Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Vannak itt az oldalon meleg/le...

Vannak itt az oldalon meleg/leszbikus vallásos emberek?

Figyelt kérdés

Melyik valláshoz tartoztok?

Megélitek a homoszexualitásotokat?

Ha igen, ez nem okoz bennetek bűntudatot, nem hátráltatja a vallásotok gyakorlását?

Az egyházatokban tudják?

Szerintetek Isten hogyan vélekedik a "másságról"?

Illetve bármi más ehez kapcsolódó véleményt, észrevételt, tapasztalatot várok!


Ellenvélemény is jöhet (úgysem bírjátok ki hogy ne írjatok), de mindenkit arra kérek, ne sértegesse a másikat, ne személyeskedjen, senki felett ne törjetek pálcát, hanem szeretettel, kedvesen írjátok meg a véleményeiteket.


A válaszokat pedig előre is köszönöm!



2014. ápr. 30. 21:23
1 2 3 4 5 6 7
 31/63 Szeressük egymást ***** válasza:
26%

27-es!

"A vallás meg a gyenge embereknek való,"


A vallás lehet, hogy azoknak való, de az igazi kereszténység az az Isten jelenléte az emberben. Ehhez pedig erős szívvel kell törekedni keresni Istent, mert az Ő kegyelme van azokon akik Őt keresik a javukra. Az Isten haragja pedig azokon akik Őt elhagyják. Naívság azt gondolni, hogy a bűnnek nincs büntetése.


"azoknak akik

nem tudnak értelmet, boldogságot találni maguknak"


1Ján 5:19 Tudjuk, hogy Istentől vagyunk, és az egész világ a gonoszságban vesztegel.


A világ a gonoszságban, a boldogtalanságban vesztegel. Azt gondolják, hogy ha majd a bűnt cselekedhetik, ha majd paráználkodhatnak, akkor lesznek boldogok. De amikor így akarják megszerezni a boldogságot akkor ahogy a római levél 1. fejezetének a vége írja, a halál veszi át az uralmat az életük felett. A boldogság címszó alatt a gonoszságban vesztegelnek.

2014. máj. 1. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/63 anonim ***** válasza:
40%
én inkább Jézus tanítását követem, nem a tiedet, bocs.
2014. máj. 2. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/63 Szeressük egymást ***** válasza:
18%

Ez remek. :-)

Máté 19:4 Nem olvastátok-e, hogy a teremtő kezdettől fogva férfiúvá és asszonnyá teremté őket,

Máté 19:5 És ezt mondá: Annak okáért elhagyja a férfiú atyját és anyját; és ragaszkodik feleségéhez, és lesznek ketten egy testté.

2014. máj. 2. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/63 anonim ***** válasza:
23%
már megint szövegkörnyezetből kiragadott igerész -.-' tessék értően olvasni.. és végig. a végén Jézus pont a melegekről beszél. és hogy fogadd el őket.
2014. máj. 2. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/63 Szeressük egymást ***** válasza:
18%
Vannak a Bibliában némely nehezen érthető dolgok, amiket a tudatlanok és állhatatlanok elcsűrnek-csavarnak, mint egyéb írásokat is, a maguk vesztére. :-)
2014. máj. 2. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/63 anonim ***** válasza:
69%

Kedves 30-as!


Én tiszteletben tartom az álláspontodat, és nem szeretnélek meggyőzni semmiről sem!

Én csupán azt állítom, hogy az említett igerész nem rólam/rólunk, meleg identitású emberekről szól, hanem olyanon heteroszexuális nőkről és férfiakról, akik valamilyen okból (legyen az bálványimádás, bujaság, vagy akármi) "rámozdultak" a saját nemükre.

Sajnos ez a jelenség ma is létezik, a tinédzser lányok körében pl. szinte ciki, ha nem smároltak még lánnyal. Lehet, hogy kipróbálják a szexet is, de fontos különbség, hogy ettől még nem válnak leszbikussá! (ha csak nem volt meg eredetileg is a hajlam) Egy jó story lesz belőle, amit el lehet mesélni a haveroknak.. Itt nincsenek érzelmek, nem beszélhetünk szerelemről, tiszteletről, párkapcsolatról.

Felháborít, és bosszant, ha összemosnak minket olyanokkal, akik kíváncsiságból, divatból, vagy poénból kipróbálják a dolgot egyszer-kétszer!

Szeretném, ha mindenki megértené, hogy számunkra ez egyáltalán nem poén kérdése!


Normális, szerető családban nőttem fel, a szüleimmel jó a kapcsolatom, és nem molesztált beteges nagybácsi sem, szóval semmilyen külső eseményhez, traumához nem köthető a melegségem. Elég korán, 8-9 évesen felfedeztem magamon, hogy a fiúk vonzanak. Számomra ez a világ legtermészetesebb dolga volt, ebben az irányban indult el az érdeklődésem és kész.

Később, amikor tudatosult bennem, hogy a társadalmi többség szerint én "más" vagyok, és hogy ezáltal milyen nehéz sors vár rám, próbáltam megváltozni. Mindent elkövettem, nekem elhiheted! Voltak barátnőim, jártam lányokkal. Minden porcikám tiltakozott a dolog ellen, az intim együttlét pedig egy lánnyal olyan volt számomra, mintha megerőszakoltam volna magam. "Technikailag" megoldottam, de érzelmileg nem kötődtem hozzá, nem tudok szerelmes lenni lányba. Ezzel pontosan ugyanazt a bűnt követtem el, amiről Pál ír: "erkölcsi ítéletre képtelen gondolkodásra" vallana, ha ezek után csakazértis megházasodnék (hogy megfeleljek a társadalmi elvárásoknak), és magamhoz láncolnék egy nőt, akit tiszta szívből, szerelemmel szeretni nem tudok, és ezzel tőle is elvenném az esélyt, hogy találjon valakit, aki viszonozni tudja az érzéseit.

A homoszexualitásban mindenki csak a szexet látja, és ítéli el, pedig itt ugyanúgy két ember egymás iránt érzett szeretetéről van szó, (na, ez az, amiről Pál nem ír!), mint egy heteroszexuális kapcsolatban!

2014. máj. 2. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/63 anonim ***** válasza:
21%

"Vannak a Bibliában némely nehezen érthető dolgok, amiket a tudatlanok és állhatatlanok elcsűrnek-csavarnak, mint egyéb írásokat is, a maguk vesztére. :-)"


ezt is ugye másra, és nem magadra alkalmazod? :D

2014. máj. 2. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/63 Szeressük egymást ***** válasza:
19%
Ne is házasodj így össze senkivel, mert amíg azt a tisztátalan szellemet nem űzik ki belőled, és nem tanulsz meg stabilan az Úrral járni, addig továbbra sem fogsz tudni egészséges érzelmeket táplálni az ellentétes nem felé. :-)
2014. máj. 2. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/63 moonlightsentinel ***** válasza:
57%

Kedves 40%! Ha már így lepontoztál, meg a Biblia gonosz jelentés-elferdítőjeként állítottál be, mert azt mertem mondani, hogy a Biblia nem 100%-os, akkor kíváncsi vagyok, mit gondolsz az alábbiakról! Ezek is még mindig, a mai nap is igaz törvények, amiket be kell tartani?


II. Mózes 21

"20.

Ha pedig valaki úgy üti meg szolgáját vagy szolgálóját bottal, hogy az meghal keze alatt, büntettessék meg.

21.

De ha egy vagy két nap életben marad, ne büntettessék meg, mert pénze ára az."

Azaz ha valaki veri a szolgálóját, addig oké, amíg az meg nem hal, hiszen a szolgáló az ő tulajdona (az ő pénze árán vette).


V. Mózes 22

"20.

Ha pedig igaz lesz a vádolás [hogy egy lány nem szűzen ment férjhez], és nem találtatik szűzesség a leányban:

21.

Akkor vigyék ki a leányt az ő atyjának háza elé, és az ő városának emberei kövezzék meg kővel, hogy meghaljon; mert gyalázatosságot cselekedett Izráelben, paráználkodván az az ő atyjának házánál. Így tisztítsd ki közüled a gonoszt."


I. Korinthus 7

"4.

A feleség nem ura a maga testének, hanem a férje"


Ezekről mit gondolsz?

2014. máj. 2. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/63 anonim ***** válasza:
26%

Melyik valláshoz tartoztok?

Római katolikus.


Megélitek a homoszexualitásotokat?

Igen.


Ha igen, ez nem okoz bennetek bűntudatot, nem hátráltatja a vallásotok gyakorlását?

Amikor felvállaltam a kapcsolatom a barátnőmmel, nagyon féltem, hogy lesznek olyan emberek, akik balhézni fognak esetleg a templomban, vagy kizavarnak, de szerencsére ilyesmi nem történt. Kicsit van bűntudatom, de már régóta csak ünnepeken járok el templomba.


Szerintetek Isten hogyan vélekedik a "másságról"?

Nem tudom.

Nekem a hittan, a templom és az egyház egy gyerekkori élmény, ami nagyon jó volt. Mindig jól éreztem magam ott. Mostmár sajnos nem tudom magam jól érezni a misén sem, semmi. Nem azért, mert a katolikus egyház nem fogadja el a melegeket, hanem azért, mert az emberek ítélkező pillantásaira nem vagyok kiváncsi. Egyébként meg mindenkinek vannak kicsapongásai, mindegy, hogy hetero, vagy homo. Nekem is volt olyan időszakom, de mindig kapcsolatot kerestem, csak nem jutottam odáig, mert rájöttem, hogy mégsem az az igazi. De mostmár megtaláltam életem párját és 1 éve boldog kapcsolatban vagyok vele. :)

2014. máj. 2. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!