Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Magyar muszlim lány vagyok,...

Magyar muszlim lány vagyok, nemrég tértem át. Nagyon szeretnék kendőt viselni, és úgy sokkal jobban érzem magam. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
de a környezetem megvet érte, mivel kis faluban élek, megszólnak, anyukám is eléggé leszidott, hogy mindenki rólam pletykál, és őt is rossz szemmel nézik. Mi tévő legyek?
2013. júl. 24. 17:31
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
81%

Assalamu Alaykom:)

Egész jók z eddigi hozzászólások! Plusz mindenki, aki az iszlám mellett ír, durván le van szólva ill. pontozva, a szokásos módon, de nem baj, senkit sem zavar. A muszlimát biztosan nem. :)

Most egy dolog: már írtam pár helyen: nem kizárólag a kendő hordása jelenti az erkölcsös öltözködést. Láttam már feszülős és miniszoknyás muszlimát és mégis sajnos illendőnek tartotta a viseletét. Törekedj a megfelelő viseletre, de tudom, falun extra nehéz ezt megvalósítani. Faluszáj mindig is lesz. Ez a kis helyek és közösségek hátránya. De gondolj bele: talán ők tartanak el, elszámolással tartozol nekik?... Pár néni beszól a hátad mögött? ...Ugyan már. Egy faluban kb 3000-5000-en laknak - egy nagyvárosban v fővárosban nem fog neked beszólni max pont az a 2 ember aki épp falusi lesz. Ez velem pont megtörtént: e két illető bement Pestre az onokákho' vagy bódba' - A férfi tájszólása nagyon-nagyon 'ott' volt - de azért beszólt az öltözködésemet kritizálta, mert talán nem tetszett a haj eltakarása ?

Légy türelemmel. Régen a keresztények is eltakarták a hajukat - ha elmagyarázod nekik, hogy nézzék meg a Mária szobrokat a templomban - mindegyik visel kendőt - akkor miért az ellenszenv? ... mert ismeretlen nekik az iszlám - persze sajnos ők is többnyire csak a médiából szerzik a híreket (no, gyönnek a ténoristák") --és ennyivel elintézik sajnos... - Az ilyen emberek többsége nem okolható és nem hibás wa Allahu 3alam.

MÉg egy példa:... A minap egy botos öreg néni (egyik ismerősöm!!!) lekiabált a boltban szemtől szemben két marokkói fiút: "Minek jönnek ezek ide-e??? Elszívják előlünk a levegőt!"

A néni pedig jár templomba rendszeresen és mégsem tudja hogy így nem lehet viselkedni!

A példáimat le lehet pontozni, de attól még nem lehet nem megtörténtté tenni.

Kérdező, tudod: [...] "A vallásotok a tiétek, és nekem az enyém." (109)

2013. júl. 25. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
0%

Az Iszlám vallás külsőleg szép tiszta ártatlan képet mutat.

De senki sem mehet az Atyához csak a fán keresztű.Jézuson!

János evangéluma 14,6

Monda néki Jézus: Én vagyok az út, az igazság és az élet; senki sem mehet az Atyához, hanemha én általam.


Ádám és Éva mikor vétkezett azt mondta nekik Isten azon a napon meghaltok.

És még éltek ezer évig de az örök életüket el vesztették.

Isten nem véletlenűl adta Izrelitáknak az állat áldozatot.

Azért,hogy az ő bünük a bárányra kerüljön és ne haljanak meg.

Jézus azért jött a földre ,hogy meghaljon a világért ,hogy aki hisz őbbene el ne vesszen.

Aki nem fogadja el a kegyelem vérét nincs üdvözsége.

2013. júl. 25. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
74%
Azt hiszem meghatódtam...
2013. júl. 25. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
66%
Vidéki megye székhelyen élek, itt látni több muszlimát. Az emberek már megszokták őket.Idősebbeknek furcsa. Iskolába is járnak bekötött fejű lányok. Egy színes kendős lányra édesanyám így szólt: Hogy majmot csinál magából. Elmagyaráztam, hogy ez mohamedán viselet. A magyar férfiak is szoktak verekedni. Sokan az arab, vagy török párral nagyon szépen élnek. Ne hallgass senkire, keresd hittestvéreid társaságát.
2013. júl. 25. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
38%
Salam,Allahnak hála hogy áttértél,én is egycipoben járok veled,szerintem ne hord még,én is csak ugy szokom,ha messzebbre járok és senki sem ismer,viszont ha lesz férjed akkor viseld és ne hallgass a nemmuszlimokra.Anyukád eléggé leszidott? Engem is 2 éve minden nap.Remélem olvasod a Koránt..
2013. aug. 1. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
64%

Én is nem régen lettem muszlima, és velem is ez történik. Azt ajánlom, hogy ne halgass senkire, mert mindig is lesznek olyan emberek, akik ezt megvetik, de nekik nincs igazuk.

in shaa‘ Allaah

2013. aug. 4. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim válasza:
88%
Én félig török vagyok és muszlim! Szeretem ezt a vallást, és bárhol a kendőt örömmel viselem!:)
2013. aug. 8. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
25%
takarodj törökországba te nyomorult...
2013. aug. 9. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
62%
A kérdezőnek feltettem a kérdést, de még mindig nem kaptam választ e görcsös kendőfétis okára. Azt viszont már tudjuk, hogy arra nem szabad figyelni, aki az iszlámot kritizálja, meg "ne törődj a hitetlenekkel drága testvérkénk, tanulmányozd a Koránt". Ennyit az iszlámról: a Korán a lényeg, ne foglalkozz senkivel, mindenki más hülye...
2013. aug. 9. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:

Szia, Nemtudom mikor irtad ki a kerdest, de nem tobbszor elolvastam a 2. valaszolo utolso ket szavat. ongyilkos lepes.

Hat ezt nagyon nem kellett volna irni neki.

En is magyar vagyok es nemregen lettem muszlim vallasu. Mi tortent veled azota?

2013. nov. 30. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!