Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A hit döntés kérdése, vagy...

A hit döntés kérdése, vagy azért ennél kicsit bonyolultabb?

Figyelt kérdés

2013. dec. 25. 13:46
1 2 3 4 5
 31/44 anonim ***** válasza:

Isten törvénye,hogy lehet saját magának a halvány másolata?


"Mert az igazsághoz az is hozzá tartozik, ha nem csak a helyes dolgokat íratta le, hanem a népében történt helytelenségeket is."


A népében történt helytelenségeket ő adta parancsba! Ez meg,hogy lehet??? Úgy,hogy csak a nép szerint,mert valójában nem tőle származott.Ez tartozik az igazsághoz.És Jézus nem mondott olyat,hogy a Biblia az abszolút igazság.

Az egyes törvényeken való "oldásról" meg csak annyit,hogy nem mindegy,hogy valakit megölnek,vagy nem ölnek meg.Igen oldott rajta Jézus,de csak egy egészen kicsikét...


Miből tanuljunk? abból,hogy Jehova leíratja,hogy helyes volt kivégezni azokat az embereket,aztán jön Jézus,aki elmagyarázza,hogy nem volt helyes? Jehova nem tudta,hogy helytelent tesz? Ha ezt az ellentmondást nem érted,akkor fölösleges tovább magyaráznom neked.De érted te,csak szándékosan félremagyarázod,ez viszont a te lelkiismeretedre van bízva.

2013. dec. 26. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/44 anonim ***** válasza:

Bocsánat de Jézus soha nem mondta, hogy Jehova rosszul tett volna bármit is.

egyebek mellett azért sem, mert az az angyal akivel az Ó részben végre hajtatja némely ilyen ítéleteket Az angyalok fejedelmén keresztül történt,S erre a címre csak egy valaki jogosult, Jézus

s az utolsó napon is Ő fogja a mindenható Isten ítéletét végre hajtani az angyali sereggel.

Fogalmad sincs, hogy Jézus mennyire benne volt ezekben a kivégzésekben,

S még sem szidjátok érte, De az atyját igen.

Hogy lehet ez?


Fel sem fogod kedves válaszoló, hogy sokszor Ő vezette angyalok fejedelmeként az Izraelitákat az angyali seregeivel.

Csak Jézus nem volt kiemelve a szerepében , mert ez is az atyja parancsa volt, és ezért gondolja mindenki, hogy egyedül Jehova rendezett "népirtást"

Hát akkor ki kell hogy ábrándítsalak, sokakkal egyben

Jézus is benne volt a "népirtásban" az angyalokkal együtt.

2013. dec. 26. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/44 anonim ***** válasza:

"Bocsánat de Jézus soha nem mondta, hogy Jehova rosszul tett volna bármit is."


Szerinted ha megmásította a parancsot,akkor azt ismerte el,hogy helyesen cselekedett? akkor nem lett volna rá szükség,hogy felülírja.Lehet,hogy pont szó szerint nem szerepel így a Bibliában,hogy azt mondta,hogy rosszul tette,de a végeredmény ugyanaz.Azok az emberek tévedtek,és nem Jézus atyja beszélt belőlük.Nem csak addig kell kitartani nézeteid mellett,amíg csak a te malmodra hajtják a vizet,hanem a dolognak azon részeit is el kell ismerni,amik számodra kellemetlenek,legalábbis annak tűnnek elsőre.Máskülönben farizeusként viselkedsz.

2013. dec. 27. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/44 anonim ***** válasza:

Nem másította meg, el is mondta, hogy betölteni jött.

Viszont azt ne felejtsd el kedves válaszoló, hogy maga Jehova mondja el, hogy új szövetséget köt az emberekkel és nem ama szövetség szerint amilyent az Izraelitákkal kötött,

s nem a törvény szövetség van már érvényben hanem a Jézus által kötött újszövetség, amit maga a Teremtő is jóváhagyott, hiszen Ő jelentette ki, hogy változás lesz.

2013. dec. 27. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/44 anonim ***** válasza:

Szerintem nyilvánvaló az, hogy a hit nem döntés kérdése, hiszen senki nem tudja irányítani az érzéseit és akaratát. Persze, kitalálhatom én, hogy holnaptól majd keresztény leszek és hiszek a pokolban és Jézus megváltásában - de ettől még nem fogok benne tényleg hinni. Ahogy a rózsaszín láthatatlan póniban sem.


A hit alapja a tapasztalat: ha minden nap azt látod, hogy a Nap felkel, akkor nyilván hinni fogod, hogy a Nap már csak így működik. A vallás annyiban különbözik ettől, hogy sokkal összetettebb rendszer, hiszen mindenféle filozófiai és erkölcsi normát meg akar határozni - az viszont már megint emberfüggő.

2013. dec. 27. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/44 anonim ***** válasza:

"Nem másította meg, el is mondta, hogy betölteni jött."

Némelyeket igen...


És mi volt a törvény változtatás oka?

2013. dec. 27. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/44 eric_one ***** válasza:

Rendkívül egyszerű dologról van szó. Pál Róma 10,17


"17A hit tehát az üzenet meghallásából származik. Az üzenetet pedig akkor hallják meg az emberek, ha valaki beszél nekik Krisztusról."


Bárki aki hitre akar jutni, az tegye félre legalább annyira az előítéleteit, (amely az elméjében emeltetett Isten megismerése ellen), hogy megnyitja a fülét, vagyis hallgatni kezdi Isten beszédének az üzenetét. Mert ez az üzenet ha bemegy a fülön akkor eljut a szívig, ahol mint kis mag megmarad, és miután növekedésbe kezd hitre juttat. Mert a hit a szívben van, nem az elmében. Az elme soha nem lenne képes befogadni a természetfelettit, a megmagyarázhatatlant. Tudom miről beszélek mert én is hitetlen voltam, előítéletes, és éveken át "vitatkoztam" napi szinten egy hívő munkatársammal. De a végén Isten beszédében megláttam az igazságot, de annyira nyitott voltam hogy beszélgettünk minden nap erről, amíg mások már hallani sem akartak erről.


Tehát a hitnek vannak lépései amit nekünk kell megtenni, Isten már megtette az első az ember felé azzal hogy elküldte a Fiát aki meghalt és feltámadott a bűneink bocsánatáért. A megváltás egyetemes, mindenki számára ajándék, de nekünk oda kell lépnünk is ezt az ajándékot át is kell vegyük, ekkor lesz csak a miénk.

2013. dec. 27. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/44 eric_one ***** válasza:

*lépést


az ember felé......

2013. dec. 27. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/44 anonim ***** válasza:

"Bárki aki hitre akar jutni, az tegye félre legalább annyira az előítéleteit, (amely az elméjében emeltetett Isten megismerése ellen), hogy megnyitja a fülét, vagyis hallgatni kezdi Isten beszédének az üzenetét."


Én gyerekkorom óta rajongok a vallásokért, nagyon sokáig vallástörténésznek szerettem volna tanulni, tehát többször elolvastam a Bibliát, jártam templomban (még éjféli misére is elmentem kíváncsiságból), és kívülről elszavalok neked néhány zsoltárt - ezek ellenére nagyon nem értek egyet a keresztény vallással, mert nem tapasztaltam meg az igazságát.


Pedig, nekem aztán senki nem mondhatja, hogy nem nyitottam meg a fülem Jézus szavainak ;) Én nagyon szeretem az embereket, sokáig foglalkoztam hátrányos helyzetűekkel önkéntesként, és a mai napig azt vallom, hogy az embernek meg kell próbálnia törekedni arra, hogy "jobb" legyen.


De pont ezekből kiindulva, én nem tapasztaltam azt, hogy az emberek bűnösök lennének, nem hiszek abban, hogy bármilyen isten örök kárhozatra vetné őket a szeretet nevében, sőt egyáltalán nem értek egyet a keresztény nézetekkel. Ha az égieknek nem elég az, hogy törekszem a jóra, de nem hiszek olyan dolgokban, amelyeket nem tapasztaltam meg, akkor nagyon sajnálom, de ez van ;)

2013. dec. 27. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/44 anonim ***** válasza:

A változás oka:


Jézus eljövetele, és a megváltó halálának megtörténte.

ezeket árnyékolta elő az Izraeliták életében a törvények, hogy nem felejtsék el, hogy bűnösök, és szükség van a megváltásra, egy áldozatra.

erre készítette fel őket, csak amikor itt volt nem ismerték fel sokan, mert akkor is sajátos elképzelésük volt a messiásról,

s mivel nem azt kapták amit vártak ezért nem hitték el.


Most is az embereknek van egy elképzelésük Jézusról a tanításáról, meg a majd eljöveteléről, stb, de a biblia leírja, hogy messze nem úgy lesznek ahogy az emberek képzelik, már csak azért sem, mert félre lettek tanítva Jézus személyét is illetően.

2013. dec. 27. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!