Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Melyik az igazi vallás, az...

W_Gyuri kérdése:

Melyik az igazi vallás, az európai vagy a távol keleti? Van egyáltalán igazi vallás? Melyiket ajánljátok, melyiket érdemes követni? Melyik juttat el az üdvösségre és tiszta, boldog útra? Egyáltalán létezik olyan, hogy üdvösség?

Figyelt kérdés

(Én a keresztény vallással próbálkoztam eddig, de nagyon

kétes érzéseket okoz bennem, hol megnyugtat hol nyugtalan leszek tőle)



2014. júl. 3. 20:55
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 61/82 anonim ***** válasza:

Tisztelt FCs, nem pietrosol írta a hszt, hanem én. Legyen akkor ebben a beszélgetésben Anonimus a nevem :)


Ezt csak azért tisztáznám, nehogy pietroszolt ne kezdjék szapulni miattam.


A másik észrevételem. Köszönöm, hogy javítgatod a helyesírási hibáknak minősített elütéseket. Sok helyen megfigyelhetted, hogy k helyett l betűt írtam. Sajnos nagy szövegben nem mindig veszem ezeket észre, és telóról írok. Ettől függetlenül a helyesírásommal nincs gond.


Nah ezt is tisztáztuk. De van még egy kettő dolog amit tisztázni kellene.


De még előtte, elmondanám, hogy természetesen megkeresem neked a forrást, a manikeista kijelentésről. De általában a forrásaim: Biblia, Magyar népmesék, Magyar krónika, történelem kapcsán pedig leginkább Dr. Varga Tibor vallástörténész.


Ezen kívül természetesen baromi sokmindent elolvasok, mert én nnak a híve vagyok, hogy csak széles látókörrel lehet helyes következtetéseket levonni dolgokról -ból. Aki csak a bibli, ugye "csak az írás" vagy csak a buddhizmus, csak a Jotengrit stb. Azok mind leszűkítik a látókörüket és csőlátók lesznek. Nem azért kell valamit elolvasni mert azzal egyetértesz, hanem azért hogy okuljunk belőle.


Nah, így akkor bele is kezdek. Első annak tisztázása ki volt Mani. Erre ugye kettő teória létezik. Az egyik szerint, ami a hivatalos azt te már felsoroltad és elmondtad. Nade a tanítványai szerint meg nem így van. Most melyiknek hidjek? Az ellenségének aki el akarja pusztítani, vagy a tanítványain?


Ezek szerint pedig Mani Partus születésű. Árva volt, aki egy öreg asszonynál élt, aki örökös nélkül hal meg. Ezen asszony könyvtárát örökli meg. És itt jön a csúsztatás. 6 könyvet örököl, és a hetediket ő írja. Nem ő írta mindet. A könyvek szerzői elmondása szerint, egy szkütosz és egy buddas nevű bölcs.


Felismeri, hogy e hat könyv a Szkíták vallása, amely azzal fejeződik be, hogy várják a megváltót, aki el is jött. Ezek után Mani felveszi a kereszténységet, ami egyébként kérdéses, mert ugye ekkor még nincs egységes kerszténység, hanem rengeteg ágra tagozódik szét. Ekkor még iszonyat sok, ma már appokrifnak minősített irat és tanítás kering a keleten és nyugat között. Mindenesetre azt a pontot emelném ki, amit te felhoztál, hogy ő magát a fény hercegének nyilvánította ki. Ez megint egy ferdítés. Ő csak azt állította Jézusra hivatkozva, hogy Jézus azt mondta "még nem értik, amit mondok, de majd jön utánam valaki aki tisztán lát és érteni fogja amit mondok néktek". Nem pontos idézet csak a lényeg. Nah, Mani úgy gondolta, hogy ez ő, ő az aki érti Jézus szavait, tanításait.


Ezen persze vitázhatunk, hogy ez igaz e, nem mennék bele, mert nem sok manicheista szöveg maradt fenn, nem lehet ezt ennyiből megállapítani. Annyit azért a haláláról, hogy nem feszítették meg, csak börtönben halt meg. Ennek pedig politikai okai voltak nem vallási. A perzsákat is pontosítsuk, mert Szasszanida Perzsák voltak, ők foglalták be Pártiát. A Perzsa mágusrendeket pedig ki akarta űzetni a perzsa uralkodóval, ezért a mágusok besározták és felségárulással vádolták, majd elítélték.


Nah ennyit Maniról. De megint kihangsújozom, nem is a Manicheizmus itt a fontos.


A lényeg azon van, hogy "Manicheista vonásai vannak, de nem az". Tehát ez mit jelent? Azt, hogy olyan szimbólumokat használnak a Magyarok amiket a Manicheizmusban is megtalálunk. Egyik ilyen a szöllő. Eleve a Magyar tisztán issza a bort, aztán a dinnye is gyakori, és nem utolsó sorban a "fénykerekek".


Aki nem tudná mi a Jin Jang. A szkíták úgy vallották, hogy a fizikai világ, tehát az anyag a jó és gonosz szellemi világának a keveredése. Ezért duális a világunk. Aki ennek ellent mond az vak. E duális világba az ember szelleme be lett zárva. És itt harcol az ember önmaga gonoszságával, ami megfertőzte. Alapvetően az ember jó, de van benne kicsi gonosz.


A jin jang pedig az emberi párharcot fejezi ki. A szkíták ősi hagyománya a párharc, ebből lett a szumo. Az egyik a fényesebb az én vagyok, mert van bennem egy picike gonosz, minden emberben. De ez a szimbólum azt is mutatja, hogy minden embert kívül gonosznak látunk, de belül van egy kis jóság benne. Ez az a jóság amiért küzd a szkíta, meglátni a másikban a jót és ami bennem jó az benne a rossz, és az én jóságommal le kell győznöm az ő rosszaságát az által, hogy kiszabadítom benne azt a pici jót. És ugyan ez megy fordítva is.


Nincs olyan, hogy önmegváltás. Csakis egymást tudjuk megváltani. A szeretet álltal.


A reinkarnáció egyébként újra testet öltést jelent. Tehát nem vándorol sehova a lélek, hanem újra alakot öltesz. De mikor van ez? Csak hogyha nem sikerül a halálon átmenni, ha a lelkemben van még egy picike tisztátalanság, akkor nem tudok átmenni a halálon, és visszakerülök ide. Hiszen mint írtam a fizikai világ a jó és gonosz szellemi keveredése. Amig a kettő nem válik külön nem szabadulhat a lélek.


A mai világ ezért aggasztó, mert 10milliárdan vagyunk. Ez nem jó, ez azt jelenti, hogy nem tud senki átmenni a halálon. Ez nagyon szomorú és aggasztó.


Nah szóval. Manicheista, de nem az. A helyzet az, hogy a Magyar hagyomány nem ismeri Manit. Csakhogy, ha Manit nem ismerik, akkor honnan a tudás, amit ő is tudott?


És bizony a kapocs a Szkítáknál van. Hunok vagyis Magyarok vagyis a Szkíták. Az a tudás az a vallás ami itt volt Magyarországon se nem a kelet rómaiaktól, sem nem a nyugat rómaiaktól, sem nem egyenesen Rómából nem származott. Egyik helyen sem található meg a keresztény vallás hagyományai és mélysége oly gazdagon mint Magyarországon. De ha minket térítenek, akkor hogy lehet ez? És itt most arról van szó, hogy 1000 év alatt nem alakul ki ilyen mély és ennyire az ősiséggel egybe fonódó hagyomány.


---


Ebből következően gondolom sejted, hogy én is tudom, hogy a biblia Magyarul jobban érthető mint bármely más nyelven. Ráadásul akkor döbbennél meg, ha tudnád, hogy a biblia mennyire erősen csillagmitológiai keretekre épül. Azt már nem feltétlenül csak magyarul lehet érteni, mégis csak a Magyar hagyományban találunk rá. Érdekes.


Csak egy példa: teremtés - kos, paradicsom teremtés - bika, ember teremtés - ikrek, bűnbe esés - rák, kiüzetés - oroszlán... Aztán lehet folytatni, vízözön nah tippet kérek melyik stáció? Jézus születése melyik stáció? Melyik fog következni? :)


Nekem nem magával a bibliával van a gondom, hanem azzal, ahogy magyarázzák azt és miért kell ennyire Zsidó központúvá tenni a kereszténységet. 6 év alatt jutottam el a bibliától a bibliáig, de a két olvasat között ég és föld különbség van.


De neeem, ha én magyarul értelmezem akkor:

1, Magyarkodom

2, Anti Sémita vagyok

3, Délibábos fantazmagória

4, ... Nem folytatom


---

Ezek után pedig Jézus. Most mond meg nekem őszintén FCs, ha Jézus nem Magyarul gondolkodik, akkor tudna e olyan kijelentéseket tenni amik Magyarul érthetők csak? A világon mindenki nyelven gondolkodik. Annál többet nem tud kifejezni mint amire a nyelve képes. Ha teszem azt Angol lett volna Jézus, össze tudta volna e ezt így rakni? Sajnos nem...


Akkor pedig felmerül a kérdés jogosan. Honnan erednek Jézus tanai? Azt hiszem akinek nem világos, annak nem tudom már lassan, hogy elmagyarázni.

2014. júl. 8. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/82 anonim ***** válasza:

"Amúgy montam, nem az igazi magyaroknak szól, csak azoknak "szkitáknak", akik szerint, ha valaki nem mantrázza folyamatosan, hogy a Magya a LegFelsõbbRendûbb Faj, akkor az mocskolódás, meg ilyesmi."


Vicces ez a kijelentés azok után, hogy a Zsidók jelentették mi magukról, hogy Isten kiválasztott népe ezért előjogokra tartanak igényt.


Nem azt akarjuk, hogy mindenki a Magyarik Szkíta eredetét mantrázza, de igen is egyeseknek, többek között nekem is, elegünk van abból, hogy a gyerek hazajön az iskolából és jobban ismeri a Zsidó történelmet mint a Magyart, ráadásul abból amit megismer annyit ért meg, hogy szidni kell szent királyainkat. És a pozitív példa az Ábrahám, Mózes, Dávid stb.


Nyugaton valahogy természetes, ha büszkék a nemzetükre, és kiakaszthatják a saját zászlójukat. A Magyar még ezt sem teheti meg, mert rögtön leszólják és, ha visszaszól, má pecsételik is az aktájába, hogy antiszemita. Idáig fajult a dolog, ha at mondom Magyar vagyok, az már antiszemitizmus.



A Zsidókra pedig igenis van okom haragudni, mert nem lépnek fel olyan emberek ellen mint a Gyurcsány, aki Zsidó és tönkretette hazánkat, aki lopott, csalt hazudott, aki illegitimen volt az elnöke az országnak, ugyanis a Korona jogrend kimondja, hogy Izmaelita és Zsidó nem tölthet be hivatali tisztséget. Errefel a parlament fele Zsidó a másik fele meg vegyesen komkunista, neonáci, cigány. Ez a helyzet. Baromi sok okom és jogom van felháborodni.

2014. júl. 8. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/82 anonim ***** válasza:

FCs - Szent Gellért írta: ezeknek olyan a vallásuk mint a manicheizmus, de nem az.


Szent István korában élt és Budán halt meg.

2014. júl. 8. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/82 anonim ***** válasza:

# 62

Ezért nem szerencsés abbahagyni a Biblia olvasát a negyedik oldalon. Ha tovább olvastad volna, akkor nem írsz olyan butaságot, hogy

"a Zsidók jelentették ki magukról, hogy Isten kiválasztott népe", mert Mózes elsõ könyve, 12. fejezet,3. versében ezt olvashattad volna:

"És megáldom azokat, akik téged áldanak és aki téged átkoz, azt megátkozom; és megáldatnak általad a föld összes családjai." - ezt Ábrahámnak mondta.az Örökkévaló, áldott Õ.

Majd:

" teszem szövetségemet közém és közéd" ( 17:2 )

Tovább olvasva láttad volna, hogy kijelentette: "fönntartom szövetségemet vele örök szövetségül az ő magzata számára, utána." ( Izsákkal ) ( 17:19 )

Majd 18. fejezet, 17 - 19. versében:

"És az Örökkévaló mondta: ... megáldatnak általa a föld összes népei. Mert megismertem őt, hogy meg fogja parancsolni az ő fiainak és az ő házának maga után, hogy őrizzék meg az Örökkévaló útját, cselekedvén igazságot és jogot ..." [ fiainak és az ő házának maga után - utódainak, leszármazottainak ] ( Mózes elsõ könyve, 18. fejezet,19. vers - [link] ) - Természetesen ez nem jelenti, hogy mások nem haladhatnak az ÚR útján, nem cselekedhetnek igazságot és jogot ... :) ( Sajnos azonban, mint látjuk, vanak akik úgy hiszik, hogy õk nem, mint pl Te, aki nem igazságot, hanem hazugságot és igazságtalansagot cselekszel. )


Ez az Árahámmal és utódaival kötött szövetség TARTALMA: "meg fogja parancsolni az ő fiainak és az ő házának maga után, hogy őrizzék meg az Örökkévaló útját". Az igazság és a jog.


A választottság pedig:


"Mózes pedig fölment Istenhez és szólította őt az Örökkévaló a hegyről, mondván: Így szólj Jákob házához, és add tudtára Izrael fiainak. ... lesztek az én kiváló tulajdonom mind a népek közül, bár enyém az egész föld. És ti legyetek nekem papok birodalma és szent nép! ezek a szavak, melyeket elmondj Izrael fiainak." ( 2Móz 19:3-6 )


Szóva NEM "a Zsidók jelentették ki magukról, hogy Isten kiválasztott népe", hanem Maga az ÖRÖKKÉVALÓ, áldott Õ.


Persze, lehet, nem hiszed az ilyesmit, sõt "tudod", hogy nem így volt. Hát, lehet, tudósabb vagy, mint Werbõczy István, a király országbirájának itélômestere volt, noha ezt-azt õ is olvasott, mert õ 1514-ben ezt írta:

"az isteni törvény, melyet Mózes, Isten szájából adott a zsidóknak" - Werbõczy István: Tripartitum ( A munka befejezése c. rész vége felé )


Hogy el ne felejtsem, otromba torzításod helyett a valóságban ez a zsidók véleménye a kérdésrõl:

"Contrary to popular belief, the Torah does not maintain that Jews are necessarily better than other people simply because they are Jews."

Magyarul: "A közhiedelemmel ellentétben a Tóra NEM TÁMOGATJA [ azt a felfogást], hogy a zsidók szüségképp jobbak más embereknél csak mert zsidók."


Vágod? "a Tóra NEM TÁMOGATJA [ azt a felfogást], hogy a zsidók szüségképp jobbak más embereknél csak mert zsidók."

És ezt nem egy akárki fia-borja kis zsidócska mondja, hanem egy olyan oldalon olvashatod, melyet a Földön minden ortodox zsidó mérvadónak ismer el: [link]


"a gyerek hazajön az iskolából ... annyit ért meg, hogy szidni kell szent királyainkat."

Akkor elég nagy barom lehet a tanár, mert, ha csak a zsidókról van szó, igaz, hogy Szt István királyunk törvényei büntették zsidót, ha ünnepnapon dolgozott ( Szent László Király Dekrétomainak Elsô Könyve, 26. Fejezet ), de az is igaz, hogy az Árpadházi királyok egyáltalán nem siettek végrehajtani a Vatican által elrendelt megkülönböztetéseket, csak amikor a pápa már kiátkozással fenygetõzött. Kálmán pedig - ugyan nem kifejezetten a zsidók miatt - kivonult a nyugati határra a keresztesek elé és rávette õket, hogy az ország dúlása nélkül, az ország elkerülésével vonuljanak tovább. Ezzel megóvta az ott letelepedett zsidókat is. Szóval a zsidók miatt semmi ok szidi õket.


"A Magyar még ezt sem teheti meg"

Dehogynem. Ha úgy teszi, mint a nyugatiak, senkinek egy rossz szava nincs. Csak sajnos többnyire egész másképp teszitek, így aztán a tisztességes magarok inkább elkerülik az egészet, sokan már március 15-re, aug 20-ra se tesznek kokárdát. Mert szégyellnek benneteket.


"Gyurcsány, aki Zsidó"

Te láttad? Mármint az anyja szül. biz-át? Legalábbis gyanítom, '48 elõtt született és akkor még beírták a vallást. Vagy akár az apjáét ( bár az halachikusan nem számít )?

Az orrával nehogy gyere, mert akkor Cyrano de Bergerach, Mátyás király és Savonarola is zsidó volt. ( Hogy töbet ne említsek )


"tönkretette hazánkat"

Világért sem fényezem, de nem õ tette tönkre, csak nem tudta rendbetenni, mert a mögtte álló pártban többnyire olyanok voltak, mint Te.


"lopott, csalt"

Ez végképp nem igaz, ez ügyben több pert is nyert, illetve egy feljelentést a fityisz szándékosan az elévülési idõ után tett, hogy ne indulhasson nyomozás, mert akkor kiderült volna, hogy bullshit.


"Korona jogrend kimondja"

( Megint: "Kérkedik éretlen kincsével az oskola gyermek" - [link] - 109. )

1) Az Aranybulla 24. törvénycikke mondTa ki. amit az ORSZÁGGYÛLÉS ( az akkori ) fogadott el. Az egészet.


Most attól eltekintve, h, mint montam, Fleto se izmaelita se zsidó: ( amúgy a törvény szövegében is kisbetûvel van, talán, mert akkoriban nem akartak úgy tenni, mintha nem néznék le õket. )


Ezt meg az 1867-es országgyûlés fogadta el:

1867. évi XVII. törvénycikk

az izraeliták egyenjogúságáról polgári és politikai jogok tekintetében

1. § Az ország izraelita lakosai a keresztény lakosokkal minden polgári és politikai jog gyakorlására egyaránt jogositottaknak nyilvánittatnak.

2. § Minden ezzel ellenkezô törvény, szokás vagy rendelet, ezennel megszüntettetik.


Vágod? "minden polgári és politikai jog gyakorlására egyaránt jogositottak" és "Minden ezzel ellenkezô törvény, szokás vagy rendelet, ezennel megszüntettetik."


Úgyhogy az Aranybullád ment a lecsóba. Már majd 150 éve. ( Biztos átaludtad, ahelyett, h dolgoznál és sikeres lennél és akkor nem kéne zsidóznod ) :P


Ja, el ne feledjem: ha jól számoltam, rövid szösszeneteden egyetlen mondat sem volt, amiben ne lett volna valami ... izé ... hogy is mondjam? Najó, abszolut dekencsen: tévedés. Mivel azonban a tudatlanságnak az a foka, amit írásaid tükröznek, nem képzelhetõ el, ha legközelebb hasonlókat állítassz a zsidó vallásról, zsidókról, csak annyit fogok reagálni, hogy

megint HAZUDTÁL. Mint akkor, amikor forrásaid között feltüntetted a Bibliát, amibõl - saját bevallásod szerint - mindössze 4 oldalt olvastál ( a kb 1200 -ból. )


A mocskolódásról meg annyit, hogy nem én neveztem más vallását a "a leggyilkosabb és a legkirekesztőbb" vallásnak, azt a valást, melynek közismert '"aranyszabálya", hogy "szeresd felebarátodat, mint tenmagadat." (3Móz. 19:18 )

Az idegenrõl pedig:

"És ha jövevény tartózkodik nálad országtokban, ne tégy vele rosszat. Olyan legyen nálatok a jövevény, aki köztetek tartózkodik, mint az odavaló, és SZERESD õt, mint tenmagadat, mert jövevények voltatok Egyiptom országában. " (3Móz. 19,33-34 - igaz, ezekhez is tovább kellett volna olvasni a negyedik oldalnál.)


Persze, hogy jogod van felháborodni. De nincs jogod más vallásáról gyalázkodó, hazug rágalmakat állítani.

2014. júl. 9. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/82 anonim ***** válasza:

Jah, nem zsidó csak kipát visel. Itt nem feltétlenül az érdekel engem, hogy milyen a vérsége, a magyar sosem vérségben mérte a nemzetiséget, hanem szellemiségben. Ha nem is vérszerinti zsidó, de az a vallása, azt a kultúrát követi... Egy szívvel nem lehet két nemzetet szolgálni, ő a zsidókat választotta, akkor pedig ne is akarjon politizálni Mo.-on.


1867? Már megbocsáss, de kb. Mátyás halálától kezdve nincs jogosan elismert királya az országnak, ezen kívül pedig folyamatos szabadságharcot vívunk. 1848-49 elbukik, továbbra sem vagyunk szabadok.


Tudod egy gyarmatként tartott országban hozott mindenféle jogi rendelkezés illegitim, és a szent korona elutasítja azt. Jelenleg az ország darabokra van tépve, gyarmat vagyunk, és nem is Magyarok kormányozzákz országot. Legalább is nem Magyar érzelműek. Ezek után mindenféle törvénykezés, meg jogformálás illegitim, nem elfogadható.


Tehát az a sértésnek szánt kijelentésed, miszerint az aranybulla megy a lecsóba nem jött össze. A szent korona mi vagyunk, a nép, csak egy test egy lélekkel lehet törvényt alkotni Magyar földön. Nem pártoskodással, hanem egyöntetű, ellenvetés nélküli döntéssel.


De tudod is te mi a szabadság és az igazság. Az igazság mindenkinek igazság és a szabadság mindenkinek szabadság. Ha már 1 is igaztalannak érzi, vagy 1 is szabadságában korlátozva érzi magát, akkor az a törvény nem Isteni törvény és Magyar földön csak Isten parancsol. Ezt sosem fogod megérteni mert nektek emberi törvényeitek vannak.


---


Nem mennék bele túl mélyen Ábrám történetébe, de nekem az ősöm Nimród, aki "nagy vadász az úr előtt". Csak Ábrámnak nagyon nem tetszik a dolog ezért kimegy a... Nah honnan? Úr városából... Milyen érdekes. Elhagyja az urat. Aztán megszólal egy hang és nagy hatalmat ajánl fel Ábrámnak, aki hűséget esküszik és lesz Ábrahám.


Tudod volt még egy valaki aki kiment az Úr városából (Úr Solyma - Jeruzsálem), és megkísértetett, az utolsó kísértés, hogy felajálnja neki az egész világot ( legyen a messiás) de ő visszautasítja. Ez volt kérlek Jézus!

2014. júl. 9. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/82 anonim ***** válasza:

"az a vallása"

Nem ismerem személyesen, nem tok róla túl sokat, de alig hinném, h van bmilyen vallása. A kiszben nevelkedett, ott aszonták: lenin aszonta, a vallás a nép ópiuma.

Szal asszem, teljesen vallástalan, akárcsak az aki azokat a szövegeket írja, amik itt 44%-kal vannak jegyezve, csak õ tudja és vállalja, ez meg összevissza hazudik mindenfélét.


Amúgy, mint már többször kiderült, a 44%-os kommentek a zsidó és a keresztény vallás, általában a Biblia teljes nemismeretét tükrözik, így ezekben a kommentekben azt állíitani, hogy valakinek zsidó a vallása, vagis az a vallása, amirõl a koommentelõ nem tud semmit, hááát ...

( Bocs a túl hosszú mondatért, amúgy is inkább olyanoknak szól, akik képesek követni, levenni. )


"Mátyás halálától kezdve nincs jogosan elismert királya az országnak,"

Mondják a labanccá lett szkíták, akik annak idején meggyilkolták Mátyas királyt, mivel õ a hatalmaskodni akarókat ne engedte hatalmaskodni.

Egyébként Magyarország törvényeit, már az Aranybulládat is, azóta is az ORSZÁGGYÛLÉS hozza, a királynak ( amikor volt ) csak aláírjni volt joga. Még ne aláírni SE.

Szóval, ha Magyarország ORSZÁGGYÛLÉSe 1867-ben úgy döntött, hogy az Aranybullád ment a lecsóba, akkor az Aranybullád ment a lecsóba, PONT. Képezd tovább Magadat, kupoálógyáá.


"1848-49 elbukik"

Persze, mert Ti, labancok már akkor is az idegen elnyomókat támogattátok, csak azért, mert a Magar Szabadsagharc honvédseregében több, mint 10 000 magyar zsidó szolgált, harcolt, vérzett, olykor meghalt a Magyar Szabadságért. Számarányukhoz képest kb kétannyian, mint nem zsidók.

Ezért aztán Ti, labancok már akkor is a magyarság ellenségeit támogattátok, akárcsak Mátyas alatt és azóta is. Merthogy a valódi magyarok sose gyûlölték a magyar zsidókat, mindig csak a svábok, meg ilyenek.


"szent korona elutasítja"

Ezt eszéld meg a Fõméltóságú Vitéz Lovastengerész Úrral, +találod a ""Hazatérés" izéjében ( mert ahol bálvány van, az nem templom, pláne nem református templom ).


"sértésnek szánt"

Nem, tájékoztatásnak. Miheztartás végett.


"A szent korona mi vagyunk"

Ja. Te, az asszony, meg agyerekek. ( ebben: Homan-Szekfu Magyar Torténet - [link] I.Ulászlónál találsz utalást, annak alapján megalálod, ha megbizrkózol a latinnal, el is tudo olvasni )


"tudod is te mi a szabadság"

pffff

" És kihirdette Isten ezeket az igéket következõképpen:

Én vagyok az Örökkévaló, a te Istened, aki

KIVEZETTELEK Egyiptom országából, A SZOLGASÁG HÁZÁBÓL."

( az EgyI-ten mint a SZABADSÁG Istene nyilatkozott meg ) ( - Mózes második könyve, 20. fejezet, 2. vers )


Érted? Bennünket, a zsidókat és bnnünk a Föld MINDEN NEMZETSÉGÉT ( ahogy még Ábrahámnak mondta: "benned legyen áldott a föld minden nemzetsége.” 1Móz 12:3 éppígy a kivezetés is mindenkire vonatkozik. )

Kivéve pesze azokat, akik azóta is csökönyösen ragaszkodnak Micráimhoz ( Egyiptomhoz ).


"nektek emberi törvényeitek vannak"

Ezúttal kik a "nektek"?

Mert, ha úgy érted, hogy nekünk, zsidóknak, akkor lásd épp az imént: kihirdette ISTEN.

Vágod? kihirdette ISTEN. Nem megsúgta valakinek, hanem kb 3 millió ember elõtt. "És mind a nép látta a mennydörgést és a villanó lángokat, a harsona hangját és a füstölgõ hegyet."

Ha nem hagytad volna abba a negyedik oldalon, tudnád, innen majd minden fejezet úgy kezdõdik, némelyikben töbször is, hogy "És szólott az Örökkévaló Mózeshez: Így beszélj Izráel fiaihoz:", vagy ennek változatai ( mondta Mózesnek, ezt mondd, stb )

emberi törvények?????? Nem ( öcsisajt ) ezeket a törvényeket Maga az Örökkévaló adta. Viszont EMBERSÉGESEK, az igaz. Némelyik kemény, de mind emberséges. Mert i-ten szereti teremtményeit. MIndet. ( Még a sumer magyarokat is - tudtad, hogy a szó, 'sumer' abból származik, hogy sumák ).


Útálok személyeskedni, de

"nekem az ősöm Nimród, aki "nagy vadász az úr előtt"

És aki el akarta égetni a gyermek Ábrámot kemencében, mivel Ábrám felismerte az URat, ezért összetörte atyja házában a nálványokat és már akkor hirdette az Örökkévalót, akinek áldassék a Neve.

Emiatt õsöd el akarta égetni Ábrámot. Gratulálok!

Szerencsére ne sikerült neki, mert magához rendelte a főminiszterét, és így szólt hozzá:

- Nézd itt van neked egy mázsa fa, menj és égesd meg Ábrahámot a tüzes kemencében. A főminiszter persze nem tett mást, minthogy behívta az alminiszterét, és rögvest megparancsolta neki:

- Itt van neked fél mázsa fa (a felét ugyanis hazavitette, jó lesz a téli hónapokban, gondolta magában), égesd meg azonnal Ábrahámot! Az alminiszter persze mégsem fogja személyesen meggyújtani a tüzet a kemencében, így aztán magához hívatta a főhóhért, majd ezt mondta neki:

- Itt van egy negyed mázsa fa (a felét ő is hazavitte), égesd meg tüstént Ábrahámot! A főhóhér, aki nem volt különösen nagy matematikus, nem tudta kiszámítani a 25 kiló felét, így aztán átadott 10 kiló fát az alhóhérnak, és meghagyta neki, hogy teljesítse sürgősen a király parancsát.

Az alhóhér tanácstalanul állt a 10 kiló fa mellett. Nem tudta, hogy mitévő legyen, hiszen ennyi fával mégsem lehet begyújtani a kemencét, nem lehet megégetni Ábrahámot. Fogta hát a maradékot, és szépen hazavitte a lakására. Így történt, - fejezte be magyarázatát a rabbi -, hogy Ábrahám nem égett meg a tüzes kemencében.


Szóval bizonyára helyesen tudod, õseid Nimród és udvara.


"kimegy Úr városából... Elhagyja az urat."

Ja. Meg a Kaszdimot ( lasd kassza ) is, amit Ti úgyis kifosztottatok.


"nagy hatalmat ajánl fel Ábrámnak"

Szó sincs róla. Ezért kelett volna elolvasni.

Azt mondja a Hang:


"benned legyen áldott a föld minden nemzetsége.”


EZÉRT követte Árám.


Ennyi.


Több idõt végképp nem szánhatok annyira kezdetlegesen egyszerû teremtmény kupálására, aki olyan OTROMBASÁGRA képes, hogy egy vallási kérdés alatt poltikai propagandába kezd.


Pá.

2014. júl. 9. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/82 anonim ***** válasza:

Pietrosol!


Hmmm ... érdekes, hogy ezzel nincs bajod:


"És mondta az Örökkévaló Mózesnek: ... És mondd Fáraónak: Így szól az Örökkévaló: Az én elsőszülött fiam Izrael; azért mondtam neked, bocsásd el fiamat, hogy szolgáljon engem, de te vonakodtál őt elbocsátani, íme én megölöm a te elsőszülött fiadat. " ( 2Móz 4:21-23 )


Vagy ezzel:


"A vizek pedig visszatértek és elborították a szekeret, meg a lovasokat, Fáraó egész seregét, akik utánuk jöttek a tengerbe; nem maradt meg közülük egy sem." ( 2Móz 14:28 )


" És kihirdette Isten ezeket az igéket következõképpen:" ( 2Móz 20:1 )

Ezután következik a Tízparancsolat. Miközben:

"És mind a nép látta a mennydörgést és a villanó lángokat, a harsona hangját és a füstölgõ hegyet." ( 2Móz 20:15 )

Majd a részletezés:

"És szólott az Örökkévaló Mózeshez: Így beszélj Izráel fiaihoz:". Ha tényleg olvastad volna, tudnád, innen majd minden fejezet így kezdõdik, némelyikben töbször is, vagy ennek változatai ( mondta Mózesnek, ezt mondd, stb )


4Móz 21:1-3: legyõzik Árod királya rájuk támad, megfogadják az Örökkévalónak, hogy "Ha kezembe adod ezt a népet, akkor átokként kiirtom az ő városaikat. 3. Az Örökkévaló meghallgatta Izrael szavát és kezébe adta a Kánaánit és átokként kiirtotta azokat és városaikat és elnevezte a helyet Chormonak."

MI bajod ezzel? Amazok kezték a harcot, az Örökkévaló adta kezükbe.

Vagy Szichon: "összegyűjtötte Szichón az ő egész népét és kiment Izrael ellen a pusztába, elérkezett Jóhcóig és harcolt Izrael ellen." - aki harcol, számíthat arra, hogy esetleg leharcolják. Kivát, ha az I-ten akarata. A késõbbiekbõl kiderül, hogy a legyõzöttek korábban maguk s hódítók voltak. I-ten ítélt felettük.

"És mondta az Örökkévaló Mózesnek: Ne félj tőle, mert kezedbe adom őt és egész népét, meg országát; tegyél vele úgy, amint tettél Szichónnal" ( 4Móz 21:34 )


Vágod? "mondta az Örökkévaló Mózesnek" nem hívatkozás, hanem tény. A Tóra szavait az Örökkévaló, áldott Õ, mondta el Mòzesnek a Szinajon és Mózesnek le kellett írnia. Azt, amit az Örökkévaló, áldott Õ, mondott.

Az egész, minden egyes történethozzátartozik ahhoz a Törvényhez, melyrõl Jézus azt mondta:

"Bizony mondom nektek, míg ég és föld el nem múlik, egy i betû vagy egy vesszõcske sem vész el a törvénybõl, hanem minden beteljesedik." ( Mt 5,18 )

"Hamarabb ér véget ég és föld, mint hogy egyetlen vesszõ is elvesszen a törvénybõl." ( Lk 16,17 )

"az Írás nem veszítheti érvényét, ..." ( Jn 10,35 )


Amúgy a legyõzött és elpusztított népeknek nem az volt a legnagobb bûne, hogy maguk is hódítók, népirtók voltak. Pusztán emiatt I-ten ( valószínûleg ) nem büntette volna õket ugyanazzal. ( Mondom, valószínûleg, nem veszenm magamnak a vakmerõséget, h azt gondoljam, tudom, I-ten mit miért. )

Hane azok a népek még a Noé fiainak hét törvényét sem tartották, ami pedig minden emberre ktelezõ.

Konkrétan: ha birkacombot akartak enni és a birkából mást nem, akkor levágták a birkáról az egyik combját. Mármint az élõ birkáról.

Ami még súlyosabb: Moloch kultusz, ami nem csak hogy bálványimádás ( ez magában is útálatossag I-ten elõtt ), de ráadásul olykor elsõszülött fiaikat "átvezették a tûzön" Molochnak. Ez sajnos elterjedt kultusz volt Kzel-Kelet szerte, részleteket Flaubert: Salambo. ( Ez Karthagóban és jóval késõbb, ami - mint ismeretes - Tirrus ( Libanon ) gyarmata volt. )


Ezért kellett eltünniük.

Tehette volna persze I-ten úgy, mint késõbb Szodomával és Gomorával, csakhogy ekkor még sok minde azért történt, "megtudják, hogy én vagyok az Örökkévaló" ( pl 2Móz 29:46, de soxor )


Szóval, gondokozz el, kit is kísért ez esetben a gonoszság. ( Üres kötözködés, szócséplés, a Sátán fontos eszközei )

2014. júl. 9. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/82 anonim ***** válasza:

Pietrosol!


Bocsi, majd elfeledkeztem a lényegrõl:


"A "Ne Ölj"-ből nem Isten csinálja a Néha Ölj parancsot."


"töröld el Amalék emlékét az ég alól, el ne felejtsd! " ( 5Mózes 25:19. )


( Ez a rész egészben: "Emlékezzél meg arról, amit tett neked Amalék az úton, mikor kivonultatok Egyiptomból: Hogy rádtámadt az úton és megverte az utócsapatodat, mind az elgyöngültetek mögötted; te pedig bágyadt és fáradt voltál, és ő nem félt az Istentől. Azért lesz, midőn nyugalmat szerez neked az Örökkévaló, a te Istened mind az ellenségeidtől köröskörül, az országban, melyet az Örökkévaló, a te Istened ad neked birtokul, hogy elfogadjad, akkor töröld el Amalék emlékét az ég alól, el ne felejtsd! " ( 5Mózes 25:17-19. )



"a zsidóság különb, mint bárki más"


A zsidók véleménye a kérdésrõl:

"Contrary to popular belief, the Torah does not maintain that Jews are necessarily better than other people simply because they are Jews."

Magyarul: "A közhiedelemmel ellentétben a Tóra NEM TÁMOGATJA [ azt a felfogást], hogy a zsidók szüségképp jobbak más embereknél csak mert zsidók."


Vágod? "a Tóra NEM TÁMOGATJA [ azt a felfogást], hogy a zsidók szüségképp jobbak más embereknél csak mert zsidók."

És ezt nem egy akárki fia-borja kis zsidócska mondja, hanem egy olyan oldalon olvashatod, melyet a Földön minden ortodox zsidó mérvadónak ismer el: [link]


Itt a kísérlet a zsidógyûlölõk kísérlete, hogy ezt az ostoba´sagot próbálják beadni és ezzel uszítani a zsidók ellen.


"megbukott"


Mint Látod, ha itt valaki megbukott, az Te vagy, olvasásból.

Üdv :)

2014. júl. 9. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/82 anonim ***** válasza:

Hehe, lol, igen nyilván te a saját könyveidnek hiszel, amiben csak gyalázni lehet Nimródot. Az irígység beszélt őseidből belőled is az szól.


Méghogy 10ezer zsidó. Ezt honnan szedted? Nagyot szeretnél mondani csak épp mindig rossz helyen nyúlsz bele. 24 ezer főre becsülik a magyar honvéd sereget, nyilván senki nem emlékszik arra, hogy a zsidók, akik a sereg felét kitetrék milyen hősiesen harcoltak. Ha ez igaz lenne, akkor ha egy nép nagy dobra verné és a csapból is ez folyna az a zsidó. Ráadásul már régen nem a palesztínokat írtanátol, hanem a Magyar földet követelnétek.


Nagyon szereted a tórát idézgetni, nem is lepődöm meg, hogy gylázkodsz. A hazugságot is visszautasítom. A te könyvedben van, hogy hazudni egy gójnak nem bűn, sőt tiszteletreméltó, nameg azt gyalázni stb.


Nehogy azt hidd, hogy én bármiről is meg szeretnélel győzni, csak roppant vicces olvasni a vergődésed. Ugyan azokkal a módszerekkel próbálkozol újra és újra, próbálsz bemocskolni, hogy náladnál is mocskosabb legyek és akkor milyen igazad van. De a probléma ott van, hogy én a mocskolódásod leseprem magamról, de te még attól az maradsz.

2014. júl. 9. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/82 FCs ***** válasza:

Kedves 61.Névtelen!

"De általában a forrásaim: Biblia, Magyar népmesék, Magyar krónika, történelem kapcsán pedig leginkább Dr. Varga Tibor vallástörténész."

A Bibliából nem igazán sikerült eddig megfelelő magyarázattal ellátott igehelyeket leírnod. A Magyar Népmesék pedig azt gondolom, hogy nem igazán megfelelő hivatkozási forrás itt - bár soknak van igazság alapja. A Magyarok Krónikájából sem sikerült beemelned még mindig egyetlen oldalszámot sem, amit elolvashatnék. Ami pedig dr. Varga Tibor urat illeti, igazán nagy koponya. De nem az egyetlen. Vannak neki is olyan kijelentései, nézetei, ami vitatható. Ezt a területet pedig nem csak ő kutatja.

Vallástörténetben pl.: dr. Kocsi György, történelemben pl.: Szántai Lajos, és még sorolhatnám a többieket. Ha kérhetem nézz utánuk.

"Nekem nem magával a bibliával van a gondom, hanem azzal, ahogy magyarázzák azt és miért kell ennyire Zsidó központúvá tenni a kereszténységet. 6 év alatt jutottam el a bibliától a bibliáig, de a két olvasat között ég és föld különbség van."

Melyik Bibliától melyik Bibliáig? Kik magyarázzák? Itt és most követek meg mindenkit, de ez az oldal nem alkalmas arra, hogy Bibliamagyarázatokat olvass. Oly sok a tévtanítás - sokszor szándékosan.

"Most mond meg nekem őszintén FCs, ha Jézus nem Magyarul gondolkodik, akkor tudna e olyan kijelentéseket tenni amik Magyarul érthetők csak? A világon mindenki nyelven gondolkodik. Annál többet nem tud kifejezni mint amire a nyelve képes. Ha teszem azt Angol lett volna Jézus, össze tudta volna e ezt így rakni? Sajnos nem..."

Kérlek, ne forgasd ki a szavaimat. Már korábban sikerült megfelelő forrásokkal alátámasztanom, hogy Jézus valóságos , történelmi zsidó férfi volt. Amikor gondolkodott, tanított, gyógyított, és ördögöt űzött, azt arámi nyelven tette, és nem másként.

"Csak egy példa: teremtés - kos, paradicsom teremtés - bika, ember teremtés - ikrek, bűnbe esés - rák, kiüzetés - oroszlán... Aztán lehet folytatni, vízözön nah tippet kérek melyik stáció? Jézus születése melyik stáció? Melyik fog következni?"

Kérlek ne haragudj rám, ha ezt az eszmefuttatást áltudományosnak tartom. Gyanítom, hogy ezt semmi kézzelfoghatóval nem tudod alátámasztani.

Ami a magyarság eredetét illeti, leírom újra: én sem fogadom el a finn-ugor zagyvaságot, és az egylépcsős honfoglalást, de még a kalandozások kommunista ideológiáját sem.

Az viszont érdekes, hogy a Szentírást megkérdőjelezed, de Mani tanítványainak töredékes történeteit azt nem.


Szeretettel és imákkal.

2014. júl. 9. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!