Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Isten maga a gonosz. Érdemes...

Isten maga a gonosz. Érdemes e gonosznak lenni?

Figyelt kérdés
A kedves jóindulatú emberekben úgy rúg bele isten ahogy akar. Szépeknek kedvez az isten csúnyáknak nem. Ha elmész egy állásinterjúra kiszórnak vagy alacsonyabb pozícióba kerülsz. Ha ismerkedni próbálnák akkor nem juttok semmire. De egy gonoszabb ember aki sárba tiporja a másikat az érvészül. Ez isten műve, mert hagyja hogy az emberi gonoszság eluralkodjon! A külső szépség számít az életben és nem a belső. Ha gonosz lennék másokkal törvényileg isten szeretne?

2013. febr. 13. 17:47
1 2 3 4 5
 21/49 anonim ***** válasza:
Szoktál imacsoportba járni, van közösséged és lelki vezetőd?
2013. febr. 19. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/49 anonim ***** válasza:
E világ istene sátán, ezért kedvez és segít a gonoszoknak. Na, de nem sokáig lesz ez így. :)
2013. febr. 19. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/49 anonim ***** válasza:
Igen a kígyó fejét már Jézus széttaposta, a farka még csapkod egy kicsit. :)
2013. febr. 20. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/49 anonim válasza:
Nem érdemes gonosznak lenni. Isten nem gonosz. Mielőtt véleményt alkotsz róla, ismerd meg. Tanulmányozd a Szavát a Bibliát és tartsd meg a tanácsait. Közeledj hozzá, és ő is közeledni fog hozzád. Az igazságtalanságokért, amit leírtál nem Isten a felelős, hanem az emberek. Gondolkodj el ezeken!
2013. febr. 20. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/49 A kérdező kommentje:
Egyre rájöttem ha jó vagyok akkor is engem ver a gonosz lennék akkor is engem ver. Tehát valószínű az lesz hogy gonosz leszek. Akkor a társadalom felnéz és nem a hátam mögött beszélnek ki. Az élet célom mostantól a következő: Elérni azt hogy vezető beosztású legyek, a kisemberekbe úgy rúgnék bele ahogy belém rúgtak a kis emberek és a nagyok.
2013. febr. 22. 23:19
 26/49 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező, ezért lettem ateista. :)
2013. febr. 26. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/49 anonim ***** válasza:
Én pont néhány napja határoztam el, hogy többé teszek más emberekre, nem fogok pénzt adni a hajléktalannak, nem leszek toleráns a fogyatékosokkal.
2013. febr. 26. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/49 A kérdező kommentje:
27-hez lehet hogy igazad van. Minek legyek toleráns más emberekkel, ha velem sem toleránsak.
2013. febr. 26. 22:20
 29/49 anonim ***** válasza:

"Egyre rájöttem ha jó vagyok akkor is engem ver a gonosz lennék akkor is engem ver. Tehát valószínű az lesz hogy gonosz leszek. Akkor a társadalom felnéz és nem a hátam mögött beszélnek ki. Az élet célom mostantól a következő: Elérni azt hogy vezető beosztású legyek, a kisemberekbe úgy rúgnék bele ahogy belém rúgtak a kis emberek és a nagyok."


Ha belerúgsz valakibe az jó érzést kelt benned? Ha úgy érzed hogy jogosan haragszol rá akkor talán egy rövid ideig érezhetsz kárörömöt, de majd figyeld meg hogy ha így élsz akkor még ha el is éred a céljaidat (mondjuk vezető leszel) akkor se leszel boldog. A gonosz lélek nem tud az embernek örömöt adni (csak ideigleneset).

A lelki békét és az igazi örömet csak Isten adhatja meg és Isten annak adja ezt aki szereti Őt és a többi embert, önzetlenül segít másoknak. Aki így él az a szenvedéseket is örömmel veszi mert tudja hogy a mindenható Isten mellette áll.


"Minek legyek toleráns más emberekkel, ha velem sem toleránsak."


Ha valaki rosszat tesz azzal elsősorban saját magának árt. A saját lelke az ami megsérül ilyenkor. Láttál már olyan embert aki átadta magát a haragnak? Néha látni az utcán olyan embert aki egyedül megy az utcán és csak szitkozódik. Emészti a harag és ebbe akár bele is betegszik, de akkor se akar megváltozni, ha ezzel tönkre teszi magát.

2013. febr. 27. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/49 anonim ***** válasza:
Isten nem hagyja, hogy a gonoszság eluralkodjon, de ez egy olyan dolog, ami rád van bízva. Neked nem mások életét kell szemlélned, hanem a sajátodat. Isten minden gyermekét szereti, nem csak a jókat, a gonoszakat is. Nem az Úr küldi az embert a pokolra, az ember magát küldi oda. Mindenkinek megvan a lehetősége arra, hogy a mennybe kerüljön, de Isten nem fog minden egyes embert egyenként pátyolgatni, hisz minden embernek tudnia kell dönteni jó és rossz között.
2013. márc. 16. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!