Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Isten maga a gonosz. Érdemes...

Isten maga a gonosz. Érdemes e gonosznak lenni?

Figyelt kérdés
A kedves jóindulatú emberekben úgy rúg bele isten ahogy akar. Szépeknek kedvez az isten csúnyáknak nem. Ha elmész egy állásinterjúra kiszórnak vagy alacsonyabb pozícióba kerülsz. Ha ismerkedni próbálnák akkor nem juttok semmire. De egy gonoszabb ember aki sárba tiporja a másikat az érvészül. Ez isten műve, mert hagyja hogy az emberi gonoszság eluralkodjon! A külső szépség számít az életben és nem a belső. Ha gonosz lennék másokkal törvényileg isten szeretne?

2013. febr. 13. 17:47
1 2 3 4 5
 11/49 anonim ***** válasza:

A sikeres emberek nem negatívan állnak hozzá a dolgokhoz(ahogy most te az egész élethez) ez a titkuk. Ők nem hibáztatnak másokat...

ami még nagyon fontos az az önbizalom ami neked abszolút NINCS


és álljál le az ilyen hülyeségekkel, ne legyél proli

2013. febr. 13. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/49 A kérdező kommentje:
Minden emberhez jó voltam eddig segítettem ha kellett mellé álltam. De ismerek olyan embereket akik csak azért járnak templomban hogy kitűnjenek a tömegből hogy ők milyen becsületesek, de másutt meg beletudnának gázolni az ember lelki világába csak azért mert ő valakinek képzeli magát. Ez isten támogatja?
2013. febr. 13. 20:16
 13/49 anonim ***** válasza:
67%

pontosan tudom miért tetted fel a kérdést: hogy kapj egy olyan választ ami egyet ért veled hogy milyen sza.r ez a világ, és ezek után te ugyan így tovább éled az életed, és úgy teszel mintha minden rosszért valaki más lenne a hibás, és még valaki egyet is értett veled szóval ez biztosan így van, és egy pillanatig még boldog is leszel miatta....


tudnék neked javasolni irodalmat, meg dolgokat amikkel ezen változtathatnál, de írásodból lejön hogy te igazi vesztes vagy, egy proli, úgyhogy úgy sem fogsz semmit sem tenni a javulás érdekében....

2013. febr. 13. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/49 A kérdező kommentje:
És pontosabban milyen dolgokat javasolnál?
2013. febr. 13. 20:29
 15/49 anonim ***** válasza:
keres önfejlesztéssel kapcsolatos cikkeket, könyveket, vannak köztük olyanok is amikben konkrétan le van írva hogy kell állást keresni/ állásinterjún viselkedni.... de ami a legfontosabb hogy ezt az undorítóan negatív gondolkodást ásd el jó mélyre.... konkrétumot nem írok, mert ahhoz hogy pontosan megértsd és átlásd ahhoz oldalakat kellene írnom, és se helyem se időm nincs.... a csajozásról meg még több infót tudsz találni (gondolom az sem megy) ott vannak pl Napoleon Hill könyvei nagyon jók(mármint önfejlesztés nem csajozás(bár összefügg))
2013. febr. 13. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/49 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2013. febr. 13. 23:20
 17/49 anonim ***** válasza:

Ahogy az emberek elhagyják Istent úgy növekszik, evilágban az gonosz. Hogy miért megy nekik jobban, mint a vallásos embernek? Miért van nekik jobb munkahelyük, és több barátjuk? Ezt tapasztaltam én is. De a hitünk próbára van téve, hogy mennyire tartunk ki. Keskeny az ösvény, de széles ...

Keskeny úton járni, nem könnyű, pláne nem egy gonoszsággal teli világban. De ki kell tartani, mert a pillanatnyi jó lét mit számít az örökkévalósághoz képest!

Nézd meg milyen sorsuk volt Jézus tanítványainak. Üldözték őket, megölték.... Ők mégse rakták fel a kérdést, miért nincs nekem ez meg az, nem vágytak e világ kincsei után.

4. Fejezet Pál apostol második levele Timóteushoz

Kérve-kérlek Istenre s Krisztus Jézusra, ki ítélni fog eleveneket és holtakat, az ő eljövetelére és országára:

hirdesd az Igét! Állj elő vele, akár alkalmas, akár alkalmatlan! Ints, kérj, buzdíts nagy türelemmel és hozzáértéssel!

Eljön ugyanis az idő, amikor a józan tanítást nem hallgatják szívesen az emberek, hanem ízlésük szerint seregszámra szereznek maguknak tanítókat és csiklandoztatják a fülüket,

elfordulnak az igazság meghallgatásától és mesékre hajlanak.

Te azonban maradj mindig meggondolt, viseld el a bajokat, lásd el az igehírdető munkáját, teljesítsd szolgálatodat.

Én ugyanis nemsokára áldozatul esem, s közel van már elköltözésem ideje.

A jó harcot megharcoltam, a pályát végigfutottam, a hitet megtartottam.

Most készen vár az igaz élet koronája, melyet azon a napon megad nekem az Úr, az igazságos bíró, de nemcsak nekem, hanem mindazoknak, akik örömmel várják eljövetelét.


Mi megharcoljuk a jó harcot?

2013. febr. 14. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/49 anonim ***** válasza:
62%
Tévedés. Ez a Sátán műve! :(
2013. febr. 14. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/49 anonim ***** válasza:
39%
Neked egy barát tanácsára lenne szükséged nem pedig az itteni emberekére...
2013. febr. 16. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/49 anonim ***** válasza:

Egy előadáson mondta Katona István atya hogy sok esetben az embereknek nem helyes a saját magukról, a másokról, és Istenről kialakított képük. Amit írsz az alapján egyértelmű hogy az Istenről alkotott képed nagyon torz. Imában kérd Istent hogy ezt a képet állítsa helyre.


Ajnálom ezeket az írásokat:

[link]

[link]


Mindkettő sokat segíthet a helyes Istenkép kialakításában. Természetesen az is nagyon jó ha a Bibliát olvasod, főleg az evangéliumok.


Próbáld erőltetni, gyakorolni azt hogy mindent ami csak jó az életedben, gyakran megköszönöd Istennek és dicsőíted Őt. (zsoltárokkal, dicsőítő imákkal vagy énekekkel) Megköszönheted az életedet, az egészségedet (a részleges egészséget is), azt hogy van munkád, azt hogy vannak ruháid és nem kell fáznod, azt hogy van mit enni és inni, azt hogy van hol laknod, azt hogy béke van Magyarországon, a családodat és az ismerőseidet, stb...


Ha pedig azt látod hogy valaki gonoszság útján érvényesül akkor mondj érte egy rövid imát, kérd rá Isten áldását és ne foglalkozz ezzel többet.

Isten igazságos és a túlvilágon mindenkinek megfizet majd tettei szerint. De ne kívánd a gonoszok megbüntetését mert a káröröm nem Istentől származik.

2013. febr. 19. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!