Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi igazolja az evolúciót?

Mi igazolja az evolúciót?

Figyelt kérdés

Találtak már teljes egész csontvázat, ami félig ember-félig majom, vagy éppen az emberré fejlődés fázisában volt?

Nem, a fog, vagy a tarkódarab nem ér. Tudna nekem mutatni valaki megdönthetetlen bizonyítékot az evolúcióra?



2012. nov. 13. 06:45
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
 61/169 anonim ***** válasza:
41%

"Egy ateista nyögni tud mint megmagyarázná, de jól tudja fikázni a vallásos embereket. Mivel bizonyít egy ateista? Semmivel. "

Aki a templomban hagyja magát meggyőzni, annak nem meglepő, hogy a tudomány nem ad bizonyítékot... itt nincsenek se falra kiszögezett csávók, se szüzen teherbe eső csajok... lángoló csipkebokorról már nem is beszélve. Vizet sem változtatunk borrá... (bár kecelen tudnának erről is mesélni. :-) Tiszta uncsi... tanulni kellene hozzá, sok unalmas óra az iskolában.

2012. nov. 13. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/169 anonim ***** válasza:
16%
Sir Butcher a Biblia ír gyógyításokról szóval baromságot mondtál ismétXD Csak nyugodtan kívánj dolgokat. Elnézem neked:)
2012. nov. 13. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/169 anonim ***** válasza:
72%

Amúgy, soha, egyetlen evolúciót ismerő ember sem mondott olyat, hogy a majmoktól származnánk. Ez is egy rendkívül sablonos tévedés, egyértelműen jelzi az utánajárás hiányát :)


A közös ős egy majomszerű lény, de NEM MAJOM. A kutyák (a csivavától kezdve a németjuhászon át a bernáthegyiig mind-mind a farkastól származnak. Ettől ők nem farkasok még...)


Volt egy pont, ahonnan elkezdett szétválni - kialakultak a majmok, és mi, emberek. Két különböző evolúció ösvény. Ismét csodálkozom, hogy ezen mi a bonyolult? De ez megint olyan, mint sok minden más - úgysem érthetem.


Az meg külön rejtély számomra, hogy a több oldalnyi magyarázat, amit itt eddig összehoztunk, miért nem ragadja meg a tagadók figyelmét, de még elolvasás szintig sem? Esetleg elgondolkodtatná, és fél tőle, vagy mi?

2012. nov. 13. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/169 anonim ***** válasza:
75%

Igen? A Bibliában tán modern genetikát használva kutatták ki a gyógyszert, amit beadtak az embereknek? Azoknak, akik tagadták?


Nem emlékszem ilyen részre. Olyan részre emlékszem, ahol egyszerűen hipp-hopp, csoda történt, és meggyógyult az illet. Kár, hogy ez mindig csak valahol messze, valahol távol, valaki mással történik, de soha, egyetlen egy esetben sincs egyetlen egy darab hitelt érdemlő feljegyzés se róla.


Amúgy köszönöm a szíves engedékenységedet, de anélkül is megvagyok :)

2012. nov. 13. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/169 anonim ***** válasza:
77%

Kedves 53-as és 55-ös válaszoló. Remélem, tudod, vagy ha nem, akkor olvasd át még egyszer, de amiket itt összehordtál, úgy egy értelmetlen és alaptalan maszlag, ahogy van.

Bizonyítékot akarsz az evolúcióra? Sétálj egyet az utcán, és nézd meg magadnak minden embert, aki arra jár! Mindegyikük különböző! Miért? Mert nincs pontos génátadás, ráadásul a megtermékenyített petesejt többszörös információtartalmú. Ebből lesz a mutáció, ezért vagyunk mind különbözőek, ezért nincs két egyforma ember, ahogyan két egyforma kutya, ló, stb sem. Mert minden élőlény generációról generációra változik. (És nehogy azzal gyere, hogy Isten teremtett mindenkit különbözőnek, mert ha nekem elkezded magyarázni, hogy a magzatok is csak úgy teremtődnek az anyaméhben...) És néha olyan változások is kialakulnak, amik valamilyen módon előnyhöz juttatják az adott egyedet. Ilyenkor ez a bizonyos egyed az előnyös tulajdonsága miatt esélyesebb a túlélésre, azaz esélyesebb több utódot nemzeni, vagyis továbbörökíteni a saját génjeit. Az utódai is magukban hordozzák ezt a gént, ők is továbbörökítik, és így tovább. Ezután a tulajdonság, amit a mutálódott gén hordoz, sok száz, vagy sok ezer generáció alatt elterjed a fajon belül, és hoppá, máris ugrottunk egyet az evolúció lépcsőjén.

Persze ez olyan fejlett élőlények esetében nehezen vizsgálható, mint például az emlősök, mert sokuknál igen lassú egy-egy generációváltás. De baktériumok, egysejtűek esetében rengeteg kísérlet történt már, ami bizonyítja az evolúciót.

Ott van a rengeteg megbetegedést okozó baktérium vagy vírus, amiknek a létezéséről nyilván te is tudsz. Na most, ha egyszer már kifejlesztettek egy antibiotikumot vagy egy oltást, szerinted miért van szükség újabbakra szinte éves szinten? A válasz egyszerű. A baktériumok és a vírusok is mutálódnak, és akadnak köztük rezisztens egyedek a mai gyógyszerekre. Így aztán lehetőségük van elszaporodni, amíg ki nem fejlesztenek ellenük is egy új védőoltást. De az sem fogja mindet elpusztítani, és amelyek túlélik, azokra megint egy új gyógyszer kell. És íme a példa az evolúcióra, ugyanis a baktériumok vizsgálható módon változnak, fejlődnek, ami annyit tesz, hogy zajlik az evolúció!

Egyébiránt pedig még mindig NEM a majmoktól származunk! Ez is csak azoknak a hülyesége, akik úgy próbálják tagadni az evolúciót, hogy azt sem tudják, mi az... Az ember és a majom közös őstől származik, de egyébiránt két eltérő evolúciós irányt képvisel, ennyi!

2012. nov. 13. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/169 anonim ***** válasza:
0%
döncike te se tudsz olyanra feleni amire kérdeznek. Na de én felelek neked a válaszodra. Nincs itt Jézus aki a vízet borrá változtassa szóval logikátlan lenne, ha most borrá változna a víz. Egyetlen egy személy volt képes szüzen teherbe esni az aki Jézus megszülte. Valahogy nincs sok Jézus a földön. Az uncsi az, hogy az ilyen eszes gondolkodások nem tudnak felelni a kérdéseimre, de okoskodni annál inkább..... sőt felesleges provokáció:D Engem nem hat meg.
2012. nov. 13. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/169 anonim ***** válasza:
15%
Sir Butcher, ha a világ halad a korral akkor Biblia ellenes?XD Wow! Egyre jobb vagy. Látszik nem olvastad a Bibliát, mert képzeld nem csak hip hop csoda történt és lábra kelt a beteg. Nem is olvasod a Bibliát akkor hogyan mondod meg mi egy hívő dolga? Ez az aztán érdekes.
2012. nov. 13. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/169 anonim ***** válasza:
13%

"Mindegyikük különböző! Miért? Mert nincs pontos génátadás, ráadásul a megtermékenyített petesejt többszörös információtartalmú. Ebből lesz a mutáció, ezért vagyunk mind különbözőek, ezért nincs két egyforma ember, ahogyan két egyforma kutya, ló, stb sem. Mert minden élőlény generációról generációra változik."


Van testvéred? Egy szülő és mégse egyforma gyerekek mivel nincs pontos génátadás. Na hát akkor minek mondanék én bármit is? Ugye érted? A hozzászólásaid nem magyarázat hanem oktatás. Nem bizonyított semmit se a származásunkról. Csak a genetikát magyaráztad el ami nem bizonyíték az eredetünkről. Ilyen alapon földönkívüliektől is származhatnánk-.-"

2012. nov. 13. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/169 anonim ***** válasza:
77%

"Van testvéred?"

Van.


"Egy szülő és mégse egyforma gyerekek mivel nincs pontos génátadás."

Igen, én is ezt mondtam. Ez az alapja a fajok változatosságának, az evolúciónak :)


"Na hát akkor minek mondanék én bármit is?"

Mert a csökött agyaddal úgy véled, hogy amit te művelsz, az magyarázat?


"Ugye érted?"

Én igen. És te?


"A hozzászólásaid nem magyarázat hanem oktatás."

Eddig úgy tudtam, az oktatás alapja a magyarázat.


"Nem bizonyított semmit se a származásunkról."

Nem is emberi származástant akartam neked levezetni, hanem az evolúció működését és létezésének bizonyítását. Tanulj meg odafigyelni arra, amit olvasol, mert ez már a sokadik hasonló hibád! ;)


"Csak a genetikát magyaráztad el ami nem bizonyíték az eredetünkről."

A genetika megléte is egy bizonyíték az evolúcióra.


"Ilyen alapon földönkívüliektől is származhatnánk-.-"

Az is benne van a pakliban. De az evolúció ettől függetlenül is létezik!

2012. nov. 13. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/169 anonim ***** válasza:
36%

Én csak azt nem értem, hogy mi a tökömért nem hagyjuk már békén egymást? Mindig jön mindenki itt a hangulatkeltő kérdéseivel, a hithű keresztényeket miért gondolják minden ateistáról, hogy olyan, mint az ördög, és az ateisták miért barmolják le a vallásosokat? Mindenki magába nézhetne és elgondolkodhatna azon, hogy miért esik jobban a másik nézeteit elítélni, megcáfolni, kigúnyolni, mint elfogadni a TÉNYt, hogy valaki hisz Istenben, valaki nem. Úgysem győzzük meg egymást soha, így értelmetlen a vita.

Tessék, lehet lepontozni.


Egy ateista

2012. nov. 13. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!