Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hitgyülekezetbe járás -...

Hitgyülekezetbe járás - öngyilkossági kísérlet. Mi a véleményetek? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Egy átlagos életet élő hölgy ismerősöm egy ideje a hit gyülekezetbe jár. Odáig jutott, hogy az önértékelése nullára csökkent, belebeszélték, hogy "bűnös".. (nem részletezem...). Idegileg kikészült, öngyilkossági kísérletet követett el, szíven szúrta magát... Szerencsére fel fog épülni... Mint kívülálló, úgy látom, hogy azért nem találja a lelki békéjét, mert olyan nézeteket, eszméket akar(nak) ráruházni, amikkel szíve szerint nem ért egyet. Pl. bűnös, mert nincs megkeresztelve. Ez normális?? Vannak hasonló tapasztalataitok? Köszönöm előre is!

2012. szept. 11. 08:14
1 2 3 4 5 6 7
 31/66 A kérdező kommentje:

Köszönöm a véleményeket, hozzászólásokat. A párbeszéd két alanyának üzenem, hogy miért nem privátban írogattok egymásnak?? Egyik kutya, másik eb...

Valóban, lehet, pontatlanul fogalmaztam, javítok: szíven akarta szúrni magát. Azt, hogy végül hol sikerült, nem tudom 100 %-os pontossággal leírni. De azt hiszem, a lényegen ez nem változtat. Azt hiszem, a lényeget mindenképpen leírtam, további információval nem kívánok szolgálni, nem szeretnék az illetőre még több bajt hozni, inkább segíteni szeretnék a hölgynek, hogy megtalálja saját lelki békéjét és harmóniában tudjon élni.

Rólam meg mindenki azt gondol, amit akar. Ha azt feltételezed, hogy valótlan amit kiírtam, azzal saját magadat mutatod be, mindenki magából indul ki. Én sosem feltételeznék ilyet, ha valaki egy ilyen kérdést kiír, hogy unatkozik és ezzel tölti az időt...

Úgy látom, van itt több személy is, aki arra használja fel ezt az oldalt, hogy másokról negatív jellemrajzot adjon, megítélje azok cselekedeteit, szintén negatívan stb. Pedig nagyon sok pozitív gondolat kellene sok embernek, szeretet, segítő szándék, egy kedves szó, akár egy mosolyjel is elég lenne. Ezért tart itt ez a társadalom, mert túl sok a negatív!!!!

CSAK TAPASZTALATOK MEGOSZTÁSÁT VÁRTAM, LEGYEN AZ NEGATÍV, DE INKÁBB POZITÍV, ERRE AZT KELL OLVASNOM, AMIT... NO COMMENT! KÖSZÖNÖM ÉS MINDEN NEGATÍV ÉRZÉSEKKEL TELI EMBERNEK JOBBULÁST! :)

2012. szept. 11. 22:12
 32/66 anonim ***** válasza:

Pietrosol


Én hitesként kérek bocsánatot a stílusért, amit Hazardteam használt. Szerintem ez az, amit keresztény nem engedhetne meg magának (egyébként más sem, de ezt hagyjuk), akkor sem, ha a másik nem ért egyet vele. (Sokszor én sem értek egyet azzal, amit gondolsz, de ilyeneket akkor sem írok.)


Szóval még egyszer bocsánatot kérek!

2012. szept. 11. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/66 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Nem vagyok Hgy.


De biztos vagyok abban, hogy ha kutatnánk akkor minden egyháznál találnánk ilyen, hasonló történetet.


Most akkor minden egyház rossz?

Szerintem nem.


Egyszer azt olvastam, hogy az öngyilkosság valójában az alany számára egy megoldási lehetőség és ha a családban, ismerősök körében történt már ilyen akkor ez hatványozottan megemeli az esélyét, hogy az alanyi is ezt a megoldást válasza.


Szerintem semmi köze a Hgy - annak ellenére íróm ezt, hogy én nem értek velük egyet sok mindenben.

2012. szept. 12. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/66 anonim ***** válasza:

Kérdezőnek:

Egy régi barátom egy szekta "hatására" lett öngyilkos (kivételesen nem a hitgyüli). Mindent megtettünk érte, a szülei, a barátai, vele voltunk amikor csak tudtunk. De nem segített. Egyszerűen valami elképesztő, hogy milyen módon képesek átmosni az ember agyát. A barátom mindig is egy erős józan gondolkodású ember volt, ezért nem tudom elképzelni, hogy milyen módszereket használhatnak.

Nem akarlak megijeszteni, de számomra nagyon is elképzelhető, hogy esetleg újra megpróbálja az öngyilkosságot a hölgy. Szerintem egyikünk sem tud itt segíteni semmivel, akit javaslok: egy pszichológus. Az ő segítségével sikerülne szerintem visszazökkenteni az ismerősödet.

Amúgy vannak olyan barátaim, akik a hitgyülibe járnak, teljesen normálisak, nincs velük semmi gond, pedig már évek óta tagok. De a magam részéről inkább távol tartom magam mindenféle egyháztól, mert mindet emberek vezetik.

2012. szept. 12. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/66 Hazardteam ***** válasza:
35%

Én NEM HITESKÉNT továbbra sem kérek "bocsánatot" a stílusomért. Az azonban érdekelne, hogy az engem burkoltan lehülyéző Pietro srác hozzászólása miért maradt, az azt követő közlésem, hogy nem vagyok hites és már számtalanszor közöltem hazudós Pietróval, valamint az a kérdésem, hogy ha nem értek egyet vele, vagy véleményezem a tevékenységét és személyét, miért vonná szükségszerűen magával a pszichológiai magánrendelésen való részvételemet, miért is került törlésre?


Továbbá, a kérdezőnek: Mint már említettem, többen kérdéseket tettek fel neked az üggyel kapcsolatban, részleteket, konkrétumokat kérdezve =személy és minden nélkül) mivel már a kérdésed és a további ködös "válaszaid" is tele voltak ellentmondásokkal és gyanús momentumokkal, amikből arra lehet következtetni, hogy célod a vádaskodás konkrétumok nélkülözésével.


A válaszadás máig is késik, azt viszont látom, hogy a mellébeszélés megy, erkölcsi prédikéció szintén meg. Máshogy fogalmazok: Nem ma landoltam ezen a bolygón, nem nehéz észrevennem, ha valaki ködösít és terel. Vagyis: ha arra van eszed, hogy vádaskodj, hogy taglald (szerinted) mi miért történt és (szerinted) az illető vélt, vagy valós nő mit miért tett, akkor arra is legyen, hogy válaszolj tisztázó kérdésekre ahelyett, hogy elárasztanád az én és mások stílusáról való véleményezésed kifejtésével, mert ez így egy nagy nulla és nem csak én világítottam rá az ellentmondásokra, nem csak én kérdeztem rájuk, hanem számosan. Még mielőtt válasz helyett újabb ömlengésekbe boclsátkoznál a szeretet fontosságáról, a mai világ cudar hellyé változásáról stb. közlöm, hogy azokat már láttuk. Még személyek esetében is jogos elvárás, sőt kötelességed, hogy ha megvádolsz valakit, támaszd is alá tényekkel, konkrétumokkal. És még mielőtt azzal jössz, hogy az illetőt "védendő" semmiféle választ nem adsz: senki nem kérdezte eddig sem, hogy kiről van szó, pontosan hogy, hol történt stb.


Segítek: "az önértékelése nullára csökkent, belebeszélték, hogy "bűnös".. (nem részletezem..." - Pedig jó lenne


"Mint kívülálló, úgy látom, hogy azért nem találja a lelki békéjét, mert olyan nézeteket, eszméket akar(nak) ráruházni, amikkel szíve szerint nem ért egyet" - Mégis miféle "eszméket" akarnak "ráruházni" (ráerőltetni akart lenni, mert így nem értem: a ráruházás egész mást jelent) amikkel nem ért egyet és rákényszerítik?


"Pl. bűnös, mert nincs megkeresztelve. Ez normális??" - WAS?? Nem, nem normális és számomra nem az a nagy kérdés, hogy "vannak e hasonló tapasztalatok" hanem az hogy EZ a "tapasztalat" van/létezik e egyáltalán.


Hallgatlak

2012. szept. 12. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/66 anonim ***** válasza:
0%
Ja, Hazardteam nem az a lényeg, hogy mikor "landoltál a Földön", hanem, hogy minek...
2012. szept. 12. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/66 anonim ***** válasza:
59%

Nem kell ehhez nagy logika kitalálni, hogy mi történhetett a hölggyel.

Volt egy értékrendje, a "lélek mélyén egy ősi szikra", ahogy Goethe mondaná. Útkeresés során szerencsétlenségére belebotlott a hit gyülibe, mivel nem állt azonnal szolga sorba, be kellett törni. Van erre egy nagyon egyszerű trükk. Aminek az a lényege, hogy ráveszik, hogy a saját gondolatait (és környezetét) figyelje, hogy Istentől vagy az ördögtől valók e. Ebbe nagyon hamar bele lehet csavarodni, főleg ha van egy kis plusz ráhatás. (Ahogy N.S. is mondja "démonizált világban élünk" :))) Eljutott oda, hogy saját magát bűnösnek látta, vagyis fekete báránynak. A hölgy esetében valószínűleg már nem az volt a cél, hogy beálljon a gyülibe, hanem egyfajta szektás perverzió. A "tiszták" a fehérek, abban élik ki magukat, hogy néha feláldoznak egyet, vagyis rajta mutatják meg a különbséget saját lelki nagyságuk és a bűnösök között. Ezt csak olyannal tudják megcsinálni akinek igazán fáj, vagyis aki hisz nekik. Ha nekem mondanák, hogy bűnben élek én kiröhögném őket. Ebben az esetben viszont találtak egy áldozatnak való áldozatot.

2012. szept. 12. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/66 Hazardteam ***** válasza:
Zseniális.. Andersen mondjuk jobbakat írt, még van mit csiszolnod kisöreg, tudod a meseírás is egy "szakma". A témaválasztásod érdekes, de nem nevezném sem korszakalkotónak, sem egyedinek, ahogy időtállónak sem:)
2012. szept. 12. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/66 anonim ***** válasza:
90%

Szia. Ex-hites vagyok. Nem mosták át az agyam. Azt hogy minden ember bűnös és hit által lesz igazzá, a Biblia tanítja, ami az összes keresztény egyház alapköve.

Azt is a Biblia tanítja, hogy térjetek meg és keresztelkedjetek meg és veszitek a bűnbocsánatot.


Ezek után ott semmi olyat nem hallhatott amit más keresztény egyházban ne halott volna. Vagyis a hölgy pszichológiai eset.


A gyülisekre lehet mondani sok jót-rosszat, de általában véve szeretnek élni, szeretik Istent és a közösséget. Vidámak, innen a műsor neve is: vidám vasárnap. Nem a "judea népe front elit öngyilkos alakulata". (A Brian éltéből idéztem, bocsi.)


Szóval nem gondolnám hogy a gyüli itt a hunyó, ne haragudj.

2012. szept. 12. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/66 A kérdező kommentje:

Kedves Utolsó válaszadó. Köszönöm. Egyáltalán nem haragszom, örülök, hogy ilyen véleményt olvashatok. Azt hiszem, a Te gondolataid lehetnek a legigazabbak. Többedik napja foglalkoztat ez a téma és úgy gondolom, arról lehet szó, amit Te írtál. Talán nem tudta a hölgy megfelelően kezelni ezeket a gondolatokat, hogy bűnös, miért bűnös stb. Remélem, egy szakember segítségével rendbe jön és mindent átgondol.

Az kérdéshez pedig had tegyem hozzá, nem szándékom rosszat mondani sem a hitgyülekezetről, sem másról! Természetesen nem annak lejáratása a cél! (Mint ahogyan valaki ezt feltételezte.)

2012. szept. 13. 06:29
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!