Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Katolikusok, Reformátusok,...

Katolikusok, Reformátusok, Baptisták, Adventisták, Pünkösdisták, Jehova tanúi és a többiek, mi a véleményetek arról, hogy felekezet függetlenül fogom a keresztény vallásomat gyakorolni? Lehet ezt így szerintetek?

Figyelt kérdés

Egyház nélkül. Nem akarok szabad keresztény se lenni mert már az is hova tartozást jelentene, csak egyszerűen keresztény. Az Úr vajon mit fog szólni ehhez a döntésemhez? A hetednapi istentiszteleteket még nem tudom, hogy szombaton vagy vasárnap fogom-e megtartani, de megfogom és otthon. Egyelőre egyedül, de ha később családom lesz, akkor velük. Keresztelkedni nem fogunk (megvárjuk ezzel Urunkat), Úrvacsorát, hogy hogyan fogjuk tartani, még nem tudom. Szépen fogjuk élni az életünket, egészségesen, szeretetben és mindent az Úr dicsőségére teszünk.


Minden keresztény felekezet amit eddig megismertem hozzá told egy kicsit – némelyik sokat és most nem szeretnék ujjal mutogatni senkire sem – a Bibliához, illetve van egy hitvallása. Ezek a hitvallások jó dolgok, de mindegyikbe bele van fogalmazva, hogy a Bibliára épül. Igen ám, de ha mind a Bibliára épül, akkor miért különböznek egymástól!? Szerintem szép dolog, hogy hirdetik az igét, de valahogy én nem érzem, hogy ilyen emberek közé kellene tartoznom.


Tény, hogy így nem leszünk megkeresztelkedve senki által, de várjuk az igazit és az Úrra bízzuk az életünket.


Mi a véleményetek?



2013. júl. 3. 13:40
1 2 3 4 5 6
 31/56 anonim ***** válasza:

"de a szívek vizsgálója az Úr."

"Az Úr nem azt nézi, amit az ember, mert az ember azt nézi, ami a szeme előtt van, de az Úr azt nézi, ami a szívben van."(I.Sám. 16,7)


Szerintem jó úton vagy, ill. rátaláltál az utadra.

Vannak más magányos vándorok.. Simone Weil pl -ajánlom írásait, "Ami személyes, ami szent" és a többit. Meg sem keresztelkedett. De mégis nagyon mélyen megértette a kereszténységet, és megtalálta az Utat Hozzá.

(A katolikus Vigília adta ki könyvét.)

Ő írja: amiből Isten nyilvánvaló: a természet, a felebaráti szeretet és a szertartások szépsége.

Ez utóbbit javaslom, ne hagyd ki. Kiemel a hétköznapi tér-időből, ünnep lesz, szent tér is idő (Eliade, A szent és a profán) Ettől ne foszd meg magad. (nagyon sok vallás szertartását figyeltem meg - és így kerestem meg azt, ahol érzem Istent a szertartásban).

A léleknek kell az ünnep. Akkor az önmaga fölé emeli - és az archaikus szertartás ezt meg is tette mindenkor, mindenhol (a világvallásokra gondolok)

Ebből intuitíve megérezhető: a tudatállapotok hierarchikus

mivolta, és az saját utam (svadharma) megtalálásához ez kell. (nem hagyhatom magára ezt, "majd a gének, majd a fejlődés, majd valaki helyettem) ez saját szellemi tevékenységem kell, hogy legyen. Ez felszínesen úgy hangzik, mintha a saját hajamnál fogva emelném fel magam, De valójában arról van szó, az intuíció segítségével történik ez. Mert bennünk van a világ világossága. (Enélkül nem tudnánk megtanulni 2 évesen beszélni sem! erről küldök neked bővebben, ha érdekel, privben)

Azt kell keresni: mi az, ami a benned lévő világosságot élni hagyja, segíti a sötétség áttörését (tudja mindenki, neki mi ez? pl egy zavaros, reklámokkal teletűzdelt üzlettér nekem komoly szellemi akadályt képez. Művészeti alkotások segítőek. Bach. Vagy egy szakrális ének.De ezt mindenki maga találja meg- vagy ha nem belebetegszik a lélek, mint egy növény, amely nőne a világosság felé, de nem kap meg valamit hozzá valamilyen elemet, vizet, vagy helyet. A természetünk a fény felé , a világ világossága felé növekedés, a világ értelme felé haladás, az igazság felé növekedés. A léleknek logosza van, önmagát növelő- mondja Hérakleitosz. Ha akadályozzák, megbetegszik. (akkor jönnek a materialisták a pótszereikkel, gyógyszer, drog, alkohol, vagy egyéb szurrogátum)


http://www.youtube.com/watch?v=JG_9qs_ZPZE

2013. júl. 4. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/56 Girgoy ***** válasza:

Hali kérdező az "egyháztörténész" vagyok. Olvasd csak végig a kommentjeidet: tényleg van bennünk ítélkezés! Amit én írtam - bár elismerem, keményen fogalmaztam - de tényleg tényeg. Azért írtam le, mert az ilyen magánvallásoságban tényleg munkálkodik a gőg és ítélkezés. Mert az alázat ott mutatkozik meg, hogy engedelemeskedsz egy bűnös embernek is és nem ítéled el őt! Hoppá! Ami nem képes ilyenre, az tényleg nem alázat, hanem gőg! Ugyanis nem kell ítélkezni, mert ezt Istenre kell bízni, azt pedig tudjuk, hogy ha más is bűnös (akár hívő, akár pap), akkor mi is azok vagyunk, egyszerűen ez a reális kép, sőt tudod mit mondok: ha a környezetünkben vannak bűnösök, az a mi hibánk is, a mi bűnünk is!


Nézd: a nagy felekezetek azért már "tesztelik" a tanítást párezer éve kismilliárd ember által. Ezekben a felekezetekben számos olyan szent született, akik 100 gyakorikérdés közösséget is felülmúlnak szentségben. És szakítottak az Egyházzal? Nem, sőt az Egyház tette őket iylen naggyá. Met komolyan vették az Egyház tanítását, nem szelektáltak saját szájízük szerint, hanem először megtanultak engedelemesek lenni. Pontosan azért írom ezt, mert nem egy ilyen "szabadkereszténnyel" találkoztam már. Felszínesen kívülre mosolyognak, a tiszta békés hívő benoymását keltik, de amint valaki méllyebbre hatol bennük, meglátja, hogy kígyük szaporodnak a szívükben! Borzalmas, na ezért nem ajánlom!


Ami meg a keleti súlypontú egyháztörténeti összefoglalómaz illeti. Igen, ha benned tényleg az a tiszta vágy munkálkodna, hoyg megtaláld az igazi felekezetet, amelynek alázatos tagja kívánsz lenni, akkor valami oylasmit reagáltal volna, hogy "érdekes, amit írsz a szakadásokról, meg fogom viszgálni". De nem, mit írtál: jaj, szomorú lettem, mert versengést látok! Na, ez megint nem egy olyan reakció, amit az igazi igazságkereső reagál, hanem az, aki egyszerűan önmagát helyezte évezredes felekezetek fölé. Nem a jogos visszáságoktól akarja megtisztítani Krisztus testét, az Egyházat (ehhez mindenkinek joga van egyébként a megfelelő módon!), hanem akármit hablatyol, a szíve mélyén tényleg őgy gondolja, ő tudja a tuttit, mindenki más tévelyeg!


Vizsgáld meg magd légyszíves megint és azt is, amit mondtam - ezek objektív tények - mert itt már nem babra megy a játék! Pontosan az van, amit már többször végignéztem: rohadt nagy baj van, de az illető azt hiszi, minden a legnagyobb rendben van, a sátán meg csak röhög!

2013. júl. 4. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/56 Girgoy ***** válasza:
És a többiek, akik buzdítják, hogy egy bárány leválljon a nyájtól (jóllehet Krisztus nem azt mondta, hogy az eltévedt báránnyal megy majd külön utakon, hanem azt, hoyg ŐT VISSZAVISZI A NYÁJHOZ!) az tudja meg, hogy ezekért a kommentekért is felelősségre lesz vonva, ha a farkas felfalja ezt a bárányt! Nem szoktam ilyeneket írni, csak ha tényleg nagy a gond.
2013. júl. 4. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/56 anonim ***** válasza:

"Ezt otthon kell elkezdened!"

Ezzel semmi gond, csak otthon ketten fognak a füledbe súgni: az isten és a sátán. A sátán közelebb van, hangosabb és a könnyebb utat kínálja. Ezen kívül pont olyan meggyőző hangon súg, mint az isten.


Nem mondom azt, hogy bármelyik közösség az igazság letéteményese - de ott nehezebb eltéríteni bárkit is.

Otthon téged sodor a szél, amerre éppen erősebben fúj.


A szociális (vagy más néven közösségi) probléma pedig pont ezt jelenti: hogy a közösséggel való kapcsolatodban vannak gondok. Eleve nagyon látszik rajtad, hogy nincsen kérdésed, csak véleményed. Itt te csakis megerősítést vársz a véleményedre - bárki mást ír, azt leoltod: finoman, ha csak kicsit különbözik a véleményetek - és erőteljesen, ha nagyon.

Aki megerősít, annak pedig helyeselsz.


Erre írtam azt, hogy fölösleges beszélgetned, mert úgyis pontosan azt fogod csinálni, amit már réges-régen elhatároztál.

De akkor mi tart még vissza?

2013. júl. 4. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/56 anonim ***** válasza:

Ismerd meg Jézust, kezdd el Őt követni, és legyél Neki engedelmes. Ezt otthon kell elkezdened! Nincs szükséged más emberekre ahhoz, hogy Jézust megismerd! Ehhez csak te kellesz és az Úr! És ha már megismerted Őt, akkor utána fog vezetni téged az Úr olyanokhoz, akik szintén szeretik

22/34 írta:


Őt, és Őt követik teljes szívükből. Nem kell a tömegek után menned, 2 vagy 3 ember is elég ahhoz, hogy az Úr köztük legyen! Sokan vannak, akik juhok ruhájában járkálnak, de belül ragadozó farkasok. Ameddig nem ismerted meg az Urat, addig nem fogsz tudni különbséget tenni!


...................


Nagyon köszönöm!! MInden szavaddal egyetértek, és a mi családunk eszerint is él. Immáron 14 éve. Krisztus velünk van, és nem hagyott el bennünket, nem sorvadt el a hitünk, mint ahogy azt a legtöbb egyház, felekezet elhitetni szerette volna velünk. Mi mindig azt mondtuk, hogy ahol az Isten lakik, ott hiába suttog a sátán, és ahol Isten, ő ott is marad. Mi megéltük, hogy bár kétségeskedünk, de el nem esünk. A szabadságot, a békét, amit képesek vagyunk gyakorolni, és talán pont azért, mert nem kell egyházak magyarázatai szerint "lavirozni" a szélben. Mi ha elmegyünk Istentiszteletre, Úrvacsorázni, az evangélikus egyházat választjuk, mert ők a leg el, és befogadóbbak. Az ő tanításuk áll a legközelebb a Krisztusihoz. De testvérünknek tekintünk mindenkit, és aszerint gyakoroljuk a hitünket.

Élj boldogan, szabadon a Krisztussal, szeressd az Istent, mert az igaz hitből él, ami sokkal többet jelent, mint egy egyház, felekezet tanításait elfogadni.


Mert erős vár a mi Istenünk! :o)

2013. júl. 4. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/56 anonim ***** válasza:

Van valami viszont, amit én még sehol sem láttam, hogy tanítottak volna. Márpedig azt, hogy menj haza, ne hallgass semmilyen tanítást, ne olvass semmilyen teológiai könyvet, hanem fogd a kezedbe a Bibliádat, és olvasd el a 4 evangéliumot, és kezdd el otthon az Urat keresni. Halld meg az Ő hangját, kezdd el megismerni Őt, és amikor már biztos vagy benne, hogy ismered az Ő hangját, akkor tedd azt, amit Ő mond neked, térj meg a bűneidből, kezdd el követni Őt, és legyél Neki mindenben engedelmes!


Ha bemész bármelyik gyülekezetbe, és elkezded őket követni, akkor szinte biztos, hogy annak az egyháznak a teológiájára fogod az életedet építeni. Építsd Jézus Krisztusra és az Ő szavaira az életedet, és utána bárhová is vezet téged az Úr, nem fognak tudni az emberek megtéveszteni. Ha megismered először Jézust, akkor tudni fogod, hogy melyik hang van Tőle és melyik az idegentől.


...................


Az utóbbi vagyok. :o) Valamiért összevissza ment a válaszom...furcsa...


Szóval a fenti idézetre válaszoltam. :o)

2013. júl. 4. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/56 anonim ***** válasza:

A kérdező látványosan nem érti a Bibliát, akkor miért lenne az a tanács, hogy olvassa egyedül???? Nem azért kell gyülekezetbe járni, mert az a felekezet a pénzre hajt, hanem mert vannak ilyenek, hogy képtelenek helyesen érteni azt, ami le van írva! A saját gyülekezetemben még soha nem hallottam olyat, hogy csak hozzájuk járjak és mi egyedül a Bibliával foglalkozunk!

A kérdező nem akar megkeresztelkedni sem!

"Menjetek el szerte az

egész világba, hirdessétek az

evangéliumot (amelyet az

Ábrahámnak tett ígéretek

tartalmaznak - Gal.3:8) minden

teremtménynek. Aki hisz és

megkeresztelkedik,

üdvözül" (Mk.16:16).


Ennyi. Aki Jézus elleni tanácsot ad, annak ezzel el kell majd számolnia.

A sátán a lázadás atyja és látom sok követője van itt is.

2013. júl. 4. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/56 anonim ***** válasza:

Nos kerdezo olvasva a komenteket telesen egyetertek veled.Tenyleg az a legjobb ha egyedult keresed az Urat hidd el megtalalod mert "az Emberfia azert jott a vilagba hogy aki hisz el ne veszen."

Amit 61% baratunk ir az orotdox egyhazrol nagyon erdees propaganda.

Csak azt fejelti el hogy a sovnizmus az ortodox egyhaz kenyere es tobb peldat lehet felhozni erre:

1.Egy ortodox allamban sincs vallasszabadsag csak nevleges (mindegyik be akarja olvasztani a kissebsegbe levo vallasi kozosseget.Romaniaban peldaul penzel is segitik (az adofizetok penze am amit csak ugy a utatasoon kivul ad a kormany), csalassal (az elkopzot rotestans vayont ajatszodjak z rotodoxok kezere).

2.Valashaboruk kirobantasa ( legutobbi epp a Jugoszlav haboru mely ugy kezdodott hogy soviniszta szerb fiatalok lemeszaroltak egy hidon tobb muzulment csak azert mert azok muzulmanok voltak hisz ivalo oktatojuk volt a popa)

3.Az abrudbanyai verengzes es a Horea felkelesnek is voltak ilyen beutesei amikor is csak akkor menekultel meg a gyilkosoktol ha attertel, de ok persze nem teritenek csak ugye megtagadjak a hazasagot ha nem azonos vallasu vagy veluk pedig a biblia kijeleti hogy a hazastars is megszentelodik megha nem is kereszteny akor is.....

4.Uszitas: A hodaki pap nekivezete a Marosasarhelyi magyarokra a buta olah parasztot azzal a szoveggel hogy "ha nem halgatsz ram nem halatsz ezusra igy nem halgatsz az egyhazra, ezaltal elarhozol" Tehat az egyhaz van legfelul utanna a pap majd alul Jezus hisz kepzeld el ha nem oldoz fel az ortodox pap akkor szinten elkarhozol meg az Isten sem segithet rajtad....Na ennyit a biblikus voltukrol es igazmondasukrol.

5.Mindez ugyebar az egyedul dvozito Ortodox egyhaz neveben....ugyanmar.

Ott olyan diktatura van amirol nyugaton meg almodni sem mertek, ott nem mondhatod meg ha a pap eved mert kiatkoz, eretnek leszel mindenki elfordul tolled mert ha apappal szembeszalsz hogy megiscsak hazudik akkor o azt modja hogy :Kedves hiveim, ne halgasatok az elteved baranyra mert ha nem halgattok ram akkor nem halgatok Jezusra nem halgatok az egyhazra es elkarhoztok."

Nemhiaba csak a legbutabb nepeknel a szlavoknal terjed el ez a hit hisz gondolj bele kertdezo: a macedonok bulgarok lenyegeben de Tito addig mgyarzta nekik hogy van kulon maedon nep hogy 50 ev sem kellet nekik ma mar tagadjak bulgar mivoltukat.Hasonlo mint a bosnyak aki lenyegeben muzulman szerb....na szoval ok nem vitatkoznak hanem elhiszik a hofeherket a het torpevel ha az ortodox popa mondja.Ezert veszelyesek!!!

2013. júl. 4. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/56 Girgoy ***** válasza:
Kedves utóbbi! A nagy számok törvénye alapján mindenhol vannak hülyék. Ha egy országban domináns szerepre jut egy felekezet (legyen ortodox, katolikus vagy protestáns), annak képviselői valóban nagyobb erővel lépnek fel más felekezetekkel szemben. Ez egyáltalán nem ortodox sajátosság. De attól még én is úgy látom, hogy ha a tanítást, a történelmi fejlődést nézzük, akkor abban valóban az Ortodoxia őrzi töretlenül az egyetemes egységes közös keresztény értékeket, amelytől MINDENKI (még a katolikusok is!) egyéni útra tért el. Nincs is olyan, hogy ortodox tanítás, gyakorlat, mert ami náluk van, az egyetemes, közös keresztény, olyan tanítás, amelyet az egységes Egyház fektetett le az Egyetemes Zsinatokon, amelyet az egész Egyház közösen alkotott meg, nem egyénileg egyetlen felekezet. A Nagy Szakadás óta nem volt új egyetemes zsinat sem az ortodoxoknál, semmit nem vezettek be, semmit nem hagytak el. És nem is szakadtak ezerfelé, mint a nyugati felekezetek. De sajnos ebben az egyházban is vannak hülyék, túlkapások, stb. De ez nem a tan hibája, hanem azoknak az egyéneknek a hibája, akik eltérnek a tiszta tanítástól. Az igazi ortodox pap tisztább alázat fogalommal bír, mint amit nyugaton általában az alázatról gondolnak, és olyan évezredes lelki bölcsességgel rendelkezik, amely a protestánsoknál nincs meg, a katolikusok meg vegyítik a világ felszínes dolgaival. Javaslom, olvasd el Berki Feriz: Az ortodox kereszténység c. könyvét. Az az Ortodoxia, és sokan követik is azt! De sajnos el is térnek tőle egyesek. De ez az egyeseket minősíti, nem a tanítást, hiszen pont azért lettek ilyenek, mert eltérnek tőle. Máshol viszont maga a hivatalos intézményes tanítás és lelkület az, amely nem kóser, és sokszor pont az lesz szent, aki ettől pozitív irányba tér el! Lehetne példákat mondani ezekre is... De egyébként tényleg el kellene dönteni, hogy egy tévelygő báránynak próbáljuk itt utat mutatni vagy csesztessük egymást...
2013. júl. 6. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/56 A kérdező kommentje:

Utóbbi kommenteket nem olvastam végig, csak bele olvastam mert meglepett, hogy ennyi válasz érkezett, de már ott is ortodox vita, stb.


"És sok hamis próféta támad, a kik sokakat elhitetnek."


"Mert hamis Krisztusok és hamis próféták támadnak, és nagy jeleket és csodákat tesznek, annyira, hogy elhitessék, ha lehet, a választottakat is."


"Mert az ilyenek hamis apostolok, álnok munkások, a kik a Krisztus apostolaivá változtatják át magukat."


Ez a világ nagyon a végét járja kedves válaszolók.


"Fiacskáim, itt az utolsó óra; és a mint hallottátok, hogy az antikrisztus eljő, így most sok antikrisztus támadt; a honnan tudjuk, hogy itt az utolsó óra."


Még nem tartunk az utolsó óránál, lehet, hogy még kell pár tíz/száz/ezer év de egyre közelebb van ezzel a sok egyházzal, felekezettel, prófétákkal, papokkal, pápákkal, lelkipásztorokkal, hitvallásokkal, stb.


Az ördög legprecízebb munkája, hogy szegény szerencsétlen lelki pásztorok akik teológiát tanulnak és hivatásukat, egész életüket áldozzák a vallásra még maguk is elhiszik, hogy az Urat szolgálják amikor prédikálnak, hol ott szerintem inkább az egyházi elitet és azok beteges elképzeléseit. Ugyanez vonatkozik a közösség tagjaira. Eljárunk énekelgetni szombaton vagy vasárnap, attól függően, hogy a nagykönyv mellett az egyházam kiskönyvekben ki mit írt és akkor kész is a lelki boldogság. Nem az Úrral beszélgetünk hanem a lelkipásztorokkal.


Örülök, hogy nem dőltem be a hittérítőknek és most bele értem azokat a felekezeteket is akik nem csinálnak ilyet mert azt mondják, hogy ők nem csinálnak ilyet. Aki keresi az Urat majd jön magától és bemerítkezik... Szép kis mese emberek! Jó kis propaganda. Nem hiába, világméretű szervezeteket jól ki kell találni ahhoz pedig nem keresztényekre van szükség hanem juhok bőrébe bújt farkasokra.


Mielőtt írnád a választ, hogy az ördög majd elvisz engem, tudd, hogy ezzel csak a benned rejlő félelmet adod ki. Ordítasz, hogy "segítség! Bajban vagyok." Az egyházad erre tanít. Neked van igazad mert te Krisztust követed! Lehetsz te bármelyik felekezet tagja, azt hiszed magadról, hogy Krisztust követed. Keresztény vitatkozik kereszténnyel, hogy ortodox vagy nem. Valóban keresztények ezek az emberek? Szerintem nem.


Sziasztok!

2013. júl. 6. 08:16
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!