Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Vannak itt az oldalon meleg/le...

Vannak itt az oldalon meleg/leszbikus vallásos emberek?

Figyelt kérdés

Melyik valláshoz tartoztok?

Megélitek a homoszexualitásotokat?

Ha igen, ez nem okoz bennetek bűntudatot, nem hátráltatja a vallásotok gyakorlását?

Az egyházatokban tudják?

Szerintetek Isten hogyan vélekedik a "másságról"?

Illetve bármi más ehez kapcsolódó véleményt, észrevételt, tapasztalatot várok!


Ellenvélemény is jöhet (úgysem bírjátok ki hogy ne írjatok), de mindenkit arra kérek, ne sértegesse a másikat, ne személyeskedjen, senki felett ne törjetek pálcát, hanem szeretettel, kedvesen írjátok meg a véleményeiteket.


A válaszokat pedig előre is köszönöm!



2014. ápr. 30. 21:23
1 2 3 4 5 6 7
 51/63 Szeressük egymást ***** válasza:
36%

48-nak! :-)

Ne legyél értetlen, írtam hogy nincs már rabszolgaság intézménye, ezért nem érvényesek. A szombat parancsa is csak egy bizonyos szekta szerint kötelező mindenkire, pedig csak Izrael és Isten kapcsolatát szabályozza.

Részemről a törvény körüli vita lezárva. ;-)

2014. máj. 2. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/63 Szeressük egymást ***** válasza:
28%

"Sajnos ilyen naiv vagyok, keresztény testvéreimből

alapjáraton feltételezem a jóindulatot, az empátiát, a

szeretetet. Kövezzetek meg érte!"


:-) :-) :-)

Olyan vagy mint a pislogó gyertyabél. Próbál az ember segíteni, de csak füstölögni tudsz. Úgy állítod be magad, mint akit eltapostak, pedig csak az irányt mutattam. Ha csak simizésre vágysz, meg a bűnökkel való jópofizásra, abban tényleg nem vagyok partner és testvéred sem. Ne haragudjál rám. :-)

Visszanézheted, hogy nem gödörbe akartalak rugdosni, hanem olyan jövőképet állítottam eléd, hogy meggyógyulhass és üdvözülhess. :-)

:-)

:-)

:-)

2014. máj. 2. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/63 anonim ***** válasza:
46%

Nem haragszom rád! Tényleg nem! Még a jószándékot is feltételezem. Csak úgy érzem, elbeszélünk egymás mellett. Ha jól sejtem, melegként a megtérésemet is megkérdőjelezed, hiszen az általad felvázolt jövőképhez kötöd az üdvözülésemet. Az üdvözülésem pedig Jézusban van, mint ahogyan a Tiéd is! Részemről nem szeretném a témát folytatni. Isten áldását kívánom az életedre!


50-esnek: igazad van, elnézést a kérdezőtől, amiért a kérése ellenére itt néhányan, (köztük én is) vitába elegyedtünk!

2014. máj. 2. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/63 Szeressük egymást ***** válasza:
22%

Természetesen mindenki üdvössége Jézusban van. De!

A legnagyobb szeretettel közlöm, hogy ha csak lopózkodva tudsz a környezetedben élő testvéreid körében a beállítottságod miatt járni-kelni, akkor nem világosságban jársz, hanem a sötétségben. Ha a kegyelmet bujálkodásra fordítod, és inkább elcsavarod az Ige értelmét csakhogy ne kelljen megtérni, és itt az interneten büszkén vállalod névtelenül, hogy gay'keresztény vagy, akkoris megtagadtad Krisztust. Nincs a homoszexuálisok számára hiperkegyelem.

2014. máj. 2. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/63 moonlightsentinel ***** válasza:
46%
Mert, az Isten helyett ítélkezők számára van?
2014. máj. 2. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/63 Szeressük egymást ***** válasza:
22%
Van titkolt szexuális bűn, és van nyílt lázadás. Te és a 'gaykeresztény' nevű testvéred büszkén hírdettétek, hogy miképpen vetitek meg a tízparancsolatot, Isten Igéjét, én pedig nyíltan megítéltelek titeket. Az az egyház amely már nem harcol a bűn ellen, az már nem egyház, hanem szociológiai szervezet vagy valamilyen gittegylet. Menjetek oda. :-)
2014. máj. 3. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/63 anonim ***** válasza:
60%

"én pedig nyíltan megítéltelek titeket."


ne ítélj, hogy ne ítéltess. alap dolog. csókolom.

2014. máj. 3. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/63 Szeressük egymást ***** válasza:
36%

Csókolgasd a Fiút, hogy el ne vessz! :-)

Ha nem akarsz megtérni, akkor alapdolog:


1Kor 5:12 Mert mi közöm ahhoz, hogy a kívülvalókról is ítéletet tegyek? avagy ti nem a belüllévők fölött tesztek-e ítéletet?

1Kor 5:13 A kívülvalókat pedig majd az Isten ítéli meg. Vessétek ki azért a gonoszt magatok közül.

2014. máj. 3. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/63 moonlightsentinel ***** válasza:
51%

A tízparancsolatot egyáltalán nem vetem meg, igazából a Bibliában az az egyetlen rész, ami közvetlenül Istentől származik. Egyáltalán nem vetem meg!

Viszont abban szó sincs a homoszexualitásról. Talán nem véletlenül. Ha főbenjáró bűn lenne, akkor benne lenne.

2014. máj. 3. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/63 anonim ***** válasza:
53%

"Ne legyél értetlen, írtam hogy nincs már rabszolgaság intézménye, ezért nem érvényesek. A szombat parancsa is csak egy bizonyos szekta szerint kötelező mindenkire, pedig csak Izrael és Isten kapcsolatát szabályozza. "


milyen szépen válogatod ki magadnak mit tartasz be a Törvényből és mit nem :P

és miért nincs már rabszolgaság? hisz a törvényben benne van, hogy eladhatod a lányod. és a szombat is le van írva fehéren feketén. és hány homoszexuálist öltél már meg? hisz a törvényben benne van, hogy meg kell őket ölni. vagy a törvényt elfelezed és a neked tetsző részt megtartod, a többit elhagyod? képmutató farizeus vagy barátom, akitől Jézus óvva int.

2014. máj. 3. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!