Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Melyik az igazi vallás, az...

W_Gyuri kérdése:

Melyik az igazi vallás, az európai vagy a távol keleti? Van egyáltalán igazi vallás? Melyiket ajánljátok, melyiket érdemes követni? Melyik juttat el az üdvösségre és tiszta, boldog útra? Egyáltalán létezik olyan, hogy üdvösség?

Figyelt kérdés

(Én a keresztény vallással próbálkoztam eddig, de nagyon

kétes érzéseket okoz bennem, hol megnyugtat hol nyugtalan leszek tőle)



2014. júl. 3. 20:55
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 21/82 Pietrosol ***** válasza:

# 20!


1. Akkor baj lenne mindennel, mert a definícód szerint Jézus Krisztusnál "táltosabb" táltos nem létezik.


Egyébiránt:-"Ne ölj" szól a parancsolat, amely összeegyeztethetetlen azzal, hogy "ne hagyj életben".


Vagy Isten szenved személyiségzavarban és éppen aktuális döntéseit a széljárás befolyásolja. Vagy egy olyan rabbinikus döntés került a Tórába, amelynek ott semmi keresnivalója nincs. Szerinted melyik a valószínűbb?


2. Kérdés, hogy valóban vért ittak-e vagy csak egy szimbólum volt. Ugyancsak kérdés, hogy az utolsó vacsorán Jézus és tanítványai mit ittak: "Igyatok ebből mindnyájan, mert ez az én vérem..."


Ez a szövetségnél pedig, amelynél Jézus meghal a tanítványaiért és mindenkiért nincs nagyobb.


Egyébként a "kiirtom", itt is ellenkezik a "Ne ölj" paranccsal.


3. "Láttam a Lelket, amint galamb alakjában leszállt rá..."


Vagy analógiája egymásnak. Mi bajod a sólyommal?



Az a helyzet a kinyilatkoztatásoddal, hogy mindez Jézus Krisztusra is igaz és Ő is a lecsóban van.

2014. júl. 5. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/82 Szeressük egymást ***** válasza:
46%

"1. Akkor baj lenne mindennel, mert a definícód szerint

Jézus Krisztusnál "táltosabb" táltos nem létezik."


Poetrosol tanulj még sokat. A fenti mondatod Istenkáromlás.

Ha így összemosol minden természetfeletti megnyilvánulást, akkor szerinted Simon mágus is egy nagy "táltos" tanítványa volt Jézusnak?


Apcs 8:9 Egy Simon nevű ember pedig már előbb gyakorolta abban a városban az ördögi tudományt és elámította Samária népét, magát valami nagynak állítván:

Apcs 8:10 Kire mindnyájan figyeltek, kicsinytől nagyig, mondván: Ez az Istennek ama nagy ereje!

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

"Egyébiránt:-"Ne ölj" szól a parancsolat, amely

összeegyeztethetetlen azzal, hogy "ne hagyj életben"."


Ez a mondatod is a Te tudatlanságod bizonyítéka. A Törvény jogalkotási elve az, hogy aki amilyen kárt vagy sérelmet okoz másoknak, azt a jogtalanságát az elkövetőnek ugyanazzal a sérelemmel kell visszafizetni. Szemet-szemért, fogat-fogért. A gyilkost meg kell ölni, a varázslót meg kell ölni, stb. Ezen kár vitatkozni. Vannak olyan titkos bűnök, amelyeknek a természetben nem látjuk, hogy mitől okoz egy ember más emberek életében halálos beavatkozást. De ilyenek a varázslók, sámánok, boszorkányok, kabbalisták, táltosok, stb. Az egy igaz Istentől fordítják el az embereket a varázslataikkal, és ezzel determinálják a sorsukat. Lásd fentebb: Ap.csel. 8:10

- - - - - -- - - - - - - - -- - - -- -

"Egyébiránt:-"Ne ölj" szól a parancsolat, amely

összeegyeztethetetlen azzal, hogy "ne hagyj életben"."


Ez csak tisztelt Pietrosol neked kérdés, hogy mit ittak. Nekem nem:

Máté 26:29 Mondom pedig néktek, hogy: Mostantól fogva nem iszom a szőlőtőkének ebből a terméséből mind ama napig, amikor újan iszom azt veletek az én Atyámnak országában.

- - - - - -- - - - -- - - - - -- - -

3. "Láttam a Lelket, amint galamb alakjában leszállt

rá...Vagy analógiája egymásnak. Mi bajod a sólyommal?"


Az, hogy az első idézetedben egy személy vett fel galamb formát, míg a Törvényben az ehhez hasonló tárgyak tisztelete és imádása a bűn:

2Móz 20:4 Ne csinálj magadnak faragott képet, és

semmi hasonlót azokhoz, amelyek fenn az égben....vannak.

2Móz 20:5 Ne imádd és ne tiszteld azokat...


Tisztelt Pietrosol, ha nem változtatod meg a gondolkodásodat, akkor a lecsóba kerülsz.

2014. júl. 5. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/82 Szeressük egymást ***** válasza:
62%

***

"2. Kérdés, hogy valóban vért ittak-e vagy csak egy

szimbólum volt. "


Ez csak tisztelt Pietrosol neked kérdés, hogy mit ittak.

Nekem nem:

Máté 26:29 Mondom pedig néktek, hogy: Mostantól

fogva nem iszom a szőlőtőkének ebből a terméséből

mind ama napig, amikor újan iszom azt veletek az én

Atyámnak országában.

2014. júl. 5. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/82 Pietrosol ***** válasza:
45%

1. A táltosok gyógyítottak, akárcsak Jézus, hasonlatod így alapvető tévedésen nyugszik.


Nincs bosszú: “Bocsáss meg az ellenünk vétkezőknek…”


Ami a "Ne ölj" paranccsal szembemegy, az nem isteni, tehát nincs gyilkolászás és istennel takarózás.


2. Ügyes vagy, így magad mutattál rá, hogy minden szövetségkötéskor ittak és isznak a mai napig az emberek. Valószínűtlen, hogy bárki vért ivott volna.


3. Nem tárgy, tudatlan vagy. A Turul az eredetmondáinkban a szentlélekkel analóg, aki álmában Emesére szállva teherbe ejtette őt. Tőle származik Álmos vezér.

2014. júl. 5. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/82 Szeressük egymást ***** válasza:
18%

"1. A táltosok gyógyítottak, akárcsak Jézus, hasonlatod

így alapvető tévedésen nyugszik."


Persze most is vannak önjelölt gyógyítók, akik fehérmágiával jó pénzért "gyógyítanak".

Ezek Isten ellenségei akik szinte mindig maguk felé fordítják az embereket Isten helyett. A sátán azért tesz csodákat, hogy félrevezesse az embereket.


"Ami a "Ne ölj" paranccsal szembemegy, az nem isteni,

tehát nincs gyilkolászás és istennel takarózás."


Humanista áltanítás. Igenis a gonoszt(gyilkosságot) meg kell(ene) büntetni az Újszövetségben is. Csak nem nekünk egyéneknek, hanem az államnak:

1Móz 9:6 Aki ember-vért ont, annak vére ember által ontassék ki; mert Isten a maga képére teremté az embert.

Ezen alapszik az állami berendezkedés. Ott ahol nincs szankcionálva a gyilkosság, ott anarchia van.


"3. Nem tárgy, tudatlan vagy. A Turul az

eredetmondáinkban a szentlélekkel analóg, aki

álmában Emesére szállva teherbe ejtette őt. Tőle

származik Álmos vezér."


Tisztelt Pietrosol!

Szerinted akkor most egy Isten van, vagy több Isten? Vagy csak egy van, de skizofréniás? Neked ami analóg a zsidó-keresztény kinyilatkoztatással az már belefér az általad kreált megváltási tervbe? Ez nagyon messze van az igaz hittől.

2014. júl. 5. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/82 Pietrosol ***** válasza:
90%

1. A táltosok gyógyítottak. A képzelgéseid a táltosokkal kapcsolatban tájékozatlanságból erednek, tessék igyekezni pótolni! Ne járasd le magad magyar emberként azzal, hogy úgy szapulod a saját hagyományaidat, hogy arról semmit nem ismersz.


2. Nem is értem, hogy miért nem olvashatunk az evangéliumok # 25. nevű Krisztusáról? Az eredendő bosszúvágyad homályosítja el az elméd és szíved. Okfejtésed alapján azokban az országokban, ahol halálbüntetés van, szükségszerűen létrejön a társadalmi harmónia. Ugye? Akkor Irán, Kína, USA, Afganisztán, Észak-Korea, st... államokban létrejött a társadalmi harmónia? A természet rendje is arra mutat, hogy a harmóniához azonos töltésű, de ellenkező előjelű részecskék szükségesek.


3. Egy Isten van és a kérdésed további része számomra érthetelen.

2014. júl. 5. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/82 anonim ***** válasza:

Az, hogy te csak Badinyit ismered ebben a témában megint csak a szűklátókörűség jele. Ez az egyik. A másik, hogy Badinyi a Sumerokkal foglalkozott. Sumer = szamáriai, sumiriai. Ezen kívül itt mutatkozik meg, hogy nem ém vagyok tájékozatlan a Zsidó kultúrában, hanem te. Mert a Jeruzsálemet így írják a Zsidók: urslm


Ugyanis ha nem tudnád a héber az mássalhangzós nyelv, és csak a mássalhangzókat írják le. Csakhogy történelmileg bizonyítható, hogy nem a Zsidóké volt kezdettől fogva Jeruzsálem.


Ezek után, hogy most én azt mondom, hogy héber kiejtéssel, Jeuru Salom, ógörög kiejtéssel Hiero Sulma, agy Magyarul

2014. júl. 5. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/82 anonim ***** válasza:

Bocs, telefon...


Szóval Magyarul Ur Solyma, akkor ugyan arról a városról beszélek.


De most láttam írtam egy hibát. Tehát: rslm a neve leírva.


De ez ugyan olyan, hogy JHVH az nem Jahve. Persze így ejtik, de nem biztos, hogy így kell. Azért ez mégis az Istenük neve, nem fogják mindenki orrára kötni, hogy ejtik.


Ahogy a magyarban is az STN az Isten vagy Sátán. Hát nem mindegy én kihez imádkozom.


---


A másik a Jézus Zsidó volt e kérdés. Fogjuk már fel, hogy nem tudjuk milyen származású volt Jézus. Ez pedig azért van jól így, mert így egy nép sem sajátíthatja ki magának, és nem lesz "kiválasztott" nép. Mindenkit megváltani jött nem csak a Zsidókat.


Az más kérdés milyen szellemiséget képviselt Jézus.


Az pedig végképp abszurdum, hogy nekem az ószövettségi elvek meg törvények szerint kellene élnem. Az nem egy követendő példa. Azt azért kell elolvasni, hogy felismerd ha rossz útra tévedsz. Hogy értsd miért közzéjük születik Jézus. Nem zsidónak születik, csak közéjük!Nagy különbség.


---


A harmadik. A vérszerződés, amelyet köt Jézus most akárhogy bizonygatod, hogy nem Szkíta rítus, akkor is az. Mert a Zsidók nem így kötnek vérszerződést. Csak a szkíták és a Zsidók kötnek ilyet. Csak a Zsidó csakis érdekből köti azt, a haszonért. A szkíta pedig, ahogy Jézus is, szeretetből, haszon nélkül.


---


Ezek után el lehet azon gondolkodni, hogy kinek a multját szidod ember. A szkíták mennek a levesbe? Szerintem igen erősen gondolkozz el azon ki megy a levesbe. Egy nép amelyik megtagadja a szeretet és Jézust, vagy egy nép, amelyiknek a szellemiségét Jézus is tanította?

2014. júl. 5. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/82 FCs ***** válasza:

Kedves kérdező!

Melyik az igazi vallás?

Amióta kialakultak a vallások, ez azóta kérdés.

Volt szerencsém néhány nagyobb vallással megismerkedni. Ez az útkeresés nálam 20 évig tartott. Végül a Katolikus lettem.

Azt javaslom, az legyen az első, amit szemrevételezel, hogy ki volt az egyház alapítója, a második szempont, hogy miért alapította, a harmadik, hogy mit tanít. Azon, hogy az egyház egyes tagjai hogyan viselkednek, lehet vitatkozni, de nem ez az elsődleges. A gyümölcsfákon is van férges, rothadt termés.

A vitatkozóknak:

Jézus valóságos zsidó emberkén élte földi életét. Ez történelmi tény. Javaslom olvasásra a Jézus dosszié című oknyomozó riportmunkát.

A szkíta hagyományokkal sokszor próbálták összehúzni Jézus személyét, ám csekély sikerrel. Az egyik hangadója ennek a szkíta elméletnek Erőss Diána "újságíró". Hajmeresztő eszmefuttatásai vannak. Ami viszont mindig hibás, az a Bibliai idézetek, és annak magyarázatai.

Vegyük már végre tudomásul, hogy a történelmi dokumentumokkal (zsidó, római, föníciai...), és régészeti emlékekkel lehet ugyan vitatkozni, de nem érdemes.

Szeretettel és imával.

2014. júl. 5. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/82 Pietrosol ***** válasza:

FCs!


Kérlek vezesd le Jézus zsidó származását!

2014. júl. 5. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!