Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi a különbség a református...

Mi a különbség a református és a katolikus keresztények között?

Figyelt kérdés
2014. nov. 19. 09:02
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
22%
A katolikusok sok bálványt és okkult szimbólumot tisztelnek/imádnak (tisztelet a kivételnek). A reformátusok pedig kicsit komolyabban veszik a Bibliában leírtakat, ezért (ha jól tudom) nem találni a templomaikban ilyen dolgokat.
2014. nov. 19. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
61%

A katolikusok NEM imádnak bálványokat, csak tisztelik a szenteket.

Lényegében csak a szertartásaik különbözőek.

2014. nov. 19. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
74%
A reformátusok mindenben bálványt meg babonát látnak :). Nekem katolikusként kicsit ijesztő hogy mennyi ilyen megnyilvánulást tapasztalok reformátusoktól. A reformátusoknál úrvacsora van, sokkal ritkábban mint a katolikusoknál szentáldozás (és a kettő ugyan hasonlónak tűnik de nem ugyanaz), illetve a reformátusoknál gyónás sincs. A református templomokban nincsenek festmények, szobrok.
2014. nov. 19. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
58%

Hát én kiskoromban (amikor könnyen becsapható az ember) imádtam Mária szobrokat és Jézus szobrokat egyaránt, okkult szimbólumokkal és istenképekkel együtt.


De a te válaszodból úgylátszik arra kell következtetnem, hogy a történelem folyamán én voltam az egyedüli katolikus bálványimádó... ilyen rossz színben azért nem kellene feltüntetni a másikat, nem gondolod?

2014. nov. 19. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
30%
Ugyanolyan emberek mindannyian, csak az egyikük a katolikus, a másik a református tanításokat fogadja el.
2014. nov. 19. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
17%

"...katolikusoknál szentáldozás (és a kettő ugyan hasonlónak tűnik de nem ugyanaz)"


Való igaz, hogy a kettő nem ugyanaz, ezt eltaláltad. Ti nem azt teszitek amit Jézus elrendelt (Lukács 22,19), helyette inkább Jézus Krisztus megismételhetetlen/tökéletes áldozatát akarjátok megismételni a "szentáldozás" címszó alatt. Okkult rituálé, nem biblikus, hanem démonikus.


"Szentgyónásra" is felcseréltétek Jézus kegyelmét és bűnbocsánatát, amit Ő bárhol/bármikor meg tudna nekted adni, örök élettel együtt.

2014. nov. 19. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
45%
Te kezdted azzal a válaszodat hogy a katolikusok bálványimádók (ez szerintem minden katolikus számára elég sértő, meg a pápistázás is)... és nekem tényleg minden tapasztalatom az volt eddig a reformátusokkal, hogy hamar képesek mindenben a rosszat látni (akár a katolikusokról van szó, akár a népszokásokról, akár a halloweeni tökről). Ha nem ez lett volna az első komment, csak annyit írtam volna hogy másmilyen a templom és mások a szertartások.
2014. nov. 19. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
39%
A katolikusoknál "minden szent", csak saját maguk nem.
2014. nov. 19. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
16%

A Halloweenről szakszerűen:

[link]


Okkult, démonikus, sátánista, a tököddel együtt. Nem sértésként írom ezeket, csak szeretem az igazságot, a ferdítéseket pedig gyűlölöm. Főleg azt gyűlölöm, ha a hazugságot igazságként próbálják meg feltüntetni.

2014. nov. 19. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
0%

"The Jack-O-Lantern – The World Book Encyclopedia, 1977-es kiadásának, 9. kötete, 24-26. Oldalain ez áll: “A külsőleg ártalmatlan, kivilágított tök arc, a “Jack-O-Lantern’ a kárhozott lelkek ősi szimbóluma”. Az Occult Conceit című könyv 190. oldalán pedig ezt olvashatjuk: “A gyertyával kivilágított tök koponya azokat a házakat vagy otthonokat jelölte meg, amelyek szimpátiával voltak a sátánisták iránt, és ezáltal kiérdemelték a kegyelmet, amikor az éj terrorja elkezdődött.”

„Kivájva és egy gyertyával kivilágítva a halált és a szellemvilágot szimbolizálják.” (Thompson, Sue Ellen. Holiday Symbols and Customs, 256. o.)

“… A Jack-o’-lantern, ahogyan azt a hagyományos ünnepi formájában látni szoktuk, a halálfejet jelképezi, a háromszögben kivágott orr és a fogazat feltüntetése ezt azonnal elárulják.” (Skal, David J. Death Makes a Holiday: The Cultural History of Halloween, 38. o.)"

2014. nov. 19. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!