Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Isten maga a gonosz. Érdemes...

Isten maga a gonosz. Érdemes e gonosznak lenni?

Figyelt kérdés
A kedves jóindulatú emberekben úgy rúg bele isten ahogy akar. Szépeknek kedvez az isten csúnyáknak nem. Ha elmész egy állásinterjúra kiszórnak vagy alacsonyabb pozícióba kerülsz. Ha ismerkedni próbálnák akkor nem juttok semmire. De egy gonoszabb ember aki sárba tiporja a másikat az érvészül. Ez isten műve, mert hagyja hogy az emberi gonoszság eluralkodjon! A külső szépség számít az életben és nem a belső. Ha gonosz lennék másokkal törvényileg isten szeretne?

2013. febr. 13. 17:47
1 2 3 4 5
 31/49 anonim ***** válasza:

25-28-rosszul hangzik.


József Attila

KÉT HEXAMETER


Mért legyek én tisztességes? Kiterítenek úgyis!

Mért ne legyek tisztességes! Kiterítenek úgyis.

*

2013. márc. 16. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/49 anonim ***** válasza:

"Egyre rájöttem ha jó vagyok akkor is engem ver a gonosz lennék akkor is engem ver. Tehát valószínű az lesz hogy gonosz leszek. Akkor a társadalom felnéz és nem a hátam mögött beszélnek ki. Az élet célom mostantól a következő: Elérni azt hogy vezető beosztású legyek, a kisemberekbe úgy rúgnék bele ahogy belém rúgtak a kis emberek és a nagyok."



Ha ilyen nagyon okos vagy kérdező, hogy ilyen következtetéseket tudsz levonni az életből, nem is értem miért kevered bele ebbe az egészbe a vallást és Istent. Jaaa, már rájöttem, mert a saját bénaságod miatt egyszerűbb mást hibáztatni. Egyszerűb azt mondani, hogy minden Isten hibája ahelyett, hogy belátnád: Arra is lusta vagy hogy tégy magadért, azt várod, hogy a sült galamb a szádba repüljön. Az pedig, hogy mindenkinek azt hangoztatod: azért leszek gonosz mert Isten nem törődik velem, csak másokkal, csakis téged minősít. Azt, hogy milyen primitív a felfogásod, és kell egy valaki akit hibáztathatsz majd, ha valami nem úgy sül el ahogy gondoltad. Már látom is magam előtt: a sitten vagy és rázod az öklöd az ég felé, hogy miért tette ezt veled Isten. Pedig ez a TE döntésed eredménye volt. Nem tudlak még sajnálni sem, mindenki megérdemli a sorsát...

2013. márc. 17. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/49 A kérdező kommentje:
Csak egyet nem akartam ronda arccal születni. Mindig belém rúgtak, belém törölték a mocskos kezüket a ronda arcom miatt. Régen jóindulatú voltam, segítettem másnak ha kellett, mi lett belőle? Csak jól kihasználtak mint egybábút, utána meg jól kibeszéltek. Én is szeretnék egy normális életet mint más! Hogy változtassak magamon plasztikai műtéttel? Nekem mindig a belső volt a fontos! De ki az istent érdekli? A világban mindig a külső a fontos! Ha Isten teremtet akkor mér tesz különbséget emberek között teremtés közben? Pénzfeldobással teremt Isten? Ennek jó életet adok, a következőnek szenvedést adok.
2013. márc. 17. 08:24
 34/49 anonim ***** válasza:

"De ki az istent érdekli? "

Pontosan.

Istent érdekli a Te tiszta szíved!

Erről nem mondanék le, ez a tiszta öröm forrása,

míg a földi elismerés a tiszta söröm forrása.


1Pét3-4.

Szemlélvén a ti félelemben való feddhetetlen életeteket.

A kiknek ékessége ne legyen külső, hajuknak fonogatásából és aranynak felrakásából vagy öltözékek felvevéséből való;


Hanem a szívnek elrejtett embere, a szelíd és csendes lélek romolhatatlanságával, a mi igen becses az Isten előtt.

*

Róm 7,22

A belső ember szerint az Isten törvényében lelem örömöm.


*

2013. márc. 17. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/49 anonim ***** válasza:
Ha mások rosszak akkor én is rossz leszek. Ülj le egyes!
2013. márc. 17. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/49 anonim ***** válasza:
Csúnya arc? Mit értesz ez alatt? Pattanásos bőr? Idővel elmúlik. Zsíros haj? Sampon. Ha tényleg ennyire zavar a külsőd, beszélj szakemberrel, pszichológussal és ha tényleg olyan komoly a helyzet asszem a tb állja a műtétet, vagy legalábbis beszáll, persze csak akkor ha indokolt és emiatt lelki válságba vagy depresszióba estél. Egy beszélgetést mindenképp megkockáztatnék, csak informálódás gyanánt is, hogy milyen lehetőségek vannak...
2013. márc. 18. 04:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/49 A kérdező kommentje:
Isten nem ad boldogságot a rondáknak. Elég ha csak torz képpel születik az ember. Miért nem teremtet egyenlő eséllyel minket?
2013. márc. 18. 15:16
 38/49 anonim ***** válasza:

Igazából relatív, hogy ki szép és ki a ronda. Sok szerintem nem szép embert látok boldognak és sok szerintem szép embert látok szomorúnak. Sokan nem hiszik el, de igazából nem a külsőn múlik a boldogságunk. A fejünkben dől el minden. Láttam már olyan csajt, aki szerintem csúnya volt, de a személyisége és a viselkedése annyira megfogott, hogy utána már nem is tartottam csúnyának, sőt, azt mondtam rá, hogy szép.


Képzeld már el, milyen lenne a világ, ha mindenki ugyanúgy nézne ki. Unalmas lenne a világunk és nem tudnánk megkülönböztetni az embereket.


A másik dolog pedig, hogy idővel mindenki megöregszik és mindenki csúnya lesz. A legfontosabb az, hogy milyen ember vagy, nem az, hogy hogyan nézel ki. Szerintem. :)

2013. márc. 18. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/49 anonim ***** válasza:
Isten egyenlő eséllyel teremtett mindenkit. Mindenkinek van esélye megismerni Őt. Ez az, aminek értelme van.
2013. márc. 18. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/49 anonim ***** válasza:
Látom hívő vagy! Bocs, de ekkora marhaságot még nem hallottam! Miért kell mindenért azt a szerencsétlent okolni. Ha én isten volnék magasról lesz*rnám hogy fel-e vesznek Téged vagy nem! Él egy pár milliárd ember ezen a földön nemde? Ez sima genetika. Egyedfejlődés szempontjából elengedhetetlenül fontos, hogy csak a szépek szaporodjanak. Így a kevésbé szerencsések nehezen kapnak munkát. Ha kapnak is alacsony pozíciót kevés fizetésért. Mert mindenről az emberek döntenek. És döntésüket nagyban befolyásolják érzelmeik. Szimpatikus vagy-e neki? Ha igen előléptetnek. Ha nem fel se vesznek. Így fordulhatnak elő olyan paradoxonok hogy egy asztalos(198cm magas, jóképű) parancsol egy mezőgazdasági mérnöknek(147cm magas, elálló fülű vörös, szeplős nem szép arcú). Ez saját tapasztalat. Csöpinek gúnyolták szegényt. Csöpi lábhoz mintha kutya lenne. Nekem is egy szépfiú miatt mondtak fel. Jóba lett az igazgatónővel. Nekem 4 évig kellett bizonyítanom a pozícióért. Neki elég volt 3 hónap! Érdekes! Az élet márcsak ilyen. Spártaiak csinálták jól. Ha egy csecsemő ronda, vagy gyenge volt azonnal megölték. Mennyi szenvedéstől és megalázástól mentették meg őket.
2013. jún. 4. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!