Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hitgyülekezetbe járás -...

Hitgyülekezetbe járás - öngyilkossági kísérlet. Mi a véleményetek? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Egy átlagos életet élő hölgy ismerősöm egy ideje a hit gyülekezetbe jár. Odáig jutott, hogy az önértékelése nullára csökkent, belebeszélték, hogy "bűnös".. (nem részletezem...). Idegileg kikészült, öngyilkossági kísérletet követett el, szíven szúrta magát... Szerencsére fel fog épülni... Mint kívülálló, úgy látom, hogy azért nem találja a lelki békéjét, mert olyan nézeteket, eszméket akar(nak) ráruházni, amikkel szíve szerint nem ért egyet. Pl. bűnös, mert nincs megkeresztelve. Ez normális?? Vannak hasonló tapasztalataitok? Köszönöm előre is!

2012. szept. 11. 08:14
1 2 3 4 5 6 7
 11/66 anonim ***** válasza:
100%

Ilyet csak az csinál, akinek az élete kizárólag a gyüliről szól és nem Istenről.

Bűnt követ el. Majd a gyüli pedig kiközösíti, megutálja, összetöri az illetőt.

De még akkor is, rohadt nagy erő kell ahhoz, hogy valaki a szívébe vágjon egy rohadt nagy kést.

2012. szept. 11. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/66 anonim ***** válasza:
86%

Szia !


Nincsenek hasonló tapasztalataim több éve vagyok itt, a gyülekezet Élet párti a tagok(nagy része) a vezetőség egészséges mentalitással rendelkeznek.

Több valótlan kérdés-állítás volt a gyülekezet lejáratására ez is azok közé tartozik?



Shalom.

2012. szept. 11. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/66 anonim ***** válasza:
100%

Extta-ultra konzervatív római katolikus vagyok. Ezt azért írom, hogy ne gondoljátok, hogy védem a gyülit.


DE! Több homályos dolog is van itt: pl. ha bűnös, mert nincs megkeresztelkedve, mi akadálya volt, hogy megkeresztelkedjen? Vagy nem akart? Akkor meg minek járt a hitesekhez? Szerintem az átlagos életet élő hölgy ismerős pszichésen eleve nem volt 100%-ig rendben, legfeljebb eddig nem volt, ami ezt felszínre hozza.


Vannak hites ismerőseim, amellett, hogy nem támogatom, ami ott megy, kénytelen vagyok beismerni, hogy az az egész nem csak az önostorozásról szól, meg a másik bántásáról, hanem sok szeretetet is kap a gyüliben az ember. Egyensúly lehet, hogy nem mindig áll fenn, de azért korántsem teljesen fekete a dolog.


Ha úgy láttad, hogy nem ért egyet szíve szerint az eszmékkel, esetleg elbeszélgethettél volna vele korábban, lebeszélve őt egy olyan csoportról, ami inkább negatívan hat rá, mint semlegesen vagy pozitívan. Annyira személyfüggő minden! Jó hívő csoportba se járjon senki, akit az inkább lehúz, mint felemel. Remélhetőleg miután felépült, lesz annyi ép belátású ember a környezetében, aki nem engedi őt vissza. Próbálja meg saját magában megkeresni először azt, hogy mit szeretne az élettől. Ha van valami irányvonal, az alapján kéne emberi közösséget keresnie - olyat, ami nem hozza elő a pszichés baját. Ha ez egy társasjáték-klub, akkor azt.

2012. szept. 11. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/66 anonim ***** válasza:
100%
Ja és lehetőleg kezelésbe kéne, hogy vegye egy keresztény (nem hites!) pszichológus. Ki kéne deríteni az egész alapját. Azért keresztény, mert az ateisták közül sok valószínűleg nem túlzottan sok empátiával kezelné a kérdéses esetet. (Max. azt hinné, hogy azzal teszi, de nem valószínű. Nem jó, amikor az istenkeresése miatt hülyének nézik az embert eleve, még ha nem a legjobb helyen keresgélt is.)
2012. szept. 11. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/66 anonim ***** válasza:
5%

A hit gyülekezete gáz,egy agymosó szekta,óvakodni kell tőle,mint minden szektától.Jézus meg is mondta,hogy lesznek álkrisztusok,álpróféták.Német Sándor nagyon jó példa erre.Sajnos sokan nem ismerik fel őket,mert megtéveszti őket a megnyerő fellépés,hangzatos beszédek,a Bibliára hivatkozás.

"Máté 24:24

mert hamis krisztusok és hamis próféták támadnak (lépnek föl) és nagy jeleket és csodákat visznek végbe (mutogatnak), hogy tévútra vezessék, ha lehet, még a kiválasztottakat is."

2012. szept. 11. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/66 anonim ***** válasza:

a szektákra jellemző, h kihasználják az egyének érzelmi szükségleteit, amit máshol nem találtak meg az életben, csatlakoznak, majd ha nem tudnak azonosulni és/vagy valamilyen oknál fogva kilépnek, vagy nem tudnak tagok maradni, kiüresedettnek érzik magukat, ez az agymosás utáni állapot, depressziós tünetekkel, öngyilkossági kísérletekkel

mondjuk ez a szíven szúrta magát...nekem gyanús

kifejtenéd, hogyan?

2012. szept. 11. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/66 Hazardteam ***** válasza:
73%
Nem nézek el semmit, a kereszténység meg nem az, aminek te gondolod. Te írtad a kérdést Pietro fiam?
2012. szept. 11. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/66 anonim ***** válasza:
100%
Amíg nem adsz meg leellenőrízhető információkat ezzel az "esettel" kapcsolatban, addig időpocsékoläs foglalkozni vele. Ugyanis ilyen súlyos vádak elfogadásához kellene valami konkrétabb bizonyíték mint a Te egy szem állításod. Így nincs súlya. Sőt hazugságszaga van.
2012. szept. 11. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/66 Hazardteam ***** válasza:
63%

De hát "szíven szúrta magát és szerencsére fel fog épülni" mert belebeszélték, hogy bűnös" kell ennél több?:D Biztos szomorú lett, mert nem akarták megkeresztelni:(( Olyan jellemző rájuk.. máskor meg az a vád, hogy mindenkit keresztelnének. annyira, de annyira hihető történet! Én bevettem, ti is? Csak igaz lehet, hisz egy névtelenül háttérből írkáló firkantotta GYK-ra! Én hiszek neki, abszolut egybevág a realitással, én is, ha lebűnösöznének simán kinyírnám magam ne hülyéskedjünk már, tök alap. Bár.. abban nem vagyok biztos, hogy ilyen jól bírná a szívem, ha kést döfnék bele, meg a szegycsontom is lehet, hogy útban volna kissé, de hát kit izgat, ha egyszer lebűnösöztek ezek a csúnyák? Hát nem megteszem? Most mi az, semmiség, szúnyogcsípés, meg se köttyan, akárcsak itt:

http://www.youtube.com/watch?v=saTo-aitokQ

2012. szept. 11. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/66 A kérdező kommentje:
Kedves Válaszolók! Korábban említettem, hogy sajnos el kell mennem, de a későbbiekben az esetleges kérdésekre válaszolok. Itt vagyok (sajnos megint csak rövid időre..). Szóval megpróbálom összefoglalni: a történet mindenekelőtt nem hazugság. "Heccből" elég csúnya lenne ilyesmit ide irkálni. Nem véletlenül írtam ide, szeretnék tapasztalatokat hallani, pont azért, hogy nehogy valótlan feltételezésekbe bocsátkozzam! Folytatom.
2012. szept. 11. 16:10
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!