Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogy lehet ez? Vallás/ Boszork...

Hogy lehet ez? Vallás/ Boszorkányság

Figyelt kérdés

Én meg vagyok keresztelkedve.

Szüleim soha nem neveltek vallásosan de nem is tiltottak el tőle.De én kicsi korom óta hiszek Istenbe teljesen magamtól viszont nem olvastam a bibliát, este imádkozom de csak a mi atyánkat szoktam meg a saját hálálkodásomat/kéréseimet.

Szóval tudom hiszem hogy létezik ugyan akkor hiszek a boszorkányságban( nagymamám boszi volt és a saját szememmel láttam hogy az volt: asztal táncoltatott,gyógyított, megálmodta a dolgokat stb).

Most az a helyzet,hogy a kezemmel én is tudom enyhíteni a fájdalmat és egyszer egy boszorkány is mondta,hogy az vagyok.

A kettő megfér egymás mellett?

Mondjuk ha nem én akkor is továbbiakban is hinni fogok Istenbe és továbbra is hinni fogok az ezotériában is.

De ez nem fura? Vagy a kettő együtt nem fér meg?

Előre is köszönöm szépen a válaszokat!


2010. febr. 1. 07:47
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 11/84 anonim ***** válasza:
96%

Szellemekre akkor mi a magyarázat?


Lehet, pontosan ugyanaz, mint arra, amikor valaki azt hiszi magáról, hogy Napóleon. Ilyen az emberi agy, rendkívül hajlamos a hallucinációkra.


Ha hárman látunk szellemet,biztos valami kollektív halucinációnk volt? :D

Ne röhögtess már! Az emberek fele látott már szellemet,csak akik nem tapasztaltak semmit,azok mondanak ilyet!Azt tudod,hogy ezek az emberek téged mosolyognak meg? :) És nem kívánom,hogy olyan házba lakjál,amibe mi laktunk három hónapig(nem bírtuk tovább a repkedő dolgokat,és a magától keverő kanalat..hú,biztos hármunknak valami közös betegségünk van!biztos!Kár hogy el is múlt,ahogy kiköltöztünk onnan..milyen érdekes?! :D Helyhez kötött pszichés betegség..hmm..szerintem meg ez a vicces..olyan,mint mikor nagy madárnak néznek egy repülőgépet a benszülöttek!

2010. febr. 1. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/84 anonim ***** válasza:
100%
Ez fura. Nem értem, de szerintem sem fér egymáshoz a kettő.
2010. febr. 1. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/84 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Nagyon köszönöm a 09:13 és a 09:21-nek!

2010. febr. 1. 10:53
 14/84 anonim ***** válasza:
33%

Van egy látható, anyagi világ, ezt érzékeljük az érzékszerveinkkel. Van egy szellemi világ, ami az érzékszerveinkkel nem érzékelhető, de ettől még teljesen valóságos. A szellemi világra teljesen más törvények vonatkoznak, mint az anyagi világra. A szellemi világ létezéséről kezdettől fogva tud az ember, főleg tapasztalati úton, de a működéséről, törvényszerűségeiről nagyon keveset, szinte semmit nem tud, mert ez nem az ember területe. Amit tudok róla, a Bibliából tudom. A szellemi világban két fő erő van, /ezek személyek/ Isten és a sátán. Mindketten birtokosai bizonyos képességeknek. Az ember és az egész emberiség együtt is, egymagában mind két féllel szemben tehetetlen, esélytelen. De Isten és a sátán sem egyenrangú felek, a sátánnak Istennel szemben nincs esélye. De Isten valamiért nem számolt le közvetlenül és rögtön a sátánnal a lázadása után, ennek az okai nem igazán ismertek, a szellem világ törvényei miatt, de ez a mi szempontunkból lényegtelen. Ami a mi és a te szempontodból lényeges: a szellemi világ mind két oldalával kapcsolatba kerülhetsz. Jézus Krisztus által közvetlenűl Istenhez csatlakozhatsz, minden más technika a sátán területe. Ezt a Biblia tanítja. Csak néhány: agykontroll, jóslás, szellemidézés, reiki, természetgyógyászat, varászlás, bálványimádás, számmisztika, horoszkóp, ufók és a boszorkányság is. A lista hosszú, és nem teljes. Tehát, ha te a boszorkányságot gyakorlod, egy a sátán által működtetett részén vagy a szellemvilágnak. A sátán nem az ember, és így a te jóakaród, hanem a legádázabb ellenséged, tehát sok jóra ne számíts tőle. Na most nagyon sok tanfolyamon, nagyon sokféle képen tanítják, hogyan kerülhetsz kapcsolatba a sátánnal. Nem ezt mondják szó szerint, de a lényeg ez. Az agykontrollban egy magasabb intelligenciához kapcsolódsz, ezt a magasabb intelligenciát nevezi néven a Biblia sátánként. De nincs olyan tanfolyam, ahol tanítanák, hogyan szabadulhatsz meg ettől a magasabb intelligenciával rendelkező lénytől. Erre csak a Bibliának van hasznos és a valóságban is működő tanácsa, segítsége. A biblia azt tanítja, agy szellemi hatalmat csak egy másik, még erősebb hatalom tud legyőzni, és ez Jézus Krisztus. Ő nem kevesebbet állított magáról, mint hogy: Nékem adatott minden hatolom mennyen és földön. Ő az egyetlen, aki a sátán rabságából meg tud szabadítani. De csak ha kéred. Ha te jól érzed magad a sátánnál, Isten nem kényszerít arra, hogy elhagyd. Te döntöd el, kivel töltöd az örökkévalóságot. választhatod Jézust, és a menny dicsőségét, és választhatod a sátánt is és akkor mész vele a kárhozatba. Isten tanácsa ehhez ez: Válaszd az életet, válaszd Jézust!


Én vagyok az a hülye, aki hisz Jézusban.

2010. febr. 1. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/84 anonim ***** válasza:
86%
nagyon szívesen,kedves lélektársam! :)))
2010. febr. 1. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/84 A kérdező kommentje:

Kedves 08:15-ös!

"Kérdező, egyszer szánj rá mondjuk 2-3 évet és olvass egy kicsit az alábbiakból: matematika, fizika, kémia, biológia, orvoslás, genetika, kozmológia, pszichiátria, szociológia. Aztán lehet, a kérdéseid egy részére magad is választ találsz majd. Az iskolában sem véletlenül tanítják, nem szégyen az!"


Nagyon kedves vagy szoktam olvasni, sőt iskolába is jártam elég sokat, sőt a kozmológián, kívül az összes többit tanultam és én nem pszichiátriát tanultam hanem pszichológiát!Nem értem miért írsz olyat amiről nem tudhatsz semmit!Nem értem miért gondolod azt, hogyha valamit nem tudok attól tanulatlan vagyok és nem szoktam olvasni én egy kérdésből nem tudnék ilyen felelőtlen következtetéseket levonni.

De ennek ellenére neked is köszönöm a válaszod hisz energiát fektettél bele fogy nekem válaszolj!

2010. febr. 1. 11:07
 17/84 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell ahhoz kereszténynek lenned, hogy higyj Istenben... azt hiszel, ami jól esik, ember fia meg nem mondhatja neked, mit gondolj, érezz és miben higyj!
2010. febr. 1. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/84 A kérdező kommentje:
Bocsánat elgépeltem fogy=hogy
2010. febr. 1. 11:11
 19/84 Srapnel ***** válasza:
81%

"Ha hárman látunk szellemet,biztos valami kollektív halucinációnk volt? :D

Ne röhögtess már!..."


Nézd, ezeket a mondatokat én is be tudom ide írni és mégsem történtek velem ilyenek. Most nagyjából ugyanúgy nem tudom megmondani, hogy mik és hogyan történtek ott nálatok, mint ahogy az orvos sem tudja telefonon keresztül megállapítani a vérképedet. De amit állítottam, azt tartom: az ember hajlamos a hallucinációkra, pláne, ha másokkal együtt osztja meg a világnézetét. Ha a környezeti körülmények miatt pl. optikai csalódás áldozatai lettetek, akkor nem meglepő, hogy mindannyian ugyanazt láttátok, mert 1. mind a ketten hisztek a szellemekben, 2. a szemetek felépítése megegyezik, 3. a látás folyamata is azonos az embereknél. Arról pedig hallottál-e, hogy befolyásolható és/vagy szuggerálható és/vagy jó fantáziával rendelkező embereknek még utólag is be lehet magyarázni olyan dolgot, amire végül elhiszi, hogy úgy is történt, még eleven emlékképei is lesznek? Pláne, ha sokan mondják neki. Nekem is meséltek már olyan sztorit többször, hogy amikor én meséltem később másnak róla, néha azt hittem, hogy én is ott voltam. Persze akkor eszembe jut, hogy nem lehettem ott, mert van emlékem arról is, hogy abban az időben máshol mást csináltam, úgyhogy ilyenkor betudom a vizuális alkatomnak és képzelőerőmnek a dolgot.


"Azt tudod,hogy ezek az emberek téged mosolyognak meg?"


Engem ez a legkevésbé sem izgat.


"biztos hármunknak valami közös betegségünk van!biztos!Kár hogy el is múlt,ahogy kiköltöztünk onnan..milyen érdekes?!"


Nem beszéltem betegségről. A hallucináció, képzelgés, optikai csalódás, stb. minden embert érint. Az, hogy ezek a dolgok elmúltak a kiköltözéstől, számomra pláne arra a bizonyíték, hogy a helyszín felépítése, fény-árnyék hatások, huzat, tárgyak alakja, tükröződés, stb. a valószínűbb eredete a szellemlátásnak. Na meg a fentiek.


"Helyhez kötött pszichés betegség..hmm..szerintem meg ez a vicces."


Nem csoda, ha vicces, ha mást adsz a számba, mint amit mondtam. NEM beszéltem pszichés betegségre. A fenti effektusok az emberi elme normál működésének a része. A Napóleonos példa egy szélőség volt.


"Nagyon kedves vagy szoktam olvasni, sőt iskolába is jártam elég sokat, sőt a kozmológián, kívül az összes többit tanultam és én nem pszichiátriát tanultam hanem pszichológiát!"


Akkor ez miért nem látszik? A pszichológia pedig nem természettudomány, hanem bölcsészettudomány. Tehát kevésbé egzakt.


"Nem értem miért írsz olyat amiről nem tudhatsz semmit!"


Nem értem miért írsz úgy, mintha bizonyos dolgokról nem tudnál semmit.


"Nem értem miért gondolod azt, hogyha valamit nem tudok attól tanulatlan vagyok"


Jó, akkor hogy hívod azt az egyént, aki valamit nem tud, mert nem tanulta meg? Én nem mondtam rád, hogy általában véve tanulatlan vagy.


"nem tudnék ilyen felelőtlen következtetéseket levonni"


De a fent említett tudományágak általad birtokolt magas szintű ismerete mellett szellemekre meg tudsz következtetni? Érted a kérdés lényegét...

2010. febr. 1. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/84 anonim ***** válasza:
100%
hát,nem is hittek benne a többiek,és nem tudom hogy lehet magyarázni,ha a tálban elkezd forogni a kanál..szerintem ez messze jár az optikai csalódástól..és hiába magyaráznád a természetfelettit,mert hiszem ha látom alapon én láttam.És mint mondtam egy pár szkeptikus is menekült onnan..rádférne,de nem kívánok neked egy olyan napot sem,amiket mi ott átéltünk..
2010. febr. 1. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!