Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az igazi keresztény lányok,...

Az igazi keresztény lányok, akik hisznek a Biblia minden szavában, és megőrzik a szüzességüket a házasságig, hogy bírják ki pl 20 felett is szex nélkül?

Figyelt kérdés
Ők szoktak önkielégíteni, vagy nekik nincs szükségük rá, mert nők? Vagy megoldják annyival, hogy a petting és az orál nem szex?

2013. febr. 1. 16:37
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
64%

Csak, hogy jobban megértésétek miről van szó. (már ha még elolvassa valaki.) A Biblia a "dugást" (ahogy kifejezték itt előttem) nem tiltja. A szexet Isten teremtette, a szexuális örömöket is ő teremtette, az ő célja volt. DE! Csak kizárólag házasok között engedélyezett. Házasságon kívül folytatott szexuális élet paráznaságnak számít, tehát bűn. Minden testi vágy amit házasságon kívül visznek végbe, bűnnek számít, pl. az önkielégítés, petting, csók, stb. (Nem csak a szex, mert sok keresztény azt hiszi, hogy pl. egy csók nem bűn házasság előtt, pedig ez tévhit, a Biblia világosan leírja, hogy ne vigyünk végbe testi vágyakat) és az igazi keresztény lányok (itt nem a "katolikusokra" gondolok,akik vallási tradíciókban élnek) nem testi emberek már, hanem szellemi. Ezért bírják ki házasságig, mert elsősorban szellemi emberek.


"Mondom pedig, Lélek szerint járjatok, és a testnek kívánságát véghez ne vigyétek.

Mert a test a lélek ellen törekedik, a lélek pedig a test ellen; ezek pedig egymással ellenkeznek, hogy ne azokat cselekedjétek, amiket akartok.

Ha azonban a Lélektől vezéreltettek, nem vagytok a törvény alatt.

A testnek cselekedetei pedig nyilvánvalók, melyek ezek: házasságtörés, paráznaság, tisztátalanság, bujálkodás.

Bálványimádás, varázslás, ellenségeskedések, versengések, gyűlölködések, harag, patvarkodások, visszavonások, pártütések,

Irígységek, gyilkosságok, részegségek, dobzódások és ezekhez hasonlók: melyekről előre mondom néktek, amiképpen már ezelőtt is mondottam, hogy akik ilyeneket cselekesznek, Isten országának örökösei nem lesznek.

Akik pedig Krisztuséi, a testet megfeszítették indulataival és kívánságaival együtt!!!!!" (Galátziabeliekhez írt levél 5:16-23, 24.)

2013. márc. 10. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim válasza:
53%

Én vallásos vagyok, de amiket itt olvasok a válaszok közt, hogy pl a biblia szerint a csók is bűn az már nekem is "fáj"

Meg, részemről felháborító, hogy a nem rég létre jött szervezet a Jehova tanúi, teljesen elnyomja és a katolikus kereszténységet. Mikor be megyek a városba minden 100M-be találkozok velük, és csak tapadnak mint a piócák.Már lassan minden embert megfertőznek a szektájukkal.

2013. márc. 10. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
75%

"(Nem csak a szex, mert sok keresztény azt hiszi, hogy pl. egy csók nem bűn házasság előtt, pedig ez tévhit, a Biblia világosan leírja, hogy ne vigyünk végbe testi vágyakat)"


Kár, hogy egy büdös szót nem szól a csókról csak te szövöd bele a Bibliába.

Ja, de akkor ne is egyél és menj kirándulni mert az is a tested vágya...

2013. márc. 10. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
35%
Miért,egy büdös szót talán ír a szexről? :D Most kérdezzétek már meg magatoktól, hogy a csók az nem testi vágy?! És pl. az evés mióta testi vágy? Az egy szükséglet, egy létszükséglet. Tudjátok a Bibliában a sorok között olvasni is kéne...
2013. márc. 11. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
A szexről hogyne írna, mindenki tudja mi a házasságtörés...Egy új cipő megvétele,kirándulás,táncolás,valamilyen hobbi nem testi vágy?Nevetséges farizeusi túlzás, hogy az ember ne csókolózhatna a vőlegényével.Ilyet senki nem állíthat a Biblia tekintélyével, ez csak egy EGYÉNI VÉLEMÉNY.
2013. márc. 11. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
25%
Nem számít testi vágynak, csak egy szükségletnek. Nem túlzás és nem én találtam ki, a Biblia írja, csak sajnos ti nem értitek. És engem is tanítottak,szóval...
2013. márc. 14. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
Dehogynem számít annak, még mindig sehol nem írja a Biblia de szajkózhatod a hamis meglátásodat.
2013. márc. 14. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 Gepi ***** válasza:

Már lassan 25 éve járom a zarándok útját. [link]


Összegezve a tapasztalataimat: szabályok mindenhol vannak. Olyan szabály is lehet, hogy nincs szabály, de ilyenkor azért kell, hogy legyen valaki, aki rajta tartja a szemét a dolgokon és beleavatkozzon, ha szükség van rá, mert különben mi lenne? Ismerve emberi társadalmunkat, hát nem tudom pontosan milyen a pokol,csak hallomásból ismerem, de ennek alapján mondhatom, pokolian éreznénk magunkat előbb-utóbb. De kire bíznánk egy ilyen feladatot, akiről meggyőződve állíthatnánk, hogy biztosan a javunkat akarja? Figyelnénk-e rá? Ránézek, Ő rám néz, bólogat, int a fejével, én pedig engedek neki. Működne? Jól működne?

Mert ha ez nem működik, akkor kellenek a szabályok. Ennyit a szabadságról.

Ebben a témában pedig azt a bölcs, értelmes választ kaptam a zarándok utamon, hogy az érintetlenség, szüzesség egy kincs, egy ajándék a párunknak, akit szeretünk, aki viszont szeret és ragaszkodunk egymáshoz egy életen keresztül. Szóval nem elveszítjük, hanem odaadjuk!

Sajnos a mai világban már más az értékrend, szóval ha valaki azt gondolja, hogy ez már régimódi, akkor nem lepődök meg, és igaza is van. De ettől még kincs, ami nem veszített az értékéből azon kevesek szemében, akiknek még van szemük az igaz kincsek felismerésében.

Hogy lehet 20 felett kibírni szex nélkül? Hát nagyon nehezen, hacsak nem megyünk zárdába, ahol "csak" a bennünk dolgozó hormonokkal kell megküzdeni, na meg esetleg azzal, hogy ne a saját nemünk felé kezdjünk el vonzódni véletlenül. Ki kell bírni, mert valahol, valamikor, a megfelelő időben ott lesz az a Valaki, akiért megérte várni. "Várt lány várat nyer" és micsoda biztonság is lesz ez. Csukjuk be a szemünket minden olyan dolog felé, ami megnehezíti ezt a várakozást, és nyissuk ki, hogy észrevegyük, ha eljött az idő és felismerjük életünk Szerelmét. "Ne keltsétek, ne ébresszétek föl a szerelmet, amíg nem akarja!" [link]

És nem utolsó sorban egy nagyon nagy igazság, ami attól még igazság marad, ha nem hiszünk benne vagy nem fogadjuk el, szóval érdemes megfontolni:

"„Örvendezz, ifjú, míg fiatal vagy,

légy jókedvű ifjúságod idején,

és élj szíved vágya szerint,

ahogy jónak látod!

De tudd meg, hogy mindezekért

Isten megítél téged.” (Préd 11,9)

Ez nem fenyegtés, inkább figyelmeztetés, hogy megértsük, Isten,a Teremtőnk semmi jónak nem akar az elrontója lenni, hiszen Ő adta, de felelősségünk van, hogy jól éljünk vele, ne rontsuk el. Ha pedig elrontottuk, akkor amíg van lehetőség és ma még van, keressük az újra kezdés módját.

2013. nov. 6. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 Kósa Tibor József válasza:
Örülök, hogy vannak még akik így élik az életüket ezen a világon. Egy srác. Aki kéri, hogy imádkozzatok érte.Hogy én is megismerjem Jézust, igazán!
2016. ápr. 19. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
Úgy, hogy a külvilág olyan ingereit igyekszem elkerülni, ami ilyen gondolatokat, érzéseket keltene bennem. Valamint, ha belső kísértő gondolatok jönnek, igyekszem továbbengedni, és elfoglalni magam valamivel. A szokásnak nagy a hatalma. (A házasságig helyett valószínűleg inkább az evilági élet végéig lesz ez nálam.)
2019. máj. 16. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!