Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova Tanúi számotokra Jézus...

Crussader kérdése:

Jehova Tanúi számotokra Jézus "neve" Szent, és mi a véleményetek a rövid Jézus imáról?

Figyelt kérdés

Ha esetleg még nem hallottatok róla ez lenne az;


"Uram Jézus Krisztus könyörülj rajtam!"


A kérdésben megemlített két pont összefügg,kíváncsian várom tehát véleményeiteket. :)



2015. jan. 12. 20:21
1 2 3 4 5 6 7
 41/68 A kérdező kommentje:

Tisztelt #32-es,én nem gúnyolódtam!

Ha az "ÉN" Bibliámból idézek,az neked nem jó,ha a "TE" bibliádból idézek,az sem jó,mond mit tegyek,hogy jó legyen, fogadjam el az Őrtorony tanítását?

Azt te is tudod,hogy nem lehet mert nem Bibliai!


Ezt írod;


"Ebben a mondatban helytelenül összemosod a dolgokat. A "HA VALAMIT KÉRTEK AZ ÉN NEVEMBEN" csak annyit jelent, hogy Jézus ELISMERÉSÉVEL, vagyis "nevében" kell imádkozni Istenhez. A "könyörülj rajtam" pedig egyértelműen Jézushoz szóló ima, ami helytelen! Amit te idéztél, az egy Írás ellenes ima Jézushoz! Jézushoz a Biblia szerint SENKI sem imádkozhat, mert Ő csak közvetítő Isten és ember között. Jézus "nevében" (azaz Jézus áldozatának, szerepének és minden - Istentől származó - tanításának ELISMERÉSÉVEL) Jehovához kell imádkozni, ennyire egyszerű, ezt másként nem lehet."


Összegyűjtöttem a kedvedért néhány Bibliai adatot,nézd meg;


"Péter pedig monda nékik: Térjetek meg és keresztelkedjetek meg mindnyájan a Jézus Krisztusnak nevében a bűnöknek bocsánatjára; és veszitek a Szent Lélek ajándékát."(Csel.2:38)

Kinek a NEVÉBEN?


"Péter pedig monda: Ezüstöm és aranyam nincsen nékem; hanem a mim van, azt adom néked: a názáreti Jézus Krisztus nevében, kelj fel és járj!"(Csel.3:5)

Kinek a NEVÉBEN?


"Legyen tudtotokra mindnyájotoknak és az Izráel egész népének, hogy a názáretbeli Jézus Krisztusnak neve által, a kit ti megfeszítettetek, kit Isten feltámasztott halottaiból, az által áll ez ti előttetek épségben."(Csel.4:10)

Kinek a NEVE ÁLTAL?


"A te kezedet kinyújtván gyógyításra; és hogy jelek és csodák történjenek a te szent Fiadnak, a Jézusnak neve által."(Csel.4:30)

Kinek a NEVE ÁLTAL?


"Megkövezék azért Istvánt, ki imádkozik és ezt mondja vala: Uram Jézus, vedd magadhoz az én lelkemet!

Térdre esvén pedig, nagy fenszóval kiálta: Uram, ne tulajdonítsd nékik e bűnt! És ezt mondván, elaluvék."(Csel.7:58)

Kihez IMÁDKOZIK ISTVÁN?


"És nagy bátorsággal tanítván az Úr Jézusnak nevében, beszél, sőt vetekedik vala a görög zsidókkal; azok pedig igyekeznek vala őt megölni."(Csel.9:28)

Kinek a NEVÉBEN TANÍTOTT?(Te is ezt teszed??)


"Sőt inkább az Úr Jézus Krisztus kegyelme által hiszszük, hogy megtartatunk, miképen azok is."(Csel.15:11)

KINEK A KEGYELME ÁLTAL HISZIK?HOGY MEGTARTATNAK!?

Emlékezz csak vissza;

"URAM JÉZUS KRISZTUS KÖNYÖRÜLJ RAJTAM"!

Erről szól a kérdés.


"Ez pedig tudtokra lőn mindeneknek, mind zsidóknak, mind görögöknek, kik Efézusban laknak vala, és félelem szálla mindnyájokra, és magasztaltatik vala az Úr Jézusnak neve."(Csel.19:17)

KINEK A NEVE MAGASZTALTATIK??


"21 Hogy miképen uralkodott a bűn a halálra, azonképen a kegyelem is uralkodjék igazság által az örök életre a mi Urunk Jézus Krisztus által."(Róm.5:22)

Ki ÁLTAL?


"Kérlek pedig titeket atyámfiai a mi Urunk Jézus Krisztusra és a Lélek szerelmére, tusakodjatok velem együtt az imádkozásokban, én érettem Isten előtt,"(Róm.15:30)

KIRE!?


"A békességnek Istene megrontja a Sátánt a ti lábaitok alatt hamar. A mi Urunk Jézus Krisztus kegyelme veletek. Ámen."(Róm.16:19)

Kinek a KEGYELME?

"Uram Jézus Krisztus könyörülj rajtam"! (a KÉRDÉS)


"A mi Urunk Jézus Krisztus kegyelme mindnyájan ti veletek. Ámen."(Róm.16:24)

Kinek a KEGYELME?(A KÉRDÉS)


"Az Isten gyülekezetének, a mely Korinthusban van, a Krisztus Jézusban megszentelteknek, elhívott szenteknek, mindazokkal egybe, a kik a mi Urunk Jézus Krisztus nevét segítségül hívják bármely helyen, a magokén és a miénken:"(1Kor.1:2)

Kinek a NEVÉT?(A KÉRDÉS)


"Ti és az én lelkem a mi Urunk Jézus Krisztusnak nevében egybegyűlvén, a mi Urunk Jézus Krisztus hatalmával"(1Kor.5:4)

Kinek a NEVÉBEN,és kinek a HATALMÁVAL?


"Azért tudtotokra adom néktek, hogy senki, a ki Istennek Lelke által szól, nem mondja Jézust átkozottnak; és senki sem mondhatja Úrnak Jézust, hanem csak a Szent Lélek által."(1Kor.12:3)

Számodra Jézus ÚR?(A KÉRDÉS)


"Az Úr Jézus Krisztusnak kegyelme veletek!"(1Kor.16:23)

Kinek a KEGYELME? (A KÉRDÉS)


"5 Kísértsétek meg magatokat, ha a hitben vagytok-é? magatokat próbáljátok meg. Avagy nem ismeritek-é magatokat, hogy a Jézus Krisztus bennetek van? Kivévén, ha méltatlanok vagytok."(2Kor.13:4)

BENNED VAN E KRISZTUS?


" Az Úr Jézus Krisztusnak kegyelme, és az Istennek szeretete, és a Szent Léleknek közössége mindnyájatokkal. Ámen."(2Kor.13:12)

Kinek a KEGYELME,kinek a SZERETETE,és kinek a KÖZÖSSÉGE?(A KÉRDÉS)


"Nékem pedig ne legyen másban dicsekedésem, hanem a mi Urunk Jézus Krisztus keresztjében, a ki által nékem megfeszíttetett a világ, és én is a világnak."(Gal.6:14)

Te kiben DICSEKSZEL?


"A mi Urunk Jézus Krisztusnak kegyelme legyen a ti lelketekkel atyámfiai! Ámen."(Gal.6:18)

Kinek a KEGYELME!?(A KÉRDÉS)


"A kegyelem legyen mindazokkal, a kik szeretik a mi Urunk Jézus Krisztust romlatlanságban. Ámen."(Ef.6:23)

TE SZERETED ŐT??


"Hogy a Jézus nevére minden térd meghajoljon, mennyeieké, földieké és föld alatt valóké."(Fil.2:10)

A TE térded MEGHAJOL ELŐTTE?(A KÉRDÉS)



"A mi Urunk Jézus Krisztusnak kegyelme legyen mindnyájatokkal! Ámen."(Fil.4:22)

Kinek a KEGYELME?(A KÉRDÉS)


"A mi Urunk Jézus Krisztusnak kegyelme veletek! Ámen."(1Tesz.5:28)

Kinek a KEGYELME??(A KÉRDÉS)


"Hogy dicsőíttessék meg a mi Urunk Jézus Krisztusnak neve ti bennetek, és ti is ő benne, a mi Istenünknek és az Úr Jézus Krisztusnak kegyelméből."(2Tesz.1:12)

Kinek a NEVE és kinek a KEGYELME?(A KÉRDÉS)


"A mi Urunk Jézus Krisztusnak kegyelme mindnyájatokkal! Ámen."(2Tesz.3:18)

Kinek a KEGYELNE??(A KÉRDÉS)


"Az Úr Jézus Krisztus a te lelkeddel. Kegyelem veletek! Ámen."(2Tim.4:22)

Hát EHHEZ mit szólsz??(A KÉRDÉS)


"A mi Urunk Jézus Krisztusnak kegyelme legyen a ti lelketekkel!"(Fil.1:25)

Kinek a KEGYELME??(A KÉRDÉS)


Azt hiszem itt megállok,és ezek csak az Apostol által írt levelek,az Újszövetség egy része.


Még mindig azt mondod,hogy a Jézus ima nem Bibliai és írás ellenes?


Persze mondhatod akár azt is,de mielőtt megtedd tedd fel magadnak azt a kérdést,hogy kinek mondasz ellent,nekem vagy a Bibliának. :)


És mielőtt azzal jönnél,hogy ezek kiragadott igék elmondanám,hogy nem ezek nem csak "KIRAGADOTT IGÉK" hanem ez a Biblia! :) És tedd magadévá mielőtt még nem késő...

Harcolhatsz Jézus ellen,de előbb-utóbb ott fogsz térdelni előtte.

2015. jan. 14. 13:03
 42/68 A kérdező kommentje:

Elnézést ez még kimaradt.

Ha azt mondod,hogy "SEMMI SEM IGAZ"amit én bemásoltam,akkor az a jele(szerinted),hogy Pálnak elment az esze,de ha mégse állítod ezt akkor az a jele,hogy a Jézushoz való imádkozás nem Biblia ellenes. :)

Gondold át...

Szerinted Pál miért hangsúlyozta annyira "Jézus kegyelmét"?-ő egy farizeus volt"hajdanán".

Ha jól belegondolunk,Te ugyan azt teszed mint Saul,Jézus ellen küzdesz!

De még nem késő,hogy Pállá(KICSI) legyél!

2015. jan. 14. 13:32
 43/68 anonim ***** válasza:

"Tisztelt #32-es,én nem gúnyolódtam!"


Jaj, ne add az ártatlant! A "te fordításodat" kifejezésből a "fordításodat" szót idézőjelbe raktad, amivel nyilvánvalóan a 'fordítás' kifejezést magát kérdőjelezed meg, mintha nem is lenne nevezhető fordításnak. Ugyan már, ezek gyerekes dolgok.


Mint ahogy a sok-sok értelmetlenül beidézett "ellenérv" is érthetetlen számomra, mert ha tényleg figyelmesen olvasod és értelmezed azt a bekezdést, melyet ezek előtt idéztél tőlem, akkor látnod kéne, hogy mit jelent a "Jézus nevében" kifejezés. De akkor pontosítsunk a Biblia alapján - úgy sem akarsz ugye Jehova Tanúja lenni, mert szerinted az Őrtoronyban nem a bibliai igazságokat tanítják, nos akkor nézzük, ki is téved:


„ÖNÖK nem hisznek Jézusban és az ő megváltó vérében” — mondta egy nő Jehova egyik Tanújának. Egy férfi a következőt jelentette ki: „Önök Jehova Tanúinak hívják magukat, én viszont Jézus tanúja vagyok.”


Eléggé általános az a nézet, hogy Jehova Tanúi nem hisznek Jézusban, vagy hogy nem adják meg neki a kellő tiszteletet. De vajon mik a tények?


Igaz, hogy Jehova Tanúiban az Isten neve, a Jehova név, erős érzelmeket kelt. Itamar, egy brazil Tanú visszaemlékezik: „Fordulópont volt az életemben, amikor megtudtam Isten nevét. Amikor először olvastam, olyan volt, mintha mély álomból ébredtem volna. A Jehova név felrázott, és megindított; lelkem legmélyét érintette meg.” De azért hozzáteszi: „Szívemben Jézus iránt is túláradó szeretet van.”


Igen, Jehova Tanúi felismerik, ahhoz hogy örök életet nyerjenek, hinniük kell „az Isten Fiának nevében”, a Jézus névben (1János 5:13). De mit jelent az a kifejezés: ’Jézus nevében’?


Amit Jézus neve jelent


„Jézus nevében” és ehhez hasonló kijelentéseket az egész Keresztény Görög Iratokban vagy „Újszövetségben” találunk. Valójában több mint 80-szor van benne a „név” szó, amikor Jézus szerepére utal; egyedül a Cselekedetek könyvében mintegy 30-szor. Az első századi keresztények Jézus nevében kereszteltek, gyógyítottak, tanítottak, hívták a nevét, szenvedtek a nevéért és magasztalták a nevét (Cselekedetek 2:38; 3:16; 5:28; 9:14, 16; 19:17).


Az egyik bibliai szótár szerint a „név” szóval fordított görög kifejezést gyakran használja a Biblia „mindarra, amit egy név magában foglal: a hatalomra, a jellemzőkre, a rangra, a fenségre, az erőre, a kiválóságra stb., mindenre, amit a név takar”. Jézus neve tehát magában foglalja azt a fenséges és óriási végrehajtói hatalmat, amellyel Jehova Isten felruházta. Maga Jézus ezt mondta: „Nékem adatott minden hatalom mennyen és földön” (Máté 28:18). Miután Péter és János meggyógyított egy sánta embert, a zsidó vallásvezetők kérdőre vonták őket: „Micsoda hatalommal, vagy micsoda név által cselekedtétek ti ezt?” Péter bátran kijelentette, hogy abban a hatalomban és erőben hisz, melyet Jézus neve jelent, amikor tudatta: „a názáretbeli Jézus Krisztusnak neve által . . ., az által áll ez ti előttetek épségben” (Cselekedetek 3:1–10; 4:5–10).

2015. jan. 14. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/68 anonim ***** válasza:

A Jézus nevébe vetett hit nem csak azt jelenti, hogy semlegesek vagyunk politikai, katonai ügyekben, s tartózkodunk a háborúktól. Azt is jelenti, hogy Krisztus összes parancsának engedelmeskedünk. Hiszen Jézus kijelentette: „Ti az én barátaim vagytok, ha azokat cselekszitek, a miket én parancsolok néktek”, az egyik parancsa pedig ez: „egymást szeressétek” (János 15:14, 17). A szeretet igyekszik jót tenni másokkal. Eloszlat mindenféle faji, vallási és társadalmi előítéletet. Jézus megmutatta, hogyan.


Jézus napjaiban a zsidók erős ellenszenvet éreztek a szamaritánusokkal szemben. Jézus viszont beszélgetett egy szamaritánus asszonnyal, aminek eredményeként az asszony és még sokan mások hittek a nevében (János 4:39). Jézus azt is elmondta, hogy a tanítványai majd tanúi lesznek „úgy Jeruzsálemben, mint az egész Júdeában és Samariában és a földnek mind végső határáig” (Cselekedetek 1:8). Életmentő üzenete nem csak a zsidókra korlátozódott. Éppen ezért Péter azt az utasítást kapta, hogy látogasson el a római centurióhoz, Kornéliushoz. Bár törvénytelen tett volt egy zsidótól, ha meglátogatott más nemzetbeli embereket, Isten megmutatta Péternek, hogy ’senkit ne mondjon közönségesnek vagy tisztátalannak’ (Cselekedetek 10:28).


Jézust utánozva Jehova Tanúi készek segíteni minden embernek, bármilyen rasszhoz, valláshoz tartozzon is, vagy bármilyen anyagi háttere legyen is — segítenek nekik megismerni a szabadulást, mely Jézus neve által van. A Jézus nevébe vetett hit arra készteti őket, hogy ’Úrnak vallják Jézust’ (Róma 10:8, 9, Újfordítású revideált Biblia). Arra buzdítunk, fogadd el segítségüket, hogy te is megtanulhass hinni Jézus nevében.


Jézus nevének valóban a dicsőség, tisztelet és engedelmesség érzését kell keltenie. Pál apostol kijelentette: „Jézus nevére minden térd meghajoljon, mennyeieké, földieké és föld alatt valóké. És minden nyelv vallja, hogy Jézus Krisztus Úr az Atya Isten dicsőségére” (Filippi 2:10, 11). Bár a föld lakóinak nagy többsége talán nem hajlandó alávetni magát Jézus uralmának, a Biblia azt mutatja, hogy közel az idő, amikor minden embernek így kell tennie, különben elpusztul (2Thessalonika 1:6–9). Most van itt az ideje tehát, hogy higgyünk Jézus nevében, megtartva minden parancsát.

2015. jan. 14. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/68 anonim ***** válasza:

""Megkövezék azért Istvánt, ki imádkozik és ezt mondja vala: Uram Jézus, vedd magadhoz az én lelkemet!

Térdre esvén pedig, nagy fenszóval kiálta: Uram, ne tulajdonítsd nékik e bűnt! És ezt mondván, elaluvék."(Csel.7:58)

Kihez IMÁDKOZIK ISTVÁN?"


Ahogy megbeszéltük már, István NEM IMÁDKOZOTT Jézushoz, mert hogy LÁTOMÁSBAN LÁTTA Őt, és a szó, mellyel ezt fejezi ki sok fordító, nem csak imádatot jelent a bibliában! És csak azért használják önkényesen az 'imádat' kifejezést, hogy a háromságot jobban alátámasszák.


(Cselekedetek 15:11) "Ellenkezőleg, bízunk benne, hogy az Úr Jézus ki nem érdemelt kedvessége által nyerünk megmentést, ugyanúgy, mint ők is."


Miért? Mert Jehova mindent átadott a Fiúnak, az általa kinevezett égi királyának az Ő (Jehova) királyságában, az ítélkezésben való jogot, hatalmat és képességet is.


(Cselekedetek 19:17) "Ez mindenkinek a tudomására jutott, mind a zsidóknak, mind a görögöknek, akik Efézusban laktak, és félelem fogta el mindnyájukat, az Úr Jézus neve pedig továbbra is magasztaltatott."


Ez sem arról szól, hogy Jézushoz kell imádkozni.


(Róma 5:21) "Mi végett? Hogy amiképpen a bűn királyként uralkodott a halállal, ugyanúgy a ki nem érdemelt kedvesség is királyként uralkodjon igazságosság révén az örök életre Jézus Krisztus, a mi Urunk által."


Jézus által, vagyis rajta keresztül teszi ezt Jehova!


(Róma 15:30) "Buzdítalak pedig titeket, testvérek, Jézus Krisztus, a mi Urunk által és a szellem szeretete által, hogy küzdjetek velem együtt az Istenhez intézett, értem mondott imákban"


Ez sem érthető Jézus Írás ellenes magasztalása, vagyis imádata nélkül?


(1Korintusz 1:2) "az Isten Korintuszban levő gyülekezetének — nektek, akik meg lettetek szentelve Krisztus Jézussal egységben, és akiket elhívtak, hogy szentek legyenek —, mindazokkal együtt, akik a mi Urunk, Jézus Krisztus nevét hívják segítségül minden helyen, aki az ő Uruk is, és a miénk is"


Hogyan „hívják segítségül” Jézus nevét?


Még mindig motoszkál benned a kétség, és helyesnek tartod, hogy Jézushoz imádkozz? Egy asszony ezt írta a Watch Tower Society egyik fiókhivatalának: „Sajnos még mindig nem vagyok meggyőződve arról, hogy az első keresztények nem Jézushoz imádkoztak.” Az asszony Pálnak az 1Korinthus 1:2-ben olvasható szavaira gondolt, ahol Pál megemlíti ’mindazokat, a kik a mi Urunk Jézus Krisztus nevét segítségül hívják bármely helyen’. Figyelembe kell azonban venni, hogy az eredeti nyelven a „segítségül hívni” kifejezés az imán kívül más dolgokat is jelenthet.


Hogyan „hívták segítségül” bármely helyen Krisztus nevét? Ennek egyik módja az volt, hogy a názáreti Jézus követői nyíltan a Messiásnak és a „világ üdvözítőjének” ismerték el őt, sok csodatettet hajtva végre Jézus nevében (1János 4:14; Cselekedetek 3:6; 19:5). A The Interpreter’s Bible ezért azt a megállapítást teszi, hogy „az Urunk nevét segítségül hívni [kifejezés] . . . inkább azt jelenti, hogy Jézust Úrként megvallani, mintsem azt, hogy hozzá imádkozni”.


Elfogadni Krisztust és hitet gyakorolni kiontott vérében, amely lehetővé teszi a bűnök bocsánatát, szintén „a mi Urunk Jézus Krisztus nevének segítségül hívását” jelenti. (Vesd össze a Cselekedetek 10:43-at a 22:16-tal.) Ezenkívül valahányszor Istenhez imádkozunk Jézus által, betű szerint is kimondjuk Jézus nevét. Így hát noha a Biblia rámutat, hogy segítségül hívhatjuk Jézus nevét, arra nem utal, hogy hozzá kellene imádkoznunk (Efézus 5:20; Kolossé 3:17).


Amit Jézus megtehet értünk


Jézus egyértelmű ígéretet tett tanítványainak: „ Akármit kértek majd az én nevemben, megcselekszem azt.” Vajon ez azt követeli meg, hogy hozzá imádkozzunk? Nem. A kérés Jehova Istenhez szól — de Jézus nevében (János 14:13, 14; 15:16). Azért könyörgünk Istenhez, hogy Fia, Jézus használja fel érdekünkben nagy hatalmát és tekintélyét.


Hogyan kommunikál ma Jézus az igaz követőivel? Pálnak a felkent keresztények gyülekezetéről szóló leírása szemléltetésül szolgálhat ehhez. A gyülekezetet egy testhez hasonlította, Jézus Krisztust pedig a fejhez. A „fej” elégíti ki a szellemi test tagjainak szükségleteit „kapcsokon és kötelékeken” keresztül, azaz gyülekezetének a szellemi táplálására és irányítására vonatkozó eszközök és elrendezések által (Kolossé 2:19, Csia fordítás). Jézus ma hasonlóképpen „emberadományokat”, azaz szellemi szempontból képesített férfiakat használ fel, hogy ők vezessék a gyülekezetet, sőt helyreigazításról is gondoskodik, ha az szükségessé válik. Annak érdekében nem történik gondoskodás, hogy a gyülekezet tagjai közvetlenül Jézussal kommunikáljanak, vagy hozzá imádkozzanak; Jézus Atyjához, Jehova Istenhez viszont természetesen kellene — sőt kell is — imádkozniuk (Efézus 4:8–12).

2015. jan. 14. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/68 A kérdező kommentje:

:( keserves volt ezt végig olvasni!

Nagyra vagy az Őrtoronnyal,igaz?


Nem,nem,nem szeretnék mélyebben ebbe belegondolni!

Ezt írod;


"Jézust utánozva Jehova Tanúi készek segíteni minden embernek, bármilyen rasszhoz, valláshoz tartozzon is, vagy bármilyen anyagi háttere legyen is — segítenek nekik megismerni a szabadulást, mely Jézus neve által van. A Jézus nevébe vetett hit arra készteti őket, hogy ’Úrnak vallják Jézust’ (Róma 10:8, 9, Újfordítású revideált Biblia). Arra buzdítunk, fogadd el segítségüket, hogy te is megtanulhass hinni Jézus nevében."


Egyetlen egy dolog ragadta meg figyelmemet ebből a szövegből,és idézném is;


"Jézust utánozva Jehova Tanúi..."


"Jézust utánozva Jehova Tanúi..."!!!

Ki az aki amióta a világ,világ utánozni akarja a Teremtőt?

Ezt tanítják nektek?

Gondolom az nem vita kérdése,hogy Jézus a Teremtő...


Én úgy tudtam,hogy Jézus Krisztust követni kell,és nem "UTÁNOZNI".

Csak egyvalaki van aki utánozni akarja Őt,és meg is teszi...és ő nem más mint a hazug,csaló,ármánykodó ember gyilkos.

"Jézus Krisztust utánozni..."


"Mert a törvény Mózes által adatott, a kegyelem pedig és az igazság Jézus Krisztus által lett."(Ján.1:17)


Ezt jól jegyezd meg...nagyon jól!

2015. jan. 14. 17:00
 47/68 anonim ***** válasza:

(1Kor 11:1) "Legyetek az utánzóimmá, mint ahogy én is utánzója vagyok Krisztusnak"


Többek között a Csia is utánzónak írja, mert az eredeti görög szó így adható vissza.


""Jézust utánozva Jehova Tanúi..."!!!

Ki az aki amióta a világ,világ utánozni akarja a Teremtőt?

Ezt tanítják nektek?

Gondolom az nem vita kérdése,hogy Jézus a Teremtő..."


Nem lenne vita téma, ha ezt mondaná a Biblia! De sajnos ez ebben a formában megint nem igaz, ugyanis csak és kizárólag Jehovát nevezi a Biblia Teremtőnek, Jézust nem. Akkor is így van ez, ha Jézus 'által' teremtett mindent Isten de csakúgy, mint a Mindenható cím, csakis Jehovát illeti. :-) Tudod, Jézus nem valami "társszerző", vagy "társteremtő" volt, hanem pl. Mestermunkásaként írja le a Károli.


"Én úgy tudtam,hogy Jézus Krisztust követni kell,és nem "UTÁNOZNI"."


Nézd meg az angol fordításokban is, valamint az eredetiben.


""Mert a törvény Mózes által adatott, a kegyelem pedig és az igazság Jézus Krisztus által lett."(Ján.1:17)


Ezt jól jegyezd meg...nagyon jól!"


Akkor kicsit alaposabban gondolkozz ez légy oly kedves ezen a szövegen, amit bemásoltál. Gondolkozz és értelmezd józanul. "Mózes által", tehát nem Mózestől, igaz? A megmentés és az igazság is "Jézus által" van nekünk, vagyis NEM JÉZUSTÓL, hanem attól a Mindenható Istentől, aki Jézusnak adta azt! De hiszen ezt mondja maga Jézus is erről, mi a problémád Jehova Isten imádatával? :-)

2015. jan. 14. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/68 A kérdező kommentje:

Már megnéztem,hidd el...már rég megnéztem.


Ha nem néztem volna meg akkor ott lennék ahol Te vagy ma,követnék egy ember által bálványozott nevet.

De a legnagyobb baj nem is ez lenne,hanem az,hogy Jézus lenne az ellenségem...na ez már BAJ lenne!


"Legyetek az én követőim, mint én is a Krisztusé."(1Kor.11:1)

És így helyes,és tudod miért?


"Feddhetetlen valál útaidban attól a naptól fogva, melyen teremtetél, míg gonoszság nem találtaték benned."(Ez.28:15)


Ezért...

2015. jan. 14. 18:22
 49/68 A kérdező kommentje:

"Megkövezék azért Istvánt, ki imádkozik és ezt mondja vala: Uram Jézus, vedd magadhoz az én lelkemet!

Térdre esvén pedig, nagy fenszóval kiálta: Uram, ne tulajdonítsd nékik e bűnt! És ezt mondván, elaluvék."(Csel.7:58)

Kihez IMÁDKOZIK ISTVÁN?""


Hol írja a Biblia,hogy látomása volt?

És hol írja a Biblia,hogy nem Jézushoz imádkozik?


Mutasd meg légyszíves...

2015. jan. 14. 18:33
 50/68 anonim ***** válasza:

Sehol!

István Jézushoz imádkozott mint ahogy a keleti bölcsek,mint ahogy Tamás is rájött,hogy ki áll elötte és úgy tovább.

Csak a jehovisták kűzdenek Jézus ellen!

2015. jan. 14. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!