Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerintetek a Pápa Krisztus...

Szerintetek a Pápa Krisztus földi helytartója? (többi lejjebb).

Figyelt kérdés
Mert én ugy hallottam hogy nem...
2012. aug. 20. 22:34
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 11/108 anonim ***** válasza:
62%

Szoval a gyerekkori hittanoran tenyleg igy hangzott:

"te Peter vagy, azaz köszikla, es rad epitem az egyhazamat". Igy lett az elsö Pápa Peter (nek nevezett szemely, es bar az arami nyelves utanajaras szerint jelkepes a nev, de a lenyeg, hogy az a szemely), az ö követöi pedig a többi Pápa. Tehat Jezus ezekkel a szavakkal egyhazat alapitott. Ezert a Jezus altal alapitott vallas kepviselöi a Pápak es az azt körülölelö egyhaz. Kepviselöje szerintem regebben azt jelentette, hogy helytartoja, tehat ugyanaz.

7.

2012. aug. 21. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/108 Hazardteam ***** válasza:
63%

Én nem fogok ódákat zengeni kilométeres zagyvalékokkal, úgyhogy csak röviden pár dolog.


Mégis mennyi időnek kellett volna eltelnie, hogy Péter "Krisztus földi helytartója" legyen? Mert utána még évtizedekig, halála napjáig sem lett "pápa" vagy "ktisztus földi helytartója" pedig aztán elég sok mindent feljegyzett róla, a tetteiről és a többi apostolról is a biblia. Péter maga is írt könyveket (leveleket) a bibliában és SOHA SEHOL egyetlen szóval sem említ ilyesmit. A többi apostol sem és úgy nagyjábólo SENKI sem. Na mindegy szóval a pár dolog:

Péter=Petros, kis kődarab. Kőszikla=Petra. Ha elmész Izrael déli részébe, ma is láthatod a sziklába vájt/faragott várost: Petrát, ha érdekel.


Ezen kívül elég "érdekesen" kifelejtik a katolikus templomokban közölni a folytatást, ami kb. 4 sorral utána van:


"És Péter előfogván őt, kezdé feddeni, mondván: Mentsen Isten, Uram! Nem eshetik ez meg te véled. Ő pedig megfordulván, monda Péternek: Távozz tőlem Sátán; bántásomra vagy nékem; mert nem gondolsz az Isten dolgaira, hanem az emberi dolgokra"


Ismét mondom: 4!! sorral utána. Ezt nem tanították? Ménem? Szokták még hangoztatni Péter őspápai (?) címének megindoklásaként ezt is:


"És néked adom a mennyek országának kulcsait; és a mit megkötsz a földön, a mennyekben is kötve lészen; és a mit megoldasz a földön, a mennyekben is oldva lészen"


Az viszont nem izgatja az ilyeneket, hogy másfél fejezettel később ez hangzik el (mindegyikükre vonatkozólag):


"Bizony mondom néktek: A mit megköttök a földön, a mennyben is kötve lészen; és a mit megoldotok a földön, a mennyben is oldva lészen"


Szóval egyértelmű ferdítés ez az egész pápaság, mesterkélt belemagyarázás, amit évszázadokkal az apostolok halála után talált ki pár haszonleső élősködő, hogy vallási indokokkal uralkodhassanak embereken. Olyan jól sikerült, hogy népeken is összejött, sokáig semmiféle szegregáció nem volt, magyarországon most is ezt erőltetik, a többnyire nem is vallásos, vagy más vallású adófizetők pénzén szépen csöndben. Gondolom emlékszel még a törileckékből az egyházi adókra, hogy szívták az emberek vérét másfél évezreden át. Vagy nézd meg őket manapság. Jézus nem véletlen mondta ezt:


"Mikor pedig eljutottak vala Kapernaumba, a kétdrakma-szedők Péterhez menének és mondának néki: A ti mesteretek nem fizeti-é a kétdrahmát?

Monda: Igen. És mikor beméne a házba, megelőzé őt Jézus, mondván: Mit gondolsz Simon? A föld királyai kiktől szednek vámot vagy adót? A fiaiktól-é, vagy az idegenektől? Monda néki Péter: Az idegenektől. Monda néki Jézus: Tehát a fiak szabadok"

2012. aug. 21. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/108 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem sem az. Egyetértek az előttem szólóval, a Bibliában, és azután még egy jó pár évszázadig nem volt kiemelt szerepe Péternek. Pál egyszer meg is pirongatta egy kicsit, ami érdekes lett volna, ha tényleg ő a helytartó, ráadásul Pál később is tért meg... Ha az idézett részt vesszük ("té Péter vagy.."), akkor sem azt mondja Jézus, hogy "terád, és az utánad megválasztott utódaidra építem az anyaszentegyházat".
2012. aug. 21. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/108 anonim ***** válasza:
100%

Nem Péterre építette fel Jézus az egyházát, hanem arra a kijelentésre, amit Péter az Atyától kapott:


"Monda nékik: Ti pedig kinek mondotok engem? Simon Péter pedig felelvén, monda: Te vagy a Krisztus, az élő Istennek Fia." Mt 16:15-16


Erre utalt Jézus, mert ez a kijelentés a kőszikla és nem Péter! Egy hívő keresztény élete is úgy indul, hogy kijelentést kell kapnia az Atyától arról, hogy kicsoda Jézus! Ez az alap, és azt az egyházat, amin a pokol kapui se vesznek diadalmat, Isten erre építi.


A tizenkét apostol egyenrangúak, erre egy nagyon jó példát a mennyei Jeruzsálem leírásánál találhatunk:


"És a város kőfalának tizenkét alapja vala, és azokon a Bárány tizenkét apostolának nevei." Jel 21:14


Nem tesz különbséget Isten a 12 kő között...


Üdv.

2012. aug. 21. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/108 Hazardteam ***** válasza:
100%
És "a kő amit az építők megvetettek, az lett a szegletkő" Márpedig ez Jézusról szól és a szegletkő tartja össze az egész épületet.
2012. aug. 21. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/108 anonim ***** válasza:
100%
Hasonlítsd össze a pápa életvitelét Krisztuséval.Nem sok köze van hozzá.
2012. aug. 21. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/108 anonim ***** válasza:
2012. aug. 21. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/108 anonim ***** válasza:
88%
nem, Jézust egyetlen ember sem képviselheti erre nincs bibliai alap, ebben is csak politika van volt , mert amit a pápa mondott az ugy volt, mindenkinek elkelett fogadni. Meg amugy is Jézus irtózott a politikától erre a pápa oda farol ahol kedveznek neki lásd 2. vh. Akkor hitler volt a scerencsés pápa által kiválasztott személy ,ez is mutatja mennyire meg van Jézus vezetése a pápában.
2012. aug. 21. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/108 anonim ***** válasza:
12%

"Monda nékik: Ti pedig kinek mondotok engem? Simon Péter pedig felelvén, monda: Te vagy a Krisztus, az élő Istennek Fia." Mt 16:15-16


"Erre utalt Jézus, mert ez a kijelentés a kőszikla és nem Péter!"


Kőszikla görögül: petra, petrosz. Arámul: Kéfa.


"Egy hívő keresztény élete is úgy indul, hogy kijelentést kell kapnia az Atyától arról, hogy kicsoda Jézus! Ez az alap, és azt az egyházat, amin a pokol kapui se vesznek diadalmat, Isten erre építi."


Egyáltalán nem így van. SENKI SE HIRDETHETI MAGÁNAK AZ EVANGÉLIUMOT, mert a hit HALLÁSBÓL (Róm 10,14-15) ered, nem pedig olvasásból. Nem ti választottatok engem, hanem én titeket.(Jn. 15, 16) Pál is csak azután kezdi el működését, hogy a Szentlélek kiválasztotta őt (ApCsel 13,3).


A tizenkét apostol egyenrangúak, erre egy nagyon jó példát a mennyei Jeruzsálem leírásánál találhatunk:


"És a város kőfalának tizenkét alapja vala, és azokon a Bárány tizenkét apostolának nevei." Jel 21:14


Nem tesz különbséget Isten a 12 kő között...


Kicsit tovább kéne olvasnád, drága válaszló:


"A város falainak alapjait mindenféle drágakő díszítette. Az első alapkő jáspis, a második zafír, a harmadik kalcedon, a negyedik smaragd, az ötödik szárdonix, a hatodik kárneol, a hetedik topáz, a nyolcadik berill, a kilencedik topáz, a tizedik krizopráz, a tizenegyedik jácint, a tizenkettedik ametiszt." Jel. 19:21


A jáspis a volt a legdrágább kő, és mivel a Tizenkettő felsorolásánál mindig ő volt az első, ez rávonatkozik.

2012. aug. 21. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/108 Andizsuzsi ***** válasza:
100%
Én katolikusként azt mondom, hogy igen. Az összes többi keresztény felekezet azt fogja mondani, hogy nem. Érveket és ellenérveket mindkét oldalról fogsz hallani.
2012. aug. 21. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!