Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogy lehet ez? Vallás/ Boszork...

Hogy lehet ez? Vallás/ Boszorkányság

Figyelt kérdés

Én meg vagyok keresztelkedve.

Szüleim soha nem neveltek vallásosan de nem is tiltottak el tőle.De én kicsi korom óta hiszek Istenbe teljesen magamtól viszont nem olvastam a bibliát, este imádkozom de csak a mi atyánkat szoktam meg a saját hálálkodásomat/kéréseimet.

Szóval tudom hiszem hogy létezik ugyan akkor hiszek a boszorkányságban( nagymamám boszi volt és a saját szememmel láttam hogy az volt: asztal táncoltatott,gyógyított, megálmodta a dolgokat stb).

Most az a helyzet,hogy a kezemmel én is tudom enyhíteni a fájdalmat és egyszer egy boszorkány is mondta,hogy az vagyok.

A kettő megfér egymás mellett?

Mondjuk ha nem én akkor is továbbiakban is hinni fogok Istenbe és továbbra is hinni fogok az ezotériában is.

De ez nem fura? Vagy a kettő együtt nem fér meg?

Előre is köszönöm szépen a válaszokat!


2010. febr. 1. 07:47
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 21/84 Srapnel ***** válasza:
77%
Lehet ám, hogy a tálban forgott sokáig a víz és vitte magával a kanalat. Aztán az emlékek meg felerősítették a hitedet.
2010. febr. 1. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/84 A kérdező kommentje:

11:33-as!

Én nem hiszem hogy olyas valamit írtam amivel bántottalak volna te viszont minden mondatomat át írogatod, nem túl sok jó indulattal.

Bocsánat, hogy nem érek fel hozzád, és a te lexikális tudásodhoz.

Ne haragudj, hogy én nem tudok oly sokat mint te!!

Szerintem ez már rég nem a fent feltett kérdésemre a válasz. Úgyhogy megköszönöm az eddigi válaszaidat, de ha csak azt erősíted bennem továbbra is, hogy oly keveset konyítok bármihez is akkor köszönöm szépen de több válaszodra nem vagyok kíváncsi!!!

2010. febr. 1. 12:48
 23/84 Srapnel ***** válasza:
37%

"Én nem hiszem hogy olyas valamit írtam amivel bántottalak volna te viszont minden mondatomat át írogatod, nem túl sok jó indulattal."


Ne haragudj, de rossz indulat nem volt benne. Ebben azért meg kell védenem magam.


"Bocsánat, hogy nem érek fel hozzád, és a te lexikális tudásodhoz."


Nem szükséges gúnyolódnod. Állításod szerint hiszel Istenben, hiszel az ezotériában, de ismered a tudományokat is. Ezeket mind te állítottad. Ebből kb. csak az Istenben való hit és a tudomány egyeztethető össze, az is csak úgy-ahogy, szóval ha te komolyan hiszel szellemekben, boszorkányságban és egyebekben, akkor két lehetőség lehet:


1. Nem hiszel azért olyan nagyon ezekben.

2. Nem ismered a tudományt, vagy nem érted annak mély lényegét.


Ez csak a te általad írottakból következik. Abszolút nem szeretném minősíteni sem a személyedet, sem a tudásod nagyságát. Nem kell mindenkinek a tudományokat ismernie, nem szégyen. Ha profi zenész, író, irodalmár, költő, stb. lennél, akkor sem ismernéd. Nem is baj, viszont ha már ilyen témákba, netán filozófiába bonyolódsz, gondoltam, hasznos lenne számodra, ha esetleg egy teljesen más szellemi rendszert (a tudományos módszertant) is megismersz. Ha ismernéd, akkor a boszorkányságban nem igen hinnél. Ennyi. Elnézést kérek, ha bántottalak, nem volt szándékomban.


"Ne haragudj, hogy én nem tudok oly sokat mint te!!"


Értem én, még én kérjek elnézést, mi? :)


Mások is leírták, én is egyetértek velük: a new age, a boszorkányság, az ezotéria nem fér össze a keresztény hittel. Ha neked mégis összefér, akkor a te hited/vallásod nem kereszténység, hanem valami saját vallás, amit többek és mások között a kereszténység elemeiből gyúrtál össze.

2010. febr. 1. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/84 A kérdező kommentje:

13:06-os

Kicsit bántónak éreztem az előző leveled ezért én is átmentem kicsit támadásba. Elnézést kérek tőled.

És bár gúnyosan írtam amit írtam a tudásodról de igazából elismerem nem kis tudás aminek birtokában vagy, ezt érezni lehet az összes válaszodból. Az biztos hogy én még nagyon sokat kéne tanulnom és olvasnom ezeket a tudományokat 23 éves vagyok és főleg csak annyi tudásom van amennyit az iskolában tanultam+ önszorgalomból utána olvastam.

DE az tény, hogy hiszek Istenben és ez biztos, mint ahogy az is biztos, hogy 2 szememmel láttam olyan dolgokat ami miatt a ezotériában is "kénytelen"vagyok hinni!

Még egyszer bocs ha megbántottalak hazugság lenne azt mondani, hogy nem akartalak, de így utólag vissza olvasva leveleid pár dolgot tényleg rosszul értelmeztem!

2010. febr. 1. 13:31
 25/84 Srapnel ***** válasza:
100%

"Kicsit bántónak éreztem az előző leveled ezért én is átmentem kicsit támadásba. Elnézést kérek tőled."


Nem szükséges, én nem haragudtam és nem bántódtam meg. Az meg, hogy 23 évesen kevesebbet tudsz, mint modjuk egy évtizeddel idősebb, nem szégyen. Én is kevesebbet tudtam régebben. Ez nem verseny, hogy ki az okosabb. Ha pedig önszorgalomból utánaolvasol, az dícséretes, ne is hagyd abba. A könyvtárakban vannak jó tudományfilozófiai könyvek is, ahol pl. leírják, hogy hogyan alakult a világgal való szemléletmód az elmúlt évszázadok alatt. Megértheted, hogy miért olyan a tudomány ma, amilyen. Mi fogadható el bizonyítéknak és miért.


Ha pedig hiszel Istenben, hát én semmiképp sem akarom ezt a hitedet elvenni. Én sem zárom ki valamilyen istenség létét, bár számomra nehéz összeegyeztetni sok más gondolattal és ténnyel. Amit meg a két szemeddel látsz, hát vannak érdekes dolgok, néha meghökkentőek, de eddig én úgy láttam, hogy mindig volt egy prózai magyarázat. Az optikai csalódások és fura észlelések meg ettől még szórakoztatóak és színesítik az életet.


Egyszer pl. a sötétben fel akartam kapcsolni az olvasólámpámat, amiben kompakt fénycső világít. De nem a kapcsolóhoz értem hozzá, hanem véletlenül a fénycsövet fogtam meg. Elkezdett világítani. Hirtelen meg is döbbentem, hogy hát milyen szupererő birtokába kerültem. Aztán csak nem hagyott nyugodni. Megfogtam, világít, nem fogtam, nem világít. Na, hát akkor itt az idő kísérletezni. Ha kitekertem a csövet és úgy fogtam, akkor nem világított. Na, ekkor összeállt a kép: a lámpa kapcsolója nem a fázist szakította meg, hanem a nullát (úgy lehet elképzelni, hogy a fázisból jön a tényleges áram és folyik át a másik drótba). Így, a fénycső elektronikája kapott áramot, csak másik pólust nem (mert az volt megszakítva). Amikor meg megfogtam, akkor rajtam keresztül záródott az áramkör és ezért bocsátott ki a cső derengő fényt (mert én rosszabb vezető vagyok, mint a drót). Ha megfogtam a radiátort (ami földelt, tehát jobban zártam az áramkört), akkor erősebben világított. Sőt, ha fordítva dugtam be a konnektort, akkor egyáltalán nem volt semmi fény. Na, így hát meg is oldódott a rejtély: nincs nekem semmi különleges képességem, egyszerűen az áramkör és a lámpa (meg a működési elve) volt olyan, hogy egy pillanatra megtévesztett.

2010. febr. 1. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/84 A kérdező kommentje:

"Ha pedig hiszel Istenben, hát én semmiképp sem akarom ezt a hitedet elvenni. Én sem zárom ki valamilyen istenség létét, bár számomra nehéz összeegyeztetni sok más gondolattal és ténnyel."


Én is így vagyok ezzel. Kicsi korom óta hiszek Istenbe,de azt is tudom, hogy majmoktól származunk,és hogy dinoszauruszok is léteztek és ugye ezek elméletileg nem nagyon férnek össze a keresztény vallással. + még az ezotéria! Teljes káosz! :)

2010. febr. 1. 14:33
 27/84 anonim ***** válasza:
94%

Pedig teljesen összeférnek ezek a dolgok egymással. :)


Mellesleg kérdés, hogy a mágiában, szellemekben, stb. hiszel-e, vagy tudod, hogy léteznek?

Isten létében hiszel, azt mondtad. Nincs rá bizonyítékod, de mégis igaznak veszed. Ez a hit.

Az ezoterikus dolgokkal kapcsolatban ha hiszel bennük, akkor nincs bizonyítékod rá - tehát olyan lesz (a tudomány szemében), mint Isten.

Viszont ha bizonyítékod van rá, akkor már nem hiszel benne, hanem TUDOD, hogy létezik. Innentől kezdve már csak az a kérdés, hogy másoknak is tudod-e (vagy akarod-e) bizonyítani.


Mindezt csak azért kérdezem, mert egy 100%-ig materialista, agnosztikus-szabadgondolkodó, mágiával aktívan foglalkozó emberke vagyok. Na ezt rakd össze. ;)

2010. febr. 1. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/84 Srapnel ***** válasza:
29%

"Viszont ha bizonyítékod van rá, akkor már nem hiszel benne, hanem TUDOD, hogy létezik. Innentől kezdve már csak az a kérdés, hogy másoknak is tudod-e (vagy akarod-e) bizonyítani."


Na, hát nagyjából itt válik el a szubjektív érzet és az objektív valóság.

2010. febr. 1. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/84 anonim ***** válasza:

A válasz írója 77%-ban hasznos válaszokat ad

"Na, hát nagyjából itt válik el a szubjektív érzet és az objektív valóság."


Mondom: _bizonyíték_.

2010. febr. 1. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/84 Srapnel ***** válasza:
100%
Én értem. De itt csak az számít, hogy tudod-e bizonyítani. Ha nem tudod, akkor abban sem lehetsz biztos, hogy magadat nem vered át. Kevés embernek jut eszébe az, hogy először magadnak kellene bizonyítékokkal előállni, de olyanokkal, hogy ha neked azokat mutatnák, akkor érveléssel meggyőzhető legyél. Csak ez után elé állni másoknak. Ha tudnád, de nem akarod bizonyítani, az meg mások számára ugyanaz, mintha nem tudnád. Én honnan tudjam, hogy nem csak átversz-e (miután magadat átverted)?
2010. febr. 1. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!