Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi igazolja az evolúciót?

Mi igazolja az evolúciót?

Figyelt kérdés

Találtak már teljes egész csontvázat, ami félig ember-félig majom, vagy éppen az emberré fejlődés fázisában volt?

Nem, a fog, vagy a tarkódarab nem ér. Tudna nekem mutatni valaki megdönthetetlen bizonyítékot az evolúcióra?



2012. nov. 13. 06:45
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯
 81/169 anonim ***** válasza:
80%

Tehát, összefoglalva:


Akkor lennétek elégedettek, ha maximum két szóban (de inkább egyben) összefoglalnak egy sok-sok kötetre rúgó ismeretanyagot?


Oké, rendben.


Maximum egy, azaz egyetlen egy mondatban foglald össze a Bibliát teremtéstől kezdve egészen a legutolsó oldalig. De rendes leszek - a mondatod akár 100 darab értelmes magyar szóból is állhat. Hajrá :) És természetesen elvárás, hogy egy olyan ember tisztában legyen vele, akinek csak nagyon csekély ismerete van róla.


Nagyon kíváncsi vagyok a megoldásodra :D Nem érzed röhejesnek? Elvárod, hogy bizonyítékok legyenek. Amikor kapsz vagy ötvenet, részletesen, kifejtve, akkor kiakadsz, hogy téged ez nem érdekel, mert sok. Ergo te nem akarsz bizonyítékot, te kötözködni akarsz, szítani az ellenségeskedést, hogy szellemi magaslaton érezd magad. Eltaláltam, vagy eltaláltam?


Várom az összefoglalódat a Bibliáról. Egy mondat, maximum 100 db magyar szó!

2012. nov. 14. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/169 anonim ***** válasza:
100%
Arról nem is beszélve, hogy egyes matematikai tételek bizonyítása is 50-100 oldal, amiben nincsen egy normál szó sem, csak tömör jelölések. Teljesen igaza van annak a válaszolónak, aki linkelt, egy ilyen horderejű elmélet alátámasztását nem lehet néhány mondatban leírni, aki határozottan cáfolni szeretné, annak is minimum annyit ismernie illene, amennyit ő linkelt, de inkább jóval többet.
2012. nov. 14. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/169 A kérdező kommentje:

Egyrészt a kérdező én vagyok, nem Hazardteam. Én, aki feltettem egy kérdést, majdnem az után, hogy ott villogott egy másik, hogy milyen bizonyíték van a Bibliára?

Ott is csak a sértegetés ment, ahogy itt is. Kritikán aluli az, ahogy írtok, de már az elején kikértem magamnak.

Hazardteam tényeket írt le (teesék újból elolvasni), ti viszont jöttök a kémiával (elolvastam a belinkelt oldalakat, bár a babámmal kellett volna ehelyett foglalkozni).


Hol írja a Biblia, hogy a tudomány Isten ellen való? Sehol.

Hol írja a Biblia, hogy a technika Isten ellen való? Ez sincs sehol.

Hablatyoltok összevissza, azt sem tudjátok mivel sértsetek meg kínotokban, mintha ezt már kényszerből csinálnátok. Jött valaki azzal, hogy miket mondtak neki. Ha ismerné a Bibliát, akkor tudná, hogy mi igaz, és mi nem.

El sem olvastátok és így támadtok. Mi vagyunk elmebetegek? Dehogy.

Az én gyerekeimnek a kezét letörném, ha tudnám, hogy ismeretlen nőknek ilyet írogatna.

Hiba volt kiírni ezt a kérdést, mert már magára az evolúció elméletre semmi, de semmi bizonyíték nincs (Hazardteam ha lenne kedves ide is leírni az állítólagos ősemberi maradványok tényeit, azt megköszönném), mégis valamiért idejártok (van, aki a fáradságos munka után képes ezt a topicot olvasni és másnak megköszönni a bunkó választ pihenés helyett) és igyekeztek lejáratni saját magatokat.


Hazardteam, amiket írt, azok tények. Utána lehet nézni és nagyon összeszedetten ír, nagyon érthetően. De az az baj, hogy elvakult agymosottak vagytok, akiknek az ember hiába beszél, érvel.

Én nem vagyok jó szájkaratés, engem megvisel az ilyen, az elején döbbentem ültem és néztem, ahogy mindenféle alja embernek vagyok titulálva, csak mert feltettem egy olyan kérdést, aminek az ellenkezője már itt van. Ez nem az én feladatom. Erre nekem nincs idegzetem és jobban járok, ha inkább a családommal töltöm azt a pár percet is, amit a GYK olvasásával töltöttem és a ti botrányos butaságaitokkal.

Viszontlátásra.


(ui: az a két ember, aki értelmesen válaszolt, annak köszönöm. A többi meg szánalomra méltó. Jut eszembe empátia: igen, felétek szükséges két nagy vödörrel, mert nagyon tudtok táncolni az ember idegein.)

2012. nov. 14. 13:21
 84/169 anonim ***** válasza:
83%
Először is Kérdező, te sértődsz meg a nagy semmin. Kérdeztél valamit, kaptál egy csomó értelmes választ és mindre csak rávágod, hogy NEM igaz. De azt már nem magyarázod meg miért nem igaz, csak rázod a fejed. Hát így nehéz valakivel vitatkozni, mikor csak a maga igazát tudja szajkózni.
2012. nov. 14. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/169 anonim ***** válasza:
83%

"Hazardteam tényeket írt le (teesék újból elolvasni), ti viszont jöttök a kémiával (elolvastam a belinkelt oldalakat, bár a babámmal kellett volna ehelyett foglalkozni). "


Tényeket mi? Na ne röhögtess. Nekem a Biblia nem tények.


Mi viszont jöttünk a kémiával? Miért már a kémia is csak mese? Könyörgöm, ennyire ne röhögtesd már ki magad:D


"Ha ismerné a Bibliát, akkor tudná, hogy mi igaz, és mi nem. "


Olvastam, egy érdekes kalandregény, mondhatnám úgy is, hogy fantasy. Ettől nem lettem hívő.


"Hiba volt kiírni ezt a kérdést, mert már magára az evolúció elméletre semmi, de semmi bizonyíték nincs (Hazardteam ha lenne kedves ide is leírni az állítólagos ősemberi maradványok tényeit, azt megköszönném), mégis valamiért idejártok (van, aki a fáradságos munka után képes ezt a topicot olvasni és másnak megköszönni a bunkó választ pihenés helyett) és igyekeztek lejáratni saját magatokat."


Van sok bizonyíték, le is írták többen, csak te nem vagy hajlandó elfogadni. Az, hogy te inkább egy mesekönyvben hiszel, az a te dolgod. ( Én is szeretem a Harry Pottert mégsem hiszem el, hogy létezik egy varázslóvilág) Számomra ennyire érdekes a Biblia.



"Én nem vagyok jó szájkaratés, engem megvisel az ilyen, az elején döbbentem ültem és néztem, ahogy mindenféle alja embernek vagyok titulálva, csak mert feltettem egy olyan kérdést, aminek az ellenkezője már itt van. Ez nem az én feladatom."


Szerintem extra érzékeny ember vagy, többségben értelmesen válaszoltak egyáltalán nem durván. De mivel veled nem lehet értelmesen eszmét cserélni, mert mindenen megsértődsz arról nem mi tehetünk. Lehet a hormonok az okai, főleg, ha pici babád van.

2012. nov. 14. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/169 anonim ***** válasza:
83%

Aha, tehát nem vagy képes rá :D Nem vagyok meglepve.


De elárulok valamit - az evolúcióról sokkal-sokkal-sokkal több információ, tény, feljegyzés van, mint a Biblia teljes terjedelme. Te mégis elvárod azt, hogy lehetőleg csak rövidke mondatokba foglaljuk össze neked a komplett evolúciót, és az azt alátámasztó bizonyítékokat (csak maga a bizonyíték nem bizonyíték. Ahhoz kell tudásanyag is...). Holott te ugyanerre képtelen lennél, jóval kevesebb anyagból kiindulva.


Miről is beszélünk? :) Kettős mérce az megvan, sőt, amint látom, egyre kevésbé van lábad alatt talaj. Meglehetősen szokásos reakció - ha érvünk már nincs (bár neked eddig sem volt sok) akkor elkezdjük anyázni a másikat. Érdekes. A kérdező szerint a vallásosok mind rendes, kedves aranyos emberek, az ateisták meg habzó szájú elmebetegek. Itt vagy te, kedves Hazardteam, (gyanítom) vallásos ember, és akkor rosszat kívánsz nekem? Sőt, burkoltan halált? Ejnye, hol marad a keresztényi megértés, és szeretet? :)


Tehát, kitartóan ugyanott vagyunk. Te elvársz tényeket, cserébe nem adsz tényeket. Elvársz rendkívül rövid magyarázatot, cserébe képtelen vagy ugyanerre. Ciki :)

2012. nov. 14. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/169 anonim ***** válasza:
83%

Jaj, meg egy apróság - hol találod meg a "foglald össze a Bibliát röviden" válaszomban a nevedet? :D


Mégis magadra veszed. Ez szerintem már több, mint üldözési mánia.

2012. nov. 14. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/169 anonim ***** válasza:
77%
Mi legalább nem egy fantasy mesekönyv alapján éljük az életünket:)
2012. nov. 14. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/169 anonim ***** válasza:
86%

"Hazardteam egy majmot nehéz meggyőzni az igazságról. Hát láthatod ezeket a majmokat akkor is képesek egy elméletre alapozni, de fogalmuk sincs. Jönnek linkekkel és olvasd. Egy csontvázat se láttak nem hogy kivizsgálni. Azt se tudnák hogyan lássanak neki."


Ti is egy elméletre alapoztok, mégpedig Isten létezésére. Ti sem láttátok Istent mégis kész tényként kezelitek a létezését.

És most nagyon igaz lehet a mondás: Minket az evolúció hozott le a fáról, titeket a gravitáció:)

2012. nov. 14. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/169 anonim ***** válasza:
50%
Akkor minek jössz ide lemajmozni mindenkit okoska? Abban hiszel, amiben akarsz és én is. Ellentétben veled, ha nem így beszéltél volna azokról akik nem hisznek Istenben, akkor hozzád sem szólok, ugyanis én elfogadom az embereket olyannak amilyenek, te viszont idejössz sértegetni. Capisce?
2012. nov. 14. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!