Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hitgyülekezetbe járás -...

Hitgyülekezetbe járás - öngyilkossági kísérlet. Mi a véleményetek? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Egy átlagos életet élő hölgy ismerősöm egy ideje a hit gyülekezetbe jár. Odáig jutott, hogy az önértékelése nullára csökkent, belebeszélték, hogy "bűnös".. (nem részletezem...). Idegileg kikészült, öngyilkossági kísérletet követett el, szíven szúrta magát... Szerencsére fel fog épülni... Mint kívülálló, úgy látom, hogy azért nem találja a lelki békéjét, mert olyan nézeteket, eszméket akar(nak) ráruházni, amikkel szíve szerint nem ért egyet. Pl. bűnös, mert nincs megkeresztelve. Ez normális?? Vannak hasonló tapasztalataitok? Köszönöm előre is!

2012. szept. 11. 08:14
1 2 3 4 5 6 7
 41/66 A kérdező kommentje:
Aki nem találja a válaszát, az olvassa át a hozzászólásokat figyelmesebben, mert én bizony egyetlen választ sem törlök! Kedves kötözködő Hazardteam!
2012. szept. 13. 06:32
 42/66 Hazardteam ***** válasza:
35%

1. Nem vagyok kötözködő, véleményt írtam és konklúziót eddigi tevékenységed alapján, amit


2. legutóbbi válaszod is csak megerősít, mert


3. nem az én válaszomat kerestem, az a közlendőm, csak a modoknak szólt


4. márpedig, ha te nem vagy mod, akkor ne arról beszélj, mert én a


5. TE válaszodat hiányolom a többszörösen feltett tisztázó kérdéseimre


6. amiket pontosítottam is, ha nem lenne magától értetődő, holott többször is leírtam/leírtuk


7. ennek ellenére sehol semmi


Te ezt "kötözködésnek" veszed, én pedig válasz kikerülésnek, mellébeszélésnek, konkrétumok nélkül. Ha megvádolsz valakit, még egy konkrét személy (nemhogy még egy többtízezer fős szervezet!) esetén is jogos elvárás, hogy minimum INDOKOLD. Te csupán állításokat fogalmaztál meg, azt, hogy mégis mire alapozod konkrétan nem közölted napok elteltével sem. A homályos utalgatások, hogy "bebeszélték neki, hogy bűnös" meg a "bűnös mert nincs megkeresztelve" nem számítanak ebben a homályos formában. Felőlem tehetsz úgy, mintha nem értenél magyarul, nem értenéd a sokszorosan feltett kérdést, de akkor ne is vádaskodj csípőből alaptalanul. Vagy indokold. Problem?

2012. szept. 13. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/66 anonim ***** válasza:
0%

Nagyon remek következtetést vontál le. Gratulálok!


"Talán nem tudta a hölgy megfelelően kezelni ezeket a gondolatokat, hogy bűnös, miért bűnös stb."


Nem tudta megfelelően kezelni? Nem lehet, hogy nem tudták neki megfelelően elmondani?


"Remélem, egy szakember segítségével rendbe jön és mindent átgondol."


Rakja rendbe egy szakember? (ha már a hitgyülinek nem sikerült...)

Ez egy remek megállapítás! Igen, kb így járt Bartus is. A végén egy szakember rendbe rakta.

Nem lehet, hogy jobban járt volna, ha elsőre egy olyan szakemberre talál rá, vagy vallásra, filozófiára, könyvre stb., ami nem juttatja el idáig.

2012. szept. 13. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/66 anonim ***** válasza:
100%

Ne haragudj, utolsó,de aki nem stabil azt bármi megingatja. A hit gyülinek nem szokása depresszióba taszítani az embereket. Aki a bűn és a bűnbocsánat gondolatával nem tud megbirkózni, az ne menjen keresztény közösségbe,mert nem fog neki tetszeni amit ott hall.

A gyüliben a bűnről mindig a bűnbocsánattal együtt beszéltek. Továbbra is úgy gondolom hogy az említett hölgy a hare krishnáknál ugyanúgy kikészült volna.

2012. szept. 13. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/66 anonim ***** válasza:
És ilyenkor szokott jönni a legértelmesebb logikával agyontömött kijelentés, hogy ha nem lennének vallások, akkor bűn sem lenne.
2012. szept. 13. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/66 Pietrosol ***** válasza:
27%

Szia 09-11 22:27!


Nem kell elnézést kérned,nem kollektivizálok,tehát nem gondolom általánosnak az ilyen megnyilvánulásokat!

Sőt a cimboráim közt is tudok H.Gy tagot és nála tisztább embert keveset ismerek!

Itt a kevésbé tudatos,önmagára nem figyelő emberen elkövetett érzelmeken keresztüli tudatmanipulációval van a probléma és azzal,hogy képlékeny fiatalok már az oktatáson keresztül belekényszerülnek a nézetek általi irányítottságba!


Ezt egyik vallásnak sem szabadna elkövetnie és amennyiben tiszteletben tartanák a szabad választás jogát,(akár a rossz választást is)nem is tennék ezt meg!De hát a lóláb kilóg!Ez még akkor is igaz,-amit én kétlek,-ha ezt jó szándékból tennék,mert kéretlenül teszik!Ha szeretne a H.Gy. oktatni,építsen iskolákat,ne pedig meglévőket átstrukturálva erőszakos missziót kezdeményezni!

2012. szept. 14. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/66 Hazardteam ***** válasza:
35%
Le vagy maradva, már rég nem aktuális az iskola kérdés, egyébként meg őket kérték fel és számos iskolát "építettek" már. Mondtam már neked, hogy hazug kutya vagy pietro. A TE szándékaid kérdőjelezhetők meg, gyakorlatilag összemosol-manipulálsz-nyíltan hazudsz-okoskodsz, folyamatosan, minden kérdésnél támadod ezt a gyülekezetet, még azoknál is, ahol fel sem merül a neve. Ha többszöri, neked intézett közlésem ellenére, hogy semmi közöm hozzájuk, szokásodhoz híven megint leagymosotthitgyülisezel, kapásból kiröhöglek előre szóltam okés?
2012. szept. 14. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/66 webnyelv ***** válasza:

Sajnos így nem sok értelme van a kérdésnek. Sem az illető hölgyet nem ismerjük, sem azokat, akik ott beszéltek vele. Szerintem eléggé furcsa, hogy ilyen miatt öngyilkos akarjon lenni, ennek szerintem azért más, mélyebben gyökerező oka is lehet.

"bűnös vagy, bűnös vagy!" ezt addig mondogatták neki, míg bekattant? Ezt így elég nehéz elképzelni, persze minden lehetséges, de ha nem ismerjük a részleteket, nem igazán lehet rá mit mondani.

2012. okt. 18. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/66 anonim válasza:
Valóban bűn. Miért jár valaki gyülekezetbe vagy akárhová ha nem keresztelkedik meg? Persze csak szabad akaratból. Ha valaki hisz a Mennyei Atyában és Jézus Krisztusban a megváltónkban aki meghalt a mi bűneinkért az elsősorban: Hisz, befogadja Jézust a szívébe, megtér, megkeresztelkedik, és azokat cselekszi, és tanítja is.
2012. okt. 30. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/66 anonim válasza:
Bocsánat és a bűnmegvallás,előző voltam.
2012. okt. 30. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!