Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova Tanúi számotokra Jézus...

Crussader kérdése:

Jehova Tanúi számotokra Jézus "neve" Szent, és mi a véleményetek a rövid Jézus imáról?

Figyelt kérdés

Ha esetleg még nem hallottatok róla ez lenne az;


"Uram Jézus Krisztus könyörülj rajtam!"


A kérdésben megemlített két pont összefügg,kíváncsian várom tehát véleményeiteket. :)



2015. jan. 12. 20:21
1 2 3 4 5 6 7
 21/68 anonim ***** válasza:
82%

Mondom, FÜGGETLEN forrás!

Nem érdekel, hogy mit másolsz ki az Őrtorony könyvtáratokból, mert nem egyszer volt már rá példa, hogy azzal, hogy egy szaktekintély véleményét csak kivonatosan idéztétek a kiadványaitokban, megváltozott az egyén szavainak jelentése. (lásd pl. George Howard professzor, akinek a tetragrammával kapcsolatos ELMÉLETEIvel akarjátok igazolni a Bibliátok hiteles mivoltát, pedig valójában ő maga írta egy levelében, hogy nem ért egyet Jehova tanúi fordításával, mert az túllép a bizonyítékokon).

2015. jan. 13. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/68 anonim ***** válasza:
26%
üdv. ezek nem imák. ezt bárki mondhatja. ennyi erővel a Jézusmária felkiáltás is lehetne ima. MINDENKI ÚGY IMÁDKOZIK, ahogy tud, és akar. a lényeg a szándék szerintem.
2015. jan. 13. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/68 anonim ***** válasza:
80%

Ha már ennyi az "off", akkor megkérdezem.


Miért van az, hogy ha egy kérdésnél egy Tanú hozzászól, akkor egészen biztos, hogy a honlapjukról fog idézni valamit.


Ha én hozzászólok, akkor nem idézek semmelyik történelmi egyház honalpjáról, sem a zsinatokról, de még a hitvallási iratokból sem, mégis azt kapom meg, hogy dogmatizálok.


Nem inkább ti dogmatizáltok, és nem inkább nektek nincs önálló véleményetek?


Én mindig a saját véleményemet írom le.


Most sem idéztem sehonnan, ti viszont mindig másolgatjátok a saját hagyományaitokat- megjegyzem szó szerint.


Ha én utalok rá, hogy azért fontos, helytálló, ihletett, szent valami, mert többezer éves hagyomány a Szentlélek által, akkor miért vagyok istengyalázó, ha ti a 100 éves hagyományotokat ilyen nagy becsben tartjátok? :)

2015. jan. 13. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/68 anonim ***** válasza:
0%

T. 21-es, most miért szájkaratézol? Ott van a könyv linkje, olvasd el, ha tudsz angolul.

Ami az Őrtorony cikket illeti, az meg a te egyéni problémád, ha nem akarod, vagy nem mered megvizsgálni a Tanúk VALÓDI érveit és tanításait, melyet a bibliára alapoznak. De ha ezt nem teszed, akkor ne is vádaskodj, mert nem tudod miről beszélsz!


(Ja, és a Tanúk SOHASEM idéztek úgy senkitől sem, hogy megváltoztassák az eredeti gondolat értelmét, vagy jelentését. Howard professzorról sem állították azt, hogy Ő ezt tényként kezeli. A lényeg, hogy vannak ilyen vélemények, mely megalapozottnak tekinthető sok szempontból is.)

2015. jan. 13. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/68 anonim ***** válasza:
0%

"Én mindig a saját véleményemet írom le."


És a Biblia szerint ez a helyes? Ez a megosztottsághoz, a külön "igazságokhoz" vezet. De ha azt akarod ezzel mondani, hogy számodra helyesebb, ha saját szavainkkal fejezzük ki magunkat, akkor tisztelt 23-as, én sem másoltam a kérdésre adott több válaszomban sem. Csak akkor idézek, ha pontos akarok lenni, mert pl. sok Bibliavers van benne.


Ezen kívül pedig nem emberi "hagyományokról" van szó, hanem bibliai igazságokról.

2015. jan. 13. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/68 anonim ***** válasza:
90%

"Ami az Őrtorony cikket illeti, az meg a te egyéni problémád, ha nem akarod, vagy nem mered megvizsgálni a Tanúk VALÓDI érveit és tanításait, melyet a bibliára alapoznak"


Ezzel be is ismerted, hogy nincs független forrásotok; vagy elfogadom az Őrtorony cikkeit, vagy egy tudatlan idióta vagyok, aki véleményed szerint nem tudja, mit beszél. Köszönöm, részemről a téma lezárva!

2015. jan. 13. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/68 anonim ***** válasza:
0%
Nem, ezzel azt mondtam, hogy CSAK EGY igazság van! Vagy szerinted nem? :-)
2015. jan. 13. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/68 anonim ***** válasza:
15%

tudod kedves erre azért van szükség, mert az ember feje nem kút fő

s annyi a forrásanyag, hogy Te sem tartanád a sok információt az elmédben

ezért találták ki az irásokat, hog rögzittsenek valamit, hogy ne vessszen el, és egyféle legyen.


Mert hát biztos hallottál róla, hogy a szájról szájra terjedt mondóka a falú végén már más kép szól mint amikor elkezdődött, mert mindenki hozzá rakta a gondolatait, vagy elvett belőle.


Ezek a cikkek segitségek az érveléshez, hogy jól felkészültek legyünk és minden országban és Dzsungelekben egységesek nem minden féle tanitás egy imádaton belűl.

2015. jan. 13. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/68 A kérdező kommentje:

T.#11-es válaszoló!


Ezt írod;


"T. kérdező, most tényleg azt akarod tudni, hogy Jehova Tanúinak mi a véleménye egy nem bibliai, sőt Írás ellenes szövegről, mely jóval a Biblia megírása utáni szellemiséget tükröz? Ez a véleményem: :-( "


Tehát szerinted nemhogy csak nem "bibliai" a Jézus ima de még írás ellenes is,igaz?


Akkor érdemes lenne megvizsgálni egy kicsit aprólékosabban ezt a te felvetésedet a Biblia alapján.

Csak azért,hogy kedvedben járjak a te "fordításodat" is fogom használni.


"És amit csak kértek az én nevemben,

meg fogom tenni, hogy az

Atya megdicsőüljön a Fiú által.

Ha valamit kértek az én nevemben,meg fogom tenni."(Ján.14:13-14)


És a Károli fordítás;


"És akármit kértek majd az én nevemben, megcselekszem azt, hogy dicsőíttessék az Atya a Fiúban.

Ha valamit kértek az én nevemben, én megcselekszem azt."(Ján.14:13-14)


"Uram Jézus Krisztus (HA VALAMIT KÉRTEK AZ ÉN NEVEMBEN)könyörülj rajtam(MEGFOGOM TENNI)!"(HOGY AZ ATYA MEGDICSŐÜLJÖN A FIÚ ÁLTAL)


"URAM JÉZUS KRISZTUS(az én nevemben)könyörülj rajtam(/és az ígéret/meg fogom tenni)!"


Még mindig azt mondjuk,hogy írás ellenes és nem "bibliai"tanítás?


A többi amit írtál az csak egy ügyes terelés,és nem a saját szavaid és gondolataid.

Nekem meg ez a véleményem.

És senki nem mondta,hogy mantráznod kellene,én csak azért említettem meg a szerzeteseket,hogy valamennyire érzékeltessem az ima fontosságát,tehát senki nem kérte,hogy mantrázz de szerintem ha megtennéd se ártana.


Ami meg az UVF illeti a #13 válaszolónak igazat kell adnom mert többek között én sem ismerem el hiteles fordításnak de mivel nem ez a kérdés lényege tovább nem is erőltetem ezt a kérdést.


Szóval akkor mi a véleményed erről a rövid imáról,Bibliai vagy nem Bibliai?

2015. jan. 13. 15:33
 30/68 anonim ***** válasza:
11%

Kérdezö, mi a Jézus Krisztus nevében imádkozunk Istenünkhoz, úgy ahogyan azt Ö meghagyta nekünk.


Ezt mondta, bármit fogtok az Atyától kérni az én nevemben, megadatik nektek.


Ezt olvassuk mi is, Te is a Bibliában. Igen minden imánk végén mondjuk, hogy a Jézus Krisztus által, vagy nevében hallhasson meg minket a Jézus Krisztus Atyja.


Pont. :)

2015. jan. 13. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!