Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Katolikusok, Reformátusok,...

Katolikusok, Reformátusok, Baptisták, Adventisták, Pünkösdisták, Jehova tanúi és a többiek, mi a véleményetek arról, hogy felekezet függetlenül fogom a keresztény vallásomat gyakorolni? Lehet ezt így szerintetek?

Figyelt kérdés

Egyház nélkül. Nem akarok szabad keresztény se lenni mert már az is hova tartozást jelentene, csak egyszerűen keresztény. Az Úr vajon mit fog szólni ehhez a döntésemhez? A hetednapi istentiszteleteket még nem tudom, hogy szombaton vagy vasárnap fogom-e megtartani, de megfogom és otthon. Egyelőre egyedül, de ha később családom lesz, akkor velük. Keresztelkedni nem fogunk (megvárjuk ezzel Urunkat), Úrvacsorát, hogy hogyan fogjuk tartani, még nem tudom. Szépen fogjuk élni az életünket, egészségesen, szeretetben és mindent az Úr dicsőségére teszünk.


Minden keresztény felekezet amit eddig megismertem hozzá told egy kicsit – némelyik sokat és most nem szeretnék ujjal mutogatni senkire sem – a Bibliához, illetve van egy hitvallása. Ezek a hitvallások jó dolgok, de mindegyikbe bele van fogalmazva, hogy a Bibliára épül. Igen ám, de ha mind a Bibliára épül, akkor miért különböznek egymástól!? Szerintem szép dolog, hogy hirdetik az igét, de valahogy én nem érzem, hogy ilyen emberek közé kellene tartoznom.


Tény, hogy így nem leszünk megkeresztelkedve senki által, de várjuk az igazit és az Úrra bízzuk az életünket.


Mi a véleményetek?



2013. júl. 3. 13:40
1 2 3 4 5 6
 51/56 anonim ***** válasza:

".... Mert nem ő magától szól, hanem azokat szólja, a miket hall, és a bekövetkezendőket megjelenti néktek.

14.

Az engem dicsőít majd, mert az enyémből vesz, és megjelenti néktek."


...hmmm...igen...ez valóban pusztán értelmezés kérdése!...én tanítóról beszéltem, aki az ATYÁTÓL jött...és aki képes az ETYÁTÓL venni...hogy megjelentse a tanítványoknak....:)


...te valószínű azt gondolod, hogy minden ember tanítvány...avagy bárki képes az ATYÁÉBÓL venni, vagyis a Szentszellem mindenkiben jelen van...bár ez nagy tévedés...mert "az egész világ sóvárogva várja Isten fiainak megjelenését..." (Biblia)akik tanítanak...a tanítványokat kiválasztják az Atya kegyelméből...ők lesznek a mai apostolok is...és papjai a "Felségesnek"...:)...ám ők nem önjelöltek, mert őket az ÚR váalsztja ki ma is, és hívja el, majd meg is igazítja (ők azok akik Szentleket kapnak, és az ÚR földi szolgáivá lesznek...:)


..ezt a legtöbb vallás kiterjeszti kiterjeszti minden földi emberre, vagy keresztényre, noha bárhány rügy is hajt egy fán, nem mindegyikből fejlődik bimbó, és nem minden bimbó nyílik virággá, és nem minden virág terméákwenyül meg, mi több, nem minden megtermékenyült virágból lesz zamatos gyümölcs sem...vagy tévednék?????

2013. aug. 4. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/56 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező!


Megragadott az a hozzáállásod, hogy semelyik egyházra nem akarsz hallgatni, csak Istenre és a Bibliára. Isten áldjon és vezessen ennek folytatásában!

Egy két dologra viszont szeretném felhívni a figyelmed. Jézus aklokról beszél, ahol a juhok együtt vannak. Pál egy testként írja le az egyházat. Mint testrészek, a testhez kapcsolódva tudunk Istenhez leginkább kapcsolódni. Egy ujj test nélkül nem nagyon életképes. Jézus és az apostolok is eljártak rendszeresen a zsinagógába, hiába tértek el akkoriban az igaz hittől a zsidók. A korai keresztények is gyülekezetekben találkoztak.

Nem azt mondom, hogy rohanj, és csatlakozz az első egyházhoz, amit a sarkon találsz, de Isten megjövendölte, hogy lesz egy maradék, egy csoport, akik hűek a Bibliához. Ezt kell megtalálni. Ha olvasod a Bibliát, akkor Isten el fog vezetni ahova Ő akar.


Isten áldjon!

2013. aug. 23. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/56 Girgoy ***** válasza:
100%

Én egyetlenegy árva emberrel sem találkoztam még, aki az Egyházon kívül állva helyesen értelmezte volna a Bibliát...


Az okoskodó ravasz ellenfél szelleme, az vele van, de a megvilágosító Szentlélek, az nem ott van.

2013. aug. 26. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/56 anonim ***** válasza:
100%

"Én egyetlenegy árva emberrel sem találkoztam még, aki az Egyházon kívül állva helyesen értelmezte volna a Bibliát..."


Én az egyházon belül se láttam olyat!

2013. aug. 27. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/56 anonim ***** válasza:
....#54, igaz hogy nem is nagyon kerestél...
2013. aug. 27. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/56 anonim ***** válasza:
...hmmm...te talán tudod, mi a helyes értelmezés, hogy megállapíthattad ezt?? :):)
2013. aug. 27. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!