Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hitgyülekezetbe járás -...

Hitgyülekezetbe járás - öngyilkossági kísérlet. Mi a véleményetek? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Egy átlagos életet élő hölgy ismerősöm egy ideje a hit gyülekezetbe jár. Odáig jutott, hogy az önértékelése nullára csökkent, belebeszélték, hogy "bűnös".. (nem részletezem...). Idegileg kikészült, öngyilkossági kísérletet követett el, szíven szúrta magát... Szerencsére fel fog épülni... Mint kívülálló, úgy látom, hogy azért nem találja a lelki békéjét, mert olyan nézeteket, eszméket akar(nak) ráruházni, amikkel szíve szerint nem ért egyet. Pl. bűnös, mert nincs megkeresztelve. Ez normális?? Vannak hasonló tapasztalataitok? Köszönöm előre is!

2012. szept. 11. 08:14
1 2 3 4 5 6 7
 21/66 A kérdező kommentje:
Természetesen vannak/voltak a hölgynek egyéb problémái, manapság sokak számára nehéz a megélhetés, de ebbe ne menjünk bele. Amit biztosan tudok: több hites ismerőse folyamatosan ostromozza a megjegyzésekkel, "beszédekkel", hogy Ő bűnös, mert... (jön a lista..). Az, hogy miért nem keresztelkedett meg??? Nem gondolom, hogy azért kell valakinek megkeresztelkednie, mert más személyek úgymond ELŐÍRJÁK neki.
2012. szept. 11. 16:14
 22/66 A kérdező kommentje:
Mindenki abban hisz, amiben akar - véleményem szerint. Úgy gyakorolja, ahogyan akarja, mindaddig, amíg ez más embereket nem sért, nem bánt. Én is hiszek valamiben, próbálok aszerint élni, de nem akarom senkinek megmagyarázni, hogy ez a jó, ez a helyes. Nekem igen, az a lényeg. Azért, mert valaki másképp látja, nem fogom "üldözni" a véleményemmel, ami más, mint az övé.
2012. szept. 11. 16:16
 23/66 Hazardteam ***** válasza:
84%
Ha véletlenülo nem lenne világos (mert közben írtak): Pietro jópofasrácnak címeztem őszinte soraimat.
2012. szept. 11. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/66 A kérdező kommentje:
Hazardteam-nek írom: xy-hoz hasonlítasz engem, aki véleményed szerint hazudik, akárcsak én.. Lehordod a másikat, anélkül, hogy ismernéd. Közben Istent meg a kereszténységet emlegeted. Erre csak azt tudom mondani, hogy NE ÍTÉLJ HOGY NE ÍTÉLTESS... Jó okom van rá, hogy nem vállalom a nevem, még a felhasználónevem, de ez nem azért van, mert bármiben is hazudok, vagy sántikálok.
2012. szept. 11. 16:22
 25/66 A kérdező kommentje:
NEM TÜZET KÍVÁNTAM SZÍTANI A KÉRDÉSEMMEL, HANEM TAPASZTALATOKAT VÁRTAM! ÚGY JÓT, MINT ESETLEGESEN KEVÉSBÉ JÓT. NEM VITATKOZNI SZERETNÉK BÁRKIVEL, EGYSZERŰEN KERESEM A VÁLASZT EGY KÉRDÉSRE, LEGYEN AZ ALAPGONDOLATOM VALÓS VAGY ESETLEG TÉVEDÉS! AKI NEM SEGÍTENI AKAR, AZ IDE NE IS ÍRJON KÉREM!!!
2012. szept. 11. 16:24
 26/66 Pietrosol ***** válasza:
58%

Hazardteam!


Viselkedésed többet mond bárminél,emellett kiváló reprezentánsa vagy annak,hogy a Hit Gyülekezete milyen kártékony hatással van az emberi elmére!Sima vallással álcázott fundamentalista vagy,semmiképp sem keresztény!


"Akit igazságában sértenek, meg se rezzen, legfeljebb elmosolyodik. Akit mániájában, csapkodni kezd, ordít és felbőszül. Akit gazságában sértenek, elkomorodik, és Istenre fog hivatkozni."


(Hamvas Béla)



Szegény eltévedt bárány,kezdesz farkassá változni igazság gyűlöletedben!

2012. szept. 11. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/66 Hazardteam ***** válasza:
88%

Látod, megint hazudsz, hit gyülekezetet emlegetsz, holott nagyon jól tudod, számtalan helyen közöltem veled, hogy nincs közöm a hit gyülekezetéhez. Úgy próbálod formálni, farigcsálni, félremagyarázni az igazságot, ahogy pillanatnyi kedved tartja és mivel a mondanivalóm igazságtartalmát nem tudod megcáfolni, ahogy a te általában vett égbekiáltó, egyértelműen szemen szedett hazugságaidat sem, amiket volt/van alkalmam nindennapos rendszerességgel látni, mióta regisztráltam, ezért a stílusomra apellálsz. Róka, disznó, kutya, Básán ünője (marha) meszelt sír hullák csontjaival, hogy mást ne említsek. Ismerősek ezek? Nem baj, ha nem, nem várom el tőled, hogy Jézus és a próféták jelzőit ismerd, amikkel illettek RÁ SZOLGÁLÓ embereket, azonban te se várd el tőlem, hogy másnak tituláljalak, mint ami vagy. Képzeld, még a te kedvedért sem foglak jobb színben feltüntetni és az őszinte véleményemet elmondani rólad, amikor minden nap itt látom az undormány, rosszindulatú támadásaidat, félrevezetéseidet, szándékos hazugságaidat.


Vagy mondjam inkább azt: "minden álnoksággal és minden gonoszsággal teljes ördögfi, minden igazságnak ellensége, nem szűnöl-é meg az Úrnak igaz útait elfordítani?"


A kérdezőnek pedig: Pietro gyereket régóta "ismerem" sajnos, rólad nem nyilatkozhatom, nem is áll szándékomban szándékosan álnickes/noname egyedekkel leállni. Viszont, ahogy "talán" már észrevehetted, elhangoztak feléd is kérdések. Ahelyett, hogy engem véleményeztél volna, már réges rég válaszolhattál volna ezekre, annál is inkább, mert azoknak amiket állítasz, enyhén szólva megkérdőjelezhető az igazságtartalmuk, főleg, hogy se részleteket, se válaszokat nem adtál. Már pusztán az az állítás, hogy valaki (akárki) szíven szúrta magát (hogy a többi hülyeséget ne is említsem) nemcsak hogy röhelyes, de inkább szánalmas. Ne ítéljek? Ugyan miért nem? Mert hallottál egy szólást? Igenis ítélni kell, megítélni cselekedeteket és beszédeket és ha kell, fellépni ellenük. Sőt! A keresztényeknek önmagukat is meg KELL ítélni, véleményt alkotni, a gonoszra kimondani, hogy gonosz, a jóra pedig, hogy jó nemcsak hogy "lehet" de kötelességünk is, legfőképp mások védelmében. Tudom, hogy sok, bibliát nem ismerő, ellenben sok ilyen vallásos és közszájon forgó ájtatos szólást magukévá tevő embert megbotránkoztat a stílusom, de ez engem nem befolyásol. Mint mondtam: engem az igazság érdekel, semmiképpen nem hazug emberek "önérzete". Ha pedig nem hazudtál: bizonyíts gogogo elvégre, ha jól cselekszel, emelt fővel járhatsz nem?

2012. szept. 11. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/66 Hazardteam ***** válasza:
100%
"..ahogy a te általában vett égbekiáltó, egyértelműen szemen szedett hazugságaidat sem.." (megerősíteni - ez kimaradt)
2012. szept. 11. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/66 Pietrosol ***** válasza:
12%

Hazardteam!


Értelek,mindamellett soha nem állítottam valótlant!


Itt kaphatsz segítséget: [link]

2012. szept. 11. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/66 anonim ***** válasza:
2012. szept. 11. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!