Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A hit döntés kérdése, vagy...

A hit döntés kérdése, vagy azért ennél kicsit bonyolultabb?

Figyelt kérdés

2013. dec. 25. 13:46
1 2 3 4 5
 11/44 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Kicsit egybegyurmázva a saját verziómba, így jött le a dolog:

Maga az "igaz" hit nem döntés kérdése. Döntésünkkel csak annyit érhetünkkel, hogy nyitottá válunk az adott dologra. Kíváncsiságot és információ szerzést szentelünk, egészen addig, míg bizonyságot nem nyerünk, és csak onnantól kezdve lesz meg a "hit".


Szerintem még a "bizonyság" mértékével meg fogalmával lehetne vacillálni, de nyilvánvaló szerintem, hogy személyfüggő.


Ha valamit javítanátok az "elképzelésembe", nem sértődök meg :)

2013. dec. 25. 17:14
 12/44 anonim ***** válasza:
Igen,a nyitottság az nagyon fontos! jól írod.Itt kezdődik az egész,a nyitott hozzáállásnál.Nem is lehet mást tenni,ez a legoptimálisabb megközelítés,ugyanis ha valaki mindent elhisz amit mondanak neki,az ugyanúgy nem szerencsés,mint az,ha makacsul tagad.Ha viszont valaki nyitott,az azt jelenti,hogy nincs beszűkülve a gondolkodása,tehát nem hátrál meg elfogadni azt,hogy akár tévedhet is.És itt rejlik egy lényeges pont,hiszen ha semmi sem biztos,akkor bármi lehetséges.
2013. dec. 25. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/44 anonim ***** válasza:

Szerintem nagyon kevesen hiszek úgy igazán, ahogy azt a biblia felvázolja. Szerintem ez sokaknál egyfajta közösségi fellelkesültség, örömöt jelent csatlakozni egy csoporthoz és menni utánuk, akik úgy tűnik tudnak valamit. Nem tudom mennyien maradnának meg hitükben ha egyedül maradnának, templomok és más emberek nélkül akik megerősítenék őket.


Persze lehet nem is szükséges az a tényleg hit, hanem elég csak ez az lágy érzület.


Amúgy, hogy a kérdésre is válaszoljak szerintem nem igazán érthető meg, hogyan születik a hit. Leginkább az abszurd, a paradox áll hozzá közel.

2013. dec. 25. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/44 anonim ***** válasza:
0%

Nem egyéni döntés, hanem Isten hívása. Aki saját maga akarja eldönteni, hogy ő biza másnaptól hinni fog, az nem hívő, hanem hazug.

Én sem döntöttem el, hogy hinni fogok, nem én kértem, nem én akartam, eszembe sem jutott reggel, hogy este én már hívő ember leszek, azóta is szakadatlan. És én már tapasztalat által (is) hiszek).

2013. dec. 25. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/44 anonim ***** válasza:
0%

Szervusz.


Majdnem jó.

Egyébként a biblia mindent megmagyaráz amit tartalmaz.

Hogy mit jelent a hit az le van írva a Zsidók 11:1-ben


" A hit a reménylett dolgok biztos várása, és a nem látott dolgokról való meggyőződés"

Vagy is ami még nem jött el, azt annyira biztosan várjuk, és elhisszük hogy eljön, mintha már eljött volna,

Pl a Nap, nem tudod hogy holnap is fel kel e, mert még nincs holnap.

De annyira biztosan reméled, hogy elhiszed, és nem is kételkedsz benne, hogy felfog kelni.

A vers másik része:

Amit nem látsz annyira meg vagy győződve róla, minta látnád.

PL. a levegő, nem látod, de hiszed és tudod hogy van, mert tapasztalod.


S itt jön be a képbe a 8-as válaszoló akivel egyet értek.

a hit Tapasztalatból van a tapasztalatot pedig ismeret útján szerzed meg.

ezért a valódi hit nem hiszékenységen hanem meggyőződésen alapszik.

2013. dec. 25. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/44 A kérdező kommentje:
Ami azt illeti, én nem csak a Kereszténységre gondoltam, hanem magára a vallásos hitre. Ne keverjük ide a Bibliát, mert akkor a többi vallás szent könyvét is ide kellene hozni.
2013. dec. 25. 21:33
 17/44 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező.


Bocsánatot kérek, de szerintem ha egy Isten van aki létre hozta a világot, akkor egy igazság van és egy magyarázat az életre, és a megoldásokra.


ezért bátorkodtam a bibliát felhozni, ami felfedi Isten kilétét a kezdetet és a véget is.

S Jézus a bibliát, Isten szavát nevezte abszolút igazságnak.

2013. dec. 25. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/44 A kérdező kommentje:

"Bocsánatot kérek, de szerintem ha egy Isten van aki létre hozta a világot, akkor egy igazság van és egy magyarázat az életre, és a megoldásokra. "


Az úgy oké, de nem csak az igazságban lehet hinni. Most a hangsúly a "hit"-en van, az márpedig nem csak a kereszténységben található meg. A hit igazságtól független. Értem az álláspontodat, de remélem te is az enyémet.

2013. dec. 25. 23:00
 19/44 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező.


Természetesen Értelek téged,

De igazság egy van több nem lehet, semmilyen téren, így a hit és Isten terén is.

Persze hihetsz abban amiben magad jónak látod, mert szabad akaratod van,

De mindennek vannak következményei.

Mint ahogy van igaz Isten van Hamis Isten is sajnos, és nem mindegy melyikbe hiszel és ez által hogyan élsz.


Mert ha abban hiszel ami hamis, és az életedet ez köré építed, azt az igaz Isten nem tudja támogatni.

ezért nem egyszerű a hit kérdése.


Jézus ezért mondta, hogy egyféle igazság létezik és ehhez nyilván egy hit tartozik.

2013. dec. 25. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/44 A kérdező kommentje:

Jah, hogy te már előre gondolkodsz, és a hit következményével foglalkozol :)

Jó, értem, nem baj. Kérdés szempontjából nem épp ide való, de mind1.

2013. dec. 25. 23:48
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!