Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Magyar muszlim lány vagyok,...

Magyar muszlim lány vagyok, nemrég tértem át. Nagyon szeretnék kendőt viselni, és úgy sokkal jobban érzem magam. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
de a környezetem megvet érte, mivel kis faluban élek, megszólnak, anyukám is eléggé leszidott, hogy mindenki rólam pletykál, és őt is rossz szemmel nézik. Mi tévő legyek?
2013. júl. 24. 17:31
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
61%

Végül is csak az egész világ szólalt már fel a muszlim nők elleni gyalázatos viselkedéssel szemben, akiknek nincs joguk elégedetlenkedni, és valljuk be, értelme se lenne. Hová mennének? Mit csinálnának? Ráadásul ezek a szerencsétlenek azt sem tudják mit jelent a verés nélküli jó házasság.

Te pedig kérdező túl fiatal vagy, ezt a hitet sem ismered, hisz ezt a minimális problémát sem vagy képes megoldani, mint a kendő viselés és a választott hited sem tudod megvédeni, hisz azt sem tudod eszik vagy isszák?

És van aki ismeri azok között is, akik ellene szólalnak fel, nem kell egyből a tudatlanságra fogni.

2013. júl. 24. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
73%
Kérdező: el tudnád magyarázni, hogy miért érzel ekkora vágyat a kendő viselésére, és hogy újdonsült muszlimaként miért az az egyik legnagyobb problémád, hogy hordhatod-e, vagy nem?
2013. júl. 24. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
69%
Ti meg elmagyaráznátok, hogy miért nem tudtok a kérdéséhez valami értelmeset hozzászólni? Ti azt látjátok a kérdésében hogy keresztény prédikátorok hegyi beszédét akarja hallgatni? Én nem!
2013. júl. 24. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 Pietrosol ***** válasza:
91%

Szia!


Szerintem túldrámázod a kérdést. Ha kendőt akarsz viselni, akkor viselj kendőt és ennyi.

2013. júl. 24. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 A kérdező kommentje:
Ti nem ismeritek a hitet, én elég jól ismerem fiatalkorom ellenére. Az hogy valaki veria feleségét vagy nem, az nem hit kérdése.
2013. júl. 24. 21:39
 16/31 anonim ***** válasza:

Ha annyira tetszik a dolog akkor hordjad ez a te dolgod.


Csak tudd, hogy örülj addig amíg nem sharia alapú jogrendszer alatt élsz.


Persze ezt egy kafir mondja...


[link]

[link]

2013. júl. 24. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
2013. júl. 24. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
74%

Ha a kritikák elől a Korán olvasásába menekültök, akkor csak olvassátok is, de nagyon figyelmesen:


”A férfiak fölötte állnak a nőknek, mivel Allah előnyben részesített egyeseket másokkal

szemben” (Korán 4:34)


„Az asszonyaitok szántóföld nektek. Menjetek a szántóföldre, ahogyan csak

akartok!”(2:223)


„Gyermekeitekre vonatkozóan Allah [ekképpen] rendelkezik: a fiúgyermeket [az örökség elosztásakor] annyi illeti meg, mint amennyi két leánygyermek része.” (4:11)


Nincsen a világon még egy ilyen vallás, ahol a nők ennyire ki lennének szolgáltatva a férjüknek, és hihetetlen, mekkora lúzerek a muszlim nők, hogy ezt még alázatosan és büszkén (!) tűrik is.

2013. júl. 24. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
53%
Magyarországon nagyon könnyű muszlimnak lenni, kislány. Költözz oda, ahol mindenki muszlim, ezért ha megerőszakolnak, akkor úgy menekülhetsz meg a börtöntől, te az áldozat, ha férjhez mész a megerőszakolódhoz... élj ott, ahol sem szavazni, sem utazni, sem strandra menni, sem egyedül vásárolni, semmit nem hagynak neked, mert nő vagy... majd utána beszélgessünk arról, hogy hűde megbecsülik a muzulmánok a nőket.
2013. júl. 25. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
40%

a falvakban altalaban az emberek ugyanolyan vallasuak, es sokan komolyan veszik a hituket, neked kellett kulonckodni, ne csodalkozz hogy rolad pletykalnak

hogy mit tegyel? terj eszhez, csatlakozz vissza a kozosseghez, vagy koltozz muszlimok altal lakott teruletre, ahol majd magad is rajosz hogy annyit ersz 1 ferfi szemeben mint 1 haziallat

2013. júl. 25. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!