Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért kirekesztőek a Jehova...

Miért kirekesztőek a Jehova Tanúi a nem tanúkkal szemben?

Figyelt kérdés
Tapasztalataim alapján, ha nem tudnak megtéríteni a tanuk, akkor kifejezetten ellenségesek, némelyek gyűlölködőek lesznek. Ez is benne van a bibliában?

2012. nov. 26. 17:04
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 71/82 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Állítólag a "szeretet" vezérli őket...


Jehova Tanúi - Hitehagyottak

https://www.youtube.com/watch?v=w_RdwO1Qv7k

2013. júl. 7. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/82 anonim ***** válasza:

Volt egy barátnőm, akinek a családja Tanú volt, néha ő is járt. Engem ez nem zavart, magam is keresztény vagyok, inkább örültem neki, hogy ő is az, álmomban sem jutott volna eszembe, hogy ennek bármi jelentősége lehet a barátságunk szempontjából. Kedves család volt, párszor beszélgettünk a vallásról, kinek a felekezete miről mit gondol. Tényleg kedvesek voltak, a mai napig kedvelem őket, és szívesen emlékszem vissza ezekre az időkre. El is hívtak a gyűléseikre, egyszer-kétszer elmentem a kedvükért. Fel sem merült bennem az, hogy esetleg áttérjek az ő hitükre, de elmentem, hiszen barátok voltunk.

Többször nem akartam menni, nem volt velük bajom, csak elkezdődött a tanév és nem értem rá. Ebből nekik körvonalazódott, hogy nem akarok áttérni (eddig se akartam, fel se merült ilyesmi). A barátnőm ekkortól kezdve elkezdett udvarias indokokkal kifogásokat keresni a találkozók alól, és így vagy úgy mindig lerázott. Bár sosem mondták ki ezt így nyíltan, nagyon úgy fest a dolog, hogy az vetett véget a barátságunknak, hogy én - JÓLLEHET AKTÍV KERESZTÉNY VAGYOK -, nem tértem át az ő hitükre.


Ez csak egy saját élmény, egy történet, amelyet nem kell sem le- sem felpontozni, hiszen ettől sem igazabb, sem kevésbé igaz nem lesz.

2013. aug. 27. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/82 anonim ***** válasza:

"Az embert Isten gondolkodónak, kételkedőnek teremtette. Miért kéne tehát egy embercsoport (Tanúk) állításait egyetlen igaznak elfogadnia?"


Kedves kérdező! Itt nem a Tanúk állításai a fontosak, hanem az a kérdés, hogy az adott tanításaik összhangban vannak-e a teljes bibliával, hitelesen bizonyítani tudják-e, hogy a Szentírás egészében pont azt tanítja, amit ők. Ebben a témában pedig a legtöbben max. a szövegelésig jutnak el, vagy az a kisebbség, akik teológiailag ellentmondanak, kiragadott vagy félrefordított megtévesztő szövegekre hivatkoznak. Ezt honnan tudjuk? Onnan, hogy ellentmondásba keverednek a bibliával a tanaik végett.

Ez igaz a háromságra, a pokolra, lélekhalhatatlanság mítoszára, stb...

2013. aug. 30. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/82 anonim ***** válasza:

Kedves 72-es válaszoló! Te csak a legfontosabb dolgokról nem beszélsz, pedig azok sokkal fontosabbak, mint az, hogy te "kereszténynek" tartod-e magad, vagy sem.

Mivel bizonyítod, hogy te keresztény vagy?

Mitől keresztények (vagy egyesek nem keresztények) a Tanúk, vagy még sok száz más EGYMÁSNAK IS ellentmondó felekezet?

Ugye tudod, hogy a keresztény szó "Krisztus-követőt" jelent? Ha pedig így van, hány felé lehet szakítani Jézust????


Mindezeket a kérdéseket nem emberi véleménnyel, hanem a Szentírásból kéne megválaszolni.

2013. aug. 30. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/82 anonim ***** válasza:
Jav. (vagy egyesek szerint nem keresztények)
2013. aug. 30. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/82 anonim ***** válasza:

A "Jehova Tanúi" hitelveit vallók kb. annyira keresztények, mint a mormonok. Jószándékú tagok, de megtévesztés áldozatai.


Jézusig el sem jutottak teológiájukban. Leragadtak az az Ószövetségnél, úgy, mint a judaizmus zsidósága. Saját névadásuk is ezt tükrözi vissza. Mitől lennének a Tanúk keresztények? Akik szerint Jézus csupán egy próféta, a "legnagyobb ember"..?!

2013. szept. 1. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/82 anonim ***** válasza:

Vidiripi


Lukács 24:44 Majd így szólt hozzájuk: "Ezt mondtam nektek, amikor még veletek voltam: be kell teljesednie mindannak, ami meg van írva rólam a Mózes törvényében, a próféták könyvében és a zsoltárokban." 45 Akkor megnyitotta értelmüket, hogy értsék az Írásokat, 46 és így szólt nekik: "Így van megírva: a Krisztusnak szenvednie kell, de a harmadik napon fel kell támadnia a halottak közül, 47 és hirdetni kell az ő nevében a megtérést és a bűnbocsánatot minden nép között, Jeruzsálemtől kezdve. 48 Ti vagytok erre a tanúk.

2013. szept. 2. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/82 A kérdező kommentje:
A válaszok egyre inkább megerősítenek abban, amit magam is tapasztaltam.
2013. szept. 4. 07:04
 79/82 anonim ***** válasza:

Kedves 76-os! Amint mondtam, a legtöbben csak a szövegelésben nagyok mindenféle bizonyíték nélkül. Mellébeszélni könnyű, mások felületes és torz véleményét ismételgetni papagáj módon szintén nem nehéz, de valóságosan igazolni az álláspontodat nem tudod.


Kedves Vidiripi!


(Lukács 24:44-48) És ezt mondta nekik: „Ezek azok a szavaim, amelyeket szóltam nektek, mikor még veletek voltam, hogy be kell teljesednie mindannak, ami meg van írva rólam a Mózes törvényében, a Prófétákban és a Zsoltárokban.” 45 Akkor teljesen megnyitotta elméjüket, hogy felfogják az Írások jelentését, 46 és ezt mondta nekik: „Így van megírva, hogy a Krisztus szenvedni fog, és a harmadik napon feltámad a halottak közül, 47 és az ő nevében megbánást fognak prédikálni a bűnök megbocsátására az összes nemzetben, Jeruzsálemtől kezdve; 48 tanúi kell hogy legyetek ezeknek.


Ugye emlékszel mennyire fontos, hogy a bibliai szövegeket TELJES összefüggésükben értelmezzük?? A 47-es verset sem árt, ha így olvassuk:


(Csel 5:30-31) Ősatyáink Istene feltámasztotta Jézust, akit ti megöltetek, oszlopra akasztva őt. 31 Ezt az Isten felmagasztalta mint Főközvetítőt és Megmentőt az ő jobbjára, hogy megbánást adjon Izraelnek, és a bűnök megbocsátását.


(Csel 13:38) Legyen azért tudtotokra testvérek, hogy Általa a bűnök megbocsátását hirdetjük nektek...


Ezt teszik-e Jehova Tanúi?? Aki ezt tagadja, az vagy nem ismer minket, vagy nem mond igazat.

2013. szept. 5. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/82 anonim ***** válasza:

Vidiripi


Hát csak tanultál valamit ennek nagyon örülök.


"Ezt teszik-e Jehova Tanúi?? Aki ezt tagadja, az vagy nem ismer minket, vagy nem mond igazat."


A tanúk beszélnek a váltságáldozatról. De nem a tanúkról van szó! Hanem az Őrtorony társulatról. Idézem: "Ez a rabszolga Jehova tanúi Vezető Testülete."

2013.07.15. Őrtorony (tanulmányozásra szánt)


"Az Őrtorony hirdeti Jehova királyságát" Ez szerepel a kiadvány előlapján.

2013. szept. 5. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!