Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerintetek a Pápa Krisztus...

Szerintetek a Pápa Krisztus földi helytartója? (többi lejjebb).

Figyelt kérdés
Mert én ugy hallottam hogy nem...
2012. aug. 20. 22:34
 51/108 anonim ***** válasza:
100%
Amikor Jezus a foldob jart soha nem erte olyan tisztelet mint magat a papat,szoval el kellene gondolkodni hogy kinek jar a hodalat,a papanak vagy Jezusnak,senki nem nevezheti magat Jezus helytartojanak,megis hogy merei valaki felvenni ezt a nevet,Isten bocsasson meg a papanak mert kulonben jaj neki meg az osszes hozza hasonlonak.
2012. aug. 21. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/108 anonim ***** válasza:
100%

ne bántsuk ezt a keresztény társunkat:(

Majd Ő is rá döbben.

Annyit segítségül neked kedves barátom amit már egyszer megírtam, hogy amikor királlyá akarták tenni Jézus , nem állt neki mentegetőzni, de nem is engedte.

Soha nem tartott testőröket.

Bízott a teremtő istenben, hiszen sokszor elfoghatták volna mert ott járt az ellenségei között.


Emlékezz amikor Péter megakarta védeni Jézust. Egy nagyon fontos leckét tanított neki.

Kérhetett volna az Atyától iszonyú mennyiségű angyali sereget akik testőrként megvédik, de soha nem tette.


Nem ítélkezhetünk senki felett.

De ha a Pápa isten szolgája nem kell mitől tartania, ha meg fél akkor nem bízik a teremtőben.

Persze nem ok nélkül fél...de az más kérdés!


az egyszerű emberek akik az utcán járnak kelnek, nagyobb a bizalmuk istenben mint a Pápának, mert nem bújnak golyó álló kocsikba, és bármikor ki vannak téve annak, hogy meghalnak.

De ha ez meg is történik tudják, hogy Isten vissza adja az életüket.(van feltámadás) vagy talán nem hisz benne?

Jézus nem adja át a hatalmat az embereknek irányításra.

Épp elég gondot okoznak az emberi uralkodók.


Az utolsó emberi király Sedékiás volt.

Onnantól nem választott földi emberi királyt.

Amíg el nem jön Siló és a népek neki engedelmeskednek. Siló azt jelenti= akié a jog.

Ez a jog Pedig Jézusé, Ő mint király már a trónján ül.

2012. aug. 22. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/108 Hazardteam ***** válasza:
63%

Ehhez nem kell pápának lenni. Tegnap (20-án) egy pillanatra láttam a TV-ben, ahogy valami nagy "méltóságotok" állt, teljes harci díszben csiricsáré ruhában és épp arról regélt, hogy "az Istenbe vetett hitet a szüleinktől kapjuk, akik átadják nekünk, de azért felnőtt korunkban is bérmálkoznunk kell" (nem szó szerint és persze hosszabban, de ez volt a lényeg amig néztem)


Tette mindent a nagyon mélyen tisztelt delikvens, hogy közben kb. annyi élet volt benne, mint egy múmiában és az egész társulat úgy vette ki magát, mint egy gyászmenet. A figura középen állt, egy csávó az egyik oldaláról kitartvaelőtte egy könyvet, míg ő kb. vigyázzban állt. A másik oldaláról meg szintén benyúlt egy mesetaliga és egy mikrogont tartott a szája elé. Az egész jelenet annyira mesterséges és groteszk volt és annyira üvöltött, hogy ezeknek a csórikáimnak semmi közük az élethez, hogy hirtelen elsőre felindulásból elröhögtem magam. Aztán már nem volt kedvem röhögni, mert eszembe jutottak azok a szerencsétlen fiatalok ezerszám, akik éppen az ilyen nyomorék gyökerek miatt nem fordulnak (lehet hogy sosem) Istenhez.. Mert amikor látják felnőve EZT a bohóckoodást, meg az ájtatos szöveget, amit még a híveik sem tartanak be, plusz rohadtul elvont és nem életszerű, meg amikor látják őket a mercijeikben és golfjaikban szambázni keresztül kasul a városon, miközben nekik meg van összesen annyi zséjük, hogy ebédre vegyenek valami olcsó szemetet.. továbbá, amikor látják hogy ezek semmi hasznosat nem tesznek, csak néhanapján fellépnek a bohócruhájukban valami TV-műsorban, amit senki sem néz és nagy okullárral a fejükön osztják az észt mammogva, akkor sajnos ELHISZIK, hogy tényleg ennyi Isten, a vallás, a kereszténység és minden. Mégis kinek kell ez?? Pár öregasszonynak, akik feketében gyászolják a 10 éve elhunyt "utukat" és belépve a bazilikába első nekifutásból kopottá és elszíneződötté csókolgatják a szűzmária szobor lábát, mielőtt az alatta lévő perselybe szórnak némi aprót?? (Még mielőtt valaki letámadna, közlöm, hogy saját szememmel láttam és nem is egyszer)


Ezért kéne "megtérniük" vagy egyházhoz térniük, hogy ők is ilyenek legyenek? Ezeknél jobb még egy full hitetlen de normális ember is. Annak legalább esélye van az igazi megtérésre, Isten keresésre. De ezeknek.. teletömik, kimossák az agyukat már kisgyerekkortól fogva ezek a dilettáns, álszent majmok. Olyanok, mint valami alattomos, stratégiai fegyver. Nem feltűnően pusztítanak, de pusztítanak végülis milliókat azáltal, hogy ezt a képet festik Istenről és a perverzióikkal már tele van a sajtó, amilyenektől még egy "bűnös" hitetlen is lazán kihányja a belét. És az emberek nem ismernek mást, csak ezt a hulladékot, mert arról azért tettek, hogy állami pártfogással csinálhassák és szopogassák állam bácsi csecséből az adóforintokat, amik sosem fogynak el.


Minden tiszteletem az olyan, becsületes és tényleg jószándékú papokon, akik valóban őszintén és lelkiismeretesen akarják csinálni és csinálják. Mert vannak ilyenek is. Nem azért, mert annyira jól csinálnák, hiszen, ha jól csinálnák, otthagynák ezt a szörnyűséget. Hanem a szándék és a kitartás miatt. Mert a többiek között ezek a fecskék nem csinálnak nyarat.


Sajnálom azt a katolikus felebarátomat is, akivel itt szócsatát vítvunk, a lepedős-idézgetőset. Őt már annyira behülyítette állítom kicsi gyerek korától kezdve ez a nagyra nőtt szekta, hogy ha 50-en írnák is le neki, állítom, ha angyalok kürtölve és zászlót lobogtatva mondanák is neki, akkor is keresné az igéket, meg az idézeteket, hogy mi az ami azt bizonyítja, hogy ami egyházBAN eddig hitt, az tök kóser, akárki akármit mond. Mert végülis őt is behülyítették és részben nem tehet róla. Egy idő után képtelen felismerni az igazságot, ha kiüti is a szemét. Mert kimosták az agyát vallásos maszlaggal és hazugságokkal.. Ez valahol nagyon szomorú szerintem..

2012. aug. 22. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/108 Hazardteam ***** válasza:
72%
Közben írtak fölém, úgyhogy sorry ha félreérthető. Egyébként elolvastam, tökéletesen egyetértek. Én nem tudtam volna ilyen egyszerűen is normálisan leírni. Csak annyit tennék hozzá hogy ezek az emberek tulajdonképp végtelenül materialisták. Az újszövetségi részekben össze sem tudnám hány helyen van kiemelten leírva, hogy Jézus most az Atya jobbján ül, aki a lábai alá vetett mindent. És hogy onnan irányítja az univerzumot, meg az azon túlvalókat teljhatalommal. Jézus maga mondta, hogy ahol 2 vagy 3 hívő összegyűlik és egy akaraton vannak, közöttük lesz és kérhetnek bármit. Persze nem ennyire egyszerűen, de a lényeg megvan, hogy: lehetséges. Ezeknek az embereknek viszont mindig látniuk kell ezeket a papagályembereket, kell valaki, akit Isten helyett tisztelhetnek ITT A FÖLDÖN úgy értem. Ha valami problémájuk van, egyből rohannak a paphoz és tőle várják mindazt az útmutatást, segítséget, imát és ilyeneket, amit egyébként Istentől vár az ember. Isten a számukra olyasmi, mint egy távoli süketnéma, de jóindulatúan és ájtatatosan mosolygó nagypapi. Az Istenképük miatt is kellenek nekik ezek a közvetítők, hogy mária, józsef, az a párezer szent és "védőszent" (te jó ég, halott, szentté avatott ürgék védenek minket?) A megtérés helyett "gyónás" van, ami után semmisnek tekintik amiket elkövettek. Ismerős az a közkeletű mondás, hogy "nem számít, max majd meggyónom"? Mert már szállóigévé vált uraim. Én erre az erkölcsi hozzáállásra nem igazán lennék büszke, hogy még a nem vallásos emberek is átvegyék, mert annyival könnyebben megindokolhatják maguknak a bűneiket.. az "imáik" meg olyanok, mintha babonás voodoopapnők mantráznának valami varázstárgyat szorongatva. Ez mi már?? Ez egy ima? hát én Isten helyében oda sem figyelnék, mert tiszta alapzaj, ott zümmögnek basszusugyanazokat a mondatokat ismételgetve és számolva azzal az orhideafüzérrel:) Hagyjatok már ilyen őrültségekkel, mit szólnátok, ha anyátok így beszélne hozzátok egyik este? "Szia anyám jól telt a napod?" "Jólteltkisfiam, vidd majd ki légyszi a szemetet Jólteltkisfiam, vidd majd ki légyszi a szemetet - Jólteltkisfiam, vidd majd ki légyszi a szemetet - Jólteltkisfiam, vidd majd ki légyszi a szemetet" és ezt így hallgathatnátok vég nélkül. Olyan, mintha beragadt volna a lemez. Szerintem az orvost is kihívnátok, hogy megőrült.. De most nem? Ha anyátok nem beszél hozzátok ilyen módon, mint valami idióta, akkor ti mégis hogy gondoljátok, hogy a Mindenható Istenhez, a Mennyei Atyához, az univerzum és minden létező teremtőjéhez így beszélhettek?? Álljon már meg a menet könyörgöm. A legjobb esetben is csak ignorálni tudja ezt a szutykot. Rosszabb esetben el sem jut hozzá és tényleg jön valami szűzmáriának, vagy nagyboldogasszonynak álcázott "angyal" aki meghallgatja és feltörli a lelketekkel, meg az életetekkel a padlót és aztán jót röhög, hogy kicsúfolhatta Isten teremtményeit Isten nevében.
2012. aug. 22. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/108 Hazardteam ***** válasza:
68%
(Ja amúgy bocsi, csak francia billentyűm van, meg fáradt vagyok)
2012. aug. 22. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/108 anonim ***** válasza:
Hat ezt jol leirtad elottem szolo,raadasul meg igaz is,egyszeruen hihetetlen hogy mennyi embert megfertoztek ilyen hazugsagokkal es az emberek meg ugy figyelnek rajuk mintha ok lenennek maga az Isten.
2012. aug. 22. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/108 Hazardteam ***** válasza:
19%
Mert nem mindig így csinálták. Kb. 200 évvel ezelőttig még erőszakkal csinálták, vagyis alapozták meg a hatalmukat. A szavuk törvény volt, élet és halál urai voltak megfellebbezhetetlenül. Mára meg már nincs szükségük ilyen módszerekre, meg az emberek is visszaszorították őket a forradalmak után, felvilágosodás után. Nem véletlen hívják így, hogy "sötét" középkor és "felvilágosodás". A vallás tette azzá. Az első telepesek amerikában törvény elől menekülő bűnözők és protestáns menekülők voltak, akiket itt üldözött az "egyház". Érted, üldözte a keresztényeket az egyház vágod?:)) Ez kóser mi? Itt nálunk Mátyásnak üzent az akkori pápa, hogy irtsa ki a délmagyarország területén élő protestánsokat. Ő meg mit tett? Készséggel oda küldte az elit seregét, lemészároltatta. Ezt már írtam, de katolikus barátunk, csak legyintett rá, hisz rég volt, akkor igaz sem volt nem? Végülis "csak" ártatlan keresztények, "hit társai" voltak pár ezren, mi az ugyan már.. Én szégyellném, ha olyan szervezethez tartoznék, ahol ilyen "örökséget" hordoznak. Kíváncsi vagyok, a zsidóknak (akiket így is szidnak mostanában orrvérzésig) hányan rónák fel, az évezrednyi mészárlásaikat, amiket az elméleti "testvéreikkel" szemben követtek volna el, ha lett volna ilyen? Egyébként ezek őket is irtották. Elvették a vagyonukat, megkínoztatták őket a pribékjeikkel aztán rájuk gyújtották a pajtát gyerekestül. Lehet menni utána nézni a Debrecenben történteknek csókolom. És ezek után még "tisztelni"? Ugyan kérem..
2012. aug. 22. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/108 anonim ***** válasza:
37%

Na jól van, most már lyukas kancsóval is előbb kimerem a Dunát, minthogy ezen a helyen bárkit is meggyőzzek.


Tudtam mindig is, hogy a protestánsok vaskalaposak, de az egyháztörténelemnek, a TÉNYEKNEK legalább első szakaszát ismerték! Hisz elvileg elfogadjátok azt, amit Nicaea-ban kimondták (a JT kivételével)! Bizony én már beszélgettem reformátussal, ezzel-azzal, akik nem azt csinálták velem, hogy befogták a számat, és tölcsérrel ömlesztették az összefüggéstelen zagyvaságokat, hanem meghallgattak! Pardon!


1, Itt senki nem háborodott fel azon, hogy itt nemcsak engem, hanem az olvasókat is hülyének nézik? Ezek azt hiszik, hogy nem volt Rómában őskeresztény gyülekezet. Talán Pál első címzettét is meg kéne nézni: Pál levele a RÓMAIAKHOZ. Péter első levelét is onnan írta (1Pét 5, 13). De ez van az ApCsel végén is. De azért felvilágosítanálak benneteket, hogy a babiloni Róma az a POGÁNY Róma.


1. A keresztény Róma alatt mikor volt keresztényüldözés? SOSE. Hány embert égettek el ott máglyán a hitük miatt? Tudtommal egyet se.


Nem gondoltatok bele, hogy talán az antikrisztusok nem a pápák, akiket a reneszánszkorig folyamatosan üldözte a hegemónia (nem pedig trónon ülve, cicagatyában néztek ki a fejükból), hanem a római császárok, akik a konstantini fordulatig 250 éven keresztül rendeztek üldözéseket? Mutatok nektek egy részletet a pogány Tacitus művéből:


„... De sem emberi segítségre, sem a princeps [császár] ajándékainak vagy az istenek engesztelésének hatására nem akart eltávozni az a gyalázatos hiedelem, hogy parancsra tört ki a tűzvész. Ezért a híresztelés elhallgattatása végett Nero másokat tett meg bűnösnek, és a legválogatottabb büntetésekkel sújtotta azokat, akiket a sokaság bűneik miatt Christianusoknak nevezett. Christust, akitől ez a név származik, Tiberius uralkodása alatt Pontius Pilatus procurator kivégeztette, de az egyelőre elfojtott vészes babonaság újból előtört, nem csak Iudeában, e métely szülőhazájában, hanem a Városban is, ahová mindenünnen minden szörnyű és szégyenletes dolog összefolyik, s hívekre talál. Így hát először azokat fogták össze, akik ezt megvallották, majd az ő vallomásuk alapján hatalmas sokaságra nem is annyira a gyújtogatás vádját, mint inkább az emberi nem gyűlöletét bizonyították rá ... És kivégzésüket még csúfsággal is tetézték, hogy vadállatok bőrébe burkoltan kutyák marcangolásától pusztuljanak, vagy keresztre feszítve, és amikor bealkonyodott, meggyújtva éjszakai világításul lángoljanak. Nero a kertjeit ajánlotta fel e látványosság céljára, és cirkuszi játékokat rendezett, amelyen kocsisruhában a nép közé vegyült, vagy kocsira szállott. Ebből, bár bűnösök voltak és a legsúlyosabb büntetést is megérdemelték, szánalom támadt, mivel nem a közjó érdekében, hanem egy ember kegyetlensége miatt kellett pusztulniuk.” [24]


Akiket idéztem, Ignácot az oroszlánok téptek szét, Polikárpot elevenen elégették, Cyprianust lefejezték. Nem adtok nekik hitelt? Vagy ti nagyobbak vagytok náluk? Okosabbak vagytok náluk, akik közül az első kettő a Jelenések könyve szerzőjét, Jánost az "Öreget" ismerték? Akik a kereszténység valódiságának jeles példái?


Amit ti


Miért neveztek engem vaknak, amikor az ujjatokat sem mozdítottátok meg, hogy az általam felhozott bizonyítékokat legalább valami hihető hazugsággal megcáfoljátok?


Miért gondoljátok azt, hogy én a Marsról töltöm le ezeket az írásokat vagy meghamisítom?


Nincs-e nekem jogom panaszkodni a megerőszakolt apácák, a templomban felgyújtott hívek, a szennyvízzel feltöltött katonák ezreiért, vagy azoknak a szerzetesekért, akik fejét baltával kettészelték, agyonverték, a szentmise közben téglával halálra kövezték vagy a nagy francia forradalom alatt nyaktilóval való halálra ítéltek? Ezen szerzetesrendek tagjai a középkorban kezüket tették a leprás emberes rohadó tagjaira a saját egészségüket veszélyeztetve ezzel. A minoriták és a ferencesek szentek tucatjaival büszkélkedhet.


A sornak ezzel még nincs vége és még nem beszéltünk a kommunistákról, akiről ti hallgatok, akik nemzetünk asszonyainak hatalmas részét erőszakolták meg - a papságot pedig 40 évig kínozták, ld. Mindszenty esetét.


Most nem akarom arra helyezni a hangsúlyt, amit a protestánsok műveltek egymás és a katolikusok ellen, mert nem ők a hibások e vita kirobbantásában. De ezt véssétek az eszetekbe: ha volt egy ország, ami minket támogatott, az a mindenkori pápa volt, egész TÖRTÉNELMÜNK folyamán. Kezdjük a Szent Koronával, az egyedül rá ruházott invesztítura-joggal, a tömérdek támogatásával a török háború idején. Nélkülük ma nem csücsülnénk itthon.


Tehát - Hazardteam - fogadd meg Seneca tanácsát: Quidquid dicturus es, ante quam aliis dixeris, dicito tibi.


Térjünk át a pápára. A pápa szó azt jelenti görögül, hogy apuci. Tehát így szólították a gyermekek édesapjukat. Egyetlen egyszer tévedhetetlen, amikor hit és erkölcs dolgában (1), a kinyilatkoztatás folytonosságában (2), ex cathedra (3), mint az Egyház legfőbb tanítója és pásztora (4), kimond zsinattal vagy nélküle egy meghatározott, visszavonhatatlan, minden katolikust kötelező hittételt, amit görögül dogmának hívunk. Ebben fogalmazta meg a "tévedhetetlenséget" a I. vatikáni zsinat. Az első zsinaton Jeruzsálemben Péter rak rendet:


"Heves vita támadt, végül felállt Péter, és ezt a beszédet intézte hozzájuk: "Testvérek! Tudjátok, hogy az Isten kezdettől fogva kiválasztott közületek, hogy a pogányok az én számból hallják az evangélium tanítását, és higgyenek. S maga az Isten, aki ismeri a szívet, tanúsította, hogy nekik is megadta a Szentlelket, éppúgy, mint nekünk. Nem tett különbséget köztünk és köztük, amikor a hittel megtisztította a szívüket. Mit teszitek hát próbára az Istent, miért akarjátok a tanítványok nyakára rakni az igát, amelyet sem atyáink, sem mi nem bírtunk elviselni? Az a hitünk, hogy Urunk Jézus kegyelméből üdvözülünk mi is, s ugyanígy ők is." Erre az egész gyülekezet _elhallgatott_, és meghallgatták Pált meg Barnabást, hogy milyen csodákat tett általuk az Isten a pogányok között."

(ApCsel 15,1-29.)


Ennyit rólatok meg a pápáról.


A pap ruhái pedig ugyanazok, amit egy átlag római hordott (fekete tunika = reverenda, alba = fehér ruha, kazula = az esőtől megvédő lepedő, cingulum = öv; ezenkívül csak a stóla meg a fejfedő), csak a szentekkel, kereszttel kidiszítve. Aki a luxussal vádolja meg a liturgián (!!!) használt ruhákért a pápát, akkor javaslom, nézzen meg egy egyszerű etióp püspököt, aki nem nemezsüveget, hanem koronát hord, és az aranyozott ruháktól meg se tud mozdulni. Az összes ortodox egyháznál így van, aminél nem volt se "inkvizícó", se "református gályarabok", se "keresztes háborúk", se "boszorkányok". Ugyanaz szinte minden.


Tehát az öltözék se a papnak a dicsőségét, hanem a mennyet ábrázolja.


Minden mást lehet kritizálni - de nem esze-veszett, módon, ahogyan ti, hanem bizonyítékokkal.


A pápa töviskoronájáról érdemes elolvasni Dr. Tóth Tihamér írását:


"Az összes egyházak gondja [Kor II, 11, 28]


A pápa első töviskoronája az a tömérdek munka és kötelesség, amelyet végeznie kell Krisztus ügyének érdekében, s amit Szt. Pál e szavakkal fejez ki: "... az összes egyházak gondja.


A, Gyerekes, naiv megjegyzéseket hall itt-ott az ember, hogy milyen fejedelmi jó dolga van a pápának: száz meg száz szobája van a Vatikánban, ide-oda sétál benne, eszik-iszik, hajlonganak előtte, szóval "szörnyű nagy úr!" Így gondolják azok, akik sohasem látták a pápát.


Aki ellenben ismeri az ő napirendjét, kötelességeit és emberfeletti munkáját; aki tudja, mily korán kel és kés estig mint áll szakadatlan a munkában; aki tudja, hogy január 1.-jétől december 31-ig napról-napra, mindennap kb. 3000 iratot kap és küld el; aki tudja, hogy napról-napra kihallgatások tömegét adja, amelyen a világ minden tájáról jövő egyszerű és legelőkelőbb látogatót fogadja; aki tudja, mennyi megbeszélésen és tanácskozáson vesz részt és irányítja nemcsak 360 millió millió katolikus hívének lelki életét, hanem egyengeti a kívülállók megtérésének útjait is - mondom, aki mindezt tudja, az nem naivul irigyli a pápa "nagy uraságát", hanem tisztelettel és bámulattal tekint rá, mint Krisztus ügyének legelső munkására, "Isten szolgáinak szolgájára", akire teljes mértékben érvényesek Szt. Pál szavai, hogy reánehezednik "összes egyházak gondjai".


B, És csodálatos: a pápa teendői és feladatai napjainkban egyre szaporodnak! Mert egyre nő a tekintélye az egész világon. Az isteni gondviselés iránti hálával vesszük észre, hogy míg a világháborút követő zűrzavarban nemzetek tűntek el, trónok sorozata omlott össze és megrendült az emberek hite úgyszólván minden jelszóban, irányzatban, filozófiában, ugyanakkor egyre erősebbé válik a Szent Péter dóm ezüst hangja és egyre több ember, nép és ország reménye, tisztelete várakozása fordul a Vatikán felé, ahonnan az ezüstharsonák világgá hirdetik: "Tu es Petrus..."


III.


A pápák üldöztetése


Van azonban a pápának még egy harmadik fájdalmas töviskoronája is: az a szakadatlan gyűlölködés és üldöztetés, amelynek a pápaság 1900 év óta állandóan ki van téve, s amely nem más, mint állandó beteljesedése Krisztus három jövendölésének.


Melyik ez a három jövendölés?


A, Az első, amit az előbb olvastam fel az evangéliumból: "Más övez fel és oda visz, hová nem akarod. (Jn. 21, 18) mily szóról szóra beteljesedett ez a pápák egész történetén!


Csak nézzük végig a pápák sorain. Az első századokban Nagy Konstantinig 32 pápa volt, s közülük 30 vértanú hall halt, kettő pedig száműzetésben végezte életét. Hol van az a dinasztia, amelyik 30 vértanúval kezdte volna uralmát? Hiszen a legtöbbnek nem is volt 30 tagja!


De Konstantin után is mennyi szenvedés kísérte a pápák életét. Talán elég lesz csak néhány adatot felemlítenem.


1, I. Incét és Nagy Szent Leót Alarich és a vandálok szorongatják


2, I. János börtönben hal meg.


3. Agapitus számüzetésben, Sylveriust egy szigetre hurcolják és ott éhen hal.


4, Virgiliust száműzik.


5. I. Márton a Fekete Tengerik hordozza láncait.


6. I Sergius 7 évig él száműzetésben.


7. III. Istvánnak a frank uralkodó segítségét kellett kérnie.


8. III. Leót bántalmazzák.


9. V. Leó börtönben hal meg.


10. X. Jánost megfojtják.


11. VI. Benedeket szintén elpusztítják az Angyalvárban.


12. XIV. János börtönben éhen hal.


13. V. Gergelyt kiűzik Rómából.


14. II. Szilvesztert megmérgezik.


15. VII. Gergely Salernóban hal meg száműzetésben.


16. II. Paszkhál Beneventben nyomorban.


17. II. Incét Roger szicíliai herceg fogságba ejti.


18. II. Luciust egy zendülésnél megsebesítik.


19. II. Sándor Barbarossa elől menekül.


20. III. Lucius száműzetésben hal meg.


21. IX. Gergely látja, mint dúlják fel a szaracénok Rómában a templomokat.


22. IV. Ince menekül II. Frigyes elől.


23. IV Sándor Viterbóban hal meg száműzetve.


24. VIII. Bonifác szép Fülöp kezébe esik.


25. V. Kelementől kezdődik a 70 éves avignon-i fogság.


26. VI Urbán megéri a nagy egyházszakadást. Reformáció


27. VIII. Urbán Janzenizmus.


28. VII. Sándor alatt a gallikanizmus.


29. XI. Ince alatt a "napkirály" önkényeskedik.


30. XI. XII. Kelemen tűri Nápoly, Madrid, Párizs, Bécs uralkodóinak bántalmait.


31. XIV. Benedek pápa Voltaire gúnyjait.


32. XIII és XIV. Kelemen a jezsuitaüldözéseket


33. VI. Pius Velencében kénytelen menekülni.


34. VII. Pius Fontainebleau-ba.


35. IX. Pius Gaetába.


36. XIII. Leó alatt dúl a német kultúrharc.


37. XI Piust az orosz, mexikói spanyol egyházüldözés.


Ki nem látja, mennyire beteljesedtek az Úr szavai."


Dixi.

2012. aug. 22. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/108 anonim ***** válasza:
63%

"Remélem elhiszed, hogy nekünk nem bizonyító erejű egyetlen olyan könyv, írás sem, amely nem a Biblia része? Mert hiába linkeled be őket, idézel belőlük, nem lesz tőled igazad."


Aha, tehát minden más irat, ami nincsen leírva a Bibliába, az történelmi tényeket nem tartalmazhat - mert én csak ezért idéztem ezeket.


"Kedves rom.kat "barátunk"!Miért nem nyitod ki füleidet és szemeideet hogy láss és hallj? Egyébként én is meg vagyok gyözödve hogy sosem volt a papa Krisztus földi helytartója és nagyon vicces mikor a trónusán ül ugy néz ki mint 1 diszpiny és amit ott lefojtatnak az jobb mint egy Gálvölgyi bohózat.."


Attól senkinek sem lesz igaza, hogy hány db. zöld vagy piros mancsot kap a "néptől". Lelkiismeretem tiszta, nem rágalmaztam senkit, és mindent, amit mondtam egyenként számon kérhetitek tőlem. Ha megkérdezném Hazardteam urat, hogy legalább töredékét bizonyítsa be a kilencvenkiló hústól a történelmi agyrémein át egészen a katolikus hitéletig, elhiszitek: nem tudná, mert ezeket előítéletekből merítette saját igazának fitogtatásáért.


Pedig ha a gőgös volnék, és nem lenne már ebben gyakorlatom meg türelmem, mondatonként szedném ezeket ízekre - nem nagyképűség, azért próbáltam kitérni ettől, mert minden egyes téma elférne egy kisebb regényben. Ne gondoljátok azt, hogy örömömben írok első látásra nehézkesen, szűkszavúan, és a következetességre érzékenyen. Csak egy válaszotokra egy fél litániát írtam volna. De akkor engemet azért vonnátok felelősségre, hogy hú mennyire fanatikus vagyok, vagy ahogyan a baptisták tették, "megintenek a Szentlélekkel", vagy azt mondanátok, hogy én olyan vagyok, aki "olvas, de az igazság ismeretére el nem jut", vagy hogy "betegesen érvelek" - miképp ezt mondja Pál Timóteushoz írt egyik levelében.


Ha érveimet megcáfoltátok volna, akkor azt mondanám: igazatok van. De ha ezt nem tettétek, akkor én mi alapján vagyok vak?


A ma sajnos elterjedt pápalátriát (ami nem a mozgatható trón, meg a cicoma miatt van), amikor bizonyos pápák érdemét prófán módon, kritika nélkül túlbecsüljük (különösen II. JP-ét), én is megvetem. De a hivatalt nem.


Azt se szeretem, hogy a pápa ma mindenről beszél, csak a lényegről nem.


Azt se szeretem, hogy a pápa ma minden huszadrangú dologért levelet küld, de azokról, amik a feladatai, nem.


Azt se szeretem, hogy a pápa olyan prefektust nevezett ki a Hivatal élére, aki se Mária szüzességét in partu, se a valódi testben való feltámadást kétségesnek tartja - ami hatalmas blaszfémia.


De nem kezdek el hőzöngeni.


"Sajnálom azt a katolikus felebarátomat is, akivel itt szócsatát vítvunk, a lepedős-idézgetőset. Őt már annyira behülyítette állítom kicsi gyerek korától kezdve ez a nagyra nőtt szekta, hogy ha 50-en írnák is le neki, állítom, ha angyalok kürtölve és zászlót lobogtatva mondanák is neki, akkor is keresné az igéket, meg az idézeteket, hogy mi az ami azt bizonyítja, hogy ami egyházBAN eddig hitt, az tök kóser, akárki akármit mond."


Most ki kell ábrándítsalak, barátom: konvertita vagyok, egy évvel ezelőtt még azt se hittem el, hogy Jézus történetisége és az evangéliumok hitelesek. ÉN MAGAM néztem ezeknek utána. Ezt a módszert mindenkinek ajánlom, szer felett hasznos. Meg lehet belőle tudni, mikor is kezdődött az a sötét középkor.

2012. aug. 22. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/108 anonim ***** válasza:
55%

Nos nem bántás kép írom kedves felebarátom.

Mint említettem volt a vallások kemény pusztulásban fognak részesülni.

A Jelenések könyvében utána nézhetsz, hogy a Politikai nagy vadállat, aki még szövetségese az egyházaknak vallásoknak,

megtámadják a nagy szajhát,akik addig a politikával meg nem engedett kapcsolatot ápoltak az az a vallásokat akiket úgy ír le a jelenések könyve, hogy fényűzésben élnek.

ezeket kifosztják "mezítelenek" lesznek a bíbor, a skarlát és egyéb drága holmik nélkül.

Menyasszony és vőlegény hangja sem hallatszik benne többé.

Ezt nem lehet félre érteni!!!


És miért, mert ahogy írja maga az Isten adja a politikusok szívébe, hogy megtegyék.


(Jelenések 18:20) 20 Örvendj miatta, ó, ég, ti szentek és ti apostolok, és ti próféták is, mert az Isten bírói büntetést hajtott végre rajta értetek!”

(Jelenések 18:23) 23 lámpafény sem világít benned soha többé, és vőlegény és menyasszony hangja sem hallatszik benned soha többé;. . .

(Jelenések 17:15-17) . . .. 16 A tíz szarv pedig, melyet láttál, és a vadállat, ezek meg fogják gyűlölni a szajhát, s elhagyottá és mezítelenné teszik, és megeszik a húsát, és teljesen elégetik őt tűzzel. 17 Mert az Isten adta a szívükbe, hogy megvalósítsák gondolatát,. . .


Mondom ezt azért, mert ezt valamiért kihagyták az egyházak a magyarázatukból.

2012. aug. 22. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!