Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi a különbség a református...

Mi a különbség a református és a katolikus keresztények között?

Figyelt kérdés
2014. nov. 19. 09:02
1 2 3 4
 11/38 anonim ***** válasza:
62%

"Hát én kiskoromban imádtam Mária szobrokat stb stb"

Az te vagy, kedves Attila, a normális katolikus Istent imádja :D De jó alkalom, hogy a keresztények egymásnak essenek:D Pedig egyszerű ez, egy refi is meg tudja érteni sőt ! ha költő, még költőien ki is tudja fejezni:

[link]

"Egy erő hatná át

A nagy mindenséget,

Nem volna más vallás,

Nem volna csak ennyi:

Imádni az Istent

És egymást szeretni… "

2014. nov. 19. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 anonim ***** válasza:
100%

sok különbség van, néhány közülük:


- a református egyház, a kálvinisták szerint 2 szentség (sákramentum) létezik: a keresztség és az úrvacsora. míg a katolikus egyház 7 szentséget ismer el: keresztség, bérmálás, oltári szentség, bűnbánat, betegek kenete, egyházi rend, házasság szentsége.


- a katolikus keresztények a gyónáshoz folyamodnak, hogy a lélek megtisztuljon. reformátusoknál nincs gyónás.


- katolikusoknál bérmálás van. reformátusoknál konfirmálás/konfirmáció. mindkét keresztény felekezetben kb. 12-14 korban szokott ez történni.


- a katolikus egyház számon tart szent, névpatrónus és boldog embereket, a református nem.


- a református templomban kevésbé vagy alig díszített, nincsenek például szentképek vagy szobrok. ha bemész egy katolikus templomba, sokkal több díszt, színt fogsz látni, sokkal látványosabb, ráadásul szemben találod az oltárt. ehhez képest a református templomokban nincs főoltár, többnyire oldalt van a szószék, és körben ülnek a hívek.


- a reformátusok 'istentiszteletet' tartanak, a katolikusok 'misére' járnak. :)


- a katolikus keresztények a templomban keresztet vetnek. a reformátusoknál ez nem szokás. (bemész egy templomba és meglátod a különbséget. személy szerint nekem tetszik, hogy katolikus templomban mise végén az egymás szomszédságában ülő/álló emberek kezet fognak egymással.)

2014. nov. 19. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 anonim ***** válasza:
100%

ja, még ami feltűnő különbség:

- csak férfi lehet katolikus pap, és cölibátust, azaz papi nőtlenséget kell fogadnia. ezzel szemben református pap lehet férfi és nő is, és házas is lehet. (személyesen ismerek egy házaspárt, ahol mindkét fél lelkipásztor.)

2014. nov. 19. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 anonim ***** válasza:
17%

Kíváncsi vagyok, hogy az itt jelenlevő katolikusok többsége ismeri-e a Tórát (azon belül is a 10 parancsolatot).


II Mózes 20,3 Ne legyenek néked idegen isteneid én előttem. 4 NE CSINÁLJ magadnak faragott képet, és semmi hasonlót azokhoz, amelyek fenn az égben, vagy amelyek alant a földön, vagy amelyek a vizekben a föld alatt vannak. 5 NE IMÁDD és NE TISZTELD azokat; mert én, az Úr a te Istened, féltőn-szerető Isten vagyok...


NE CSINÁLJ, NE IMÁDD, NE TISZTELD!


Máté 18,6 Aki pedig megbotránkoztat egyet e kicsinyek közül, akik én bennem hisznek, jobb annak, hogy malomkövet kössenek a nyakára, és a tenger mélységébe vessék.


Én megbocsájtok a katolikusoknak, de szó ami szó, megvoltam botránkoztatva, ahogyan botránkoztatják a gyerekeket nap mint nap.

2014. nov. 19. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 anonim ***** válasza:
17%
"Ne legyenek néked idegen isteneid én előttem." és ezután Isten rögtön kitér a bálványokra. Ergó, a katolikus templomok tele vannak idegen istenekkel.
2014. nov. 19. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 Andizsuzsi ***** válasza:
62%
Attila neked olyan élettapasztalatod van, amilyen nekem nincs. Légyszíves mondd már el, hogy kell egy szobrot imádni, mert én közel 50 évesen elképzelni sem tudom. Pedig igyekszem jó katolikus lenni.
2014. nov. 19. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 anonim ***** válasza:
17%

"hogy kell egy szobrot imádni?"


Meghajolsz előtte és imádkozol hozzá. De elég csak meghajolni előtte. Én kiskoromban ilyeneket csináltam.

2014. nov. 19. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 Pietrosol ***** válasza:
57%

Sziasztok!


Valóban igaza van # 11-nek. Sokkal fontosabb, hogy mi azonos a két felekezetben, ugyanis egymás mellett kell tevékenykedniük. A pap feladata az áldás lehívása, míg a lelkészé az áldás kiosztása. Nézd csak meg a kéztartásokat.

2014. nov. 19. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 anonim ***** válasza:
12%

Ézs 44,9. A bálványok csinálói mind hiábavalók, és kedvenczeik mit sem használnak, és tanuik nem látnak és nem tudnak, hogy megszégyenüljenek.

10. Ki alkotott istent, és bálványt ki öntött? a mely semmit sem használ!

11. Ímé, minden barátaik megszégyenülnek, és a mesterek magok is emberek; gyűljenek össze mind és álljanak elő; féljenek, szégyenüljenek meg együtt!

12. A kovács fejszét készít, és munkálkodik a szénnél, és alakítja azt pőrölylyel, és munkálja azt erős karjával, és megéhezik és ereje nincsen, és vizet sem iszik és elfárad.

13. Az ács mérőzsinórt von, és lefesti azt íróvesszővel, és meggyalulja azt, a czirkalommal alakítja, és csinálja azt férfiú formájára, ember ékességére, hogy házában lakjék.

14. Czédrusfát vág magának, tölgy- és cserfát hoz, és válogat az erdő fáiban, fenyőt plántál, a melyet az eső fölnevel.

15. Azokból az ember tüzet gerjeszt, vesz belőlök és melegszik, meggyújtja és kenyeret süt; sőt istent is csinál abból és imádja, bálványt készít és előtte leborul;

16. Felét tűzben megégeti, felénél húst eszik: pecsenyét süt és megelégszik, és aztán melengeti magát és szól: Bezzeg melegem van, tűznél valék!

17. Maradékából istent készít, bálványát; leborulva imádja azt és könyörög hozzá, és így szól: Szabadíts meg, mert te vagy istenem!

18. Nem tudnak és nem értenek, mert bekenvék szemeik és nem látnak, és szívök nem eszmél.

19. És nem veszi eszébe, nincs ismerete és értelme, hogy mondaná: Felét tűzben megégetém és kenyeret sütöttem annak szenénél, sütöttem húst és megettem; és maradékából útálatosságot csináljak-é, és leboruljak a fa-galy előtt?

2014. nov. 19. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 anonim ***** válasza:
17%
Attila, befejeznéd a rágalmazást?? Rágódj inkább azon, mi a lósz@rt akart a sötét Kálvin a predesztinációval?
2014. nov. 19. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!