Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova Tanúi számotokra Jézus...

Crussader kérdése:

Jehova Tanúi számotokra Jézus "neve" Szent, és mi a véleményetek a rövid Jézus imáról?

Figyelt kérdés

Ha esetleg még nem hallottatok róla ez lenne az;


"Uram Jézus Krisztus könyörülj rajtam!"


A kérdésben megemlített két pont összefügg,kíváncsian várom tehát véleményeiteket. :)



2015. jan. 12. 20:21
1 2 3 4 5 6 7
 1/68 anonim ***** válasza:
32%

Szia


Igen Jézus neve szent, vagy is nincs miért a nevét és a viselőjét másként tekinteni, hiszen büntelen volt és tökéletes.


Válaszoljon a Biblia illetve azon belül Jézus a felvetésedre:


(János 14:13–16) 14 Ha valamit kértek az én nevemben, meg fogom tenni. 15 Ha szerettek engem, megtartjátok a parancsolataimat; 16 én pedig kérni fogom az Atyát,. . ....


Jézusnak azt a szerepét, hogy ő az egyedüli csatorna, akin keresztül Isten áldásai eljutnak hozzájuk és az egész emberiséghez, János evangéliuma folyton szemünk előtt tartja

Jézus egyértelmű ígéretet tett tanítványainak: „ Akármit kértek majd az én nevemben, megcselekszem azt.”

Nem tudom Te mit értesz ezen Jézus szavai alatt?


Nekem azt jelenti, hgy Jézusnak van egy apukája a Teremtő aki létre hozta az életet és köztük Jézus is neki köszönheti az életét


ennél fogva Jézus nekem azt sugallja hogy az imádatunkat imánkat az atyjához intézzük, Jézus nevében met Ő vagy is Jézus közvetitő szereppel van megbizva Köztünk és az Atya között.

2015. jan. 12. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/68 A kérdező kommentje:

köszönöm a választ!

A kérdésem első pontjára meg kaptam a választ. :)

De a násodikra ne haragudj de nem mert nem arra válaszoltál amit kérdeztem,csak kikerülted a kérdést.


Tehát akkor ugorjunk neki mégegyszer.

Mi a véleményed a Jézus imáról?


"Uram Jézus Krisztus könyörülj rajtam!"

És egy kis segítség;


"Mert az Atya nem ítél senkit, hanem az ítéletet egészen a Fiúnak adta;"(Ján.5:22)


Szóval?

2015. jan. 12. 21:29
 3/68 anonim ***** válasza:
0%
Kedves kérdező, a Máté 15:21–28-ról beszélsz?
2015. jan. 12. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/68 A kérdező kommentje:

Nem,kedves válaszoló nem egészen a Mátéra hanem inkább erre;


"17 Szüntelen imádkozzatok.

18 Mindenben hálákat adjatok; mert ez az Isten akarata a Krisztus Jézus által ti hozzátok.

19 A Lelket meg ne oltsátok.

20 A prófétálást meg ne vessétek,

21 Mindent megpróbáljatok; a mi jó, azt megtartsátok!

22 Mindentől, a mi gonosznak látszik, őrizkedjetek!

23 Maga pedig a békességnek Istene szenteljen meg titeket mindenestől; és a ti egész valótok, mind lelketek, mind testetek feddhetetlenül őriztessék meg a mi Urunk Jézus Krisztus eljövetelére.

24 Hű az, a ki elhivott titeket és ő meg is cselekszi azt.

25 Atyámfiai, imádkozzatok érettünk.

26 Köszöntsétek az összes atyafiakat szent csókolással.

27 Kényszerítlek titeket az Úrra, hogy olvastassék fel e levél minden szent atyafi előtt.

28 A mi Urunk Jézus Krisztusnak kegyelme veletek! Ámen."(1Tesz.5)


Inkább erre. :)

2015. jan. 12. 22:18
 5/68 anonim ***** válasza:
8%

(1Tesszalonika 5:17-28)

"17 Szüntelenül imádkozzatok.

18 Adjatok hálát mindenért. Mert ez az Isten akarata Krisztus Jézussal egységben rátok nézve.

19 Ne oltsátok ki a szellem tüzét.

20 Ne vessétek meg a prófétai kijelentéseket.

21 Bizonyosodjatok meg mindenről; erősen ragaszkodjatok ahhoz, ami jó.

22 Tartózkodjatok a gonoszság minden formájától.

23 Maga a békének Istene szenteljen meg titeket teljesen. Szellemetek pedig, s lelketek és testetek, testvérek, épen őriztessék meg minden tekintetben, feddhetetlenül Jézus Krisztusnak, a mi Urunknak a jelenlétekor.

24 Hű az, aki elhív benneteket, és ő meg is fogja tenni.

25 Testvérek, továbbra is imádkozzatok értünk.

26 Üdvözöljétek szent csókkal az összes testvért.

27 Ünnepélyesen kötelezlek titeket az Úrra, hogy az összes testvérnek olvassátok fel ezt a levelet.

28 Jézus Krisztusnak, a mi Urunknak a ki nem érdemelt kedvessége legyen veletek!"


Mi a gondod?

2015. jan. 12. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/68 anonim ***** válasza:
20%

Isten kimondottan arra kéri a szolgáit, hogy ’szüntelenül imádkozzanak’ (1Tesszalonika 5:17).

milyen könnyen elhanyagoljuk az imádkozást! A mindennapi élet terhei annyira leköthetik a figyelmünket, hogy nem teszünk erőfeszítést azért, hogy Istennel beszélgessünk. Jézus arra ösztönözte tanítványait, hogy ’folyton imádkozzanak’, és maga is ezt tette (Máté 26:41).

Mindig volt mit tennie reggeltől estig, de azért szánt időt arra, hogy beszélgessen égi Atyjával. Időnként felkelt imádkozni „kora reggel . . . , amikor még sötét volt” (Márk 1:35). Más alkalmakkor a nap végén visszavonult egy elhagyatott helyre, hogy beszélhessen Jehovával (Máté 14:23). Mindig szentelt időt az imának. Kövessük a példáját! (1Péter 2:21).

2015. jan. 12. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/68 anonim ***** válasza:
27%

A Biblia arra serkent, hogy ápoljuk a hálaadás szellemét.


19 Ne oltsátok ki a szellem tüzét

az isteni alapelvekkel ellentétes tettek, illetve az ilyen gondolkodásmód akadályozhatja a szent szellemet az érdekünkben végzett munkájában A keresztények ma a jó hír prédikálásával vannak megbízva. Mélységesen megbecsüljük ezt a kiváltságot. Nem csodálkozunk azon, hogy akik nem ismerik Istent, megvetéssel nézik a prédikálómunkánkat. De ha egy keresztény szándékosan elhanyagolja a szolgálatát, azzal kiolthatja Isten ösztönző szellemét.

Pál a szellem azon „ajándékaira” gondolt, hogy hogy prófétáljanak, vagy is hirdessék a jó hirt


A thessalonikai keresztényeknek ’mindent meg kellett vizsgálniuk’, minden próféciát, amelyet hallottak (1Thessalonika 5:20, 21, Úf ).

. A „vizsgáljatok” szóra Pál olyan szót alkalmazott, amit azzal kapcsolatban is használtak, amikor megvizsgálták, hogy a nemesfémek valódiak-e. A körültekintő személy mindig megvizsgálta, hogy az, amit megvásárol, valódi-e. Különben előfordulhatott, hogy olyat vett, amit „bolondok aranyának” neveztek — ami aranynak látszott, de valójában értéktelen volt.


Mire gondolt Pál, amikor azért imádkozott, hogy ’a testvérek szelleme, lelke és teste őriztessék meg’? Pál a keresztény gyülekezetnek mint egésznek a szellemére, lelkére és testére gondolt. A gyülekezethez tartoztak a szellemmel felkent tesszalonikai keresztények is. Pál nem egyszerűen a gyülekezet fennmaradásáért imádkozott, hanem a gyülekezet ’szellemének’, vagyis szemléletmódjának a megőrzéséért. Imádkozott a ’lelkéért’ is, tehát az életéért vagy létezéséért; valamint a ’testéért’, azaz a felkent keresztények csoportjáért (1Kor 12:12, 13). Az imája kiemeli, mennyire törődött Pál a gyülekezettel.

2015. jan. 12. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/68 anonim ***** válasza:
20%

nem kikerültem hanem arra világitottam rá, hogy az imát minden esetben az atyához intézzük, mivel Jézus esdekel értünk Nála


Ennél fogva imádkozhatsz Jézushoz, De Jézus nem Isten hogy kikerülje az Atyját és elfogadja azt ami csak az Atyát illeti meg.


Persze jogod van úgy gondolni ahogy szeretnéd ám Isten szava és Jézus kijelentése mást mondanak.

2015. jan. 12. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/68 anonim ***** válasza:
15%

Nem igen értem kedves kérdezö, mit is akarsz tudni.


Valami rejtett kérdés van a szövegedben?


Jézus Krisztus arra buzdított minket: "Kérjetek és adatik néktek, keressetek és találtok, zörgessetek és megnyittatik néktek. Ismered biztosan ezt a verset. :)


Ha figyelted a kommentjeinket akkor már tudod, hogy a Jézus Krisztus neve szent nekünk. A megváltónk, a Királyunk a Jelenések könyve szerint a gyülekezet Feje, szeretjük és tiszteljük.


Uram Jézus Krisztus könyörülj rajtam.... miben van szerinted a probléma? A háromságtanra akarsz ezzel rámutatni? Tényleg nem értem, mi ebben a mondatban a probléma. :)

2015. jan. 13. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/68 A kérdező kommentje:

#5 válaszoló,hogy nekem mi a gondom? :)

Nekem semmi gondom nincsen ezzel kapcsolatban de ahogy látom, neked igen.

Nem volt elég jó a fordítás amit én felhoztam?-nos,ez már gondot jelent mert nem a fordításokban kellene keresned a választ.

De ha te úgy ítéled meg,hogy jobban megérted azt a fordítást akkor én nem vagyok ellene és továbbra is várom a választ. :)


Kedves #8-as! :)


Nagyjából egyetértek azzal amit írsz,viszont előre is elnézésedet kell kérnem de még mindig a kérdés körül forogsz.

Tehát,hogy megérts!

Van egy ima,egy nagyon régi 3 sz. Ortodox ima amit Jézus imának neveznek,általában úgy mondják el ezt az imát mint ahogy én a kérdésbe is kiírtam;


"Uram Jézus Krisztus könyörülj rajtam!"

De vannak más változatai is,pl;


"Uram Irgalmazz!"

vagy;


"Uram Jézus Krisztus Istennek Fia könyörülj rajtam bűnösön!"

Tehát a kérdésem az,hogy mi a véleményed erről a rövid imáról?

Egy annyit még hozzátennék,hogy az Ortodox szerzetesek ezt az imát szinte a nap 24 h mormolják,mondják.

:)


Kedves #9-es! :)

Nem a szövegemben van a rejtett kérdés hanem benned. :)

És igazából ennek a kérdésnek semmi köze a Háromsághoz mert a János 5:22 ben tudjuk,hogy az ítéletet az Atya teljes egészében a Fiúnak adta,tehát itt nem igazán lép érvénybe a Háromság-tan.

Ez a kérdés inkább másról szól.

Emlékezettek csak az apostol megfeddi testvéreit a kegyelem felől való tudatlanságuk miatt,

mondván:

"Nem ismeritek föl, hogy bennetek él Jézus Krisztus? Ha nem, akkor nem

álltátok ki a próbát." (2Kor 13, 5).

A hitetlenség és az önhittség akadályozza meg, hogy a

Szentlélek rendkívüli és különleges hatását megismerjétek.


Nem gondoltam volna,hogy ennyire nehéz lesz ezt a kérdést megválaszolni.

De lehet,hogy az én hibám mert nem fejtettem ki bővebben még az elején,hogy mit szeretnék tudni és ezért elnézéseteket szeretném kérni!

2015. jan. 13. 10:36
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!