogy ez csak kitaláció, ősi mítosz, az szintén. A 6 nap, 6 irdatlan hosszú korszakot jelent, és ez is csak a mi mostani világunkra vonatkozik egészen az ősrobbanásig visszanyúlóig. Az azelőtti világról ez sem szól, és az ezutániról sem, amikor nem a mostani világ törvényei voltak lesznek az irányadóak.

Nincs itt semmilyen ellentét. Isten maga a törvény, az anyag és energia meg nem tehet mást, csak igazodva a törvényekhez, aszerint dolgozik, alakulgat. Vonatkozik ez az egész jelenlegi világegyetemre, de a földön élő növényekre, állatokra és az emberre is. Az ember azért értdemel külön figyelmet, mert képes lehet felismerni az igazságot, és ezáltal van esélye, hogy hasonló legyen Istenehez, akinek/aminek pont ez volt a szándéka. Mert az értelem már képes átlépni, megkerülni alsóbbrendű törvényeket, hogy rögtön a magasabb rendűhöz igazodjon, vagy akár azzal szembehelyezkedjen. :)

2012. aug. 19. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/59 lsandor ***** válasza:
10%
De azért azt meg kell jegyezni, hogy a Bibliából egyértelműen kiderül, hogy Isten alkotta meg az embert és a fajokat. Nem csak elindított egy fejlődést, amely évmilliók múlva emberhez vezetnek. De a teremtési beszámoló tudományos szempontból is pontos
2012. aug. 19. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/59 anonim ***** válasza:
74%

"Szólhattatok volna, hogy lepontozósdi van!


LEGKÖZELEBB NE ÍRJ KI VITAKÉRDÉST.

Én nem pontoztam le senkit, tiszteletben tartom más válaszát."


Itt állandó jellegel ez megy,meg kérdezik az emberek véleményét és aztán,ha az a vélemény nem tetszik nekik akkor le pontozzák.Ez persze nem gond csak így hülyeség az egész!

2012. aug. 19. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/59 anonim ***** válasza:
80%

Érdekes. Tehát amikor azt hirdette az egyház a középkorban, hogy a föld lapos, akkor ma is abban kellene hinnünk?

Ugyanis a tudomány meg bebizonyította, hogy nem az, és nem a föld körül forog a nap.

A Bibliát is emberek írták. Az Ószövetséget zsidó papok írásai alapján állították össze. Elvettek belőle és hozzá is tehettek.

Az Újszövetséget sem maga Jézus írta. Pál apostoltól meg talán 1-2 személytől még van benne írás, akik ismerték, ismerhették Jézust. Sokan már csak egy-egy apostolon keresztül hallottak ezt azt. Szájhagyomány útján is terjedt a történet, és később megint nagy farigcsálás lett. Ellentétek voltak a Bibliában, ezért különböző zsinatokon megegyeztek, hogy mit vesznek ki belőle, mit tesznek hozzá, mi a hivatalos álláspont.

Ezért sem lehet szentírásnak venni a Bibliát, mégha azokon is nyugszik. Az emberek, akik írták óhatatlanul beleszőtték a saját világkpüket, elképzeléseiket az egészbe. Ezért nem lehet szó szerint venni az egészet. Vagyis lehet, mert sokan ezt teszik, de ez nem vezet az igazsághoz, csupán vallásos fanatizmus van mögötte.

2012. aug. 19. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/59 anonim ***** válasza:
66%

"Igy van.Én nem tudom elfogadni azt,hogy Istennek bármi köze legyen az evolúció elinditásához.A kettő közöt hatalmas távólságok vannak,nincs semmi alapja ennek a teoriának.Isten,Isten és evolúció az evolúció.Sok bizonyiték található a Bibliában amelyeket ezt határozottan elutasit."


Említs meg egyet kettőt a sok bizonyíték közül kérlek.

2012. aug. 19. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/59 rajcziz ***** válasza:
83%

Kedves kérdező, én igazából azt nem értem, hogy hogy függ össze szerinted "az, amit a világban látsz" és az evolúció.


De a kérdésekre válaszolva:

Mint már leírták, az evolúció azt állítja, hogy az embernek és egyes majomfajoknak közös az ősük (itt jegyzem meg, hogy a legtöbb keresztény ennek nem néz utána, aztán pedig a nemkeresztényeket szidják le, hogy miért nem olvas utána a Bibliában - a gyakori kettős mérce). Mivel én saját magam nem tartom kereszténynek (a valáss kérdését már rég magam mögött hagytam), csak az egyik barátom nevében beszélhetek, aki keresztény, de rendkívül érdeklődő a tudomány iránt. Ő mondta, hogy minél jobban beleássa magát a tudományba, annál jobban megerősödik a hite Istenben - és igen, ő kiáll az evolúció mellett.


"Tényleg annyira felemelő érzés majomként ébredni minden reggel?" - lehet, hogy szerinted az evolúcióban hívő emberek majomként ébrednek, de szerintem emberként.


"Istennek mi a véleménye erről,szerintetek?" - Istennek az egyén véleményébe semmi beleszólása nincs.


"Szerintetek az evolúciónak,van köze a mai világromlottsághoz?" - Nem. Az evolúció egy biológiai folyamat, a "világromlottság" pedig társadalmi változások következménye. Nem hibáztatom érte Istent, mert ami a Földön történik, az az emberek hibája (nagyrészt) - és minden emberé.

2012. aug. 19. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!