Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hitgyülekezetbe járás -...

Hitgyülekezetbe járás - öngyilkossági kísérlet. Mi a véleményetek? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Egy átlagos életet élő hölgy ismerősöm egy ideje a hit gyülekezetbe jár. Odáig jutott, hogy az önértékelése nullára csökkent, belebeszélték, hogy "bűnös".. (nem részletezem...). Idegileg kikészült, öngyilkossági kísérletet követett el, szíven szúrta magát... Szerencsére fel fog épülni... Mint kívülálló, úgy látom, hogy azért nem találja a lelki békéjét, mert olyan nézeteket, eszméket akar(nak) ráruházni, amikkel szíve szerint nem ért egyet. Pl. bűnös, mert nincs megkeresztelve. Ez normális?? Vannak hasonló tapasztalataitok? Köszönöm előre is!

2012. szept. 11. 08:14
1 2 3 4 5 6 7
 51/66 anonim ***** válasza:
0%

1. A dolgok általában túl összetettek és bonyolultak ahhoz, hogy kívülállók (akár te, kérdező, akár a válaszolók) megmondják a tutit.

Amit pedig leírtál, annak annyira csekély az információtartalma, hogy még csak tippelgetni sem érdemes; pláne, hogy mint kiderült, még azt a pár sort is rosszul fogalmaztad meg. (Nagyon nem mindegy, hogy valaki az öngyilkosságot "csak" tervezte, vagy meg is kísérelte; és hogy utóbbi mennyire volt komoly stb.)


2. Tizenéve van kapcsolatom hitesekkel (elég sokkal), ill. magával a Hit Gyülekezetével. Ez idő alatt egyetlen egy olyan esetet hallottam, miszerint egy HGY-s öngyilkos lett; az okokat senki nem tudta még vázlatosan sem, nemhogy pontosan; de a sajtó persze elkezdte a mocskolódást, egyértelmű összefüggést látva a férfi tette és felekezeti tagsága között. Ez sajnos jellemző a médiára, ill. sok esetben az egyes emberekre is: nem emlékszem, hogy valaha is olvastam / hallottam / láttam hasonló esetet, ahol kihangsúlyozták volna, hogy az öngyilkosságot elkövető (vagy azt megkísérlő) személy katolikus / református / evangélikus / baptista / ateista. Pedig Magyarországon elég magas a vallásosak száma, és kifejezetten magas az öngyilkosságoké; így a nagy számok törvénye szerint biztosan volt ilyen is.


3. Ahogyan már leírták előttem, a HGY-ben a bűnök mellett mindig tanítanak a bűnbocsánatról is, a kettő párhuzamosan fut. Úgy látszik, mégis vannak, akik nem ismerik és nem tapasztalták meg a kegyelmet; ennek okáról fogalmam sincs. [Azért használok többes számot, mert tavaly egy ateista blog olvasgatása közben szembesültem először ezzel a problémával; most pedig elképzelhetőnek tartom, hogy a hölgynél is ez lehetett.]


És egyetértek azokkal is, akik szerint ez lelki alkat / személyiség kérdése inkább; aki pszichésen nincs teljesen rendben, azt sok minden összezavarhatja; és nem feltétlenül van korreláció a személy állapota és a közösség között. A valaki által említett Bartus is valószínűleg alapon instabil volt, és állítólag most is az.


4. Bocs a kicsit offért, de nem bírom és nem is akarom megállni szó nélkül: Pietrosol válaszainak komolyan vétele előtt jó, ha tudod, hogy valóban minden egyes HGY-s kérdésbe bele szokott trollkodni, plusz a zsidósakba is; mindkét esetben ellenséges és provokatív stílusban. Más jellegű kérdésekből (is) kiderült már, hogy sem a Bibliát, sem a kereszténységet nem ismeri annyira, mint illene; utóbbiról van egy sajátos elképzelése, ill. van egy "saját vallása" is. A stílusa és a mondókája úgy általában túllépi az átlagember ingerküszöbét (ezt jól mutatják a válaszaival elért %-ai); de úgy látszik, itt alulmúlta önmagát: stílus + tudatlanság. A keresztények ugyanis nem foglalkoznak okkultizmussal, így okkult pszichológiai irányzatokkal sem; és most leszek olyan jó, hogy nem írom le a további véleményemet ezzel kapcsolatban.

Viszont az igazmondással kapcsolatban igen: világosan látszik az itteni válaszaiból is, hogy igenis állított valótlant.

[Ilyenkor szokott - jó esetben - néhány "kedves" és általában érthetetlen sort írni nekem :D ; rosszabb esetben pedig egy kis sértegetést és mocskolódást.]

Nyugodtan lecsekkolhatod a válaszait, ha lefuttatsz egy Google-keresést.

Pedig tud normálisan is írni, találkoztam már tényleg hasznos válaszával; sőt, valamelyik nap meg is lepődtem egy kérdésnél, mert szokatlanul értelmeseket írt egy vitában. :)


Üdv. :)

2012. okt. 31. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/66 Pietrosol ***** válasza:
0%

Látom nem változtatsz a szokásaidon!Még most is bujkálsz a fény elől!


Itt a két link!


"szentszellem": http://www.youtube.com/watch?v=nByxcCw4wlw


(04:07-től)


Mátrix energia: http://www.youtube.com/watch?v=wNvFpIVMN8E


(1:43-től)

2012. nov. 1. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/66 Pietrosol ***** válasza:
0%

Szia Kérdező!


Nem tudom,hogy itt vagy-e még?


Amit Berta Wooster írt természetesen nem igaz!Folyamatos ellenségeskedésért és provokálásért már rég kitették volna a szűröm az oldalról a moderátorok!

Megszakítás nélkül a Bibliával és a kereszténységgel,illetve azok nem ismeretével vádol,miközben maga a folyamatos ítélkezésével a "Ne ítélj,hogy ne ítéltess!" elvét hagyja figyelmen kívül!Így,"Más szemében meglátja a szálkát, a magáéban a gerendát sem veszi észre."!


Az előző válaszomban belinkelt videókon tisztán látszik,hogy a H.Gy. miféle önmaga által okkultnak minősített praktikákat használ!

2012. nov. 1. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/66 webnyelv ***** válasza:

53. "H.Gy. miféle önmaga által okkultnak minősített praktikákat használ!" Tényleg jó lenne, ha jobban megnéznéd, mi van a Bibliában. :)


Az, hogy ki ítél kit, itt senkit nem érdekel. A válaszokat azért olvassák az emberek, hogy a kérdező kérdésével kapcsolatos véleményeket, válaszokat olvassák és nem azt, hogy két ember mit gondol egymásról ezen az oldalon.

2012. nov. 1. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/66 Pietrosol ***** válasza:
0%

webnyelv!


Te is egy újabb szakértő vagy?


Írd le légy szíves,mi a különbség a kettő között!

2012. nov. 1. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/66 Pietrosol ***** válasza:
0%

Még valamit webnyelv!


"A válaszokat azért olvassák az emberek, hogy a kérdező kérdésével kapcsolatos véleményeket, válaszokat olvassák és nem azt, hogy két ember mit gondol egymásról ezen az oldalon."


Erre miért nem hívtad fel a figyelmét a hölgynek?

2012. nov. 1. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/66 anonim ***** válasza:

Na, mit mondtam: néhány érthetetlen sor Pietrosoltól, plusz egy kis sértegetés... Erre szokták mondani, hogy ismerünk már valamit, mint a rossz pénzt. :D


A szövegére meg inkább nem reagálok, úgysem érti ő sem soha, amit írok...


Csak egyetlen felvetés: Kéretik HITELESEN bizonyítani, hogy a HGY _ugyanazt_ a "technikát" használja; a videók erre nem alkalmasak, azok csak némi hasonlóságot mutatnak.

Ezután pedig kéretik bizonyítani, hogy a mátrixos cucc volt hamarabb; továbbá azt is, hogy ezt a HGY átvette.


Ha pedig állítasz valamit, Pietrosol, akkor a bizonyítás terhe a tiéd; ne mástól kérd, hogy magyarázza el neked a különbséget.


-------


@ webnyelv:


Szerintem hagyd; olyan, mint a borsót hajigálni a falra...

2012. nov. 4. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/66 Pietrosol ***** válasza:

Nagy különbség van az érthetetlen és a kényelmi,az önvizsgálat hiányából fakadó szándékos meg nem értés között!Fölöttem álló kereszténynek vallod magad,miközben folyamatosan ítélkezel pontozással,kérdések és válaszok töröltetésével!Nem tartod be a "ne ítélj,hogy ne ítéltess" elvét!Megvan a szálka?

Senki nem kért,hogy kereszténynek valld magad!Ha valaki rámutat a hiányosságra,azon meg nem megsértődni kell,hanem elgondolkodni!Te nem a mondataimon sértődsz meg,hanem azon,hogy nem úgy élsz,mint aminek magad vallod!Elválik a tett és a gondolat!Ez így a farizeizmus,nem pedig a kereszténység!Gondolom megsértődtél érthetetlen mondataimon!


Nincs H.Gy,Mátrix vagy pitty-putty energia!Energia van,amit keleten Csínek neveznek!Ezzel dolgoznak a reikisek a kézrátétellel gyógyítók és a H.Gy. is!Ugyanúgy,ahogy nincs magyar,belga vagy filippínó villám!


Arra is hívd fel webnyelv figyelmét,hogy a "Tényleg jó lenne, ha jobban megnéznéd, mi van a Bibliában" és a "Az, hogy ki ítél kit, itt senkit nem érdekel" mondatai közt erős feszültség érezhető!Ugyanis így egyszer figyelembe kell vennem a Bibliát,majd az ítélkezésnél figyelmen kívül kell hagynom!


Gondolom ezt sem érted,esetleg megsértett!

2012. nov. 4. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/66 anonim ***** válasza:

1. "Fölöttem álló kereszténynek vallod magad"


Nem. Én keresztény vagyok, te pedig nem vagy az. Ennyi, és nem több. Hogy te mit magyarázol és / vagy képzelsz bele ebbe, az a te egyéni szocproblémád.


2. "miközben folyamatosan ítélkezel pontozással,kérdések és válaszok töröltetésével!"


2. 1 Fogalomzavarban szenvedsz, Pietrosol. Ezek egyike sem "ítélkezés", legfeljebb "megítélés". Ezt pedig kifejezetten támogatja a Biblia. Te magad is tudhatnád, ha a Bibliából nem csak a közhelynek számító mondatokat ismernéd.


2. 2 Hogy pontozok, azt egyértelműen vállalom; mindenkinek szíve joga eldönteni, él-e ezzel a lehetőséggel. Veled ellentétben viszont én nem szoktam cseszegetni azokat, akik nem úgy járnak el, ahogyan én.


2. 3 Leszel szíves hiteles bizonyítékot felmutatni arra az állításodra, hogy kérdéseket és válaszokat "töröltetek"; ennek híján ez pusztán rágalmazás. Az pedig randa dolognak számít még a nem keresztény körökben is.


3. < Nem tartod be a "ne ítélj,hogy ne ítéltess" elvét! Megvan a szálka? >


Nincs meg a szálka. Egy gerenda van meg, méghozzá a te szemedben; valószínűleg amiatt nem látsz jól.

Ugyanis gőzöd nincs, mire vonatkozik ez a mondat, ezért kevered össze az ítélkezést és a megítélést itt is.


4. "Ha valaki rámutat a hiányosságra,azon meg nem megsértődni kell,hanem elgondolkodni! (...)"


Ha olyan személy mutat rá bármilyen hiányosságomra, akinek van tekintélye előttem, annak még örülök is.

Te nem tartozol ebbe a körbe, továbbá halványlila segédfogalmad sincs a kereszténységről; innentől kezdve a te rólam alkotott véleményed / értékítéleted / elképzeléseid semmit nem számítanak nekem.

Ha növényekkel kapcsolatos kérdés vagy téma lenne, valószínűleg bíznék a szakértelmedben; de a Bibliát és a kereszténységet illetően nem, mert ezekben abszolúte kontárnak számítasz.


Megsértődni pedig ritkán szoktam, nem vagyok kifejezetten sértődős fajta; de ettől még kiválóan érzékelem az olyasféle gusztustalan sértegetéseket, mint amiket például a Talmudos kérdésnél írogattál pár hónappal ezelőtt.


5. Az energiákról írott két mondatod bármi, csak nem bizonyíték. Ezen még a felkiáltójelek sem változtatnak...


6. Köszönöm, de már nagylány vagyok, így el tudom dönteni, hogy kinek mit írjak, mire hívjam fel a figyelmét.

Ha bármit közölni óhajtasz webnyelvvel vagy bárki mással, azt nem indirekt módon is megteheted, úgy egyenesebb, én nem vagyok sem postás, sem az alkalmazottad, akit utasítgathatsz.

Az ítélkezéssel kapcsolatos fogalmi zavarodról pedig fentebb már írtam.

2012. nov. 8. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/66 Pietrosol ***** válasza:

Keresztény vagy,elméletben,míg a gyakorlatban farizeus!Még egyszer,elválik a gondolat és a tett!Jó érzéssel tölt el a kiválasztottság hamis érzete?


Az a hárítási mechanizmus,hogy igekötős alakként értelmezed nem változtat a tényen,hogy ítélkezel!Nem fogadod el más véleményét és ítéletet tartasz fölötte!Gondolod,hogy ha közhelynek minősítesz mondatokat,azokat figyelmen kívül is hagyhatod?


Senkit nem cseszegetek,csak felhívom a figyelmed,-mert kiabálod,hogy te keresztény vagy-hogy bizonyos elveket a keresztényeknek be kell tartani!Egyébként csak törekszel a kereszténységre!Nemes cél!


Jó kis trükk!Olyant kérsz,amit eleve tudud,hogy lehetetlen teljesíteni,majd a megrágalmazott áldozatkép fedezéke mögé bújsz!Gyenge!


Újra csak a gerendát találtad meg!Nem megy az önvizsgálat,pedig erről szólnak ezek a versek!


Tehát személyválogató vagy,pedig a nekünk fájó,sértő dolgok komoly dolgokra mutatnak rá,függetlenül attól,hogy ki mondja azt!Visszaolvastam a talmudos kérdést!Itt is figyelmen kívül hagyod a saját sértegetéseidet!Tudod,gerenda-szálka közhely!


Mást mondok!Bizonyítsd be,hogy a H.Gy.speciális,csak rá jellemző szakrális energiát használ!



"Szerintem hagyd; olyan, mint a borsót hajigálni a falra..."


Itt is önjelölt postás voltál,senki nem kért,hogy beleszólj!Az ítélkezéssel kapcsolatos fogalmi tévedésed pedig,-mint már írtam-semmi egyéb,mint az elméd hárító mechanizmusa!Ismerkedj meg a működésével,hogy ne tudjon folyton megvezetni!

2012. nov. 8. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!