Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogy lehet ez? Vallás/ Boszork...

Hogy lehet ez? Vallás/ Boszorkányság

Figyelt kérdés

Én meg vagyok keresztelkedve.

Szüleim soha nem neveltek vallásosan de nem is tiltottak el tőle.De én kicsi korom óta hiszek Istenbe teljesen magamtól viszont nem olvastam a bibliát, este imádkozom de csak a mi atyánkat szoktam meg a saját hálálkodásomat/kéréseimet.

Szóval tudom hiszem hogy létezik ugyan akkor hiszek a boszorkányságban( nagymamám boszi volt és a saját szememmel láttam hogy az volt: asztal táncoltatott,gyógyított, megálmodta a dolgokat stb).

Most az a helyzet,hogy a kezemmel én is tudom enyhíteni a fájdalmat és egyszer egy boszorkány is mondta,hogy az vagyok.

A kettő megfér egymás mellett?

Mondjuk ha nem én akkor is továbbiakban is hinni fogok Istenbe és továbbra is hinni fogok az ezotériában is.

De ez nem fura? Vagy a kettő együtt nem fér meg?

Előre is köszönöm szépen a válaszokat!


2010. febr. 1. 07:47
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 71/84 anonim ***** válasza:
36%
Jaj, mert cáfolom a boszorkányság létezését, én nem vagyok értelmes? Pff...
2010. máj. 1. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/84 A kérdező kommentje:

Nem neked szólt!

Ismered azt a közmondást "akinek nem inge, ne vegye magára".

Senkit nem akarok megbántani + - kommenteket is szívesen várok.

2010. máj. 1. 15:57
 73/84 anonim válasza:
62%
Az hogy ilyen képességed van nem jelenti azt hogy az ördöggel cimborálsz! Aki képes ilyet állítani az hazudik! Mert ugye ha az ember Isten teremtménye akkor a képességeinket is Istentől kapjuk! Még a Bibliában is benne va hogy Isten az embert a maga képmására teremtette és ott volt Jézus aki gyógyított!! Most akkor Ő is boszorkány volt mert különleges képességei voltak?! ne aggódj a kettő teljessen megfér egymás mellett amíg a hatalmadat jóra használod!
2010. máj. 3. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/84 anonim ***** válasza:
Ja akkor boccs!
2010. máj. 3. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/84 A kérdező kommentje:

17:21-es

Köszönöm szépen a válaszod!

2010. máj. 3. 19:27
 76/84 anonim ***** válasza:
20%

A Biblia nélkül ne kezdj el a keresztény vallás megismeréséhez, mert az mindennek az alapja. A 2 azért üti egymást, mert Isten azt akarja, hogy természetes erőnkön túli céljainkat Vele váltsuk valóra, ne saját magunk. A keresztények ereje az imában lakozik, nem az önerőben. Javaslom, hogy végy egy Bibliát, fogj hozzá a tanulmányozásnak, mert léteznek igen hasznos dolgok benne.


Vagy az ezotériához, vagy a kereszténységhez kell, hogy közel állj.

Az "igazi" boszorkány a "hivatottságát" úgy erősítheti meg, hogy nem fogadja el a Biblia tanítását; a keresztény pedig nem fogadja el a természet erőinek fölségét, mert azt vallják, Isten fölötte áll;

2010. máj. 17. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/84 anonim ***** válasza:
Emberileg el kell fogadni egymást, de a kettő abszolút differens.
2010. máj. 17. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/84 anonim ***** válasza:
68%
mondjuk én elfogadom néhány tanítását,a jókat,de az ilyen ne szeretkezz a pároddal gyerekcsinálás nélkül,meg ne masztizz,meg spiritualitás így meg úgy,ezeket nem lehet pozitívba sorolni,sem pedig néhány ószövetséges részt..
2010. máj. 17. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/84 anonim ***** válasza:
Mégpedig?
2010. máj. 17. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/84 anonim válasza:

Szia!

Tudod én nem vagyok vallásos ember, de nem is tagadom már évek óta, hogy van valami ami nem a mi síkunkon mozog.

Ezoterika meg hit igenis megfér egymás mellett. Én ismerek oylan embert, aki hisz Istenben, és "látó" is egyben.

Mi hétköznapi emberek is érintkezünk elhunytainkkal, mikor álmodunk velük. De nem csak velük, hanme élő távol élő barátainkkal. Emberek ezrei mondják, hogy olyan valóságos volt, meg hogy ez már megtörtént. Ezek valószínű azért vannak, mert előző életünkkel kapcsolatosak, illetve, mert lelkünkálmunkban vándorol, a másik síkban, és keresi régi társait, és az újakat.

Valamint több százan (ebben biztos vagyok, hogy) éreznek úgy,hogy őt nekem teremtették, vagy évek folyamán rájön, hogy igen ő az akire vártam, és nem csakszerelem, egy barátság is lehet ilyen, mikor úgy érzi az ember, hogy ő a lelki társa.

Ezért szerintem (nem hívő létemre) igenis megfér egymás mellett a kettő.

"A Lelkünk szabadnak született, és csak elménk állja útját szárnyalásának."

Üdv.



u.i.: sok siket a a másik sík megismeréséhez.

(csak arra vigyázz, hogy ne önző, saját magad megsegítésére használd a másik olalt...)

2010. szept. 5. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!