Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A vallásosaknak is a mikulás...

A vallásosaknak is a mikulás hozza az ajándékot?

Figyelt kérdés
vagy ti nem szoktatok hazudni egymásnak?
2014. nov. 27. 11:38
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

9:

Ebből is látszik, hogy én már öregszem, mert jobban a számra áll a télapó, mint a mikulás. :D

Egyébként meg az ajándékokat nem a Jézuska hozza? :)

2014. nov. 27. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
39%

Kérdező!


Nem, én és a feleségem tesszük a csokikat a cipőjükbe, vagy bárhová is, és ezt tudják is. És nem mondom, hogy itt járt a mikulás, stb.


Andizsuzsi!

Minden nap azon vagyok, hogy ne hagyja el hazugság a számat, és az elmúlt évben nem tudok olyat, hogy hazudtam volna. Ha neked ez furcsa, az meg nekem furcsa, hogy neked ez nem természetes. Ettől én nem vagyok több, vagy jobb Nálad, de szerintem ha Krisztust nem bírom mindenben követni, legalább abban kell, amiben képesek vagyunk rá. Szerinted Jézus hazudott?

2014. nov. 27. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Tény,hogy hazugság. Nekem durván hazudtak, de semmi bajom nem lett. Bár ki tudja...
2014. nov. 27. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Lehet ezért sem bízok senkiben. Elvesztettem a reményem az igazságban, ahelyett hogy vállalnám a kockázatot.
2014. nov. 27. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 Andizsuzsi ***** válasza:

"nekem furcsa, hogy neked ez nem természetes"


Én őszinte vagyok. Igen, volt, hogy nem mondtam igazat. Nem bántásból, nem rosszindulatból, de előfordult. Nem természetes, és természetesen igyekszem megelőzni, de nem mindig lehet kikerülni. Természetesen mélységesen tisztellek érte, ha te soha de soha nem füllentettél, beszéltél mellé, hallgattál el dolgot.Nem kételkedem mások erényeiben. De tisztában vagyok a saját hiányosságaimmal.

2014. nov. 27. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
2014. nov. 27. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Ilyen erővel semmilyen mesét ne meséljünk a gyereknek, mert azok sem igazak. Meg van egy csomó gyerekjáték, mi is játszottunk olyat, hogy a kalózok elrejtették a kincset, nekünk meg meg kellett találni, ilyen erővel ez is hazugság, mert egymásnak rejtettük el. Elég sivár lenne a gyerekek élete, ha nem lenne benne játék.

Egyébként mi vallásosak vagyunk és úgy tartjuk, hogy kicsit átvitt értelemben Mikulás (azaz Szent Miklós) hozza az ajándékokat. Hiszen mi az ő szellemében, az ő hatására teszünk jót. A karácsony ugyanez, ott is igazából Jézus az, aki megajándékoz minden embert, mi meg a nevében cselekszünk.

2014. nov. 28. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!