Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha a három isteni személy (az...

Ha a három isteni személy (az Atya, a Fiú, és a Szentlélek) mindegyike különálló, öröktől fogva lévő valóságos Isten, akkor az miért nem három Isten?

Figyelt kérdés

"Miért mondja az Isten, hogy teremtsünk embert a mi képünkre és hasonlatosságunkra. Miért beszél Isten többesszámban, kihez beszél?

Nem csupán költői fogásról van szó, hanem valóban az Atya tárgyalt a Fölkenttel, a Messiással, ezen kívül, ott volt a Szentlélek is, aki szintén különálló személy."

[link]


Nos, ha hárman voltak ott, akkor az három személy, és ha a három személy mindegyike valóságos Isten, akkor az három Isten. Ha kivesszük ebből a Szentlelket, akkor marad kettő személy, vagyis kettő valóságos Isten. És ha kivesszük a Fölkentet is, akkor marad az Atya, az egy valóságos Isten, ahogy Jézus is mondta a János 5:44-ben. "Mimódon hihettek ti, akik egymástól nyertek dicsőséget, és azt a dicsőséget, amely az egy Istentől van, nem keresitek?" Hol beszél a Biblia a három valóságos Istentől való dicsőségről?



#Szentháromság #három-egy isten
2014. jún. 15. 15:37
1 2 3 4 5
 11/48 yuda ***** válasza:
100%

Katy!

nagyszerű, ha kérdésed van és még nagyszerűbb lenne, ha nem itt zavarognál, hanem lennél olyan korrekt, és a saját kérdéseid kiírod újként.

Nemrég leírtam valamelyik kérdésnél, de nem keresem ki és tőled sem várom el, bár szerintem elolvasol te mindent, annyira ráérsz.


Az Atya hogy lehet nagyobb, mint a fiú, vagy hogy kell ezt értelmezni?

-az embernek, ha van gyereke, és felnő, akkor két egészséges és teljes értékű emberről beszélünk. Két kifejlett emberpéldány.

Az apa mégis tekintély a gyerek előtt, hiszen OKA a létezésének, ilyen módon van egy "nagysága", elsőbbsége.

Mint ember és állampolgár viszont egyenlőek.

----Isten, az Atya SZÜLTE a Fiút. Ez még örökkévalósági dolog. Még nem Jézusról beszélek, -és nem úgy szülte, mint ember szül, hanem nincs erre jobb kifejezés, (de ez már mélyebb teológia)

Isten Igéjeként létezett az örökkévalóságban és ott volt minden teremtésnél, minden általa lett, Nála nélkül semmi nem lett ami lett. -Még a Fiúról beszélek!!!!

Ez az Ige testesült meg a Názáreti Jézusban, (nem mintha előtte nem létezett volna) és kapta a Jézus nevet, mint sok egyéb más gyerek is azelőtt és azóta. (Keleten ez egy használatos név.)

Vissza Jézushoz: Mivel az atyától született, az Atyának mindenképp van egy "nagysága"= elsőbbsége a Fiúval szemben, hiszen oka a létezésének, de vele egyenrangú.


Több kérdésedre nem válaszolok, csak ha külön kiírod és értelmesen beszélsz.

A mézes-mázos maszlagot pedig hagyd azokra, akikre hatással van ez a fajta színlelés.

Bízom abban, hogy elgondolkodtat, hiszen nem is írtam volna különben be, ha nem bíznék benne. :D

2014. jún. 15. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/48 anonim ***** válasza:
0%

Kérlek miért vagy mérges?


Jézus Krisztus természetesen, hogy élt a mennyben mielött emberként megszületett a Földre. Ezt senki sem vonja kétségbe. Igen ezt mondta: " Mielött Ábrahám lett én vagyok"


De ha tényleg úgy lenne, mint ahogyan a 4.században oficiálisan elfogadott háromságtan dogmája mondja, hogy egyenlö Atyjával, öröktöl fogva létezett, akkor miért írja róla a Biblia, hogy az Isten teremtésének a KEZDETE?


Miért vagy olyan mérges, azért hogy azt kérem, írd ki a bizonyítékot a Bibliából, hol van az a vers, hogy a Szent Szellem /Szentlélek/ Isten?


Miért vádolsz roszindulattal?


Katy

2014. jún. 15. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/48 A kérdező kommentje:

"2. beíró vagyok.

Én azt hittem, nem értesz valamit és abban kérsz segítséget, hogyan igazodj el."

Pontosan, mivelhogy azt nem értem, hogy lehet három valóságos Isten nem három Isten, hanem egy? Általános iskola alsótagozatában tanultam azt, hogy ami három, és különállóan létezik, az nem egy, hanem három.


Itt van pl.: "Lezárták az M70-es autóút Szlovénia felé vezető oldalát, miután három személygépkocsi ütközött délelőtt Tornyiszentmiklósnál - közölte az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság." Ami három, az nem lehet egy./ [link]



"Az út menti vízelvezető árokba hajtott, majd egy fának csapódott egy autó, melynek a vezetője a helyszínen életét vesztette." / [link] Ami egy, az nem lehet három.


Alsó tagozatos számtan. Nekem így jön le, amit Jézus mond, az egy Isten - és nem három. Ján 5:44.

2014. jún. 15. 21:46
 14/48 anonim ***** válasza:

hogy ami három, és különállóan létezik


akkor újra, mert közbejött a hitvita a JT-vel:

ki mondta ezt, hogy KÜLÖNÁLLÓ?????

"ÉN és az Atya EGY vagyunk" - ezt viszont Jézus Krisztus mondja. Meg azt is: "elküldöm a Vigasztalót"- παράκλητος

A Szentlélekúristen a Vigasztaló.

Jobb néktek, hogy én elmenjek. Mert ha el nem megyek, nem jõ el hozzátok a Vigasztaló. Ha pedig elmegyek, elküldöm azt tihozzátok. János 16,7

Egy az, akárhogy számolom! De higgy, amit akarsz.

2014. jún. 15. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/48 anonim ***** válasza:

""ÉN és az Atya EGY vagyunk" - ezt viszont Jézus Krisztus mondja."


És ezt is:

21.

Hogy mindnyájan egyek legyenek; a mint te én bennem, Atyám, és én te benned, hogy ők is egyek legyenek mi bennünk: hogy elhigyje a világ, hogy te küldtél engem.

22.

És én azt a dicsőséget, a melyet nékem adtál, ő nékik adtam, hogy egyek legyenek, a miképen mi egy vagyunk:

János 17


Gondolom így világos, hogy amikor azt mondja: Atya = Jézus akkor nem a háromságra gondol, mert ha igen, akkor én a háromság része vagyok, a Jn 17 21,22 alapján.

2014. jún. 15. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/48 anonim ***** válasza:
0%

Ha már ott tartunk, hogy a János 17 része szerint Jézus maga megmondta, hogy én és az Atya EGY vagyunk. De akkor sem mondta, hogy mi hárman egy vagyunk.


Továbbá folytatja Jézus, hogy a tanitványai is egyek legyenek, egymással is, meg Ö bennük is a Fiúban és az Atyában is.


Akkor ezt hogy magyarázzák a háromságtan tanítói? Nem értem idegesek, ha ezt az ember tisztelettudóan megkérdezi?


Az elsö házasságkötésnél az Édenben elhangzott ez a mondat: A férfi...ragaszkodik feleségéhez és lesznek ketten EGY testté"....

Itt is egy teströl van szó? De nagyon is meg tudjuk érteni mit jelent, ebböl nem csinálunk problémát


Katy

2014. jún. 16. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/48 anonim ***** válasza:

"akkor én a háromság része vagyok"

Természetesen az vagy.csak SZENTháromság, nem háromság. Isten gyermekei vagyunk :)

2014. jún. 16. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/48 anonim ***** válasza:
Mert nem különálló.
2014. jún. 17. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/48 A kérdező kommentje:

"ki mondta ezt, hogy KÜLÖNÁLLÓ?????

"ÉN és az Atya EGY vagyunk" - ezt viszont Jézus Krisztus mondja. Meg azt is: "elküldöm a Vigasztalót"- παράκλητος"


Kedves keresztény hívők!

Félre kellene már tenni a mellébeszélést, mert a téma nem méltó rá, hogy itt a legtöbben félrebeszélnek.


Németh Sándor megadta az alaphangot, mely szerint "valóban az Atya tárgyalt a Fölkenttel, a Messiással, ezen kívül, ott volt a Szentlélek is, aki szintén különálló személy."


Ha különálló a Szentlélek, akkor különállóan létező személy ugyanígy az Atya is és a Fiú is. Tehát három különálló személyről beszél itt a szöveg. Az hogy ők egyek, az nem az önálló személyi létezésükre vonatkozik, hanem hogy egységben vannak egymással, közösek a tulajdonságaik, céljaik, egységben cselekszenek... De ezt senki sem vitatta.


Amit nem magyaráztatok meg az a következő: Ha mindhárom személy különállóan létezik, önálló élettel bír, és azt tanítják róluk, hogy valóságos Istenek, akkor az miért jelent egy Istent és miért nem három Istent?


Itt van pl. Athanasius hitvallása:


"Második szakasz (13-19): Az Atya, Fiú és Szentlélek istensége 13-14 Mindenható, omnipotens mindhárom, mégis csak egy mindenható.15-16 Isten, Deus mindhárom, mégis csak egy Isten.17-18 Úr, Dominus mindhárom, mégis csak egy Úr.19V isszatekintés: Mindegyik külön-külön Isten és Úr, de nem három mégsem."


/ [link]


Mondhatnám azt is, hogy hülyének néz, amikor ezt mondja: Mindenható mindhárom, mégis csak egy mindenható...Isten mindhárom, mégis csak egy Isten... mindegyik külön külön Isten ... de nem három.


Szóval én úgy látom, kétezer éve hazudik a kereszténység összes vezetője és hívője, amikor azt akarja letuszkolni a torkokon, hogy három különálló személyiségben létező valóságos Isten van, amelyik mégsem három Isten. Ez egy valóságos hazugság, amit erővel akarnak megetetni.


Abba kellene már hagyni ezt a mézes-mázos hazugságot! Ugyanis ha Németh Sándor szerint különálló személy mindhárom, akkor három személyről beszélünk, és ha különálló személyiségükben valóságos Isten mindhárom, akkor három Istenről beszélünk, és szemrebbenés nélkül hazudik, aki nekem azt mondja, hogy ez a három különálló személy mégsem három Isten. A három személy három Istent jelent, annak pedig ehhez semmi köze, hogy ez a három személy egységben van egymással.


Mivel Jézus egy Istenről beszélt a János 5:44-ben, ezért Németh Sándor is hazudik, amikor három személyről beszél. Ugyanis ha az az alaptétel, hogy mindhárom különálló személyként létezik, és mindhárom valóságos Isten, akkor három Isten van, és ez nem egyezik Jézus kijelentésével. Ha nem ez csak úgy létezhet, hogy akik különálló személyként beszéltek egymással, azok mindegyike nem lehet Isten, hanem csak egy a háromból. És mivel kettő Isten sincs, kettő sem lehet, hanem egy a háromból.

Vagyis az a megoldás, hogy csak az Atya a valóságos Isten, és a másik kettő nem. És az sem bizonyított, hogy mindhárom személy lenne. Mert ha csak Jézus és az Atyát vesszük, akkor sem lehet mindkettő Isten közülük, hanem csak egy.


Hogy egyetlen Isten van, az nem hazugság, hogy két személy van, akik mindketten valóságos Istenek, az már hazugság. És hogy három személy van, és mindhárom Isten, ez még nagyobb hazugság!


Na és szerintetek a hazugok öröklik Istennek országát?

2014. jún. 17. 20:47
 20/48 anonim ***** válasza:

Ja, "Németh Sándor megadta az alaphangot" :D - az más.

Akkor mi félrevonulunk. Jobbulást, amennyiben ez még lehetséges, de sajnos a szekták mély sebet szoktak ejteni a tudaton-lelken.


na oszoljunk, emberek, nincs itt semmi látnivaló

2014. jún. 17. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!