Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért kirekesztőek a Jehova...

Miért kirekesztőek a Jehova Tanúi a nem tanúkkal szemben?

Figyelt kérdés
Tapasztalataim alapján, ha nem tudnak megtéríteni a tanuk, akkor kifejezetten ellenségesek, némelyek gyűlölködőek lesznek. Ez is benne van a bibliában?

2012. nov. 26. 17:04
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 11/82 A kérdező kommentje:
"Hitetlennek" a két hölgy titulált engem, ha figyelmesen olvastál volna. Te milyen alapon teszed ugyanezt?
2012. nov. 26. 19:08
 12/82 anonim ***** válasza:
19%

A véleményemet írtam le, nem ellenségeskedtem. A történet így nem kerek. Ha azt állítod, hogy a két Tanú hölgy az ajtóban annyira szívtelen és érzéketlen volt, hogy a menni is alig tudó nagyit akarták odarendelni, akkor ezen kissé meglepődnék (az megtörténhetett, hogy a nagyitól is el akartak köszönni, vagy tőle - mint gondolom házigazdától hallani - a véleményét, mielőtt te elzavarod őket). Az ugye kizárt, hogy a te véleményedet erőszakolod rá a nagyira??? Kizárt, igaz? Persze. Sajnos nekem viszont ilyen tapasztalatom van, nem is egy, mit szólsz?


Nem szeretem az ilyen egyoldalú történeteket, főleg azt nem komálom bennük, amit az előző válaszomban is írtam, hogy abszolút nem tisztességes módon ítélkeznek egyesek egy ilyen egyoldalúan megfogalmazott történet felett.

2012. nov. 26. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/82 A kérdező kommentje:
A nagyitól már elköszöntek a szobájában. Nagyit nem kellett nekem befolyásolnom, ugyanis néhány éve két évet egyfolytában volt kinn a lányánál és akkor sem hagyta magát megtéríteni. Hogy te mit hiszel el és mit nem, a szíved joga. Én leírtam a tapasztalatom, ami minden, de nem pozitív. Ugyanakkor nem ellenségeskedtem. A feltett kérdésemre szeretnék választ kapni, ez eddig nem történt meg.
2012. nov. 26. 20:22
 14/82 anonim ***** válasza:
20%

Bent elköszöntek és az ajtóban akadékoskodtak, látva az állapotát? Na ne kábíts már!


Kedves kérdező, téged hány Tanú akart eddig "megtéríteni" és hányan ellenségeskednek veled emiatt? (Persze, jó lenne tudni ehhez, hogy mit jelent "megtérni" és az hogyan zajlik.)

2012. nov. 26. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/82 A kérdező kommentje:
"Szimpatikus" válaszaiddal tökéletesen alátámasztottad, amiről írtam.:))
2012. nov. 27. 03:51
 16/82 anonim ***** válasza:
44%

Egyszer engem nagyon kedvesen megkérdezett egy úr az utcán, hogy vajon, tudom-e, mi Isten valódi neve. Elmondta, hogy Jehova, majd a JT egyházról kezdett beszélni. Gondoltam, rendben, úgyis várnom kell még pár percet, beszélgessünk, ezért én is elkezdtem neki a római katolikus egyházról beszélni. Szeretek felekeztközi beszélgetésekbe belemenni, mert ilyen helyen is dolgoztam már, és jó élmény volt.

De szerintem hamar rájött, hogy nem szeretnék itt és most a Nyugati téren egyházat váltani, és az érvei is inkább érzelmekre hatók voltak (pl. biztosan elkárhozom), mint megfontolandók, úgyhogy iszonyú indulatosan kezdett velem beszélni, majd látva hajthatatlanságomat, elindult, hátra-hátra nézve, és még néhány indulatos szót odavágva nekem a kárhozatomat illetően.


Máskor meg egy JT nő próbált többször is bejönni hozzánk a lakásba, miután csöngetett, kérdezte, hogy bejöhetne-e hozzán beszélgetni kicsit Jehováról. De mikor mondtam neki, hogy már van hitem, és azt megalapozottnak tartom, nem szeretnék most erről beszélgetni (főleg, hogy látszott rajta, ő sem teljesen ép idegileg), nem engedtem be. Ezen ő is nagyon megsértődött, de még így is kb. 2-3 perc után viharzott csak el (és ezt néhány hét múlva még egyszer megpróbálta.)


Én nagyon szívesen beszélgetek más vallások, felekezetek képviselőivel, de értelmes, és nem idegbeteg emberekkel.

2012. nov. 27. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/82 anonim ***** válasza:
0%

Kérdező!


Mit mondtak a tanúk mi a "jó hír"?

2012. nov. 27. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/82 anonim ***** válasza:
13%

Kedves kérdező! Állítottál valamit - cseppet sem jóindulatúan vagy "szimpatikusan", mellyel kapcsolatban visszakérdeztem, hogy miként látod te ezt, amiről olyan bőszen leírtad a véleményedet. Jehova Tanúiról "tapasztalataid alapján" állítottad, hogy "ellenségesek", ha nem tudnak téged megtéríteni. Erre én megkérdeztem, hogy hányan akartak téged eddig "megtéríteni" - utalva arra, hogy könnyen lehet, miszerint te alaposan félreérted a céljaikat!


Mint ahogy a kedves 16-s válaszoló írta:


"De szerintem hamar rájött, hogy nem szeretnék itt és most a Nyugati téren egyházat váltani"


Vajon MIRŐL BESZÉL ez a kedves válaszoló?! Ő talán tudja? Mert Jehova Tanúi nem tudják.


Ja meg ez is magáért beszél:


"és az érvei is inkább érzelmekre hatók voltak (pl. biztosan elkárhozom),"


Kedves válaszoló, lehet hogy te nem tudod, de Jehova Tanúinak igen erősen elválasztható szóhasználatuk van a bibliai témákban. Az "elkárhozás" NEM TARTOZIK ebbe bele. Te az egyházak szóhasználatával kevered, és emiatt felmerül az erős gyanú, hogy ez a beszélgetés vagy nem Tanúval történt, vagy nem történt meg. Ez legalább akkora baki, mintha azt állítanád, hogy a "Tanú" a pokol "kínjairól" beszélt volna neked.


----


De visszatérve a kérdezőre:


Mit jelent a te szóhasználatodban az "ellenségesség" a részükről? Beszólnak neked, megaláznak ha találkozol velük, vagy veréssel fenyegetnek? És gondolom a nagynénidről beszéltél, amikor "gyűlölködőeknek" titulálsz egyes embereket. Kíváncsi lennék, hogy ő miféle "Tanú", aktív-e? Mert ugyanis ez nem jellemző a Tanúkra!

2012. nov. 27. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/82 anonim ***** válasza:
47%

Mi a "jó hír"?

Máté 24:14-ben van leírva az utolsó napokkal kapcsolatban: "És a királyságnak ezt a jó hírék prédikálják az egész lakott földön, tanúskodás végett, míg el nem jön a vég"


Pont úgy teszik, mint Jézus anno (párossával a tanítványait ahogy kiképezte, hogy hogy kell tenni). És az emberek pontosan úgy viselkednek velük szembe, mint Noé idejében - amikor prédikált, hogy Isten mit fog tenni - az emberek (kinevetik, gúnyolják stb...). És pontosan a "világ bolondjainak" nézik a tanúkat, ahogy az a 1 Kor 1:27-ben van. "Hanem a világ bolondjait választotta ki magának az Isten, hogy megszégyenítse a bölcseket; és a világ erőtleneit választotta ki magának az Isten ,...."

2012. nov. 27. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/82 anonim ***** válasza:
20%

Szia kérdező!


Csak a tényeknél maradva: a nagynénid Amerikából,idegen embereket kért meg arra, hogy a 90 éves nagyit meglátogassák.

Ráadásul az idegenek ezt még meg is tették.


Most ne feszegessük, hogy miért nem téged kért és miért idegeneke.


Ha nekem van egy rokonom aki 90 éves és aggódom érte, de mivel nem a szomszédban lakik nem tudom meglátogatni. Akkor szívből örülnék, ha valakit megkérhetnék, hogy időnként nézzen rá, hogy minden rendben van-e.

Hogy közben miről beszélnek az nem zavarna.


Egy másik dolog: szerintem egy 90 éves ember felet nem kell gyámkodni, nem kell nélküle eldönteni, hogy mi a jó neki.

Meg kell adni a tiszteltetett, hogy dönthessen és azt el is mondhassa.


Még egy apróság:a kirekesztő szót használod - nem túl jó választás - a történetben te rekeszted ki őket a nagyi életéből és a lakásból.

2012. nov. 27. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!