Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Katolikusok, Reformátusok,...

Katolikusok, Reformátusok, Baptisták, Adventisták, Pünkösdisták, Jehova tanúi és a többiek, mi a véleményetek arról, hogy felekezet függetlenül fogom a keresztény vallásomat gyakorolni? Lehet ezt így szerintetek?

Figyelt kérdés

Egyház nélkül. Nem akarok szabad keresztény se lenni mert már az is hova tartozást jelentene, csak egyszerűen keresztény. Az Úr vajon mit fog szólni ehhez a döntésemhez? A hetednapi istentiszteleteket még nem tudom, hogy szombaton vagy vasárnap fogom-e megtartani, de megfogom és otthon. Egyelőre egyedül, de ha később családom lesz, akkor velük. Keresztelkedni nem fogunk (megvárjuk ezzel Urunkat), Úrvacsorát, hogy hogyan fogjuk tartani, még nem tudom. Szépen fogjuk élni az életünket, egészségesen, szeretetben és mindent az Úr dicsőségére teszünk.


Minden keresztény felekezet amit eddig megismertem hozzá told egy kicsit – némelyik sokat és most nem szeretnék ujjal mutogatni senkire sem – a Bibliához, illetve van egy hitvallása. Ezek a hitvallások jó dolgok, de mindegyikbe bele van fogalmazva, hogy a Bibliára épül. Igen ám, de ha mind a Bibliára épül, akkor miért különböznek egymástól!? Szerintem szép dolog, hogy hirdetik az igét, de valahogy én nem érzem, hogy ilyen emberek közé kellene tartoznom.


Tény, hogy így nem leszünk megkeresztelkedve senki által, de várjuk az igazit és az Úrra bízzuk az életünket.


Mi a véleményetek?



2013. júl. 3. 13:40
1 2 3 4 5 6
 41/56 anonim ***** válasza:

Ezt az Úr majd megítéli. Mint ahogy engem is, és téged is meg fog egyszer, és számot fogunk adni a tetteinkről. Nemcsak azokról, amiket megtettünk, hanem azokról is, amiket nem. Élj úgy, hogy ne legyél azok közt, akiknek ezt mondja: "Sohasem ismertelek titeket; távozzatok tőlem, ti gonosztevők!"

Legyél a juhok között:

"Máté 25:32 És elébe gyűjtetnek mind a népek, és elválasztja őket egymástól, miként a pásztor elválasztja a juhokat a kecskéktől.

Máté 25:33 És a juhokat jobb keze felől, a kecskéket pedig bal keze felől állítja.

Máté 25:34 Akkor ezt mondja a király a jobb keze felől állóknak: Jertek, én Atyámnak áldottai, örököljétek ez országot, amely számotokra készíttetett a világ megalapítása óta.

Máté 25:35 Mert éheztem, és ennem adtatok; szomjúhoztam, és innom adtatok; jövevény voltam, és befogadtatok engem;

Máté 25:36 Mezítelen voltam, és megruháztatok; beteg voltam, és meglátogattatok; fogoly voltam, és eljöttetek hozzám.

Máté 25:37 Akkor felelnek majd neki az igazak, mondván: Uram, mikor láttuk, hogy éheztél, és tápláltunk volna? vagy szomjúhoztál, és innod adtunk volna?

Máté 25:38 És mikor láttuk, hogy jövevény voltál, és befogadtunk volna? vagy mezítelen voltál, és felruháztunk volna?

Máté 25:39 Mikor láttuk, hogy beteg vagy fogoly voltál, és hozzád mentünk volna?

Máté 25:40 És felelvén a király, azt mondja majd nekik: Bizony mondom néktek, amennyiben megcselekedtétek eggyel az én legkisebb atyámfiai közül, én velem cselekedtétek meg."

Továbbá 1Kor. 3. részt is ajánlom ehhez!

2013. júl. 7. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/56 anonim ***** válasza:

Kedves 60%-os megkerhetnelek hogy valaszolj az alabbi kerdesre?


http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__4..


Bocsi kerdezo de maskepp nem erhetem el a vallas tortenesz baratunkat.

2013. júl. 7. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/56 KZitus ***** válasza:

Ismét szervusz


Hű de nagy vitát váltott ki a kérdésed.

De azt tudnod kell, hogy a Krisztus tanítása egységes és nem lehet többféleképpen értelmezni úgy, hogy az kedves legyen Isten előtt. Ezt tökéletesen tudta Jézus, ezért adott parancsot a tanítványképzésre (Máté 28:18-20), és képezte ő maga is tanítványait erre.

Tudta, hogy hamis tanítások szivárognak majd be a keresztény tanításokba, és akiket kiküldött a jó hírt hirdetni, képezte őket erre. Ebben követték Jézust az apostolok is az ő halála után. Vigyázták, felügyelték a keresztény gyülekezetet, hogy ne szivárogjanak be hamis tanítások.

Azt írta Pál apostol az Efézusi gyülekezetnek:"Azt mondom tehát, és emellett tanúskodom az Úrban, hogy többé ne járjatok úgy, ahogy a nemzetek is járnak elméjük haszontalanságában, miközben a bennük levő tudatlanság miatt, szívük érzéketlensége miatt elmebelileg sötétségben vannak, és el vannak idegenedve az Isten szerinti élettől. Minden erkölcsi érzéket elveszítve, gátlástalan viselkedésre adták magukat, hogy mindenféle tisztátalanságot cselekedjenek kapzsisággal". (4:17-19)


Figyeld meg mi volt a baj. A tudatlanság és a szívük érzéketlensége. Ma is ez a legnagyobb baja az emberiségnek.


"felekezet függetlenül fogom a keresztény vallásomat gyakorolni" - írod.

Persze, megteheted. De akkor ez nem lesz "keresztény".

A keresztény gyülekezetet Krisztus hozta létre. Gyülekezet nélkül nincsen kereszténység.

Sőt: Zsidók 10:24,25: "24 És figyeljünk egymásra a szeretetre és jó cselekedetekre való ösztönzés végett, 25 nem hagyva fel egybegyűlésünkkel, mint szokásuk némelyeknek, hanem bátorítva+ egymást, éspedig annál inkább, minél inkább közeledni látjátok azt a napot."


Üdvözlettel: Zita

2013. júl. 8. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/56 Girgoy ***** válasza:
Hali 59-es, válaszoltam a témára. Nem itt találtam meg, hanem máshol. Ide pedig úgy látom fölösleges többet írnom. A kérdezőt figyelmezetettem, azóta sem vizsgálta meg magát, csak tovább ítélkezett és gőgösködött, és keveri a szezont a fazonnal hiányos BIbliaismerete miatt (pl. hogy kik a hamis próféták), demonstrálva, hogy igazam van, de ő nem akar változtatni. Szíve joga. Nekem meg az a jogom, hogy sajnálattal tovább állok, a Szentlélek nem fog rá hatni további online fülrágásra sem, csak ő maga tudna változtatni a hozzáálláson.
2013. júl. 8. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/56 Girgoy ***** válasza:
Egyébként kedves erdélyi református 59-es (valszeg tényleg az vagy, de ez csak tipp). Tudsz egyéni üzenetet is küldeni nekem, ha el akarsz érni. Sajnos rendszertelenül tudok valóban ide felnézni, de azért igyekszem. De az üzit tuttira megtalálom, ha belépek.
2013. júl. 8. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/56 anonim ***** válasza:

Szia!

Én nem járok felekezetbe, egyikbe se, amire perpill nem vagyok túl büszke, viszont attól még, ha megtértél, megkeresztelkedtél saját döntésed által, attól még Jézus egyházához/testéhez tartozol te is, nem tudod kizárni magadat. A gyülekezeteknek/felekezeteknek vannak hibáik, de nem is, azért kell, vagy kellene, helyesebben szükséges járni oda, mert tökéletesnek kell lenniük, hanem mert kell/szükséges az emberi léleknek a közösség, az emberi kapcsolatok, egymás építése stb.

Attól még, h megkeresztelkedtek vmelyik gyülekezetbe még nem leszel elköteleztje a gyülekezetnek, tehát nyugodtan át mehetsz másik gyülibe, vagy eljárhattok akár több gyülibe is. Hisz a gyülekezeteknek / felekezeteknek sem az lenne a dolguk, h kisajátítsák maguknak az Úrban hívőket.

Viszont fontos lenne, h megkeresztelkedjetek...Jézus se az Atyától várta ezt, hanem Jánoshoz ment megkeresztelkedni. Ne féljetek attól, h esetleg rossz ember által tesztek így, hanem csak is az Úrra nézzetek, h Ő teszi meg veletek egy választott ember által / keresztül.

2013. júl. 26. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/56 anonim ***** válasza:

Nos a valasz egyszeru egy blogon olvastam.Szexcsatak anno a blog cime.Ott volt szo rolla hogy Nabuko (nem a gazvezetek persze) hogyan irtotta ki az Isteneket.

Nem engedte csak vegetarianus kajak aldozatat.

Te is ezt teszed nem mesz a pap bacsihoz igy "megolod" Istent.Tenyleg halalkomolyan.Mert azon Isten melynek nincsenek hivoi biztos "meghal" de a papjaiknak vegkep elmegy a kedve a szolgalattol.:)

Es hanyan vannak akik csak a biztos megelhetesert es nem vallasi meggyozodesbol alnak papi szolgalatba.....

2013. aug. 2. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/56 anonim ***** válasza:
50%

..hmmm...eghyetlen választ nem olvastam, mégpedig ezt:


"Rm 12,16 Egymás iránt ugyanazon indulattal legyetek; ne kevélykedjetek, hanem az alázatosakhoz szabjátok magatokat. Ne legyetek bölcsek timagatokban."


..azt hiszem,ez az IGE pontos és helyes választ ad a konrét kérdésre amelyet feltettél:


"Lehet ezt így szerintetek?"

2013. aug. 3. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/56 anonim ***** válasza:

...a lényeg, hogy ne legyetek bölcsek ti magatokban!...vagyis HIT által van megigazulás, ahhoz pedig tanító kell!...különben magunk okoskodunk, bölcselkedünk, amitől pedig óva int az IGE!


...nos, ennek fényében te mit gondolsz????

2013. aug. 3. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/56 anonim ***** válasza:

Jer 31.31

Igen, jönnek napok - mondja az Úr -, amikor új szövetséget kötök Izrael házával és Júda házával.

Jer 31.33

Ez lesz az a szövetség, amelyet majd Izrael házával kötök, ha elérkeznek azok a napok - mondja az Úr: Bensejükbe adom törvényemet, és a szívükbe írom. Én Istenük leszek, ők meg az én népem lesznek.

Jer 31.34

És többé nem lesz szükség rá, hogy az egyik ember a másikat, testvér a testvérét így tanítsa: Ismerd meg az Urat, mert mindnyájan ismerni fognak a legkisebbtől a legnagyobbig - mondja az Úr -, mivel megbocsátom gonoszságaikat, és vétkeikre többé nem emlékezem.


János,13.

De mikor eljő amaz, az igazságnak Lelke, elvezérel majd titeket minden igazságra. Mert nem ő magától szól, hanem azokat szólja, a miket hall, és a bekövetkezendőket megjelenti néktek.

14.

Az engem dicsőít majd, mert az enyémből vesz, és megjelenti néktek.

15.

Mindaz, a mi az Atyáé, az enyém: azért mondám, hogy az enyémből vesz, és megjelenti néktek.


Lukács, 13.

Ha azért ti gonosz létetekre tudtok a ti fiaitoknak jó ajándékokat adni, mennyivel inkább ád a ti mennyei Atyátok Szent Lelket azoknak, a kik tőle kérik.

2013. aug. 4. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!