Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Melyik az igazi vallás, az...

W_Gyuri kérdése:

Melyik az igazi vallás, az európai vagy a távol keleti? Van egyáltalán igazi vallás? Melyiket ajánljátok, melyiket érdemes követni? Melyik juttat el az üdvösségre és tiszta, boldog útra? Egyáltalán létezik olyan, hogy üdvösség?

Figyelt kérdés

(Én a keresztény vallással próbálkoztam eddig, de nagyon

kétes érzéseket okoz bennem, hol megnyugtat hol nyugtalan leszek tőle)



2014. júl. 3. 20:55
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 31/82 Szeressük egymást ***** válasza:
70%

#30!


Ján 4:21 Monda neki Jézus: Asszony, hidd el nekem, hogy eljő az óra, amikor sem nem ezen a hegyen, sem nem Jeruzsálemben imádjátok az Atyát.

Ján 4:22 Ti azt imádjátok, amit nem ismertek; mi azt imádjuk, amit ismerünk: mert az üdvösség a zsidók közül támadt.


Ennyi. Jézus zsidónak vallotta magát.

2014. júl. 5. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/82 anonim ***** válasza:

"mert az üdvösség a zsidók közül támadt."


-meg a kárhozat is.

2014. júl. 5. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/82 anonim ***** válasza:
0%

Jah értem, mert egy "újságíró" cikket ír a Jézus szkíta eredetéről címmel, és abban hülyeséget állít, akkor ez az elmélet elvetendő. Így tehát, ha én írok egy értekezést a gravitációról és azokban óriási ökörségeket állítok, akkor te abból arra következtetsz, hogy a gravitáció nem is létezik. Ez aztán az érvrendszer...


Történelmi és kulturális bizonyítékok? LoL... Nem hallottál még arról, hogy a történelmet mindig a győztesek írják? Általában pedig úgy írják meg, hogy az nekik jó legyen. És ehhez pedig akár még "bizonyítékot" is gyártanak neked, csak hogy elhidd.


Ennek egyik legékesebb bizonyítéka az állítólagos "Magyar térítés". Senki nem bizonyította még, hogy a Magyarok tényleg pogány több istenhívő eltévelyedettek voltak, bár ezt nehéz is lenne megtenni, amikor a "honfoglalás" kori temetkezési sírok legnagyobb számú leletanyaga a Jézust ábrázoló mellkeresztek és ereklyetartó keresztek voltak. Mit csináltak ezzel? Bedobozolták és mivel a győztesek által írt történelem szerint "nem jellemző" leletanyagnak számít, neked nem rakják ki a múzeumba, és a te történelem könyvedben meg sem említik.


Azért mert te valamiről nem tudsz vagy nem értesz vagy rosszul tudod, az nem azt jelenti, hogy akkor más a hülye, mert utánajár a dolgoknak.


Legalább egy népmesét elolvashatnál, bármennyire utálod a Magyart, a legtöbbnek ott van a világ legnagyobb bölcsessége. "Aki nem hiszi járjon utána". Melegen ajánlom...

2014. júl. 6. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/82 anonim ***** válasza:

Bocs, a Zenrõl és Taoról megfeledkeztem. Talán, mert azokról konkrétumot szinte semmit nem tudok, egyszer hallottam rádióban egy figyelemreméltó idézetet, Hekyei László olvasta fel, valahogy így szólt ( asszem a:


Szuzuki úr azt mondja: mielõtt az ember hozzáfog a Zen tanulmányozásához, az emberek emberek, a hegyek meg hegyek. Azután minden összezavarodik. Amikor a Zen végére ér, az emberek emberek, a hegyek meg hegyek. Megkérdezték, mi a különbség. Szuzuki úr azt mondta:

Tulajdonképpen semmi. Csak közben mintha ez ember lába kissé felemelkedne a Földrõl. :)


+++++++


# 16


"A Zsidó vallás, a leggyilkosabb és a legkirekesztőbb mind közül"


Hmmm ...


Biztos ezekre a versekre gondoltál:


"szeressed felebarátodat mint magadat." ( 3 Mós. 19.18 )

( Bölcseink külön felhívják a figyelmet, hogy itt a "felebarátod" bármelyik másik ember, nem csak zsidó )


Hogy a Talmudból is idézzünk:


"Ami neked gyûlöletes, ne tedd embertársadnak. Ez az egész Tóra, a többi csak kommentár" - Hillél foglalta így össze ( kb ie 30 - isz 10 volt a Szanhedrin elnöke. az ókori zsidóság legnagyobb tanítója ) ( Talmud, Moed rend, Sábbat traktátus 31a oldal )


Egyik hászid rabbi mondta, amikor diákjai megkérték:

- Rebe, taníts meg minket Isten szeretetére!

Mire a mester elgondolkodva így szólt:

- Szeressétek az embereket!



Ami a kirekesztést illeti:

"És ha jövevény tartózkodik nálad országtokban, ne tégy vele rosszat. Olyan legyen nálatok a jövevény, aki köztetek tartózkodik, mint az odavaló, és SZERESD õt, mint tenmagadat" ( 3 Mós. 19.33-34 )


Rabbi Akiba ( a Misna és a Talmud rendszerének kidolgozója ) szerint: A Tóra legfontosabb törvénye így hangzik: "Ez az ember leszármazásának története" (Mózes I. könyve, 5. fejezet, 1. vers). Vagyis, minden embernek egyazon őse van, egyetlen Istene, s éppen ezért valamennyien egyenlők vagyunk …


Hát igen. Tsuppa gyilok, meg kirekesztés ... pfffffff


"Jézus egy szeretet alapú vallást próbál megtanítani a Zsidóknak."


Aha. Lássuk, hogyan:


"Ne gondoljátok, hogy megszüntetni jöttem a törvényt vagy a prófétákat. Nem megszüntetni jöttem, hanem teljessé tenni. Bizony mondom nektek, míg ég és föld el nem múlik, egy i betû vagy egy vesszõcske sem vész el a törvénybõl" ( Mt 5:18 )


A fõparancs


Mk 12,28 Egy írástudó is hallgatta a vitát. Amikor látta, milyen találóan megfelelt nekik, megkérdezte tõle: „Melyik az elsõ a parancsok közül?”

Mk 12,29 Jézus így válaszolt: „Ez az elsõ: Halld, Izrael: Az Úr, a mi Istenünk az egyetlen Úr.

Mk 12,30 Szeresd Uradat, Istenedet teljes szívedbõl, teljes lelkedbõl, teljes elmédbõl és minden erõdbõl!

Mk 12,31 A második így szól: Szeresd felebarátodat, mint saját magadat! Ezeknél nincs nagyobb parancs.”


Lk 16,17 Hamarabb ér véget ég és föld, mint hogy egyetlen vesszõ is elvesszen a törvénybõl.


Jn 10,35 az Írás nem veszítheti érvényét, ...


Talán nem tudod, de Jézus válasza szóról szóra Mózes ötödik könyvee 6. fejezet 4-5 verse, mellesleg Izrael hitvallomása, a zsidók két legfontosabb imájánake gyike az ókortól máig. Amit másodiknak mondott, az 3Móz 19:18. És ez még két evengéliumban szerepel. ( Ma is minden reggel és este mondjuk. A másikkal kezdjük minden reggel, márminthogy ezennel vállalom ... ).


És ezt a zsidók már Jézus elõtt évszázadokkal mondták. ( És tették is. )


"hibásan, félrefordítanak dolgokat"


Igazán? Aztán mit fordítottak mi helyett hogyan? pfffff ...


# 20


Csak pici korrekció: "vérivás" tilalma:


Ehhez nem kellettek zsidók, sem a Szináji kinyilatkoztatás, ezt MÁR NOÉNAK megtiltotta:


"Minden mozgó lény, amely él, a tietek legyen eledelül; mint a zöld füvet, úgy adtam nektek mindet. De húst lelkével: vérével ne egyetek!" ( 1Móz 9:3-4 )


Igaz, itt nincs, hogy vért külön nem szabad, de bölcseink ebbõl levezették azt is. Dehát a pogányok lexarják I-ten parancsait.



# 27, 28


"nem ém vagyok tájékozatlan a Zsidó kultúrában, hanem te"


Aha. Szóval én, a gyakoró vallásos, heti rendszerességgel, olykor hetente többször is zsinagógába járó, rabbikkal tanuló, héberül valamennyire olvasó zsidó vagyok tájékozatlan õseim kutúrájában és arra szorulok, hogyv Te továbbképezz. Jó, hogy legalább ezt tudom már. :D GLol


Mindenesetre szép teljesítmény, hogy Sumert sikerült Mezopotámiából, az Eufrátesz torkolata közelébõl Samáriába vinni. Hmmm ... alig 1000 km. Nagygygyon, nagygygyon ügyes. Biztos Balu kapitánytól tanultad. :D


Látom, Jeruzsálemet másodjára se sikerült: latin betûkkel Yrvslym ( ירושלימ illetve pontozva, a magánhangzókat is jelölve: יְרוּשָלָיִמ ) kimndva ( héberül ) J'rusalaim - a béke városa, a név a salom -ból.


A tetragrammatont, a négybetûs I-tennevet nem ejtik sehogy kb 3500 év óta nem szabad kimondani, azóta, amióta az Örökévaló - áldott Õ - megtiltotta. ( halálbünti

terhe mellett, persze Mózes szájával: "És szólt az Örökkévaló Mózeshez, ... És szólj Izráel fiaihoz, ... aki pedig kiejti az Örökkévaló nevét, ölessék meg ..." ( Mózes harmadik könyve 24. fejezet, 13-16. vers ) Ez elég viagos és egyértelmû. Vagyis a pusztai vándorlás óta, kb 3500 év óta TILOS kiejteni, ezért nem tudhatjuk, hogyan mondták volna, ha mondták volna. Igaz, amíg fenállt a Szentély, a Fõpap évente egyszer, az Engesztelõ Napon ( Yom Kippur ) kimondta, de olynkor mindenki mondta a maga imáját, így érteni nem lehetett. Szóval csak annyit lehet tudni, hogy úgy, ahogy egy bizonyos szekta szoktal úgy biztos nem.


"nem tudjuk milyen származású volt Jézus"


Már, ha nem olvasunk Bibliát, az "Újszövetségert" se. Mert ha igen, akkor:


Lk. 1,5 Heródesnek, Júdea királyának idejében élt egy pap, név szerint Zakariás, az Abijá csoportjából; felesége pedig ÁRON LEÁNYAI KÖZÜL VALÓ volt, és a neve ERZSÉBET.

...

Lk. 1,34 Mária megkérdezte az angyalt: „Hogyan lehetséges ez, mikor én férfit nem ismerek?”

Lk. 1,35 Az angyal így válaszolt neki: „A Szentlélek száll reád, és a Magasságos ereje árnyékoz be téged, ezért a születendõt is Szentnek nevezik majd, Isten Fiának.

Lk. 1,36 Íme, A TE ROKONOD, ERZSÉBET is fiút fogant ...


Vágod? Erzsébet Áron lányai közül való volt, tehát zsidó. ( Áron, ha nem mond róla egyebet, nyilván Áron fõpap, Mózes testvérbátyja. Lánya - nem szó szerint, hanem leszármazottja. )

Az angyal pedig azt mondja, hogy Mária Erzsébet ROKONA. Ha a rokona zsidó, Õ is az.


Ha pedig Mária zsidó volt, akkor akit szült az is zsidó, annyit talán tudsz, hogy akit zsidó anya szült, az zsidó.


Továbbá:


"Jézus zsidó volt és mindig is az maradt." Ezt olvashatod ( angolul "Jesus was and always remained a Jew" ) a Vatican 1982 március 6-án tartott püspöki konferenciájáról kiadott publikációban, melynek tárgya a Római Katolikus Egyház és a zsidóság, zsidó vallás kapcsolata. - [link]


Persze, lehet, hogy egy egész püspöki konferencia téved és csak Te vagy a helkopter. Vagy esetleg a zsidók felbérelték a püspököket. lol


"ószövettségi elvek meg törvények ... nem egy követendő példa"


Hmm ... pl a fenti idézetek sem, ugye. Na, ez látszik Rajtad.


"Azt azért kell elolvasni"

Vagyis kellett volna, mielõtt nyilatkozol róla.


"Mert a Zsidók nem így kötnek vérszerződést. Csak a szkíták és a Zsidók kötnek ilyet."


Namost akkor a zsidók kötnek, vagy sem?


"Ezek után el lehet azon gondolkodni"


Vagyis kelolene, ha egyszer rászánnad mMagadat. Csakhogy azt azzal kellene kezdeni, hogy elolvasod, amit kell, nagyon figyelmesen. Azt, ami oda van írva ( nyomtatva ) és nem azt amit képzelsz, vagy amit bebeszéltek Neked.


Pietrosol # 30 !


"vezesd le Jézus zsidó származását!"


Lásd kicsit feljebb. Úgy kezdõdik, hogy Lk. 1,5


# 33


"neked nem rakják ki a múzeumba"


Te onnan tudod, hogy Neked kirakták, ugye? :D


Szal, ( öcsisajt ), ha azt akarod, hogy ne vicclapként olvassanak, próbálj legalább valami 2ségbevonh6atlan bizonyítékot. Leletet, ilyesmit.


A Ti népmeséiteket nem szeretem, mert azok úgy végzõdnek, hogy "Aki nem hiszi, annak utánajárunk", amit rühellenék, meg nem is ajánlanék.


Helyette ajánlok egy még nagyobb bölcsességet:


"Akavja, Mahalalél fia szokta mondani: három dolgot végy tekintetbe, és akkor nem fogsz bűnbe esni. Fontold meg, honnan jössz, hová mégy és ki előtt kell majd tetteidről számot adni?

Honnan eredsz? Tisztátalan váladékból. Hová mész? Por, nyüvek és férgek honába. És ki előtt fogsz majd számot adni? Az Örökkévaló, a Királyok Királya előtt, dicsértessék a Neve." ( Talmud - Nezikin rend - Ávot ( Atyák ) traktátus, 3, 1) - [link] ( héberül: [link] )

2014. júl. 6. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/82 anonim ***** válasza:

**** Hekyei László olvasta fel, valahogy így szólt ( asszem a:


helyett:


Helyei László olvasta fel, valahogy így szólt ( asszem a: Zen, de ha rosszul emléxem, akkor helettesítsd a Taovál )

2014. júl. 6. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/82 Pietrosol ***** válasza:

# 31!


Nagyon figyelmesen olvasd el újra, hogy mit kértem tisztelt FCs-től, mert az üdv az ember lelki minőségének a stációja.


"Kérlek vezesd le Jézus zsidó származását!"

2014. júl. 6. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/82 anonim ***** válasza:

Mindenkinek a maga nemzete, népe felé hajlik a keze. Nyilván ahogy te sem szereted, hogy szidják a te népedet, úgy én sem szeretem, ha az enyémet szidják. Egy reakció általában ellenreakciót fog kiváltani.


A másik kérdés a történelem. Az, hogy én megismerem a történelmemet és engem csak a sajátom érdekel, és nem a Zsidók történelme, megint csak én véleményem szerint érthető reakció.


Így aztán a Sumerek drága barátom, ha nem tudnád Szkíta népek. Kezdjük inkább a Szkíta szó jelentésével. Ez azt jelenti, hogy "Íjfeszítő népek", vagy "Lovas nomád népek". A Szkíták közzé tartozik körülbelül 900 nemzettség. Ezek közül a legkiemelkedőbbek a Sumerok voltak, akiket Király Szkítáknak is hívtak többek között, ezen kívül pedig Hunoknak, akik magukat Magyaroknak hívtak, de például Róma és a Görögök később Pártusoknak ismert. Ez mind ugyan az a szkíta népcsoport. Persze már a Pártus is több nemzettségből álló népcsoport, Hunok vagyis Magyarok, Avarok, Kunok, Sittyák (székelyek) stb.


Mivel ezekre a népekre az volt a jellemző, hogy vándorolnak a keleti kárpátok vagyis Mezopotámia és a nyugati Kárpátok vagyis az akkori Pannónia között ezért igen nagy területen oszlottak meg a Szkíták.


Ráadásul Jézus születésekor igen nagy volt a Megváltóvárás, nem csak a Zsidók várták a Megváltót. Bár ez is igen érdekes kérdés, mert nem megváltót, hanem Messiást vártak, aki a többi nép rovására naggyá teszi az övékét. Az, hogy Jézus nem a Messiás volt az is bizonyítja, hogy amikor a három királyok, vagy más hagyomány szerint a három mágus, három bölcs, megkérdezte heródest, hogy hol a Megváltó, annak még a főpapjai is csak lestek, hogy mi a helyzet.


Namost, Heródes első reakciója mi volt? Jaaaaaaj, ne feszegessük, mert egyből Anti Sémita leszek.


De persze Attilát, Szent királyunkat, azt lehet szidni és szapulni, Szent Istvánt ismét Szent királyunkat lehet szidni és szapulni...


---


Méghogy a biblia ószövettségi része nem intő példa? Ne nevettess már. Nem kell végigolvasni nagyítóval és a szavakon rágódni, hogy olyan erkölcsi buktákat találjunk benne, amelyek ordítanak, hogy abban egy olyan népről van szó, amelyik szó szerint Istentelen.


Csak kinyitom a bibliát és már az első 3 oldalon akkora erkölcsi bukták vannak, hogy értelmes ember ott be is fejezi az olvasást. Legalább is egy Magyar lelkű ember rögtön rájön, hogy ez nem az ő vallása, mert alapvetően ellenkezik az ő lelkületével.


"És monda a kígyó az asszonynak: Bizony nem haltok meg; Hanem tudja az Isten, hogy amely napon esztek abból, megnyilatkoznak a ti szemeitek, és olyanok lesztek, mint az Isten: jónak és gonosznak tudói."


Na most kérdem én, eleve itt jön ki az, hogy az ember egyáltalán nem tudja, mi a Jó és mi a Rossz. Tehát, ennek fényében kell vizsgálnunk tettüket. Hiszékenységük alapvető, amíg nem ismerik mi a jó és mi a rossz. Tíltsd meg a gyereknek, hogy az 1000 játék közül csak 2-höz ne nyúljon, mert baj lesz. Megteszi, de csak amíg nem csábítja valaki, mert ő még hiszékeny, befolyásolható. És ennek tudatában te büntetnéd? Hát, de nézzük Isten mélységes bölcsességében mit tesz.


Erkölcsi bukta ad1,


"És monda az ember: Az asszony, akit mellém adtál, ő ada nékem arról a fáról, úgy evém."


Erkölcsi bukta ad2,

"És monda az Úr Isten az asszonynak: Mit cselekedtél? Az asszony pedig monda: A kígyó ámított el engem úgy evém."


Erkölcsi bukta ad3,

"És monda az Úr Isten a kígyónak: Mivelhogy ezt cselekedted, átkozott légy minden barom és minden mezei vad között; hasadon járj, és port egyél életed minden napjaiban."


Itt beszúrnám, hogy a bibliai manipulációk ilyenekből fedezhetők fel. A gyík az négylábú és ha hasán kell csúsznia akkor lesz belőle kígy - ó, szóval ennyit arról, hogy a biblia szent.


de folytassuk


"Az asszonynak monda: Felette igen megsokasítom viselősséged fájdalmait, fájdalommal szülsz magzatokat; és epekedel a te férjed után, ő pedig uralkodik terajtad."


A Magyarság és úgy egyébként az egész Szkíta kultúrában a nő és a férfi alapvetően egyenlő. De persze valamivel meg kell magyarázni miért vannak a nők elnyomatásban...

Ez az egyik, a másik, hogyha érted a nagy bölcsességedben, hogy mi a bűnbeesés "gyík, nő elcsábul, stbstb..." kaphat is egy 18-as karikát a történet, akkor pedig rájövünk, hogy Isten milyen brutális erkölcsi buktát művel. Az éppen megtermékenyült Évának a viselőségét elátkozza!! Az anyaságot. És e mellett máris eltörpül Éva erkölcsi buktája, aki NEM VÁLLALJA A FELELŐSSÉGET TETTÉÉRT.


"Az embernek pedig monda: Mivel hogy hallgattál a te feleséged szavára, és ettél arról a fáról, amelyről azt parancsoltam, hogy ne egyél arról: Átkozott legyen a föld temiattad, fáradságos munkával élj belőle életednek minden napjaiban."


LoL, a te Szent Istened, még a földet is megátkozza... gratulálok


És mint minden jó viccnek a végén van a csattanó. Az Isten igazolja vissza a kígyót:


"És monda az Úr Isten: Ímé, az ember olyanná lett, mint miközülünk egy, jót és gonoszt tudván. Most tehát, hogy ki ne nyújtsa kezét, hogy szakasszon az élet fájáról is, hogy egyék, s örökké éljen: Kiküldé őt az Úr Isten az Éden kertjéből, hogy művelje a földet, amelyből vétetett".


Fantasztikus. 3.-ik, 4.-ik oldal és máris tudjuk, hogy aki az ószövetségben fog szerepelni mint Isten, az maga a sátán.


És még csak az elején vagyunk az egésznek. Ezek után nagyon jó példaként mi következik? Kain és Ábel... Nem is folytatom...


---


Innen tudom, hogy ez nem az én vallásom, a Zsidó nem az én népem. Innentől kezdve pedig tessék nekem megengedni, hogy én a sajátomat kutassam, és a sajátomban higgyek. Az nem érdekel, hogy ez a te vallásod, meg mennyire büszke vagy a Zsidóságodra. Nekem csak az engedtessék már meg, hogy eldöntsem, hogy ez kell e nekem vagy sem.

2014. júl. 6. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/82 Komlós Henrietta ***** válasza:
100%

A távol keleti vallásokat igazából nem is vallásnak, inkább filozófiának hívnám, amely az ember egész életét áthatja. Itt nyugaton ezt képtelenség tökéletesen utánozni, mert nem ebbe születünk bele, ezért nálunk a keleti vallások humbugdának számítanak, amennyiben bármilyen módon pénzt merészelnek kérni tőled. Amíg kizárólag a saját belső meggyőződésed miatt vagy - teszem azt - buddhista, addig semmi gond nincs, de vigyázz, nehogy átverjenek!


A kereszténységnek vannak fanatikus ágai, ezeket érdemes elkerülni, de a bevett felekezetek még viszonylag normálisak.


És nem hinném, hogy az ateizmus cél nélküli életre nevelne, mert az életnek igenis van értelme Isten, vagy üdvösség nélkül is: család, barátság, harmónia. Ezek mind elérhetőek ateistaként is, ha céltudatosak vagyunk.

2014. júl. 6. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/82 FCs ***** válasza:

Kedves Pietrosol!

Egy kérdés, amire választ várok tőled: Nagy Sándort, mint hódítót, mint a görög nép nagy alakját, az ő tetteit elfogadod? Egyiket sem kérdőjelezed meg?

Szeretettel.

2014. júl. 6. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/82 Pietrosol ***** válasza:

FCs!


Félreértettél. Nem kételkedem, hanem nyomát sem látom a Bibliában Jézus zsidó származásának.

2014. júl. 6. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!