Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi a különbség a református...

Mi a különbség a református és a katolikus keresztények között?

Figyelt kérdés
2014. nov. 19. 09:02
1 2 3 4
 31/38 anonim ***** válasza:

Kérdező te a vallást kevered a hittel.

Mivel nincs református keresztyén sem katolikus keresztyén.

Vannak reformátusok, katolikusok, ... és keresztyének.


Nemrég hallottam egy jó példát ehhez:

Meghalt egy ember, és megjelent a pokol kapuja előtt.

Megkérdezi a őrtől:

-Kérem szépen, vannak itt reformátusok?

-Vannak, elég sokan

-Hát katolikusok?

-Azok is, bőven.

-És evangélikusok??

-Azokból is megakad.

Ezután elmegy a mennyország bejáratához is kérdezősködni:

-Kérem szépen, vannak itt reformátusok?

-Egy sincs.

-Hát katolikusok?

-Belőlük sincs, egy sem.

-És evangélikusok?

-Egyetlen egy sem.

-Hát akkor kik vannak itt?

-Azok, akik megmosták az ő ruháikat, és megfehérítették ruháikat a Bárány vérében.



Szóval a vallás nem üdvözít.

2014. nov. 19. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 anonim ***** válasza:

Utana kene neznem, de talan egyik legfontosabbat nem emlitettuk.

A papat a katolikus egyhaz Vicarius Filii Deinek tartja, mig a reformatusok nem ismerik el sem nem Isten foldi helytartojakent, sem nem mint vallasi vezeto, bibliai alapjat nem latjak.

A katolikusok es reformatusok kozott regebben jelentos kulonbseg volt, azonban manapsag mar egyre kisebb. Ismerek (kozvetve) egy evangelikust aki beszamolt arrol, hogy Nemetorszagban Lutherre mar ugy tekintenek, mintha kozuk se lenne hozza, es kezdik egyre tobben vadolni. Igen, neki is voltak bunei, mint minden embernek. De amit veghezvitt, hogy a kozepkorban, amikor a Biblia teljes feledesbe kerult, es o olvasta, radobbent, hogy mennyire elferdult azota minden, es tett erte, hogy visszaterjenek az emberek, az nem jelenti azt, hogy helytelen volt, mert bunos volt o is. David is paraznalkodott, majd megolte (kozvetve) Betsabe ferjet, megis egy melyen istenhivo ember volt. Szoval manapsag mar nem foglalkoznak az emberek a tanitassal. Pedig Jezus is mondta: a torveny soha nem fog megszunni, nem azert jott el, hogy a tanitast megvaltoztassa, hanem, hogy betoltse.

2014. nov. 19. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 anonim ***** válasza:

Elozo vagyok:

Az elso sort elirtam, ott azt akartam irni, hogy utana kellene neznem a tobbi kulonbsegnek, de egy nagyon fontos van, amit meg nem emlitettunk.

2014. nov. 19. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat ha bár egy kisebb komment harc bontakozott ki egy egyszerű kérdéstt tettem fel hisz reformátusiként érdekelt hogy ha van akkor mi a különbség erre kaptam is bőven választ amit tényleg köszönök! DE volt egy r.sentinel nevű válaszoló aki egy kicsit feldühitett hiszen megvádolt avval hogy nekem az volt a célom hogy a reformátusiak és a katolikusok "összevesszenek" ami nem igaz. Mégesgyszer köszönöm a válaszokat és minden egyebet.
2014. nov. 19. 21:31
 35/38 anonim ***** válasza:
Megkerdezhetem hogy mi volt a celod akkor a kerdes feltevesevel?
2014. nov. 19. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 anonim ***** válasza:
utolsó, szövegértés 1-es: érdekelt hogy ha van akkor mi a különbség erre kaptam is bőven választ amit tényleg köszönök
2014. nov. 20. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 anonim ***** válasza:
100%

A 12. egész jól leírta a választ.

Viszont a legtöbb hozzászólás mondhatom "szép" képett adott a keresztyén testvérszeretetről. Mert igen, megváltott keresztyénként (lehetsz most katolikus, református stb.) testvérei vagyunk egymásnak. Hol volt itt, az ökumené, amiért Jézus is imádkozott, hogy tudniillik követői mind egyek legyenek? (lásd János 17, 11) Erre kéne törekedni, és nem azon vitatkozni, amit másképpen értettünk meg.

Amúgy kérdező még különbség például, hogy a magyar református templomokban (a világ keresztyénei közül egyedül) sajnos nincs kereszt (sima kereszt sem! nem feszületről beszélek, mert ugye a testet reformátusként alapból nem ábrázoljuk), és ennek az az oka, hogy az ellenreformáció idejében (na az is "szép" korszak volt) a katolikusok annyi szörnyűséget elkövettek a reformátusokkal szemben a kereszt nevében, hogy szinte "megutáltatták" a reformátusokkal a keresztet (pedig értelemszerűen református szimbólum is maradt, csak nem rakják ki). Szerintem abban, hogy ez a dolog ma is fennáll mindkét felekezet hibás, és már éppen itt az ideje változtatni!!! De emiatt van az is, hogy ha valakinek kereszt van a nyakában, akkor rögtön azt gondolják róla, hogy katolikus, ha meg halacskát, akkor református (a görög ichthys (=hal) őskeresztyén szimbólum, a Jézus Krisztus Isten Fia Megváltó mondat rövidítése), holott mindkettő keresztyén szimbólum!

SZÓVAL KEDVES KERESZTYÉNEK/KERESZTÉNYEK TESSÉK SZERETNI EGYMÁST, ÉS EGYÜTT HARCOLNI MEG A HIT NEMES HARCÁT!

2014. nov. 21. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 anonim ***** válasza:
Sok különbség van. Legfőbb, hogy míg a katolikusok tisztelik és elismerik a pápát, addig a reformátusok teljes mértékben elvetik. A reformátusok nem gyónnak, nem áldoznak.
2014. nov. 29. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!