Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az evolúció és Isten létezése...

Az evolúció és Isten létezése miért zárja ki egymást?

Figyelt kérdés
evolúció, Isten
2012. nov. 14. 13:18
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/71 anonim ***** válasza:
58%

Szia!


Több ok miatt. Az első és legfontosabb, hogy ha evolúció történt, akkor a halál már azelőtt elterjedt, hogy az ember létrejött. Viszont, ha a halál megelőzte az embert, és nem Ádám bűnének következménye volt, akkor a bűn képzelgés. Ha pedig a bűn képzelgés, akkor nincs szükségünk Megváltóra.


Másodszor, az első Ádám és az "utolsó Ádám" (Jézus Krisztus) csodálatosan termetett

testtel rendelkezett, mégis mindkettő meghalhatott az emberi engedetlenség miatt. Ha

Ádám teste egy állatéból jött volna létre, ez a mélységes teológiai összheng megtörne - a

Megváltás tervével együtt.


Harmadszor a befejezett teremtés, mely az embert is magában foglalja "igen jó" volt. Nem

volt sem küzdelem, sem halál. Ezt követően az ember szándékos engdetelensége miatt

kikerült ebből az univerális paradicsomból és miatta küzdelem és halál lépett a világba.

Egy napon Isten ezt a paradicsomot mint "új eget és új földet" helyreállítja.


Negyedszer, mivel Isten teremtette az embert és minden mást is, Istennek kell

számunkra a legfontosabbnak lennie. Ő bennünket saját képmására teremtett, uralmat

kaptunk a többi földi teremtmény felett, ezért gondoskodnunk és törődnünk kell velük,

különösen embertársainkkal. Vétkeztünk és ezért megváltóra van szükségünk.


Végül Mózes első könyve első 11 fejezetében pontos történelmi leírást kapunk, melynek

szereplői valódi emberek, eseményei pedig döntő jelentőségűek. Jézus Krisztus és

minden újszövetségi író valós eseményekként és személyekként hivatkozik ezekre.


Üdv. Péter

2012. nov. 14. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/71 proxilla frez válasza:
36%

utolsó: komolyan, tényleg, bunkóság nélkül kérdem: honnan tudod, hogy valós emberek voltak?


én biológusnak tanulok. nálunk az egyetemen rengeteg hívő TANÁR is van.

szerintem nem zárja ki egymást a kettő. Magának az életnek a kialakulása egy hatalmas rejtély, vannak elképzelések az Őslevesről pl, de az is csak elmélet, nem sikerült reprodukáni. Nekem egy hívő csoporttársam azt mondta, szerinte a keresztény Isten csak az életet teremtette, utána pedig hagyta a természetet végezni a dolgát, egyfajta deista nézetet vall( Isten magára hagyta a világot, és csak figyel). szerintem így lehet a vallást és a tudományt szépen egyesíteni


az evolúció a Biblia egyes tanításait cáfolja, ez pedig szerintem azért böki a népek csőrét, mert az degradáló, ha elfogadják, hogy a majmokból fejlődtünk ki. Ellenben ha a mindenható Isten teremtett, azért hogy uralkodj mindenen, rendkívül hízelgően hat.


Akik csípőből elutasítják az evolúciót, még csak érvelni se tudnak általában beszűkült tanulatlan bunkók, de én képtelen vagyok felfogni, hogy lehet az reálisabb, hogy egy senki által se látott, se megértett, se ismert, se hallott valaki/valami a semmiből teremtett mindent.

2012. nov. 14. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/71 hollófernyiges ***** válasza:
0%

"ha a mindenható Isten teremtett, azért hogy uralkodj mindenen, rendkívül hízelgően hat."


Őszintén szólva és szívesebben vagyok felkapaszkodott majom, aki előtt a határ a csillagos ég, mint kidobott kertész, akinek az a dolga hogy ajnározza a korábbi gazdáját.

2012. nov. 15. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/71 anonim ***** válasza:

Kedves Proxilla Frez!


Először is sok sikert kívánok a biológiai tanulmányaidhoz. Másodszor határozottan visszautasítom a "tanulatlan bunkó" vádat, és felhívom a figyelmedet a kommunikáció első szabályára, miszerint "soha ne minősítts mást, főként ha nem ismered". Jómagam műszaki egyetemet végzett mérnökember vagyok, aki munka mellett mádoddiplomásként végeztem el a teológiát. Ajánlom figyelmedbe még a [link] honlapot, ahol nálad jóval kvalifikáltabb emberek írásait olvashatod a másik oldalról. Hidd el érdemes elolvasni...


Üdv. Péter

2012. nov. 15. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/71 anonim ***** válasza:

A 32-es válaszadó stílusa képviseli azt a nagymértékű lekezelő válaszolgatást, ami az evolúcionistákat jellemzi.

Hiába válaszolunk, azonnal hülyék, idióták, tanulatlanok, korlátoltak, bigottak és még sorolhatnám a sértő jelzőket, vagyunk!


De a válaszom: azért zárja ki, mert az evolúció, mint tézis nem ad semmit, nem mutat fel semmit. Vannak elméletek, amik sorra megdőlnek, de ezeket úgy állítják be, hogy ők nem szégyellnek tévedni és ha találnak új elméletet, akkor abban hisznek.

Mi pedig rendületlenül a Bibliában, ami nem csak egy jó történelem könyv (megtörtént dolgok, bizonyítottan), hanem nem hagy minket elmagányosodni, hitet, reményt és rengggggeteg jótanácsot ad arra, hogy idegileg hogy viseljük el az ilyeneket, akik látatlanban ítélkeznek mindenek felett.

2012. nov. 15. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/71 Andizsuzsi ***** válasza:

"az evolúció a Biblia egyes tanításait cáfolja, ez pedig szerintem azért böki a népek csőrét, mert az degradáló, ha elfogadják, hogy a majmokból fejlődtünk ki"


Engem a legkevésbé sem degradálna, ha valaki be tudná bizonyítani. De tanulatlan bunkóként még nem találkoztam a fenti állításod bizonyítékával.

2012. nov. 15. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/71 anonim ***** válasza:

"Mi pedig rendületlenül a Bibliában, ami nem csak egy jó történelem könyv (megtörtént dolgok, bizonyítottan)..."


Akkor kérlek, mutasd a bizonyítékot arra, hogy Isten teremtett minket.

2012. nov. 15. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/71 anonim ***** válasza:
53%
Egyáltalán nem zárná ki egymást pusztán ez a kettő. A Teremtéstörténet igazáról a keresztények meg vannak győződve. A Teremtéstörténet egyesek szerint kizárja az evolúciót, de mások szerint, így szerintem sem, és II. János Pál pápa szerint sem.
2012. nov. 15. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/71 anonim ***** válasza:
53%

Azért ha belegondolsz, kizárja.

Az evolóció szerint nincs Istenre szükség, nélküle is kialakul minden.

A Biblia meg határozottan állítja, kellett hozzá.

Az ember az aki teremt.

Tervez és legyárt.

Ez bizonyított. Talán Isten adta a computeredet?

Nem is értem, mi jó volt az Édenben.

Se internet, se GYK., se egy könyv, vagy DVD.

Rém unalmasan hangzik.

Néhány bokor, meg fa, amiből az egyik még meg is volt tiltva.

Szabályosan kitolás.

Még szép, hogy evett róla.

Tuti, hogy bio volt...

2012. nov. 15. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/71 anonim ***** válasza:
9%

Ráadásul büdös is lehetett.

A latrina, vagy az angol WC emberi találmány.

Pesten, szoktam a kutyások miatt bosszankodni, ha belelépek.

Aztán meg se szappan, se fogkefe.

Évának még vattája sem volt.

Zsivanzsija meg pláne.

2012. nov. 15. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!