Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova Tanúi számotokra Jézus...

Crussader kérdése:

Jehova Tanúi számotokra Jézus "neve" Szent, és mi a véleményetek a rövid Jézus imáról?

Figyelt kérdés

Ha esetleg még nem hallottatok róla ez lenne az;


"Uram Jézus Krisztus könyörülj rajtam!"


A kérdésben megemlített két pont összefügg,kíváncsian várom tehát véleményeiteket. :)



2015. jan. 12. 20:21
1 2 3 4 5 6 7
 61/68 anonim ***** válasza:

Vidiripi


"Most foglald össze légy szíves ÉRTHETŐEN, ahogy a Biblia beszél hozzánk, hogy miben mondtál ellent a Tanúknak és MIÉRT! Ezt természetesen a Biblia tiszta tanításával bizonyítsd - tehát nem kiragadott szövegekkel és félreértelmezhető és fordítható, kétértelmű helyekkel, hanem EGYSZERŰ és félreérthetetlen szövegekkel."


S tegye ezt pont úgy ahogy a mindenkori Vezető Testület is tette/teszi.

Hoppá az nem jó mert ők is tévednek!

Amit el is ismernek. S annak ellenére tévednek hogy szellemtől vezéreltek.

Olyat kérsz amelyet egyetlen egyház sem képes teljesíteni. Napjainkban már nincsenek próféták akik megmondják a tutit!

A szellemi táplálék sem fogalmaz sokszor egyszerűen és félreérthetetlenül. Hiszen nem egyszer volt olyan hogy ez miatt lettek bizonyos testvérek túlbuzgóak ami a vesztüket okoztam mert a figyelmeztetést már későn kapták meg!


Kérdező!


Meg vagy elégedve a válaszokkal?

2015. jan. 19. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/68 anonim ***** válasza:

"S tegye ezt pont úgy ahogy a mindenkori Vezető Testület is tette/teszi.

Hoppá az nem jó mert ők is tévednek!"


Ha téved, javítsa ki, ahogy Jehova Tanúi!


"Amit el is ismernek."


Nem csak elismerik, hanem ki igazítják.


"S annak ellenére tévednek hogy szellemtől vezéreltek."


Ahogy az első sz.-i tanítványok is tévedtek, pedig szellemtől vezéreltek voltak. De jó is lenne, ha végre a Biblia igaz tanításait is figyelembe vennéd. :-)

2015. jan. 19. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/68 anonim ***** válasza:

"A szellemi táplálék sem fogalmaz sokszor egyszerűen és félreérthetetlenül. Hiszen nem egyszer volt olyan hogy ez miatt lettek bizonyos testvérek túlbuzgóak ami a vesztüket okoztam mert a figyelmeztetést már későn kapták meg!"


Ez a mese része! Ugyanis az az alázat, amelyet Isten tanít a Fia által, nem engedi meg, hogy emberi hibákért lázadjunk az egyetlen igaz egyház ellen és hagyjuk el azt. Az emberi tökéletlenség miatt, az első sz.-ban is volt olyan, hogy hibás döntést hoztak testvérek, de ez csak az amúgy is lázadásra és lázításra hajlamosakat vette rá arra, hogy szembehelyezkedjenek a testvériséggel!

2015. jan. 19. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/68 anonim ***** válasza:

Vidiripi


"Ha téved, javítsa ki, ahogy Jehova Tanúi!"


De akkor te miért szólsz bele? Ő úgy gondolja hogy nem téved. Idővel rájöhet arra ugyan úgy ahogyan a Testület is rájött. Ne szólj bele majd rájön magától a tévedésre. A Vezető Testület sem hagyta magát külső hatástól befolyásolni.


"Nem csak elismerik, hanem ki igazítják."


Én inkább úgy fogalmaznék hogy újra értelmezik. A Bibliában nem olvasható olyan eset amit 4-5-r kellett volna "ki igazítani" ugyan abban a kérdésben. Pl. a körülmetélés ,evés-ivás stb.


"Ahogy az első sz.-i tanítványok is tévedtek, pedig szellemtől vezéreltek voltak. De jó is lenne, ha végre a Biblia igaz tanításait is figyelembe vennéd."


Igen de amit írtam abban nem volt szó bibliai tanításról.

A másik dolog meg az hogy a Bibliában csak igaz tanítások vannak. Ugyan is csak és kizárólag az emberi értelmezés okán vannak hamis tanítások amikről azt állítják hogy a Biblián alapul.


- Na de a legjobb az lenne ha figyelembe vennéd azt hogy mit is írtam még. :))))))


"Ugyanis az az alázat, amelyet Isten tanít a Fia által, nem engedi meg, hogy emberi hibákért lázadjunk az egyetlen igaz egyház ellen és hagyjuk el azt."


Ezt azoknak mond akik elhagyták azt. Mert nem én vagyok az embered ebben a kérdésben.

De az is lehet hogy akik ezt tették azoknak nem lett megtanítva rendesen hogy mi is az az alázat. Természetesen ez nem minden személyre érvényes. Más ok is lehetséges.

De nem csak alázat van ,hanem van "ki nem érdemelt kedvesség" is. Meg türelem.

Tudod nem is olyan rég te neveztél lázadónak egy személyt aki nem volt tanú. De ha nincs pontos ismerete akkor hogyan is lehetne lázadó. Vitatkozó ,az igen! Persze meglehet hogy nem az igazat írta de az alapján amit írt teljesen világos volt hogy ő nem tanú s hogy kevés ismerete van a tanúkról. Te még is lázadónak nevezted.

Akkor hol maradt az alázat? Hol maradt a "ki nem érdemelt kedvesség"? Ja hogy nem érdemelte ki így nem is kaphat? A legelső kommentedben lázadónak nevezted őt! A legelsőben!

Szóval bocs de nekem nem hiteles a gyümölcs termésed.

A tanúk sokszor felhozzák hogy előítéletesek velük szembe. Te is az voltál abban a kérdésben a kérdezővel szemben. De volt másik kérdés is. Ahol hasonló volt a reakciód.


"Az emberi tökéletlenség miatt, az első sz.-ban is volt olyan, hogy hibás döntést hoztak testvérek, de ez csak az amúgy is lázadásra és lázításra hajlamosakat vette rá arra, hogy szembehelyezkedjenek a testvériséggel!"


Melyik részre gondolsz a keresztény görög iratokban? Amikor lázadnak illetve lázítanak.

2015. jan. 19. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/68 anonim ***** válasza:

Vidiripi! Azért szóltam bele, mert rám válaszoltál, de egyébként is, miért ne szólhatnék?


""Nem csak elismerik, hanem ki igazítják."


Én inkább úgy fogalmaznék hogy újra értelmezik. A Bibliában nem olvasható olyan eset amit 4-5-r kellett volna "ki igazítani" ugyan abban a kérdésben. Pl. a körülmetélés ,evés-ivás stb."


A 2000 évvel ezelőtt szükséges ismeret jóval konkrétabb és pontosabb volt, mint amit majd 2000 évvel később a hitehagyott kereszténység örökül hagyott azoknak, akik meg akarták ismerni a Biblia pontos igazságát. Az apostolok jelentős része Jézus közvetlen tanítványa volt. A modern korban pedig a rengetegféle fordítású Biblia áll rendelkezésre, sok-sok külön "igazsággal", nem is beszélve az ezek mögött álló hatalmas vallásos zűrzavarról, ami az első sz-ban szintén nem létezett!! Ennek ellenére mégis voltak hibáik, tévedéseik pedig ők is szellemmel felkentek voltak, mint ma a Vezető Testület tagjai.



Nem emlékszem, hogy kit neveztem lázadónak, mivel nyilvánvaló, hogy laikusokat nem nagyon lehet annak nevezni. Attól is függ mi ellen lázadt. Nem keversz te össze a másik 23%-sal? Én Vankó vagyok.

Melyik "első válaszomban" volt ez? És a másik ami tévút a részedről: személyeskedsz! Kiragadsz valamit, amivel rám nézve általánosítasz, és kijelented, hogy ez miatt nem vagyok hiteles. Szerintem korántsem ismerjük egymást annyira, hogy ilyen ítéletet mondjunk a másikra.


""Az emberi tökéletlenség miatt, az első sz.-ban is volt olyan, hogy hibás döntést hoztak testvérek, de ez csak az amúgy is lázadásra és lázításra hajlamosakat vette rá arra, hogy szembehelyezkedjenek a testvériséggel!"


Melyik részre gondolsz a keresztény görög iratokban? Amikor lázadnak illetve lázítanak."


Van több példa is megemlítve bizonyos személyek esetében, mint akik rossz útra tértek, de a Biblia a legtöbb esetben nem részletezi a dolgokat, mert nem ezekről szól.

2015. jan. 20. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/68 anonim ***** válasza:

Vidiripi


"Azért szóltam bele, mert rám válaszoltál, de egyébként is, miért ne szólhatnék?"


Ácsi bácsi! Ez félre vezetés! Ugyan is te a írtad a 60. kommentet s én arra reagáltam a 61. kommentben.

Tehát amit állítasz az nem igaz. Mert te írtál előbb s én csak utána. Azt meg nem írtam sehol sem hogy nem szólhatsz bele.


"A 2000 évvel ezelőtt szükséges ismeret jóval konkrétabb és pontosabb volt, mint amit majd 2000 évvel később a hitehagyott kereszténység örökül hagyott azoknak, akik meg akarták ismerni a Biblia pontos igazságát."


Akkor megismétlem! "A Bibliában nem olvasható olyan eset amit 4-5-r kellett volna "ki igazítani" ugyan abban a kérdésben."


"Nem emlékszem, hogy kit neveztem lázadónak, mivel nyilvánvaló, hogy laikusokat nem nagyon lehet annak nevezni. Attól is függ mi ellen lázadt. Nem keversz te össze a másik 23%-sal? Én Vankó vagyok."


Nem keverlek össze! De tudod mit a kommentjeid előtt vagy után írd ki a nevedet s akkor egyértelmű lesz.

Tudom hogy Vankó vagy. :))))

Sőt azt is tudom ha nem írnám ki a "nevemet" te akkor is tudnád hogy melyik írás az enyém. Egyből rájönnél. :D


"Melyik "első válaszomban" volt ez?"


Nem ennél a kérdésnél volt.


"És a másik ami tévút a részedről: személyeskedsz! Kiragadsz valamit, amivel rám nézve általánosítasz, és kijelented, hogy ez miatt nem vagyok hiteles. Szerintem korántsem ismerjük egymást annyira, hogy ilyen ítéletet mondjunk a másikra."


Általánosítok? Általánosítás az lenne ha azt állítanám hogy az összes tanú ezt csinálja itt az oldalon. Személyeskedésnek meglehet hogy személyeskedés.

De tudod te állandóan azt írtad nekem hogy torzítok ,ferdítek és a többi. Az is személyeskedés mert minden egyes szavamat megkérdőjelezted. Vagy ez talán nem az?

Állandóan támadtál. Eltanultam a technikát "mester".

De ez nem ítélet volt azt írtam hogy NEKEM nem hiteles. De ehhez azért azt is vedd hozzá hogy mi már nagyon sokat írtunk egymásnak itt az oldalon. Tehát nem csak egyetlen írásod alapján gondolom így. S te is elmondhatod ugyan ezt.


"Van több példa is megemlítve bizonyos személyek esetében, mint akik rossz útra tértek, de a Biblia a legtöbb esetben nem részletezi a dolgokat, mert nem ezekről szól."


Már megint! Mi lenne akkor ha nem mondatot írtál volna hanem igehelyeket hogy hol található?

2015. jan. 20. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/68 anonim ***** válasza:

""Azért szóltam bele, mert rám válaszoltál, de egyébként is, miért ne szólhatnék?"


Ácsi bácsi! Ez félre vezetés! Ugyan is te a írtad a 60. kommentet s én arra reagáltam a 61. kommentben.

Tehát amit állítasz az nem igaz. Mert te írtál előbb s én csak utána."


De tisztelt Vidiripi, nem ezt mondtam? :-)


Én is megismételem akkor:


"A 2000 évvel ezelőtt szükséges ismeret jóval konkrétabb és pontosabb volt, mint amit majd 2000 évvel később a hitehagyott kereszténység örökül hagyott azoknak, akik meg akarták ismerni a Biblia pontos igazságát. Az apostolok jelentős része Jézus közvetlen tanítványa volt. A modern korban pedig a rengetegféle fordítású Biblia áll rendelkezésre, sok-sok külön "igazsággal", nem is beszélve az ezek mögött álló hatalmas vallásos zűrzavarról, ami az első sz-ban szintén nem létezett!! Ennek ellenére mégis voltak hibáik, tévedéseik pedig ők is szellemmel felkentek voltak, mint ma a Vezető Testület tagjai."


Ez a válaszom egy nem bibliai szellemű megállapításodra.


------


""És a másik ami tévút a részedről: személyeskedsz! Kiragadsz valamit, amivel rám nézve általánosítasz, és kijelented, hogy ez miatt nem vagyok hiteles. Szerintem korántsem ismerjük egymást annyira, hogy ilyen ítéletet mondjunk a másikra."


Általánosítok? Általánosítás az lenne ha azt állítanám hogy az összes tanú ezt csinálja itt az oldalon."


De rám is tudsz általánosítani így. Ezért írtam, hogy "rám nézve általánosítasz", de hagyjuk, ennyit nem ér az egész (hátrálok, mert rólam van szó :-)). Kíváncsi lennék azért arra válaszomra, elég jól mellé trafáltam, ha úgy van, ahogy mondod.


---------


""Van több példa is megemlítve bizonyos személyek esetében, mint akik rossz útra tértek, de a Biblia a legtöbb esetben nem részletezi a dolgokat, mert nem ezekről szól."


Már megint! Mi lenne akkor ha nem mondatot írtál volna hanem igehelyeket hogy hol található?"


Most számít ez? Te is olvastad a bibliát, biztosan tudod, hogy akkor is voltak olyanok, akik lázadtak, rombolták a gyülekezet egységét a másfajta tanításaikkal. Most nem állok neki ezek keresésének.

2015. jan. 21. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/68 anonim ***** válasza:

Vidiripi


"Most számít ez?"


Á dehogy! :D :D :D

Felejtsük is el az egészet!

Minden jót!

2015. jan. 21. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!