Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Katolikusok, Reformátusok,...

Katolikusok, Reformátusok, Baptisták, Adventisták, Pünkösdisták, Jehova tanúi és a többiek, mi a véleményetek arról, hogy felekezet függetlenül fogom a keresztény vallásomat gyakorolni? Lehet ezt így szerintetek?

Figyelt kérdés

Egyház nélkül. Nem akarok szabad keresztény se lenni mert már az is hova tartozást jelentene, csak egyszerűen keresztény. Az Úr vajon mit fog szólni ehhez a döntésemhez? A hetednapi istentiszteleteket még nem tudom, hogy szombaton vagy vasárnap fogom-e megtartani, de megfogom és otthon. Egyelőre egyedül, de ha később családom lesz, akkor velük. Keresztelkedni nem fogunk (megvárjuk ezzel Urunkat), Úrvacsorát, hogy hogyan fogjuk tartani, még nem tudom. Szépen fogjuk élni az életünket, egészségesen, szeretetben és mindent az Úr dicsőségére teszünk.


Minden keresztény felekezet amit eddig megismertem hozzá told egy kicsit – némelyik sokat és most nem szeretnék ujjal mutogatni senkire sem – a Bibliához, illetve van egy hitvallása. Ezek a hitvallások jó dolgok, de mindegyikbe bele van fogalmazva, hogy a Bibliára épül. Igen ám, de ha mind a Bibliára épül, akkor miért különböznek egymástól!? Szerintem szép dolog, hogy hirdetik az igét, de valahogy én nem érzem, hogy ilyen emberek közé kellene tartoznom.


Tény, hogy így nem leszünk megkeresztelkedve senki által, de várjuk az igazit és az Úrra bízzuk az életünket.


Mi a véleményetek?



2013. júl. 3. 13:40
1 2 3 4 5 6
 21/56 Pietrosol ***** válasza:
100%
Nem értem miért bántjátok a kérdezőt, ráadásul pont úgy csináltok, mintha bármelyik felekezet elmondhatná magárol, hogy egyedüli letéteményese az igazságnak. Egyetlen közösség van, ez pedig az emberiség. Nem pünkösdi, katolikus vagy evangélikus, hanem emberiség.
2013. júl. 3. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/56 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Sokáig úgy gondoltam, hogy elengedhetetlenül fontos egy hívő kereszténynek, hogy gyülekezetbe járjon, hogy kapcsolata legyen a többi hívővel. Számos bibliai példát fel lehet hozni ennek az alátámasztására. Csakhogy van ezzel némi gond.


Ha elmész bármelyik gyülekezetbe meg fogják neked ezeket a verseket mutatni a Bibliából, és azt fogják mondani, hogy "gyere hozzánk". Csak ha elmész egy másik felekezethez, ugyanazokat a verseket fogják neked mutatni, és ők is azt fogják neked mondani, hogy "gyere hozzánk". Ha elmondod, hogy jártál máshol és ezt mondták neked ott is, akkor egyből a fejedhez fognak vágni egy rakás verset a Bibliából, hogy miért ne hallgass a másik egyházra, és megmutatják neked, hogy ők miben jobbak, mint mások. Mindenki a saját egyházához akar vezetni, és azt fogja neked bizonygatni, hogy az övék a legjobb.


Meg fogják neked mutatni a Bibliából Pál apostol szavait, hogy "mindent megvizsgáljatok" - persze, az ő teológiájuk szerint vizsgáld meg a többi egyházat és az ő tanításaikat is. És hidd el nekem, az ő teológiájuk szerint az ő tanításaikban nem nagyon fogsz hibát találni, és az ő teológiájuk szerint a többi egyház tévelygésben él, és nagyon logikus lesz, amit mondanak. De ha elmész máshová, a szöges ellentétét fogják neked tanítani!


Van valami viszont, amit én még sehol sem láttam, hogy tanítottak volna. Márpedig azt, hogy menj haza, ne hallgass semmilyen tanítást, ne olvass semmilyen teológiai könyvet, hanem fogd a kezedbe a Bibliádat, és olvasd el a 4 evangéliumot, és kezdd el otthon az Urat keresni. Halld meg az Ő hangját, kezdd el megismerni Őt, és amikor már biztos vagy benne, hogy ismered az Ő hangját, akkor tedd azt, amit Ő mond neked, térj meg a bűneidből, kezdd el követni Őt, és legyél Neki mindenben engedelmes!


Ha bemész bármelyik gyülekezetbe, és elkezded őket követni, akkor szinte biztos, hogy annak az egyháznak a teológiájára fogod az életedet építeni. Építsd Jézus Krisztusra és az Ő szavaira az életedet, és utána bárhová is vezet téged az Úr, nem fognak tudni az emberek megtéveszteni. Ha megismered először Jézust, akkor tudni fogod, hogy melyik hang van Tőle és melyik az idegentől.


Ismerd meg Jézust, kezdd el Őt követni, és legyél Neki engedelmes. Ezt otthon kell elkezdened! Nincs szükséged más emberekre ahhoz, hogy Jézust megismerd! Ehhez csak te kellesz és az Úr! És ha már megismerted Őt, akkor utána fog vezetni téged az Úr olyanokhoz, akik szintén szeretik Őt, és Őt követik teljes szívükből. Nem kell a tömegek után menned, 2 vagy 3 ember is elég ahhoz, hogy az Úr köztük legyen! Sokan vannak, akik juhok ruhájában járkálnak, de belül ragadozó farkasok. Ameddig nem ismerted meg az Urat, addig nem fogsz tudni különbséget tenni!


Ne menj az emberek után, mert félre fognak vezetni. Ne kövess prédikátorokat, mert ők is szinte biztosan félre fognak vezetni! Rám se hallgass, hanem ismerd meg Őt, és csakis Őt kövesd!


Imádkozzál, keresd Őt, és ami a legfontosabb, hogy legyél Neki mindenben engedelmes. Ő vezetni fog téged! Kérd Tőle a Szent Szellemet, mert egyedül Ő vezethet el téged minden igazságra!


Isten áldjon!

2013. júl. 3. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/56 anonim ***** válasza:
56%

Én biztos nem bántom a kérdezőt.

Nekem is volt ilyen "lázadó" korszakom, ezért próbálom megértetni azt, amit tanultam az évek során, de nem hiszem, hogy vele meglehetne.

Jézus a legfontosabb, de mi esz a többiekkel? Kuksol a szobájában, csinál magának egy Istentiszteletet, aztán le van tudva? Mert ő ezt képzeli.

Közösségben sokkal könnyebb és felemelőbb missziózni, mint egyedül .Hamar meg fogja unni. Bár szerintem ő egy kamasz, aki a szülei ellen megy most, mert azok valószínűleg gyülekezetbe járnak. Láttam már ilyet.

2013. júl. 3. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/56 A kérdező kommentje:

"Kuksol a szobájában, csinál magának egy Istentiszteletet, aztán le van tudva? Mert ő ezt képzeli."


Természetes, hogy ezt mondod hiszen ezt tanultad meg. Leírod amit beléd nevelt az egyházad.


5. És mikor imádkozol, ne légy olyan, mint a képmutatók, a kik a gyülekezetekben és az utczák szegeletein fenállva szeretnek imádkozni, hogy lássák őket az emberek. Bizony mondom néktek: elvették jutalmukat.

6. Te pedig a mikor imádkozol, menj be a te belső szobádba, és ajtódat bezárva, imádkozzál a te Atyádhoz, a ki titkon van; és a te Atyád, a ki titkon néz, megfizet néked nyilván.

7. És mikor imádkoztok, ne legyetek sok beszédűek, mint a pogányok, a kik azt gondolják, hogy az ő sok beszédükért hallgattatnak meg.

8. Ne legyetek hát ezekhez hasonlók; mert jól tudja a ti Atyátok, mire van szükségetek, mielőtt kérnétek tőle.


"Közösségben sokkal könnyebb és felemelőbb missziózni, mint egyedül."


Miért baj ha nehezebb és miért lenne nehezebb?


"Hamar meg fogja unni."


Az istenfélelmet meg lehet unni!? Lehet nagyobb keresztény vagyok nálad mert nekem ilyen meg se fordul a fejemben?


"Bár szerintem ő egy kamasz, aki a szülei ellen megy most, mert azok valószínűleg gyülekezetbe járnak. Láttam már ilyet."


Szüleim nem vallásosak. Nem vagyok nő és a kamaszkort már elhagytam jópár éve.

2013. júl. 4. 07:14
 25/56 A kérdező kommentje:
Köszönöm 22! Téged is az Isten áldjon!
2013. júl. 4. 07:16
 26/56 anonim ***** válasza:

Mondom hogy semmit sem tudsz a hitről. Idézel feleslegesen és értelmetlenül a saját szád íze szerint. Már megint nem jó igét idéztél.

Ellenszenves ahogy viselkedsz, és nem azért mert nem akarsz gyülekezetbe járni, talán jobb is, mert tombol benned az ördög. Hanem ahogy ezt előadod és még büszke is vagy magadra.

Nem vagy több te húsz évnél, látszik a gondolkodásodból.

2013. júl. 4. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/56 A kérdező kommentje:

"komoly szociális problémáid vannak."


Én nem nézek TV-t. Nem tudom mit jelent az, hogy szociális problémáim vannak.


"blog.hu"


Na ez az amit biztos, hogy nem fogok csinálni. Én nem reklámozni akarom a hitemet és új egyházat alapítani hanem Istent figyelve leélni az életem.

2013. júl. 4. 07:31
 28/56 A kérdező kommentje:

"Idézel feleslegesen és értelmetlenül a saját szád íze szerint. Már megint nem jó igét idéztél."


A Bibliában van jó meg rossz ige? Ezek szerint nem én vagyok aki válogat közülük hanem Te mert szerintem nincs benne se jó, se rossz ige, csak igazság.


És akkor ti mit csináltok? Ti nem a saját szátok íze szerint idézgettek?


Nincs értelme ezt tovább folytatni. Én így fogok élni, ti úgy. Az Úr majd eldönti rossz-e az amit csinálok mert amit ti csináltok az biztos, hogy jó legalábbis szerintetek.


Az embernek minden úta igaz a maga szemei előtt; de a szívek vizsgálója az Úr.

2013. júl. 4. 07:38
 29/56 Névtelenül nevű ***** válasza:

Kedves kérdező!


Református vagyok. Szerintem nyugodtan gyakorolhatod egyedül is a vallásodat. Azért néha hallgass meg egy-egy istentiszteletet. A Bibliát is olvasd.

2013. júl. 4. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/56 anonim ***** válasza:

Na ezt nem gondoltam volna, hogy ez lesz belőle, eleinte tényleg azt hittem, hogy feltettél egy kérdést és kíváncsi vagy a válaszokra, esetleg bizonytalanság miatt, vagy megerősítésért... de szó nincs erről sajna

Nekem elég volt azt a sorod elolvasni, hogy "lehet nagyobb keresztény vagyok mint te", és leesett a tantusz, mindent értek.

Isten áldjon!

2013. júl. 4. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!