Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi igazolja az evolúciót?

Mi igazolja az evolúciót?

Figyelt kérdés

Találtak már teljes egész csontvázat, ami félig ember-félig majom, vagy éppen az emberré fejlődés fázisában volt?

Nem, a fog, vagy a tarkódarab nem ér. Tudna nekem mutatni valaki megdönthetetlen bizonyítékot az evolúcióra?



2012. nov. 13. 06:45
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
 51/169 anonim ***** válasza:
85%

Sértegetésekre:


Még soha, egyetlen ateistát sem hallottam, ahogy azt ígérgeti a vallásosnak, hogy halála után a legborzasztóbb kínok közepette fog szenvedni az örökkévalóságig.


Viszont számtalan vallásos vágta ezt a fejemhez, felkínálva az utolsó mentsvárat. Hiába, no. A véresszájú ateisták kívánják pokolra a hívőket. Vagy várjunk csak... Hoppá, hiszen fordítva :D


De kérdező, ha a jó oldalon vagy: akkor kérlek, kapcsold ki a számítógépedet, de nagyon gyorsan. Ugyanis az a véresszájú ateisták munkájának a gyümölcse, és ilyen erkölcstelen, minden bizonnyal minden este szüzek vérében fürdő gyilkosok keze munkáját, gondolataik gyümölcsét nem gondolod, hogy veszélyes használni? :)


Amúgy, ha már általánosításnál tartunk: rengetegen (köztük én is) adtunk kulturált, udvarias választ. (Dacára annak, hogy te vagy megközelítőleg a hatmilliomodik ember, aki ugyanezt megkérdezte. Hja, idegbetegek vagyunk mi, ateisták). Igen, volt közte anyázó is. Ebből neked az jön le, hogy mindenki egy bunkó állat.


Hát, ezen az alapon a te reakciódból nekem az jött le, hogy minden hívő egy hisztis kisgyerek, akinek leszólták a játékát. De az igazat megvallva, lévén ismerek teljesen normális, vallásos embert is, ezért tudom, hogy ez nem így van. Csak TE, meg még egy-két elvakult vallásos az, akivel baj van, a nagy többség teljesen rendben képes a nem-hívők mellett élni az életét.


És megint leírom: az elmélet szó nem azt jelenti, hogy az csak egy légből kapott valami. Az elmélet szó azt jelenti, hogy az adott elgondolás megállja a helyét, sokan vizsgálták, sokfajta körülmény között, jóslatokat lehet levonni belőle, és azok működnek. Amire a legtöbben gondolnak, az a HIPOTÉZIS. A hipotézis az, ami még csupán egy elképzelés, tények nélkül alátámasztva.


Jobb lenne, ha te, kedves kérdező, többet tanulmányoznád a Bibliát, ha már ilyen büszke vallásos vagy. Van ott mindenféle, számodra ismeretlen szó: példamutatás, tolerancia, szeretet, másik elfogadása, megértése, stb. Nem lenne baj, ha megismerkednél ezekkel a fogalmakkal - vallásod alapját alkotják.


Aztán ha ez megvan, nézz körbe újra, és rá fogsz döbbenni valamire: a világot nem vallásosok meg ateisták alkotják, hanem EMBEREK. Van, aki hisz, van aki a tudományt követi - de ez még hírből sem azt jelenti, hogy a másik oldalt gyűlölni, vagy megvetni kéne. Te számodra elképzelhetetlen, hogy valaki nem hisz egy teremtőben. Számomra elképzelhetetlen, hogy valaki számára az ésszerű logika nem érthető. És ez így lenne jól, ha Te nem gyalázkodnál. Igen, vannak fanatikusok mindenhol. Most emlegessem fel az inkvizíciót? De nem is kell ennyire visszamenni - az USA-ban ott vannak a keresztény terroristák, akik a hit nevében ölnek. Közel-keleten ott vannak az arab (mélyen hívő) emberek, akik a hit nevében ölnek. Ez most jobb, tényleg?


TE szépen kitaláltad magadnak, hogy csak az az út járható, amin te élsz. Lelked rajta. De azért jobb, ha tudod, hogy attól még, hogy egy számodra hihető dolog másnak nem hihető, nem jelenti azt, hogy a másik egy erkölcstelen, bűnös valaki, sőt. Mély szerénységemben tuti biztos vagyok abban, hogyha létezik a keresztény isten, az én, ateista életvitelem sokkalta közelebb van a keresztényi életvitelhez mint sok, mélyen vallásos és templomjáró ember életvitele.


És tudod miért? Mert a normális EMBEREK nem azt nézik, hogy ki milyen szabályt fektetett le, hanem azt, hogy ne ártson a többi embernek. Nem olyan bonyolult ez :)


És mivel ez (érzésem szerint) egy udvarias, és normális válasz lett, valószínűleg egy pillanat alatt átugrod, hiszen ezen nem lehet kiakadni, álszenteskedni egy sort, hogy "lám-lám, az idióta ateisták, bezzeg én, a vallásos..."


Na, egy sértés csak belefért, szóval talán elolvasod a többit is :D

2012. nov. 13. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/169 anonim ***** válasza:
74%
Utolsó, köszönöm, megfogalmaztál mindent, amit én így munka után, már fáradtan, nem tudta volna:)
2012. nov. 13. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/169 anonim ***** válasza:
0%

Semilyen tudományos módszer nincs ami megmondja mi volt a földkeletkezésekor. Különben akkor az ateisták nem csak az evolúcióval érvelhetnének hanem számtalan érvekkel. Vajon miért nem tudnak? Hm.. azért mert csak elméleteket gyártanak mint például az univerzum. Mind sorba buknak el. Pedig a nasa-nak mi csúcs teknológiái vannak. Ezerszer jobbak mint egy régészé.

Csak puszta logikus gondolkodás és már kimagyarázásra szorul az evilúciós elmélet. Hogy van az, hogy mára a férfinak van egy majmokkal ellentétes töke illetve nőknek meg látványos cici? Van olyan majom amelyik melltartót hord? Na meg a szép formás emberi fenékről nem is beszélve. Képesek voltak a farok nélküli majmokat elővenni, de ezek a testrészek csodák alapján fejlődtek át. Ma egy majom nem tud megtanulni beszélni, de réges régen tudás nélkül elkezdtek beszédhangokat kiadni. Egy ateista nyögni tud mint megmagyarázná, de jól tudja fikázni a vallásos embereket. Mivel bizonyít egy ateista? Semmivel.

Van egy mondás miszerint egy bolond százat csinál. Hát Darwin több milliárdot. Nagyon ügyes:)

2012. nov. 13. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/169 anonim ***** válasza:
82%
Na, megjött a tudás, intelligencia és megmagyarázott mindent, amit mi nem értettünk, ó áldassék meg a neve!
2012. nov. 13. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/169 anonim ***** válasza:
0%
Ez a válasz?:) Ez? A gúnyos jajgatás? Nevessek vagy sírjak? A szád nagy és ezek a szájak osztják az eszet. Hát halljuk akkor:) Ja, hogy semmi? Tudtam...
2012. nov. 13. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/169 anonim ***** válasza:
62%

Mit??

Mit akarsz hallani?

Te magad sem tudod, agyas...

2012. nov. 13. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/169 anonim ***** válasza:
62%

Ja, hogy semmit... Mivel fel sem tudnád fogni...

Tudtam...

:)

2012. nov. 13. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/169 anonim ***** válasza:
Mondtam, hogy tudom? Tudsz olvasni? Azt mondom ti se tudjátok és mégis elhiszitek a majmoktól való számazást. Ez mennyire zsír:) Amikor felelni kell akkor "te se..." Na ennyit erről.
2012. nov. 13. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/169 anonim ***** válasza:
29%

Remélem, azok, akik leszólják és nem létezőnek nyilvánítják az evolúciót, azok majd egy komoly tüdőgyulladásra sem szednek antibiotikumot - az új szerek ugyanis pontosan az evolúció alapján vannak kifejlesztve, hogy legyőzzék az ellenálló baktérium törzseket is (amik nincsenek is, hiszen nincs evolúció, ügye?)


Tehát, akkor kedves evolúció-tagadók: le a gyógyszerrel. Éljen az ima! Csak egyet kérek: a gyerekeitek, ha beteg lesznek, kerüljenek orvoshoz. Az ima mehet antibiotikum mellé is, csak helyette ne. A felnőtt meg azt csinál, amit csak akar, ügye :)

2012. nov. 13. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/169 anonim ***** válasza:
0%
Hé én nem vagyok majom, de te magad elismered:D Majom vagy:D
2012. nov. 13. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!