Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha a három isteni személy (az...

Ha a három isteni személy (az Atya, a Fiú, és a Szentlélek) mindegyike különálló, öröktől fogva lévő valóságos Isten, akkor az miért nem három Isten?

Figyelt kérdés

"Miért mondja az Isten, hogy teremtsünk embert a mi képünkre és hasonlatosságunkra. Miért beszél Isten többesszámban, kihez beszél?

Nem csupán költői fogásról van szó, hanem valóban az Atya tárgyalt a Fölkenttel, a Messiással, ezen kívül, ott volt a Szentlélek is, aki szintén különálló személy."

[link]


Nos, ha hárman voltak ott, akkor az három személy, és ha a három személy mindegyike valóságos Isten, akkor az három Isten. Ha kivesszük ebből a Szentlelket, akkor marad kettő személy, vagyis kettő valóságos Isten. És ha kivesszük a Fölkentet is, akkor marad az Atya, az egy valóságos Isten, ahogy Jézus is mondta a János 5:44-ben. "Mimódon hihettek ti, akik egymástól nyertek dicsőséget, és azt a dicsőséget, amely az egy Istentől van, nem keresitek?" Hol beszél a Biblia a három valóságos Istentől való dicsőségről?



#Szentháromság #három-egy isten
2014. jún. 15. 15:37
1 2 3 4 5
 41/48 anonim ***** válasza:

Ha én megtestesítem valakinek a gondolatait, akkor nem annak a kivetülése leszek, egyfajta reinkarnációja, amikor Isten beszéde testet ölt, az nem azt jelenti, hogy Isten kivetül testként, oké?


Kérlek ne vádolj olyannal, amit nem írtam. Ki beszélt itt az ószövetség befejeződéséről? Terelsz, méghozzá úgy, hogy vádolni próbálsz. Jézus ezt soha nem tette, mialatt úgy állítod be magadat, mint Jézus követője. Hoztál egy nagyon rossz példát a verssel, ennyi volt a hozzászólásom Feléd.

A Kédezőnek igaza van. A három az nem egy. Ha van egy valaki, abból nem lesz három úgy, hogy tulajdonképpen marad egy. Nincs semmiféle háromságról szó a Bibliában. Az egy igaz Istenről van szó, akit hirdetett Jézus is. Erről szól az újszövetség is.

2014. jún. 20. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/48 anonim ***** válasza:

szép, okos, maszlagozó nem a "próféták nyilatkoztatták ki", ők prófétáltak


„Istent soha senki sem látta, az egyszülött Fiú, aki az Atya keblén van, ő nyilatkoztatta ki"

2014. jún. 20. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/48 anonim ***** válasza:

A próféták nyilatkoztatták ki mindazokat a dolgokat, amit Isten mondott.



Zsolt 119,130

A te beszéded megnyilatkozása világosságot ad, és oktatja az együgyűeket.


Mi ebben a problémád? A zsidóság Jézust vetítette ki, ez az ószövetség. Ha gondolod olvass erről bővebben itt:

[link]

2014. jún. 20. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/48 anonim ***** válasza:

"Ha én megtestesítem valakinek a gondolatait, akkor nem annak a kivetülése leszek, egyfajta reinkarnációja"

NEM ! ! ! ! Azért hangsúlyoztam, hogy SAJÁT, ÚJ, születő gondolatról van szó - ami még nem volt a világban. (persze, akinek nincs ilyen, az ezt nem értheti, de szépokosbölcsvilágostiszta anyatának van)

És beleáramlik a világba- a leírással : anyag lesz, papír, tinta. (ahogy a régiek ezt fogalmazták: a csendben megtalálod magadban: ahol az Atya szüli a Fiát- ezt ma már kevesen értik a szülés az eredet, keletkezés)

De el is kell olvasni- hogy a vers-lényeg (ami nem papír, tinta) megjelenjen


De fejre álltok, akkor sem fogja senki elfogadni a háromságozásotokat, csak az, aki nem hiszi Jézus Krisztust, annak meg tök mindegy úgyis.

2014. jún. 20. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/48 anonim ***** válasza:

Oké, biztos Neked adatott meg mindaz, ami nekünk nem. Kérlek bocsásd meg együgyüségünket, és hogy azokat a magasságokat, amiket Te képviselsz - beleértve cinizmusodat is, amit ezen egy hozzászólás erejéig magamévá is tettem - nem tudjuk befogadni. Sajnos, mivel bibliai idézeteimhez nem szóltál hozzá, csak a vers, mint metaforai képzést fújod újra, meg újra, hogy milyen remek párhuzamot találtál, amit persze szűk felfogásomban úgy tűnik nekem nem esik le, és teológiai vitába nem bonyolódsz, csupán a felfogásodat próbálod minél erőszakosabban lenyomni mások torkán, így ebből a hasztalan vitából Veled kiszállok. Amit mondanom kellett, elmondtam, amit mondanod kellett, elmondtad. Annyira voltam süket, amennyire kellett, hogy legyek, és annyira voltál süket, amennyire Neked kellett, hogy legyél.


Isten áldjon. Hogy melyik, azt válaszd ki magad.

2014. jún. 20. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/48 anonim ***** válasza:

"Azért hangsúlyoztam, hogy SAJÁT, ÚJ, születő gondolatról van szó - ami még nem volt a világban."


Jn 1,10

A világban volt és a világ általa lett, de a világ nem ismerte meg őt.

2014. jún. 20. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/48 anonim ***** válasza:

"és teológiai vitába nem bonyolódsz, csupán a felfogásodat próbálod minél erőszakosabban lenyomni mások torkán"


Teológiai vita ! Ugyanmár! Képtelenek vagytok azt a kifejezést felfogni: EGYLÉNYEGŰ. Miről beszélünk??

Semmit nem akarok senkinek "a torkán lenyomni", kár ezért az undorító kifejezésért- egyelőre TE és a kérdező kötöttetek bele a keresztényekbe, hogy sokistenhívőek! (kétmilliárd keresztény van jelenleg,ebből 1,1 milliárd kat., mind hülye, természetesen, nincs itt vita) Kétségtelen a kényelmesebb utat választjátok, a sötét materialistákba nem mertek belekötni, csak a Krisztus-hívőkbe. Jobbulást!

2014. jún. 20. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/48 A kérdező kommentje:

"Képtelenek vagytok azt a kifejezést felfogni: EGYLÉNYEGŰ."

Hol használta a szent szellem ezt a szót, és hol a fogalmat, amit te ezalatt értesz? Az Isten nem "egyszülött Isten", mint a Fiú, hol itt az egylényegűség? Amit meg te értesz alatta, az nekem nem mérvadó.

2014. jún. 20. 20:12
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!